Skocz do zawartości
Gucci93

Ile warto zainwestować w kartę graficzną do 6 letniego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup karty graficznej do mojego stacjonarnego komputera. Na co dzień gram na PS5, więc komp nie jest priorytetowy. Problemem jest mój monitor, który wymaga chyba sporo GB pamięci karty graficznej. Nie jestem pewien czy każda karta to już ma, ale chciałbym, żeby bez obciążenia, przy pracy biurowej chodziła bez chłodzenia. 

Komputer:

Intel i3-8100 3.6GHz

16gb ramu

zintegrowana karta graficzna

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze

monitor: Xiaomi Mi Curved Gaming 21:9 3440 x 1440 

 

Chciałbym zagrać na PC w:
- Microsoft Flight Simulator

- Twierdza Definitive Edition (demko na integrze zamulało trochę xD, ale to pociągnie jakakolwiek karta)

- Cities Skylines II 

 

Czy karty z polecajek z purepc lub od Black White tv będą ok do tej konfiguracji?

- XFX Radeon RX 6600 Gaming SPEEDSTER SWFT 8GB GDDR6 ok. 1049zł

- XFX Radeon RX 7600 Core Edition 8 GB GDDR6 ok. 1399zł

- ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB GDDR6 ok 949zł

Czy w związku z rozdziałką monitora, powinienem jednak szukać 12gb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, ten procek nie uciągnie żadnej z tych vga. Co Ci po ramie na karcie skoro i tak go nie zapełnisz? Przecież nie będziesz grał 1440p ani na 1080p ultra.
Celuj w gtx 1050 / 1050ti / 1650. O radkach mam słabe pojęcie.

Edytowane przez pistolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gucci93 napisał:

Czy XFX Radeon RX 6600 Gaming SPEEDSTER SWFT 8GB GDDR6 pójdzie na moim zasilaczu?

NIe wiem ile jest wtyczek w 6600 (bez xt bo tam różnie). Jeśli 6+2 to na bronze pójdzie, chociaż to lichy zasilacz.
Ale wywalisz kasę w błoto na vga. Ja teraz jako przejściówkę do grania w 1080p ( póki nie kupię monitora) wrzuciłem 6600 nitro+ do 3900x.
Ta 1650 nie miała pasywnego chłodzenia bez obciążenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gucci93 napisał:

Czy XFX Radeon RX 6600 Gaming SPEEDSTER SWFT 8GB GDDR6 pójdzie na moim zasilaczu?

Pojdzie, brałbym na twoim miejscu jednak coś uzywanego jak do 6 letniego kompa, jakies RX 6600 za 650-700zl.  Za 350zl które zaoszczedzisz to coś innego można kupic  Np fajny joystick do MSFS2020 skoro chcesz w niego grac.

Edytowane przez maxmaster027
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...