Skocz do zawartości
bad_boy

Radeon 9600pro czy FX5600 II 400/800mhz ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat.Za 2 tygodnie przyjezdza do mnie matula z USA i poprosilem ja zeby mi przywiozla grafe.Chcialem Leadteka A310 ultra>Dzisiaj mi napisala maila ze byla w jakims sklepie i nie ma leadteka tylko jakis inny fx5600 ultra800 mhz z czego rozumiem ,ze to karta juz na nowym chipie .Karta ta kosztuje 250$ i to maks ile moja matka moze wybulic.zastanawiam sie teraz czy ma ja kupic czy moze radka 9600 pro.Tylko nie mowcie ze 9500 pro jest lepszy bo to nie ja kupuje grafe to raz ,po 2 nie moge ganiac matki po calym Detroit zeby mi szukala karty,po 3 moja matka sie zna na tym jak swinia na gwiazdach i moze kupic jakies badziewie np 9600 nie pro albo 9500 nie pro,a w stanach 9500 pro w normalnych sklepach sa nie do kupienia.Jak myslicie co lepsze FX5600 taktowany 400/800mhz czy radek 9600 pro??

Sorki za troche przydlugi post:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX... mimo tego że mam niezmiennie dobre zdanie o ATI to jednak 9600 pro i non pro są do BANI !! !! Nie bierz tego za chiny świata... !! absolutnie stawiałbym na tego FX, napewno takie taktowanie świadczy o dobrych pamięciach i dobrym (i głośnym) systemie chłodzenia. Odpowiedź jest jedna: FX 5600 400/800. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze Radeon 9600 pro jest minimalnie słabszy od FX 5600 Ultra II z tym ze RADEON kosztuje 850 - 900 zł a FX 5600 ultra II 1200-1250 zł

 

Tak wiec jak bys miał sie liczyc z kasa to raczej Radeon bo to prawie to samo... ale skoto kasa nie jest wazna to wez FX Ultra II jest troszke szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że za 250$ można już kupić Radeon9700, a przy tej karcie FX wygląda bardzo słabo. W Polsce tą karte można dostać już za 1100zł czyli 275$ a w Hameryce powinna być troche taniej. A ten Fx jest cienki, karta która wyszła jakieś 7 miesięcy po premierze Radeona 9500pro jest od niego słabsza i na dodatek droższa nawet od jeśli brać pod uwage jego cene po premierze. Jak dla mnie śmiechu warte :lol: Ale z tych dwóch no cóż FX jest szybszy przynajmniej na razie, karty z seri fx mają bardzo słabą wydajność Ps 2.0 włącznie z 5900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej wziąć Radka, miałem 9600Pro i 5600 taktowanego 375/660 - FX dostawał spore baty. Zeby było smieszniej większe problemy ze sterami miał FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisal ze jest mowa o fx II z zegarami 400/800

ale z tym taktowaniem GFa i tak Radek sprawuje się lepiej. Te MHz w przypadku Nvidii nie poprawiają aż tak wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przeciez pisal ze jest mowa o fx II z zegarami 400/800

ale z tym taktowaniem GFa i tak Radek sprawuje się lepiej. Te MHz w przypadku Nvidii nie poprawiają aż tak wiele.
No nie wiem według benchmark.pl FX w 3Dmark01 i 03 jest szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem według benchmark.pl FX w 3Dmark01 i 03 jest szybszy.

Taaaaaa czytaj dalej benchmarka a zimą w trampkach wyjdziesz :lol:

 

Za ok. 250$ można dostać R9700 non-pro i to będzie najlebsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcami Radeon9600Pro i no pro są dużo gorsze od FX5600 ale i również róznica cen jest powalając...masz tu linka do testów pokazujących wydajność obydwu modeli....poprzegladaj sobie...

