Skocz do zawartości
Gość

bloczki by chip

Rekomendowane odpowiedzi

.....l5. Porównanie rozwiązań chłodzących cieczą dotyczyło kompletnych zestawów oferowanych jako cały produkt. Wiemy, że na rynku dostępnych jest szereg komponentów, z których można samodzielnie skompletować porównywalny a nawet być może lepszy zestaw chłodzenia wodnego.

 

Jednak w jaki sposób mieliśmy wybrać jakiej chłodnicy użyć w komplecie z jaką pompką czy też blokiem? Ilość możliwych kombinacji takich komponentów z pewnością uniemożliwiłaby wykonanie pomiarów i skończenia testu w ograniczonym czasie. Dlatego interesowały nas zestawy GOTOWE i KOMPLETNE – sprzedawane jako całość, a nie komplety składane z komponentów z których można skompletować niemal nieograniczoną liczbę zestawów.....

Albo ja mam jakies zwidy albo na TEJ!! stronie sa kompletne zestawy z chlodnicami. Wystarczyloby wziac najlepszy, najgorszy i sredni zeby zrobic porownanie. Co do strony CPC to tez mozna sobie dowolnie skladac lub kupic gotowy zestaw.

Mysle ze jest to albo chwyt marketingowy albo jedna wielka niekompetencja redakcji chipa. Nie podal pan zadnego konkretnego argumentu dlaczego nie bylo innych zestawow. Nadal twierdze ze test byl przeprowadzony nieprofesionalnie, a wyniki maga zmylic potencjalnych klientow ktorzy pozniej zamiast kupic pozadny zestaw chlodzenia kupia jakies gowno z przekonaniem ze jest dobre, bo tak wyszlo w testach ich ulubionej gazety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Pana informacji  posiadam procesor AthlonXP w wymiarze technologicznym 0.18mikrona (Palomino ) i na "coolerze" SPIRE  za 37zł i białej pascie typ H aktualnie mam 47C a przy maksymalanym obciazeniu CPU temp max to 55C co jest duzo niższa tempreaturą niż w wiekszości waszych testach a na "coolerze" (...) a u was temp byłą dużo wyższa co jest bardzo dziwne. Jak Pan to skomentuje??

uhuhu, to zes przywalil z grubej rury, patrz na to:

mam athlona xp1800+@xp2000+ wykonanego w technologii 0.13um, na nim lezy volcano7 na max obrotach (specjalnie dla tego testu), miedzy radiatorkiem a jadrem lezy sobie grzecznie ceramiczny arctic...

ohh bym zapomnial, komputer typu open-source - znaczy brak obudowy, wszystko lezy na biurku...

 

tepmeraturka mierzona z termistora pod procesorem - 40C, jak go grzeje to max 47... (jak ładnie pisze - z termistora, czyli ta prawdziwa temperatura wynosi na pewno ponad 50C - nalezy rownizez wziac pod uwage ten fakt, ze taki wiatrak na chipsecie kieruje chlodniejsze powietrze m.in. na ten termistor pod prockiem)

 

na "coolerze" Aero 7+ znajomy ma na CPU 2100+@2300+  w stresie max 47C

a moj znajomy, to se podczepil turbine odrzutowa do roweru, przykleil skrzydla, wyrobil licencje na latanie i przewozi pasazerow przez atlantyk...

Ale sypnołeś inteligencją,dzizys szok.

 

Jeżeli ci chodzi to mój CPU według termiastora ma 55C i według czujnika montowanego przezemnie przy samym środku radiatora tusz obok rdzenia-tylko na czas testów i temperatura zgadzała sie w 99% bo różnica wynosiła 2C i odczyt z czujnika MOBO wskazywał wyższa temperature(czujnik pod CPU dotyka dobrze CPU-takrze odczyt jest dobry)

Jezeli chodzi o dokładność to napewno do tej temperatury trzeba dodać jeszcze max 5C ze względu na to że temperatura w srodku rdzenia-temp całej struktury CPU jest mniej więcej o tyle wyższa.

