Skocz do zawartości
Varrol

Pora kupić nowa komórkę, ale jaką...?

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie doczekałem sie konca umowy i pora wymienić telefon na nowy. No i tu zaczyna się problem, bo jest kilka pozycji, które mnie interesują.

 

Myślę nad telefonem w granicach 200-300zł, bo niestety tyle trzeba zapłacić za coś lepszego, chyba że wezmę Nokie 6610 - ta jest tańsza.

 

Do tej pory myślałem nad Nokią 6310, bo mój starszy ją ma i jest z niej bardzo zadowolony. Ale w ofercie jest też Siemens S55 za tyle samo i wydaje się być lepszy - przynajmniej z opisu.

 

Nie wiem za bardzo jaki telefon wybrać... do tej pory wolałem Nokię, ale ostatnio starszy miał model 6610 i okazało się, że nie jest najlepszy, więc wymienił go z powrotem na 6310...

 

Może coś poradzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć to Idea, a w zasadzie zastanawiam się tylko między tymi dwoma, które napisałem:

Siemens S55

Nokia 6310

 

Ewentualnie Nokia 6610, ze względu, że jest 4x tańsza...

 

Zapomniałem napisać, że inne modele, które są w ofercie Idei w zasadzie mnie nie intersują.

 

Nie weim tylko który z tych co podałem wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esato.com/phones/

http://www.wsz.com.pl/gsm/telefony/main.html

=83]http://telefonia.wp.pl/hardware/index.html...l?IN[cat_id]=83

To sa strony ktore mam dodane do ulubionych z telefonami, te informacje ktore maja o telefonach powinny Ci wystarczyc.

 

Jak juz chcesz wybrac Nokie z tej klasy to 6310i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem, ze 6610 :)

 

mam go juz troche czasu i jestem zadowolony. staruszek ma 6310i i telefon jest gajny, ale dla moich potrzeb 6610 jest bardziej odpowiednia.

Ma radio (kozystam z niego duzo), ekstra baterie (nie taka dobra jak w 6310i, ale nie mozna narzekac), i jest dostepne od groma gier w javie (sam mam ok. 400gier, 2500 dzwonkow i duzo tapet - jak wezmiesz 6610 to sie zglos :) )

co do siemensa to ja bym nie bral bo sie przyzwyczailem do menu w nokii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez za 6310i - aktualnie uzywam 6210 i zbieram $$$ na przesiadke bo moja ma juz troche na karku. no chyba ze zalezy ci jakos wybitnie na kolorowym wyswietlaczu, co w sumie przed wejsciem aktywnej matrycy wysokiej rozdzielczosci troszke mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens ponad wszystko. Miałem Nokię i też było OK, ale siemens jest dla mnie o wiele fajniejszy. Mam obecnie SL 45i i nie mam zastrzeżeń. To jest to czego potrzebowałem. Ale osobiście uważam, że wybór pomiędzy telefonami Nokii i Siemensa to tylko kwestia gustu. Inne marki zdecydowanie pozostają w tyle i jeszcze długo nic się nie zmieni.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 6310i. Komóreczka na wypasie. Sam uzywam i jestem bardzo zadowolony z niej. Zaliczyła kilka upadków na ziemie w biegu i jedno nurkowanie :D a nawet rysy nie było. Nie będziesz żałował. This is good shit :!: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze swoje 3 grosze Mam teraz s55 jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony - i raczej nie zgodze sie ze to jest zabaweczka - zabaweczka jest m55 - Osobiscie polecam s55 ze wzgledu na to ze w nokiach ostatnio pojawiaja sie problemy z gprs'em.

Nie wahaj sie bierz s55, chyba ze wolisz telefon producenta ktory zalewa swiat telefoni komorkowej kolejnymi modelami rozniacymi sie obudowa - total masowka Siemens gora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż a ja się wyłamię z tego zaklętego kręgu jedynie słusznej drogi gloryfikowania Noki 6310i.

 

Nokia 6310 i to już nie ta generacja telefonów i tyle. A co do jej tak zwanej bezproblemowości to mam spore zastrzeżenia bo to akurat NOKIA przoduje w wypuszczaniu na rynek telefonów z niestabilnym softem. I gdzieś średnio 4-5 wersja oprogramowania pozbawiona jest większych bugów.

