Skocz do zawartości
patryk

co lepsze geforce4mx440 64ddragp8 czy geforce 2 gts 64 ddr

Rekomendowane odpowiedzi

mam karte proloninka geforce 2 gts na agp4 64 ram ddr , zmieniłem płyte na gigabyte za agp8 i moge zamienić karte na oem geforce4 mx 440 z 64 mb ram ddr , czy warto czy ta karta poza tym ze ma agp 8 jest lepsza i wydajnijesza? co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana nic mnie nie kosztuje , karte kupiłem w sklepie za 170 zł , ale moge <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dla siebie a moją dać , to idzie do kompa biurowego , wiec nie ma znaczenia to był i tak najtańszy model, jak sprawdzić czy to 128 bit, i z tego co sie zawsze orientowałem to pamieci ddr maiły nóżki z każdej strony na tej karcie mx440 nie mają z każdej strony czy są te karty na pamieciach normalnych , bo nalepka z karcie to nie gwarancja dla mnie . to co zameinic czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję (ale nie jestem pewny), to GF 4 MX 440 AGPx8 nie ma wersji 64 bitowej. Jej taktowanie wynosi 275/512 czyli bliżej jej do pierwszych wersji MX 460 (300/550) niż 440 (270/400). Więc jeśli nic nie dopłacasz to warto zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowisz to raczej wynika iz nie jest to wersja 64 bitowa, wszystkie 64-bitowki sa dodatkowo oznaczone "SE", nie wydaje mi sie aby jakis producent sprzedawal karte - z i bez tego oznaczenia jako dwie rozne czyli 64 i 128 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestowałem troche te karte i zostawiłem mojego starego gts , wypadł lepiej w testach i obraz jest o niebo lepszy i bardziej wyrazisty. A i tak gram na pc tylko z cs , mam xbox'a wiec na nim ogrywam.

Dzieki za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyc Was??

mam mx`a 440 z AGPx8, na pudelku zero informacji o tym ze jest to wersja jakby SE (64bitowa pamiec to jest napisane na pudle). Taktowanie 250/400.. a napisac cos jeszcze bardziej zabawnego?? w programie riva tuner ukazuje mi sie informacja ze mam (uwaga!!)128bitowa pamiec - i jak tu ufac takiemu programowi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie powinno byc takiej roznicy w wyniku. Oba uklady sa do siebie przeciez bardzo zblizone. Moze chodzi o sterowniki. Zmieniales stery temu mx, czy jedziesz na starych od gts ?

Może być, MX na bank jest 64bitowy więc ten wynik i tak dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by bylo uzasadnienie, ale nie jest normalne to ze mx440 i to jeszcze agpx8 ma 64 bitowa szyne pamieci

A to niby dlaczego :roll: ? Niestety na rynku, low-end jest teraz taka kaszana, że mało kto trzyma się ściśle specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowisz to raczej wynika iz nie jest to wersja 64 bitowa, wszystkie 64-bitowki sa dodatkowo oznaczone "SE", nie wydaje mi sie aby jakis producent sprzedawal karte - z i bez tego oznaczenia jako dwie rozne czyli 64 i 128 bit.

i tu się nie zgodzę. większość producentów nie pisze, że karta jest 64 bitowa, po prostu pomijają tę informację. jak jes t128 bitowa karta to piszą, że taka jest. a ja mam MX440SE i jes t128 bitowa.

niestety, trzeba bardzo uważać co się kupuje bo zamiast zmienić grafę na lepszą można sobie nieźle kompa spowolnić 64 bitową szyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna różnica to pamięci 266 lub częściej 333 MHz oraz rdzeń 250 MHz. ponadto kręcą się lepiej niż zwykłe MX440 ale pamięci są gorsze. w sumie mam 6700 pkt w 3DM'01, czekam na GF3 z niemiec.jedyna różnica to pamięci 266 lub częściej 333 MHz oraz rdzeń 150 MHz. ponadto kręcą się lepiej niż zwykłe MX440 ale pamięci są gorsze. w sumie mam 6700 pkt w 3DM'01, czekam na GF3 z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, macie racje, no moze co do tych 150 MHz, zjechales do Riva TnT :-) GF4MX powinny miec 250 MHz wzwyz i sa tylko elementarne przypadki zmniejszania czestotliwosci taktowania rdzenia co jest oczywistym oszustwem i o tym na samym koncu.

 

Co do pamieci macie calkowita racje

 

SE wcale nie oznacza najprawdopodobniej 64 bitow ani wolniejszych pamieci, byc moze to po prostu np Second Edition a moze Slower Edition, a to ze sie roznia nie ma nic wspolnego z nazwa. Inaczej - nie ma zadnej zaleznosci pomiedzy 128/64 bitowym dostepem do pamieci a nazwa SE

 

Fakt, np patrzac na drzewo genealogiczne np Sparkle mxow mamy:

 

od najnizszej do najwyzszej:

 

GeForce4 MX 420 SP7100M2D

Dołączona grafika

 

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 420

Core Clock : 250 MHz

Memory Type : 64 MB DDR

Memory Clock : 166 MHz

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 420 SP7100M2

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 420

Core Clock : 250 MHz

Memory Type : 64 MB SDR

Memory Clock : 166 MHz

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 440 SP7100M4

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440

Core Clock : 270 MHz

Memory Type : 64 MB DDR

Memory Clock : 400 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 440 SP7100M4-128

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440

Core Clock : 270 MHz

Memory Type : 128 MB DDR

Memory Clock : 400 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 440 SE SP7100M4SE

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440 SE

Core Clock : 250 MHz

Memory Type : 64/128 MB DDR

Memory Clock : 333 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 460 SP7100M6

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 460

Core Clock : 300 MHz

Memory Type : 64 MB DDR

Memory Clock : 550 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 4X / 2X

 