 

A co do znajomego to napisałem tak bo to jego komputer ale od poczatku do końca przezemnie skłądany u mnie w domu ,u mnie kręcony i sam wykonywałem wszystkie pomiary, nieiwem o co ci chodzi?? czy te temperatury są takie dziwne?? One są raczej prawdziwe w przeciwieństwie do tych kijowych testów w gazecie zreszta wogóle beznadziejnie przeprowadzonych.

 

P.S niemam żadnego wentyla na chipsecie i odczyt na 100% jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co czytalem sobie tego Chipa w Empiku i musze stwierdzic ze się bardzo dowartościowałem :D . Kto robił te testy, czytałem to sprostwowanie chipowca ale mnie to nie rusza. Mam cooler master CP5-7JD1B OL i przy 1466@1987 mam 50 'C. Oni musieli przypadkiem suszarke tam gdzieś podpiąć bo to jest niemożliwe żeby wentyle z cheatpipem albo bloki wodne miały takie małe osiągi 65'C to przecież piekiełko i to w spoczynku ?????jak oni to osiągneli to ja nie wiem. Ale wiem jedno nieprędko porządne firmy dadząim sprzęt do przetestowania :DDD.

 

Stwierdzam tak jak jeden z was że Chip tp gazeta dla mas gdzie lolki mogą się popadniecać chwilkę. 0 specyfikacju tematu tam mają. Ale dobrze im sie to sprzedaje. jakbym niał prenumerate czegośzamówićto bym wziął chipa bo enter to już totalna lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z uwagami dotyczącymi testu coolerów i bloków wodnych  opublikowanego w numerze 9/2003 CHIP-a postaram się odpowiedzieć na powtarzające się na tym formu oraz w emailach pytania.  

 

 

1. W czasie testów postępowaliśmy zgodnie z instrukcja montażu (o ile ona była dołączona do zestawu) lub jeśli nawet nie to zawsze ściągaliśmy folie zabezpieczającą z radiatora. Jest to dla nas tak samo oczywiste jak i dla Was. Zwracaliśmy uwagę na dokładny montaż zestawów chłodzących, nie tylko ze względu na chęć uzyskania rzetelnych wyników, ale także żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia sprzętu.  

 

2. Używaliśmy pasty termoprzewodzącej – jeśli była w zestawie to tej dołączonej. W innym przypadku stosowaliśmy popularną białą pastę silikonową o dobrych parametrach przewodnictwa cieplnego. Pastę nanoszono na jądro testowanego CPU w ilości wystarczającej do zakrycia rdzenia procesora.

 

3. Do testów używaliśmy w przypadku wentylatorów pod AMD – Athlona XP 2000+. Bardzo ważne – bazującego na jądrze Palamino 0,18 mikrona. Jest to CPU który idealnie spełniał rolę grzałki. Z powodu jego awarii do testów chłodzenia wodnego musieliśmy zastosować innego Athlona – 1800+ jednak wykonany był w tym samym wymiarze technologicznym – 0,18 mikrona. Wątpliwości i zarzuty co do zbyt wysokiej jego temperatury są niezasadne i wynikają pewnie z faktu, iż część użytkowników korzysta z nowszych procesorów AMD wykonany w technologii 0,13 mikrona. Układy wykonane w technologii 0,13 mikrona charakteryzują się znacznie niższą temperaturą pracy niż te starsze, wykonane w wymiarze 0,18. Tak wiec nie było błędu montażu czy złego BIOS-u. Celowo zastosowaliśmy procesory wydzielające jak największe ilości ciepła i to zarówno dla zestawów chłodzących procesory firmy AMD, jaki i Intela.

