Skocz do zawartości
tw_psycho

bequiet straight power 12 1200W - wymiana wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

po złożeniu obecnego zestawu okazuje się, że najgłośniejszym elementem jest wiatrak w zasilaczu. Nie chodzi o szum, kręci się wolno, po prostu sam wiatrak "pyrczy". Możnaby zmienić zasilacz na jakiś półpasywny, ale chyba łatwiej będzie po prostu zmienić wentylator. 

Chciałem zapytać - na jaki najlepiej - najważniejsza jest kultura pracy na wolnych obrotach. W komputerze nie ma karty graficznej, więc maksymalny pobór jaki zaobserwowałem to ok 250W, czyli dla tego zasilacza nic. 

Pozdrawiam
Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej mocy zasilacza zastanawiam się, czy w ogóle ten wentylator tam jest potrzebny :E

Jaki to dokładnie zasilacz ?

Możesz go rozkręcić i przepisać co jest napisane na spodzie wentylatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak niskie zapotrzebowanie na energię wypiąłbym w ogóle wentylator z tego zasilacza i dał wentylem ( otworem ku górze ) ...

(Pomyślałem podobnie do użytkownika powyżej :P)

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

135mm wentylator BQ SW.

Jak zastąpić topowy wentylator ?

rozmiar tez niewygodny.

Może wentylator jest po prostu pechowo uszkodzony ?

Nawet mercedesy potrafią mieć buble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven
Nie jest uszkodzony. Niestety mam to samo, mimo że to jest wersja 750w. Nawet wymieniałem w sklepie i dostałem nową sztukę. Dokładnie to samo się dzieje.
Co więcej, czytałem na różnych forach i niby "ten typ tak ma".

@tw_psycho
Chętnie poczekam i zobaczę jak się sprawa u Ciebie potoczy. Mnie też ten dźwięk irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym sugerował wymianę na model innego producenta. Może jakiś model pół-pasywny w takim wypadku. Natomiast co do wymiany wentylatora - moim zdaniem taka fuszerka to kiepski pomysł.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tw_psycho napisał(a):

Hej,

po złożeniu obecnego zestawu okazuje się, że najgłośniejszym elementem jest wiatrak w zasilaczu. Nie chodzi o szum, kręci się wolno, po prostu sam wiatrak "pyrczy". Możnaby zmienić zasilacz na jakiś półpasywny, ale chyba łatwiej będzie po prostu zmienić wentylator. 

Chciałem zapytać - na jaki najlepiej - najważniejsza jest kultura pracy na wolnych obrotach. W komputerze nie ma karty graficznej, więc maksymalny pobór jaki zaobserwowałem to ok 250W, czyli dla tego zasilacza nic. 

Pozdrawiam
Tomasz

Popularne modele MSI są ciche, ale niezbyt tanie. Przy takiej mocy wykorzystanej w ogóle nie będą odpalały wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, ipkiss said:

@leven
Nie jest uszkodzony. Niestety mam to samo, mimo że to jest wersja 750w. Nawet wymieniałem w sklepie i dostałem nową sztukę. Dokładnie to samo się dzieje.
Co więcej, czytałem na różnych forach i niby "ten typ tak ma".

@tw_psycho
Chętnie poczekam i zobaczę jak się sprawa u Ciebie potoczy. Mnie też ten dźwięk irytuje.

jest uszkodzony , mam straight power 11 na tym samym wentylatorze i jest niesłyszalny , to samo było z nowymi nowymi dark power i dark power pro , sklep na x przyjmował to normalnie na gwarancji i traktował jak uszkodzenie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No szczerze mówiąc o aż tak głośny, żeby mówić o uszkodzeniu to bym nie powiedział. Mogę porównać jedynie, że w porównaniu do reszty wentyli ustawionych na 200rpm jest najgłośniejszym elementem. I jak go zastopowałem trytytką to miałem praktycznie zupełną ciszę. Może odpięcie wentylatora to jest jakaś opcja - chociaż BQ umywa ręce od takich rozwiązań - https://www.bequiet.com/pl/insidebequiet/1660 . 