GeForce4 MX 440-8X SP7300M4-64 ( AGP 8X )

Dołączona grafika

 

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440-8X

Core Clock : 250 MHz

Memory Type : 64 MB DDR

Memory Clock : 400 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 8X / 4X / 2X

 

GeForce4 MX 440-8X SP7300M4 ( AGP 8X )

Dołączona grafika

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440-8X

Core Clock : 275 MHz

Memory Type : 64 MB DDR

Memory Clock : 512 MHz DDR

Memory Interface : 128 bit

RAMDAC : 350 MHz

Bus Type: AGP 8X / 4X / 2X

 

A więc podsumowując oznaczenie SE, wcale nie musi oznaczać, że karta jest z 64-bitowym dostepem do pamieci, wcale tez nie musi oznaczac ze jest AGP 8x ani ze pamieci sa SDR!

 

SE wyglada na to ze zastepuje on brakujaca luke pomiedzy modelami 166 MHZ SDR a 400 MHz DDR:

 

GF 4 MX420 (166 MHz SDR)

GF 4 MX440SE (333 MHz DDR)

GF 4 MX440 (400 MHz DDR)

GF 4 MX440-8X (512 MHz DDR)

 

Z tego co poszukalem po innych firmach fakt, ze dostep do pamieci jest 64-bitowy nie jest oznaczony!!! Tzn nie chodzi o to ze na pudelku nie powinno byc napisane 64-bit DDR Memory Interface, lecz to ze w tytule-nazwie nie musi byc o tym wzmianki.

 

Wyglada wiec na to, ze trzeba dokladnie czytac wszystkie dane.

 

Co ciekawe wersje 64-bit znalazlem u PNY a nie znalazlem u Sparkle 8O

 

Przerypane...

 

Reasumując SE najprawdopodniej oznacza nic innego jak zawsze to ze pamieci sa 333 MHz DDR nic po za tym!!! a to ze jakas karta jest z dostepem okrojonym 64 bit, jak sie okazuje moze to byc SE jak i nie SE i to oznaczenie "SE" nie ma z tym nic wspolnego.

 

Mozna zatem wnioskowac, ze jesli karta jest okrojona do 64bit to nie jest jak to sie przyjelo uwazac - zasluga Nvidii - a definitywnie producenta karty, ktory ma poprostu wybor co do zastosowania pamieci w swoim produkcie od 128 MB DDR poprzez 64bit DDR az do SDRów

 

To wszystko by wiele wyjasnialo w zaczarowanym "SE"

 

:lol: :lol: :lol:

 

Przegladałem dalej i znalazlem kolejne "Perelki"

 

Zdarzaja sie i przypadki zanizania taktowania GPU!!!

 

najlepszym przykladem jest...

 

Asus GeForce4 MX440-SE V8170DDR SE 64MB DDR RCA SVHS TVOUT - Retail (V8170DDR/SE/T/N/64M), ktory taktuje GPU 200 MHz

 

dobra, nie zaglebiam sie dalej w ten temat bo juz mnie lata lewe oko :lol: po prostu trzeba pogratulowac producentom, bo maja na prawde wyjatkowe poczucie humoru, a przy tym nie brakuje im odawgi bo ladowac tak klientow np zmniejszajac taktowanie GPU o 20% to juz parodia... wlasciwie to ja juz nic wiecej nie chce wiedziec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować? Nie lepiej zajrzeć do źródła czyli nVidi?

Dołączona grafika

 

i jeszcze ten link: http://www.nvidia.com/page/geforce4mx.html

 

Wynika z tego jasno, że aby uzyskać takie wypełnianie i przepustowość pamięci karta musi dziłać: GPU 250Mhz i mem 128bit DDR 333, czyli należy to przyjąć za oficjalną specyfikację GF4MX440SE. Inna sprawa to to co wyczyniają produceńci kart - mówiąć krótko specyfikację mają gdzieś i dlatego mamy na rynku niedotaktowane karty z 64bit SDR.

Proste prawda :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nabrałem raz na 64 bitówkę, przyznaję :oops: ale wtedy nikt jeszcze o tym nie mówił. dopłąciłem i mam co mam ale jedna rzecz mnie po prostu zwaliła z krzesła w tej 64 bitówce : producent Mint, GPU/pamięć 250/166 MHz, po o/c bez dodatkowego chłodzenia GPU na 460 MHz a pamięci 410 MHz full stabilnie, powyżej różnie. ale jak mi si udało podkręcić GPU z 250 na 460 ? przecież to 180% wartości wyjściowej !!!!! ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy Ivan:, chodzilo mi wlasnie o uwidocznienie jak producenci podchodza do tego a nie Nvidia.

 

AMD Rulezzz:

 

Hehehe, moze pomylili sobie chip i w Twojej karcie byl inny.

 

Ale co do pamieci ze 166 na 410? nie to jakos nie jest mozliwe, w koncu to mialy byc Sdramy, moze to wynikalo z bledu programowego i jakis program widzial sdry jako ddry i mnozyl x2 (410=205) i to byloby w miare realne, a co do GPU to chyba dostales GPU ktory mial byc w jakiejs wersji ultraultra :-) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wziąłeś informację że to były SDRAM'y ???? przecież napisałem że ta 64 bitówka miała taktowanie 266 na pamięciach, ddr 266. a poszły na 410 ddr.

a GPU ... chętnie przełożyłbym do mojego obecnego MX440 :D fajnie by wyglądało taktowanie karty : 460/460 :D hehe, ale pozbyłem si tego śmiecia bo nawet po takim o/c miałem na doronie 800 2660 pkt, po wymienie i o/c było 4440 pkt więc sporo lepiej.

wersja super-hiper-giga-ultra-pro-fast :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...