 

4. Niższa temperatura radiatorów w stosunku do wskazań temp. wnętrza obudowy wynikała z kilku powodów.

Najważniejszym jest umieszczenie czujnika temp. płyty głównej w pobliżu radiatora CPU i regulatorów napięć, które to elementy wydzielają ciepło. Warto też zauważyć iż test odbywał się w klimatyzowanym pomieszczeniu gdzie utrzymywano stałą temperaturę na poziomie 21-22 stopni C. Przy otwartej obudowie wysoki radiator procesora z pewnością miał lepszy dostęp do chłodniejszego powietrza niż czujnik ukryty w zakamarkach płyty głównej. Stad brały się różnice pomiędzy wynikami pochodzącymi z czujnika płyty i bezdotykowego pomiaru pirometrem. Pomiar temperatury radiatora przeprowadzaliśmy na jego górnej powierzchni. Celem tego pomiaru było zweryfikowanie tego co pokazuje czujnik płyty głównej. Niestety te ostatnie – w zależności od płyty i BIOS-u – pokazują czasem niezbyt dokładne wartości.

 

5. Porównanie rozwiązań chłodzących cieczą dotyczyło kompletnych zestawów oferowanych jako cały produkt. Wiemy, że na rynku dostępnych jest szereg komponentów, z których można samodzielnie skompletować porównywalny a nawet być może lepszy zestaw chłodzenia wodnego.

 

Jednak w jaki sposób mieliśmy wybrać jakiej chłodnicy użyć w komplecie z jaką pompką czy też blokiem? Ilość możliwych kombinacji takich komponentów z pewnością uniemożliwiłaby wykonanie pomiarów i skończenia testu w ograniczonym czasie. Dlatego interesowały nas zestawy GOTOWE i KOMPLETNE – sprzedawane jako całość, a nie komplety składane z komponentów z których można skompletować niemal nieograniczoną liczbę zestawów.

 

6. Co do poziomu hałasu generowanego przez zestawy.

 

Do pomiarów stosowaliśmy fonometr, było on umieszczany w odległości około 1 metra od źródła dźwięku (wentylatora). Pomiar odbywał się zamkniętym pomieszczeniu (nie było one specjalnie wyciszone – poziom tła wynosił 31-33 dbA).  

Generalnie wyniki tego pomiaru pokazują jak dalekie od prawdy są często deklarowane przez producentów parametry natężenia dźwięku. Jeśli ktoś woli zawierzyć danym producentów, a nie naszym wynikom praktycznych pomiarów – to ucierpieć mogą na tym tylko jego uszy.

 

Mam nadzieje ze powyższe uwagi rozwieją wszelkie wątpliwości.

 

pozdrawiam

Krzysztof Sokołowski

CHIPLab

 

Jedno mi sie podoba, to to ze chociaz w tej redakcji ktos pokusil sie na jakas reakcje co do krytyki, choc nie dokonca zrozumial chyba cale to forum :)

CHIPSHIT pismo o niczym, zadnych fachowych porad i konkretow tylko sam badziew w stylu "dzwonia w kosciele, tylko nie wiemy w ktorym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli niby praca antka odbywa sie w temp rzedu ok.50-60 st.??????

a te wszystkie pomiary co my tu odczytujemy /tematy na forum ,które sie pojawiają/ są nierealne i to wszystko to bujda....bo rzeczywista temp. jest znacznie wyższa??????

a jak ja nie mam wiatraka na radiatorze na NB i mam temp antka 1700+ , 0.18um w idle 43st C(otwarta buda) to ze niby co to znaczy????

Szczerze mówiac kiepsko mnie brzmią te tłumaczenia

/choć wiadomo niektóre mobo mają tendencje do "kłamania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalosne to jest, wiecej takich artykolow a w WC bedziemy nawet "lepsi" od reszty europy niz w deficycie i defraudacjach :(

 

czy takie tlumaczenie cos zmieni? nie lepiej bylo tu wejsc, spedzic tydzien na czytaniu archiwum i zrobic TEST a nie "test"

 

cisnie mi sie na usta konkretna wiazanka, ale nawet tego nie jestescie godni panowie "redaktorzy"

 

...kocham polske :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalosne to jest, wiecej takich artykolow a w WC bedziemy nawet "lepsi" od reszty europy niz w deficycie i defraudacjach :(  

 

czy takie tlumaczenie cos zmieni? nie lepiej bylo tu wejsc, spedzic tydzien na czytaniu archiwum i zrobic TEST a nie "test"

 

cisnie mi sie na usta konkretna wiazanka, ale nawet tego nie jestescie godni panowie "redaktorzy"

 

...kocham polske :/

.............. a to polska wlasnie .............. :? :cry:

 

Szkoda ze CHIPowcy nie pomysleli o zwyklych szarych zjadaczach chlebka, zwlaszcza tych ktorzy wiedza czym jest cpc, a nie maja ~2000 lub wiecej na chlodzenie wodne.