 

 

teraz kilka istotnych różnic

 

S55

wymiary 101x42x18 przy 85gramach

wyświetlacz 101x80 / 7linii no i 256 kolorów

obsługa mms

polifonia

pamieć do wykorzystania dla użytkownika 921,61 KB

GPRS klasy 10 czyli 4 kanały po 13,4kbps w downlinku i 2 w uplinku

 

N6310i

wymiary 129x47x17, 111gram

wyświetlacz tylko 96x65 i 6 lini tekstu - no i oczywiście zero

kolorów :wink:

brak obsługi MMS (czy 6310i obsługuje chociaż EMSy :?: )

brak polifonii

-tylko 200kB pamięci dla użytkownika dzielonej dynamicznie między zakładki WAP, notatki kalendarza i midlety javy - na te ostatnie jest nie mniej niż 128kB, przy czym pojedynczy program nie może przekroczyć 30kB

GPRS tylko typu 3+1, tzn. 3 kanały po 13,4 kbps w downlinku i 1 do uplinku.

- kalendarz jak pamiętam tylko w w widoku miesięcznym.

 

wiec sory rozumiem sentyment do modelu, ale fakty są takie czy to pod względem możliwości multimedialnych, czy to biznesowych , transmisji itd Nokia 6310i ostro przegrywa z Siemensem S55. takie są fakty

 

6310 wchodząc na rynek była już spóżnionym modelem w stosunku do tego co oferowała konkurencja, w 6310i tylko dodano trójzakresowość i Javę oraz poprowiano parę błędów w nieudolnym tłumaczeniu menu. a propo menu przecież tam jest ciągle to samo archaiczne menu z czasów noki 3110, 5110

 

naprawdę już rzygać mi się chce jak ciągle słuszę te slogany 6310i to telefon dla biznesmena inne to jakieś tam zabawki. A przepraszam czy w tym super telefonie dla biznesmena jest na przykład możliwość (tak jak w S55) wyłączenia modułu GSM, tak aby móc korzystać z aplikacji i danych w telefonie np. w samolocie.

Prawda jest taka że 6310i nie zrobiła żadnego pozytywnego zamieszania w swiecie GSM, nie była ani liderem ba nawet nie potrafiła dogonić konkurencji w możliwościach. I tak naprawdę zrobiła wrażenie jedynie na tych którzy przesiedli się z 6210 bo to to samo plus parę funkcji.

No i oczywiście na tych którzy ulegli reklamie i chcieli się dowartościować bo to niby telefon dla biznesmena :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co kazdy czepia sie siemensa za "badziewna obslug" - ludzie ale tak naprawde to kwestia przyzwyczajenia - nokia ma badziewne to ze wszystko robi sie jednym guzikiem - np gdy czytasz smsa (odbierasz) i akorat ktos ci pusci szczura to go przytniesz - w siemensie tego nie ma - co do menu to s55 ma bardzo podobne do sony ericsonow (9 ikonek 3x3) i obsluga jest naprawde intuicyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat mam odzielny przycisk (zielona sluchawka)w swojej Nokii a od czasow 3310 wszystkie tez go posiadaja.

Do Siemensa nic nie mam poza SL45i ktory mnie strasznie denerwowal.

A tak szczerze Marasek ja uzywam telefonu do dzwonienia. A nie do pisania maili, sciagania aplikacji, wysylanie zdjec i sluchania melodyjek. Do tego mam kompa. A jak bede musial miec to mobilnie to kupie laptopa albo palmtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat mam odzielny przycisk (zielona sluchawka)w swojej Nokii a od czasow 3310 wszystkie tez go posiadaja. 

Do Siemensa nic nie mam poza SL45i ktory mnie strasznie denerwowal.

A tak szczerze Marasek ja uzywam telefonu do dzwonienia. A nie do pisania maili, sciagania aplikacji, wysylanie zdjec i sluchania melodyjek. Do tego mam kompa. A jak bede musial miec to mobilnie to kupie laptopa albo palmtopa.

wiec do dzwonienia to wystarczy Alcatel one touch view. Sam takiego używałem w 1997roku :wink: Pamiętam że wtedy w Promocji w Erze dałem za niego siedemset pare złotych :lol: ale dali mi jeszcze szampana i dezodorant :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze nie wystarczy - jest najprawdopodobniej jednozakresowy - nie pamietam

 

pozatym fakt faktem ze kwestia przyzwyczajenia ale przesiadajac sie z motorolii na nokie przeswiadka zajella mi 2 dni - a majac tela zastepczego jakmoj poszedl do servisu (wlasne siemensa) po 3 tygodniach nie moglem sie z nim dogadac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sam uzywam starej Nokii i pewnie jeszcze dlugo jej nie zmienie. Z jednego powodu. Nie widze dla niej zastepcy. Jedyna Nokia jaka narazie mi sie podoba (tych nowych oczywiscie) to Nokia 5100. Moze wizualnie nie jest fajna czy ladna ale jest poreczna.

