Skocz do zawartości
Darth Revan

9-13900KF + rtx4070ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym złożyć zestaw którego dwoma głównymi elementami będą 9-13900KF + rtx4070ti. A więc proszę o pomoc w doborze ramu ddr 5 32 gp, ssd 1tb, zasilacza, chłodzenia wodnego, płyty głównje do 2k zl i obudowy do 1k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to nie forum do wysługiwania się kimś, chcesz pomocy to poświęć trochę swojego czasu do zrobienia sobie zestawu, podrzuć do oceny i na pewno ktoś rzuci okiem. A dla mnie twój post wygląda następująco.

Powiem co chce a jelenie za mnie to zrobią ... .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P3ch napisał:

Uważam że to nie forum do wysługiwania się kimś, chcesz pomocy to poświęć trochę swojego czasu do zrobienia sobie zestawu, podrzuć do oceny i na pewno ktoś rzuci okiem. A dla mnie twój post wygląda następująco.

Powiem co chce a jelenie za mnie to zrobią ... .

przeczytaj może jeszcze raz faq działu.

 

Godzinę temu, Raidenorius napisał:

To zestaw pod gry, czy jak?

Jezeli pod gry, to nic ponad i5 13600 nie ma sensu (chyba, że po pro e sport)

tak do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darth Revan napisał(a):

przeczytaj może jeszcze raz faq działu.

 

tak do gier.

W takim wypadku dużo lepszą wydajność da i5 13600k + rtx 4080; niż i9 13900k + rtx 4070ti.

Zaraz w tym poście podrzucę ci propozycję 

https://www.x-kom.pl/lista/s6z3uv86l

Propozycja bez karty (zakładam RTX 4080, ale najlepiejszukać po sklepach). Jakbym sam miał wybierać, wybrałbym Asusa TUF

Dysk 2tb. Procesor bez integry. Chłodzenie powietrzne, gdyż wystarczy do tego CPU i gier.

Ew. upgrade to lepszy ram (np. https://www.x-kom.pl/p/716590-pamiec-ram-ddr5-gskill-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-trident-z5-rgb.html )

Możesz też szukać innej budy, ale ta jest po prostu ok i moim zdaniem lepiej ładować kasę w inne podzespoły.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raidenorius napisał:

W takim wypadku dużo lepszą wydajność da i5 13600k + rtx 4080; niż i9 13900k + rtx 4070ti.

Zaraz w tym poście podrzucę ci propozycję 

https://www.x-kom.pl/lista/s6z3uv86l

Propozycja bez karty (zakładam RTX 4080, ale najlepiejszukać po sklepach). Jakbym sam miał wybierać, wybrałbym Asusa TUF

Dysk 2tb. Procesor bez integry. Chłodzenie powietrzne, gdyż wystarczy do tego CPU i gier.

Ew. upgrade to lepszy ram (np. https://www.x-kom.pl/p/716590-pamiec-ram-ddr5-gskill-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-trident-z5-rgb.html )

Możesz też szukać innej budy, ale ta jest po prostu ok i moim zdaniem lepiej ładować kasę w inne podzespoły.

Specjalnie dla tego wybrałem ten procesor ponieważ potrzebuje mocniejszego cpu niz gpu dla moich potrzeb. Pewnie 3060 by wystarczył, ale czasami lubie wrócić do wiedzmina w 4k. zastanawiałem się jeszcze nad IIntel Core i7-13700KF, ale jak mam dopłacić 500 zł i miec top cpu wole mieć ten problem z głowy.

 Mob zastanawiałem się nad ASUS Prime Z790-A WiFi, jeżeli podasz mi logiczny argument aby isc w ASUS PRIME Z790-P WIFI to tak zrobię.

Ram, Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32 (KF564C32RSK2-32) czy warto isc w CL30 ?

Chłodzenie, wole isc w wodne, z uwagi że na 100% będę podkręcał cpu, a nie miałem żadnych problemów z ostatnim. Posiadam NZXT Kraken, co polecacie pod Intel Core i7-13700KF albo i9 -13900kf ?

obudowa spodobała mi się Phanteks Enthoo Evolve X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bardziej chyba nie doradzę. Brak danych - jaki wyświetlacz (rozdzielczość, hz), jakie gry (czy z RT, czy nowsze itd.), po co tak mocny CPU (rendering, strumieniowanie czy co tam poza grami).

Mogę tylko napisać, że OC na i9 13900k to chyba nie zrobisz. Wszyscy robią UV. Jasne, Hardware Extreme robi fajne OC, ale to pod konkretne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darth Revan napisał:

Chłodzenie, wole isc w wodne, z uwagi że na 100% będę podkręcał cpu, a nie miałem żadnych problemów z ostatnim

Witam 

liczę ze podzielisz się pod tym wątkiem, ile udało się tobie dodatkowo wycisnąć dodatkowo z tej i7 czy i9.

 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Raidenorius napisał:

To ja bardziej chyba nie doradzę. Brak danych - jaki wyświetlacz (rozdzielczość, hz), jakie gry (czy z RT, czy nowsze itd.), po co tak mocny CPU (rendering, strumieniowanie czy co tam poza grami).

Mogę tylko napisać, że OC na i9 13900k to chyba nie zrobisz. Wszyscy robią UV. Jasne, Hardware Extreme robi fajne OC, ale to pod konkretne testy.

sorrka zapomnaiłem jak będę miał 1200 wiadomości na forum to moge zacząć podkręcać procka XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 17:52, P3ch napisał(a):

Uważam że to nie forum do wysługiwania się kimś, chcesz pomocy to poświęć trochę swojego czasu do zrobienia sobie zestawu, podrzuć do oceny i na pewno ktoś rzuci okiem. A dla mnie twój post wygląda następująco.

Powiem co chce a jelenie za mnie to zrobią ... .

Takiego chamskiego jelenia jeszcze na grupie nie widziałem. Trzeba być skończonym, sftrustrowanym pacanem żeby pisać takie rzeczy jak ty. Nie każdy ma ochotę i chęć przeglądania rynku komputerowego, żeby złożyć sobie komputer, a też jest masa entuzjastów, którzy bez problemu ci pomogą. Fakt, autor nie podał za bardzo czego oczekuje od tego komputera, czy jest to komp do gier, programów użytkowych, czy zalezy mu na ciszy, wyglądzie czy temepraturach, ale po to sa te fora, żeby osobe doświadczone pomogły nowych. Nawet serwisy komputerowe typu VBT oferuja pomoc w doborze cześci za darmo na swoich LIVE, nie wspominając już o ogromie pomocnych osób na reddicie (ale to wymaga znajomości angielskiego, a takie zadufane buce ze smutnym życiem jak ty, na szczęście przesiadują głównie na polskich forach). Także nie posiadasz prosty chamie żadnej tajemnej wiedzy i autorowi radzę nie słuchać takich frajerów, tylko poczekać na kogoś bardziej empatycznego i życzliwego, a tobie P3ch radzę dotknąć trawy i zapisać się na kurs medytacji

Edytowane przez kok256
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13900kf to tylko z dobrym chłodzeniem wodnym. Innymi słowy jeśli chcesz rzeczywiście korzystać z mocy procesora, to takowe będzie potrzene. Ewentualnie 7950X , sporo watów mniej podobna wydajnosc.. 
4070ti srednio 2000zł tańszy od 4080. Trzeba dorzucić 50% ceny 4070ti zeby miec 4080. Jeżeli grasz w 4k i gry bazują na karcie głównie to wtedy się przy kupnie całego zestawu opłaca. W każdym innym przypadku łaćznie z 1080p/2k juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...