Coz ciezko bylo sie zdecydowac na jakis zestawik polski :?

Ale tego tez nie kumaja, bo za duzo mozliwych konfiguracji mozna wybrac 8O

Murwa Kać !!!!

Czy to jest wada naszysch rodzimych zestawow ? 8O

Czy raczej zaleta ? 8O

Widac nie mogli sie zdecydowac na jakis jeden, lub 2 od kazdego producenta, to olali i wzieli sie za badziew i kosmos :?

Ehhhhhhhhh

Straciliscie tym samym nastepnego dorywczego czytlenika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Używaliśmy pasty termoprzewodzącej – jeśli była w zestawie to tej dołączonej. W innym przypadku stosowaliśmy popularną białą pastę silikonową o dobrych parametrach przewodnictwa cieplnego. Pastę nanoszono na jądro testowanego CPU w ilości wystarczającej do zakrycia rdzenia procesora.

Tam po prostu ktos posmarowal i tyle, ale napewno nie ta pasta "biala silikonowa o dobyrych parametrach przewodnictwa cieplnego" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo szczerych chęci wyjaśnienia sprawy testu i procedury, wciąż pojawiają się pytania i zarzuty pod adresem testu wentylatorów oraz zestawów do chłodzenia wodnego. Niestety, dość często bazują one na argumentacji „znajomy ma 2000+xp 0.18 i temperatura jest w granicach 55- 60 na jakims Cooler Masterze”. To że ktoś powiedział komuś coś nie jest chyba dobrym argumentem?

 

Wyniki pomiarów, które OSOBIŚĆIE wykonałem, szczególnie konstrukcji, które wzbudzają wątpliwości – CoolerMaster Aero 7+ oraz Thermaltake Volcano 11 ze względu na dołączony regulator obrotów wentylatora były przeprowadzane zarówno przy minimalnych jak i maksymalnych RPM. Jedno spojrzenie do tabeli pozwala zauważyć, iż kwestionowane wartości np. 78 stopni C Volcano 11 dotyczą sytuacji gdy wentylator pracował na minimalnych obrotach – 1300 RPM!. Ten sam cooler po ustawieniu prędkości obrotowej wentylatora na maksimum 4800 RPM osiągnął zaledwie 63 stopnie C i tym samym okazał się najskuteczniejszym rozwiązaniem w swojej klasie. Niestety przy takim ustawieniu dość głośnym. Co do modelu Tracer TRW-237, który przekroczył temperaturę 80 stopni C, największe znaczenie miała tutaj niewielka pojemność cieplna związana z masą (252g), jego małymi wymiarami oraz zastosowanym materiałem – stop aluminium.

Osobom, które mają wątpliwości co do stopnia nagrzewania się Athlon’a XP 2000+ (a także innych), Model 6, 0,18 (1.67 GHz) mogę polecić tylko lekturę specyfikacji producenta procesora. Szczególnie polecam zwrócić uwagę na parametry Die Temperature oraz Max Thermal Power – 70W!.

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...n_Rev04_ENG.pdf

 

Wyjaśniając zaś sprawę pasty termoprzewodzącej. Użyliśmy pasty z zestawów (o ile była dołączona) bo w praktyce większość użytkowników tak właśnie zrobi. Ponadto sprawdziliśmy jak pasty z domieszkami srebra i miedzi, wpływają na poprawienie chłodzenia. Niestety różnice z tych pomiarów wynosiły 0–2 stopnie C.

 

Pasta co do której macie tyle wątpliwości charakteryzowała się następującymi parametrami.