część I:http://www.tomshardware.pl/graphic/20021218/vgacharts-02.html

część II:http://www.tomshardware.pl/graphic/20030120/vgacharts-02.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że za 250$ można już kupić Radeon9700, a przy tej karcie FX wygląda bardzo słabo. W Polsce tą karte można dostać już za 1100zł czyli 275$ a w Hameryce powinna być troche taniej. A ten Fx jest cienki, karta która wyszła jakieś 7 miesięcy po premierze Radeona 9500pro jest od niego słabsza i na dodatek droższa nawet od jeśli brać pod uwage jego cene po premierze. Jak dla mnie śmiechu warte  :lol: Ale z tych dwóch no cóż FX jest szybszy przynajmniej na razie, karty z seri fx mają bardzo słabą wydajność Ps 2.0 włącznie z 5900.

a gosciu wyraznie pisze ze tylko dwie karty do wyboru. No i gadaj ze slepym o kolorach, a widziales ty w zyciu w akcji FX 5900 ze tak mowisz czy tez czytasz benchmarki ??? :lol: Aha i jeszcze jedno, lubisz ATI to spox, ale sympatie to jedno a chlodna kalkulacja to drugie. No i chyba tyczy sie to wiekszosci doradzajacych.

 

Ja natomiast doradze co nastepuje. Poczekaj az mamcia wroci z USA, niech da ci te 250$, a ty sam potestuj i wybierz co ci zapasi. No bo przeciez roznica w cenie nie jest az taka wysoka, a jak sam powiedziales Mama moze sie pomylic i wziac cos czego nie bedziesz chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że za 250$ można już kupić Radeon9700, a przy tej karcie FX wygląda bardzo słabo. W Polsce tą karte można dostać już za 1100zł czyli 275$ a w Hameryce powinna być troche taniej. A ten Fx jest cienki, karta która wyszła jakieś 7 miesięcy po premierze Radeona 9500pro jest od niego słabsza i na dodatek droższa nawet od jeśli brać pod uwage jego cene po premierze. Jak dla mnie śmiechu warte  :lol: Ale z tych dwóch no cóż FX jest szybszy przynajmniej na razie, karty z seri fx mają bardzo słabą wydajność Ps 2.0 włącznie z 5900.

a gosciu wyraznie pisze ze tylko dwie karty do wyboru. No i gadaj ze slepym o kolorach, a widziales ty w zyciu w akcji FX 5900 ze tak mowisz czy tez czytasz benchmarki ??? :lol: Aha i jeszcze jedno, lubisz ATI to spox, ale sympatie to jedno a chlodna kalkulacja to drugie. No i chyba tyczy sie to wiekszosci doradzajacych.

 

Ja natomiast doradze co nastepuje. Poczekaj az mamcia wroci z USA, niech da ci te 250$, a ty sam potestuj i wybierz co ci zapasi. No bo przeciez roznica w cenie nie jest az taka wysoka, a jak sam powiedziales Mama moze sie pomylic i wziac cos czego nie bedziesz chcial.

no jak mial 9500 to wychwalal ATI teraz ma FX'a to kocha NVidie. Jak dziecko :) xhyba ze to zdjecie w avatarku to ty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Hajmon3, a gdzie ja napisalem ze ATI jest be ?????Bo szukam i szukam i znalesc nie moge.

 

Aha do tej pory uwazam ze ATI robi lepsze karty, tylko producenci softu o tym nie wiedza i wala jak leci wszystko na Nvidie :lol:

 

Po prostu wsparcie prgramowe dla ATI jest mniejsze, a 3dmarka niestety nie pogram :(

 

Patrze na wydajnosci w konkretnych zastosowaniach i ubolewajac nad tym okrutnie, wybieram Nvidie, majac nadzieje ze spokojnie kiedys bede mogl wrocic do ATI.

 

@ll..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobilem krecac na maxa:

 

2001se - 16873

2003 -5902, ale raz nie wiem jak udalo mi sie 6119. Tylko potem juz sie nigdy ten wynik nie powtorzyl.

 

Niestety nie mam linkow, bo nigdy nie stawialem wynikow na stronki.