I miałem nawet w koszyku jakiś półpasywny zasilacz 800W, ale cena się zmieniła i znalazłem powystawowego BQ 1200W - obecnie zupełnie niepotrzebny, ale pomyślałem, że może przyjdzie moment, że się skuszę na jakieś GPU i wtedy się przyda 🙂

Co do reklamowania, to powiem szczerze - nie chce mi się. Wysyłać, czekać, odsyłać. I bujać się z serwisem, który pewnie powie, że jest okej. Wolę wydać dodatkową stówę i kupić inny wentylator. Widzę, że zdania są podzielone - jedni mówią, że to norma, a inni że jednak nie. Przy czym inną kwestią jest to, że tak jak właśnie sprawdziłem, to nie ma takich wentylatorów. Albo 120, albo 140. Kto wymyślił 135? Myślicie, że zmieści się 140? To przecież pół centymetra różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tw_psycho said:

Hmm... No szczerze mówiąc o aż tak głośny, żeby mówić o uszkodzeniu to bym nie powiedział. Mogę porównać jedynie, że w porównaniu do reszty wentyli ustawionych na 200rpm jest najgłośniejszym elementem. I jak go zastopowałem trytytką to miałem praktycznie zupełną ciszę. Może odpięcie wentylatora to jest jakaś opcja - chociaż BQ umywa ręce od takich rozwiązań - https://www.bequiet.com/pl/insidebequiet/1660 . 

I miałem nawet w koszyku jakiś półpasywny zasilacz 800W, ale cena się zmieniła i znalazłem powystawowego BQ 1200W - obecnie zupełnie niepotrzebny, ale pomyślałem, że może przyjdzie moment, że się skuszę na jakieś GPU i wtedy się przyda 🙂

Co do reklamowania, to powiem szczerze - nie chce mi się. Wysyłać, czekać, odsyłać. I bujać się z serwisem, który pewnie powie, że jest okej. Wolę wydać dodatkową stówę i kupić inny wentylator. Widzę, że zdania są podzielone - jedni mówią, że to norma, a inni że jednak nie. Przy czym inną kwestią jest to, że tak jak właśnie sprawdziłem, to nie ma takich wentylatorów. Albo 120, albo 140. Kto wymyślił 135? Myślicie, że zmieści się 140? To przecież pół centymetra różnicy...

nie no ja rozumiem , twoje pieniądze i decyzja , ja tylko pisze że mój SP11 z tym samym wentylatorem jest niesłyszalny (kilka razy sprawdzałem czy działa) a BQ miał wpadki z wentylami przy nowych wersjach zasilaczy 

https://www.x-kom.pl/p/1108917-zasilacz-do-komputera-be-quiet-dark-power-13-850w-80-plus-titanium-atx-30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak miałem problem z wentylatorem to wysłałem na serwis BQ i dostałem nowy zasilacz za parę dni, nawet przewodów nie wyplatałem z budy. Nie wiem na co czekasz skoro jest gwara a zasilacz swoje kosztuje, raczej nie warto się pozbawiać gwarancji a ona chyba na dobrych kilka lat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amp napisał:

Nie wiem na co czekasz skoro jest gwara a zasilacz swoje kosztuje, raczej nie warto się pozbawiać gwarancji a ona chyba na dobrych kilka lat jest.

No dokładnie, nie rozumiem z czym jest problem. Masz 10 lat gwarancji na zasilacz. Wentylator się rozleciał, wysyłasz na gwarancję i masz po jakimś czasie nowy (albo zasilacz albo wentylator, ale raczej to pierwsze). Po co robić problem tam gdzie go nie ma? Poza tym nie wiem co tam masz za podzespoły ale żeby obciążyć 1200W zasilacz to trzeba się postarać, mój 1000W przy obciążeniu 700W jest totalnie niesłyszalny, a bodajże do 70% obciążenia wentylator ma 50% PWM czyli 800 RPM.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...