 

AG Chemia Pasta silikonowa H – termoprzewodząca

 

Gęstość w temp. 20 C 1,47 g/cm^3

Temperatura zapłonu 350 stopni C

Temperatura krzepnięcia -50 stopni C

Współczynnik refrakcji 1,405

Ciepło właściwe w temp 50 C 0,35

Stała dielektryczna 2,74

Wytrzymałość elektryczna 14 kV/mm

(dane wg. Instytutu Chemii Przemysłowej im. Prof. Ignacego Mościckiego)

 

Pojawiły się również zarzuty, że niesłusznie wyróżniamy zestaw CPC WaterCooler – nie wspominając o ryzyku jakie niesie z sobą korzystanie z wody do chłodzenia peceta. Otóż uwaga taka dotyczy wszystkich testowanych urządzeń i wyraźnie o tym piszemy w artykule.

Wyróżnienie ECONO uwzględnia w cenę produktu – biorąc pod uwagę dobrą skuteczność chłodzenia, i nawet wady związane z eksploatacją, zestaw CPC (bardzo długie rurki, umieszczenie zestawu poza obudową komputera) był najtańszym produktem w swojej klasie i dlatego otrzymał wyróżnienie. Jeśli uwzględnicie możliwość łatwej ingerencji w temperaturę wody w zbiorniku, np. poprzez wrzucenie kostek lodu, okaże się, że i wydajność tego zestawu może być w razie potrzeby wyższa niż podana przez nas.

 

Krzysztof Sokołowski

CHIPLab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwzględnicie możliwość łatwej ingerencji w temperaturę wody w zbiorniku, np. poprzez wrzucenie kostek lodu, okaże się, że i wydajność tego zestawu może być w razie potrzeby wyższa niż podana przez nas.

Panie Krzysiu to chyba nie jest profesjonalne chlodzenie wodne tak mi sie wydaje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam.. ale większość zestawów dostępnych na bloki.republika.pl ma ceny zbliżone do zestawów CPC a wydajność i to co sobą oferują jest bez porównania z tamtym..

dlaczego nei wzieliście ich do testów? tak samo jak zestawów z MCS..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno spojrzenie do tabeli pozwala zauważyć, iż kwestionowane wartości np. 78 stopni C Volcano 11 dotyczą sytuacji gdy wentylator pracował na minimalnych obrotach – 1300 RPM!. Ten sam cooler po ustawieniu prędkości obrotowej wentylatora na maksimum 4800 RPM osiągnął zaledwie 63 stopnie C

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A co do waszych zestawikow to cos lekko za wysokie temperaturki :lol:

 

Szczególnie polecam zwrócić uwagę na parametry Die Temperature oraz Max Thermal Power – 70W!."

Ta 70W!, WOW!!!.To moze szczegol - moj P4 daje 100W i jakos 45*C niechetnie przekracza, a WC nie mam jakiegos niewiadomo jakiego, raczej skromne niz wypasione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie(Do urzytkownikow forum) pytanie wytrzymalosc termiczna procesora amd athlonxp wynosi ok 90*C czy system przy temperaturach procesorazedu 60-80*C nie powinien sie zawieszac ?

a teraz do pana Krzysztofa. Skad wziely sie w tescie tak durze rurznice temperatur pomiedzy procesorem a radiatorem np Volcano 11 -XE temp procesora po obcirzeniu 63*C i tem radiatora po obcirzeniu 38*C 8O troche to dziwne jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo szczerych chęci wyjaśnienia sprawy testu i procedury, wciąż pojawiają się pytania i zarzuty pod adresem testu wentylatorów oraz zestawów do chłodzenia wodnego. Niestety, dość często bazują one na argumentacji ?znajomy ma 2000+xp 0.18 i temperatura jest w granicach 55- 60 na jakims Cooler Masterze?. To że ktoś powiedział komuś coś nie jest chyba dobrym argumentem?