 

na standardowych ustawieniach bylo:

2001se - 14700

2003 - 5116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobilem krecac na maxa:

 

2001se - 16873

2003 -5902, ale raz nie wiem jak udalo mi sie 6119. Tylko potem juz sie nigdy ten wynik nie powtorzyl.

 

Niestety nie mam linkow, bo nigdy nie stawialem wynikow na stronki.

 

na standardowych ustawieniach bylo:

2001se - 14700

2003 - 5116

hajmon3 i tak ci powie ze jego r9700 jest o wiele lepsze!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobilem krecac na maxa:

 

2001se - 16873

2003 -5902, ale raz nie wiem jak udalo mi sie 6119. Tylko potem juz sie nigdy ten wynik nie powtorzyl.

 

Niestety nie mam linkow, bo nigdy nie stawialem wynikow na stronki.

 

na standardowych ustawieniach bylo:

2001se - 14700

2003 - 5116

hajmon3 i tak ci powie ze jego r9700 jest o wiele lepsze!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm zastanawiam sie w sumie tez nad tym FX5900 ( ale chyba mi na razie szkoda tyle kasy wydawac na karte grafiki :) - chyba poczekam jak jeszcze troche stanieja :) ) chciałem kupic RADONA 9700 pro lub 9800 pro ale chyba FX5900 umoziwlia znacznie bardziej komfortową gre z AntyAliasingiem x 4

 

,,, chociaz moze kupic sobie RADEONA 9700 PRO GIGABYTE za 1549 brutto :? juz sam nie wiem czy czekac na obnizke FX5900 czy brac tego RADEONA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm zastanawiam sie w sumie tez nad tym FX5900 ( ale chyba mi na razie szkoda tyle kasy wydawac na karte grafiki :) - chyba poczekam jak jeszcze troche stanieja :) )  chciałem kupic RADONA 9700 pro lub 9800  pro ale chyba  FX5900 umoziwlia znacznie bardziej  komfortową gre z AntyAliasingiem x 4

 

,,, chociaz moze kupic sobie RADEONA 9700 PRO GIGABYTE za 1549 brutto :?    juz sam nie wiem  czy czekac na obnizke FX5900 czy brac  tego RADEONA ?

Ja bym troche poczekał,tylko wejdzie jakis nowy gef a ceny polecą duuużo w dół, a napewno wejdzie jeszce w tym roku cos nowszego w szczególnosci za 3 miechy gwiazdka :) Także wstrzymaj się podwiąż portki :wink: i poczekaj.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm zastanawiam sie w sumie tez nad tym FX5900 ( ale chyba mi na razie szkoda tyle kasy wydawac na karte grafiki :) - chyba poczekam jak jeszcze troche stanieja :) )  chciałem kupic RADONA 9700 pro lub 9800  pro ale chyba  FX5900 umoziwlia znacznie bardziej  komfortową gre z AntyAliasingiem x 4

 

,,, chociaz moze kupic sobie RADEONA 9700 PRO GIGABYTE za 1549 brutto :?    juz sam nie wiem  czy czekac na obnizke FX5900 czy brac  tego RADEONA ?

co do genghisa to tak 9700 jest lepsze bez optymalizacji Nvidii :D (joke) - nie jestem toba by zawsze wychalac to co mam :D .

 

A co do Antyaliasingu to Radeon 9800 pro ma wyzsze wyniki pomimo lepszej jakosc AA. :) Wiec jesli to jest twoim zdaniem objaw mniej komfortowego grania to..... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wyniki na sterownikach OMEGA!!!! A nie specjalnie robionych detonatorach.

 

Pozatym sa to troche obnizone wyniki przez dzwiek i procka, dzisiaj koles mnie uswiadomil ze mam powylaczac inne testy i tylko karte trzepnac. Wiec bedzie pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wyniki na sterownikach OMEGA!!!! A nie specjalnie robionych detonatorach.

 

Pozatym sa to troche obnizone wyniki przez dzwiek i procka, dzisiaj koles mnie uswiadomil ze mam powylaczac inne testy i tylko karte trzepnac. Wiec bedzie pozniej.

 

tylko podaj linki do testow to se zrobie compare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...