 

Z Siemensa polecic moge S55/M55/SL55 wszystkie sa fajne, ale kazdy tez ma wade.

 

Calkiem fajny i tanim telefonem jest nowe "Fizio" Philipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6610, mam ja od ponad miesiaca i jest godna polecenia. Jest dobrze wykonana, szybka sie nie rysuje od wyciagania z kieszeni (w 6510 po tym czasie mialem dosc duzo rys :/). Poza tym elegancki wyglad... :) Po prostu Nokia.

 

Ogolnie to nie przepadam za Siemensami... M55 z aparatem wyglada wrecz smiesznie, taki "nowoczesny" telefon z klockowatym aparatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6610, mam ja od ponad miesiaca i jest godna polecenia. Jest dobrze wykonana, szybka sie nie rysuje od wyciagania z kieszeni (w 6510 po tym czasie mialem dosc duzo rys :/). Poza tym elegancki wyglad... :) Po prostu Nokia.

 

Ogolnie to nie przepadam za Siemensami... M55 z aparatem wyglada wrecz smiesznie, taki "nowoczesny" telefon z klockowatym aparatem :)

Mam dzisiaj zły dzień więc bedę uszczypliwy. Człowiek się pyta czy S55 czy 6310i a ty........

 

.... jak pamiętam gdy ostatnio ktoś się pytał jaki telefon. m.in z pośród T68i, T722i, sagemaX6 i inny ciekawych Ty polecałeś tą swoją 6510. a co do 6610 to też w tamtym wątku Ci o niej pisałem. Jak można porównywać N6610 do S55 :?: :lol: sprawdź sobie jakie funkcje oferują te dwa telefony.

 

Zresztą w pierwszym poście Varrol (autor wątku) napisał że nie ma dobrego zdania (potwierdzone w praktyce) o 6610 wiec lekką ironią jest proponowanie mu tego telefonu

 

ja tylko dodam, Nokia 6610

-nie ma nawet dyktafonu

-brak głosowego wybierania

-ograniczenie wiadomości MMS do 30kb (zresztą nokia z tym swoim własnym standardem MMSów żarty sobie robi)

- brak klienta email

- brak bluetootha

- całkowita pamieć aparatu to tylko 725KB, a i tak na starcie telefon ma wolne ok 230KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6610, mam ja od ponad miesiaca i jest godna polecenia. Jest dobrze wykonana, szybka sie nie rysuje od wyciagania z kieszeni (w 6510 po tym czasie mialem dosc duzo rys :/). Poza tym elegancki wyglad... :) Po prostu Nokia.

 

Ogolnie to nie przepadam za Siemensami... M55 z aparatem wyglada wrecz smiesznie, taki "nowoczesny" telefon z klockowatym aparatem :)

Mam dzisiaj zły dzień więc bedę uszczypliwy. Człowiek się pyta czy S55 czy 6310i a ty........

 

.... jak pamiętam gdy ostatnio ktoś się pytał jaki telefon. m.in z pośród T68i, T722i, sagemaX6 i inny ciekawych Ty polecałeś tą swoją 6510. a co do 6610 to też w tamtym wątku Ci o niej pisałem. Jak można porównywać N6610 do S55 :?: :lol: sprawdź sobie jakie funkcje oferują te dwa telefony.

 

Zresztą w pierwszym poście Varrol (autor wątku) napisał że nie ma dobrego zdania (potwierdzone w praktyce) o 6610 wiec lekką ironią jest proponowanie mu tego telefonu

 

ja tylko dodam, Nokia 6610

-nie ma nawet dyktafonu

-brak głosowego wybierania

-ograniczenie wiadomości MMS do 30kb (zresztą nokia z tym swoim własnym standardem MMSów żarty sobie robi)

- brak klienta email

- brak bluetootha

- całkowita pamieć aparatu to tylko 725KB, a i tak na starcie telefon ma wolne ok 230KB.

Dodam do tego jeszcze:

-Wibre glosniejsza niz dzwonki

-Trzeszczaca obudowe

-Glupawe otwieranie telefonu

 

A jezeli S55 i M55 uwazasz za smieszny telefonik to jest mi cie szkoda.

Moze i smiesznie wyglada z aparatem, ale go przynajmniej ma. Zaraz napiszesz ze do Nokii tez mozesz podlaczyc aparat ale:

-Zdjecia sa gorsze jakosci

-Masz max 725KB na ni a w M55 max 1.9MB

-Oprogramowanie nie posiada opcji odpowiednich dla aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...