 

Wyniki pomiarów, które OSOBIŚĆIE wykonałem, szczególnie konstrukcji, które wzbudzają wątpliwości ? CoolerMaster Aero 7+ oraz Thermaltake Volcano 11 ze względu na dołączony regulator obrotów wentylatora były przeprowadzane zarówno przy minimalnych jak i maksymalnych RPM. Jedno spojrzenie do tabeli pozwala zauważyć, iż kwestionowane wartości np. 78 stopni C Volcano 11 dotyczą sytuacji gdy wentylator pracował na minimalnych obrotach ? 1300 RPM!. Ten sam cooler po ustawieniu prędkości obrotowej wentylatora na maksimum 4800 RPM osiągnął zaledwie 63 stopnie C i tym samym okazał się najskuteczniejszym rozwiązaniem w swojej klasie.

Co do znajomego to pewnie chodzi o to co ja napisałem wczesniej ale napisąłem tak bo rzeczywiscie jest to komputer znajomego ale przezemnie był on skłądany i umnie procesor był kręcony i jak napisałem na procesorze Palomino 2100+ wykręconym na 2300+ na wentylu Aero + miał max po kilku godzinach tortur programem PRIME 95 47C!!!

 

47C a u was było duzo więcej!!! jakim cudem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie(Do urzytkownikow forum) pytanie wytrzymalosc termiczna procesora amd athlonxp wynosi ok 90*C czy system przy temperaturach procesorazedu 60-80*C  nie powinien sie zawieszac ?

a teraz do pana Krzysztofa. Skad wziely sie w tescie tak durze rurznice temperatur pomiedzy procesorem a radiatorem np Volcano 11 -XE temp procesora po obcirzeniu 63*C i tem radiatora po obcirzeniu 38*C 8O  troche to dziwne jest ?

Masz racje przy 80*C nawet jezeli brane jest to z pod procka (na diodzie jest pewni ponad 90* wiec chyba kazdy wie co sie dzieje ;) ) to mi juz przy 65* komputer odmawia posluszenstwa.

Co do roznicy temperatur to jest ona o wiele zaduza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak napisałem na procesorze Palomino 2100+ wykręconym na 2300+ na wentylu Aero + miał max po kilku godzinach tortur programem PRIME 95 47C!!!

 

47C  a u was było duzo więcej!!! jakim cudem ???

Chyba niektorzy ludzie wyjatkowo dluuuga pojmuja pewne fakty.

TERMISTOR NIE JEST TERMOMETREM I W ZADNYM WYPADKU JEGO WSKAZANIA NIE MOGA BYC PODSTAWA DO OSADOW NA TEMAT WYDAJNOSCI CHLODZENIA CHYBA, ZE ROBIONY JEST TEST POROWNAWCZY NA DOKLADNIE TEJ SAMEJ MOBO!!!

 

Twoj kolega mial 47, a rownie dobrze sasiad mogl miec 60, a ciocia 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak napisałem na procesorze Palomino 2100+ wykręconym na 2300+ na wentylu Aero + miał max po kilku godzinach tortur programem PRIME 95 47C!!!

 

47C  a u was było duzo więcej!!! jakim cudem ???

Chyba niektorzy ludzie wyjatkowo dluuuga pojmuja pewne fakty.

TERMISTOR NIE JEST TERMOMETREM I W ZADNYM WYPADKU JEGO WSKAZANIA NIE MOGA BYC PODSTAWA DO OSADOW NA TEMAT WYDAJNOSCI CHLODZENIA CHYBA, ZE ROBIONY JEST TEST POROWNAWCZY NA DOKLADNIE TEJ SAMEJ MOBO!!!

 

Twoj kolega mial 47, a rownie dobrze sasiad mogl miec 60, a ciocia 35.

Kurde przecierz pisałęm że to jest komp kumpla ale był u mnie,pzrezemnie składany i to ja robiłem testy!!! I nikt mi nic nie mówił tylko sam widizalem taka temperature i po dotknięciu ręką do radiatora był tylko ciepły a w poprzednich postach pisałem ze mocowałem tez własne czujniki temperatury i odczyt praktycznie sie zgadzał różnica wynosiła 2-3C !!! Nigdy róznica niebedzie wynosiła 20C na dwóch róznych mobo chyba ze zwalony jest czujnik temperatury w sęsie błednych odczytów.

 

CZYTAJCIE DOKŁĄDNIE POSTY INNYCH A NIEBĘDZIE ŻADNYCH NIEDOMÓWIEŃ A NIE PRZEJRZĄ PO ŁEBKACH I SIE DZIWIĄ!!!

Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak napisałem na procesorze Palomino 2100+ wykręconym na 2300+ na wentylu Aero + miał max po kilku godzinach tortur programem PRIME 95 47C!!!

 

47C a u was było duzo więcej!!! jakim cudem ???

 

Nigdy róznica niebedzie wynosiła 20C na dwóch róznych mobo chyba ze zwalony jest czujnik temperatury w sęsie błednych odczytów.

 

Jemu właśnie chyba o to chodziło że ten czujnik jest fabrycznie zwalony. Temeratury podane przez chipa są ogromnie 8O . W chipie jednak zawsze jest cieplej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem czytelnikiem chipa i musze powiedziec ze wierze w te testy . Zresztą to nie jest jakiś komp......swiat dla lamerów tylko to jest profesionalne pismo . Ze sprzetem bywa różnie - każdy powinien o tym wiedziec ;) 2000+ 0.18 to wyjątkowa grzałka sam miałem i dzięki bogu wymieniłem to główno.... bo to był poprostu horror w biały dzień .Co do zestawow wodynch mysle ze za pare lat to bedzie 60%-70% urzywane w a AC pojdzie w zapomnienie .

 

KOMP+2000+,0.18 = KLAORYFER i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem czytelnikiem chipa i musze powiedziec ze wierze w te testy . Zresztą to nie jest jakiś komp......swiat dla lamerów tylko to jest profesionalne pismo . Ze sprzetem bywa różnie - każdy powinien o tym wiedziec ;) 2000+ 0.18 to wyjątkowa grzałka sam miałem i dzięki bogu wymieniłem to główno.... bo to był poprostu horror w biały dzień .Co do zestawow wodynch mysle ze za pare lat to bedzie 60%-70% urzywane w a AC pojdzie w zapomnienie .

 

KOMP+2000+,0.18 = KLAORYFER i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp przy temperaturze 55 stopni odmawia posłuszeństwa (dziaa sobie wolniej). Mam wiatrak za 31 zł (rok temu) a temperaturę takowa osiągam 200x11 (1,7v) przy ściągniętej obudowie przy 80 pewnie powiesił by mi się przy starcie windy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nigdy róznica niebedzie wynosiła 20C na dwóch róznych mobo chyba ze zwalony jest czujnik temperatury w sęsie błednych odczytów.

A co powiesz na to ze na takiej samej mobo ( Abit NF7) przy dwoch roznych wresjach BIOSu roznica wynosila ponad 10 stopni????

 

Wiec 20 stopni na roznych plytach jest mozliwe jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nigdy róznica niebedzie wynosiła 20C na dwóch róznych mobo chyba ze zwalony jest czujnik temperatury w sęsie błednych odczytów.

A co powiesz na to ze na takiej samej mobo ( Abit NF7) przy dwoch roznych wresjach BIOSu roznica wynosila ponad 10 stopni????

 

Wiec 20 stopni na roznych plytach jest mozliwe jak najbardziej.

I co według ciebie była to wina chłodzenia ?? albo procka?? widać ze wina BIOSA i mobo ja mówie o normlanych odczytach ,prawdziwych a te na chipie są chyba robione na takiej MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni tez zrobic test Volcano 7+ takze na AMD (zapinki sa takze na socket A). Mielibysmy porownanie jaka jest realna roznica w wydzielaniu ciepla przez te rozne układy. Watow tyle samo, ale powierzchnia rdzenia inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byla wina biosu tylko programisci z Abita tak ustawili odczyt , a w kolejnej wersji biosu zminenili ustawinia.

Wiec programisci z 2 roznych firm tez mogo sobie inaczej ustawic odczyt nawet o 20 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem czytelnikiem chipa i musze powiedziec ze wierze w te testy . Zresztą to nie jest jakiś komp......swiat dla lamerów tylko to jest profesionalne pismo . Ze sprzetem bywa różnie - każdy powinien o tym wiedziec ;) 2000+ 0.18 to wyjątkowa grzałka sam miałem i dzięki bogu wymieniłem to główno.... bo to był poprostu horror w biały dzień .Co do zestawow wodynch mysle ze za pare lat to bedzie 60%-70% urzywane w a AC pojdzie w zapomnienie . 

 

KOMP+2000+,0.18 = KLAORYFER i tyle

to co ze sie grzeje popatrz na temperatury proca i radiatora deltaT to20-30*C :!: to nawet na tym procku jest maloprawdopodobne chyba ze nie polorzysz pasty albo wsadzisz kawal plastiku miedzy procka a radiator albo jakis drewniany radiator wsadzisz :!: powiem ci jescze takie cos raz z braku pasty zalorzylem titanka na mojego p2 na sucho i temperaturka wzrosla najwyrzej o 3*C do tek rdzen jest krzywy jak cholera po zalorzenu coolerka bylo widac szpary tak na oko 0,25mm a poweszchnia styku z cpu niebyla wiekrza niz 0,75 cm^2 albo ten tracer z econo 100 bo jak napisalem wyrzej wytrzymalosc termiczna wiekszosci amd to ok 90*C a po 7min obcirzenia tam bylo 80*C (deltaT 41*C o to juz jak by... niewiem wogule radiatorka nie bylo tylko wentyl dmuchajacy na procka)

wiecej sie nie bede wypowiadal w tym temacie bo posty wszystkich ktorzy cos ze chip skaszanil te testy to jak "grochem o sciane" nic nie dociera do ludzi zapatrzonych w "profesjonalne" gazetki inteligetny czlowiek by zweryfikowal ze naprawde cos tu jest nie tak bo nawet w cdaction(test jakiegos volcano)deltaT byla bardziej wiarygodana a testow coolerow e Komputer swiecie niewidzialem wiec niebede sie wypowiadal, wracajac do chipa jak bym byl naaczelnym(a szkoda ze nie jestem)to bym kazal spalic ten te$t i wolal bym zaplacic np liskowi(tweak.pl) komus z moded-kompz.net albo dzikie.net (do tych serwisow mam wieksze zaufanie nirz do pism papierowych) bo oni zrobili by to z 5x profesjonalniej niz chip (kupuje tylko chip linux bo nie zawsze chce mi sie ciagnac te pare gb z nowym Systemem) no to jorz koniec wywodu ;) jak ktos cos zrozumial to dobrze jak nie to trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe lolowy ten test troche :)

wlasnie w pokoju mam 21*C (jak w tescie)

proc w prawdzie nie 70W ale 'tylko' 64W (0.13u), a na procu mam 35*C

 

liczac pomylke +/- 20*C LOL mojej plyty uzyskalem temerature 55*C

nie wiem jakim faken cudem dojsc do 80*C bez wylaczania pompki -_-;;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? LOL ???

 

Z całym szacunkiem dla panów z Chipa, ale oni chyba pomylili Celsjusze z Farenheitami???

Poza tym idotyzmem jest tłumaczenie członkom tego forum, że Palomino grzeje się mocniej od Thoroughbreada, bo ten jest 0,18 a tamten 0,13...

MY NA SERIO NIE JESTEŚMY AŻ TAKIMI KRETYNAMI !!!

Mimo to wierzę, że testy były przeprowadzane profesjonalnie, ale jakim cudem doszło do tego, że temperatury podane w gazecie tak daleko odbiegają od tego, co na swoim pececie widzi przeciętny użytkownik?

Są dwie możliwości: Albo masowy spisek producentów coolerów i płyt głównych, albo niekompetencja panów z Chipa.

Następnym razem wolałbym, aby testy przeprowadzać w bardziej NORMALNY sposób.

 

PS. Jakbym zobaczył 63C to bym kompa wyłączył w ciągu 0,5 sekund :)

A jakbym zobaczył 80 to chyba byłaby to ostatnia rzecz, jaką bym zobaczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...