Skocz do zawartości
wilczek

Zrywanie chipsetu z mobo :/

Rekomendowane odpowiedzi

no mam maly problem bo chce oderwac chipset z starej mobo na breloczyk i jakos nie moge :/

 

radiatorki odpadly bez zadnych narzedzi, po prostu zlapalem pociagnolem lekko do gory i odpadly :roll: nie ma to jak solidnosc ECS'a :D

 

no ale teraz jak oderwac sam chipset od laminatu :| z tego co widze to jest chyba jakos przklejony ale nie hce narazie mocno go szarpac zeby nie polamac rogow.

 

macie moze jakies doswiadczenie z ich zrywanim ??

 

czym to najlepiej zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee szkoda :( wydawalo mi sie ze nie jest lutowany(nie ma sladow na laminacie) tylko klejony czyms no ale nic :/

Chłopie co ty mówisz, płyty główne są kilku warstwowe i niema szans zeby zobaczyć luty. Klejony chipset?? a to ciekawe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mobo jest wielowarstwowe ale widzialem mobo ze zdietym chipsetem i nie wygladalo to jakby wczesniej byly tam luty. Mozliwe ze po sciagnieciu w sposob podobny jak napisal phranzee koles odessal calkiem lut i wyczyscil dokladnie to miejsce i dlatego to tak wygladalo.

 

stad moje wczesniejsze przypuszczenie ze jest klejony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o spawaniu, zgrzewaniu, spiekaniu, lutowaniu, połączeniach owijanych i zaciskanych, ale, jakem lamer nie z tej ziemi, nigdym nie słyszał, by chipset trzymał się płyty jeno na klej i słowo honoru :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej starej komorce ( taka cegla kamieniem lupana) ten glowny procek czy co tam jest byl wlasnie wklejony na mobo :)

 

wygladalo to tak iz na nim jak i plytce byly styki a na obrzezach i w samym srodku mocny klej

 

tak ze takie polaczenie jonas rowenierz istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl kuedys podobny temat o zrywaniu chpisetu z geforca siakiegos,

 

 

 

moja rada: wytnij z mobo pasek szerokości chipsetu i równy długości chipset na srodku + dwie długośi chipsetu po jego obydwy stronach... złap za te części puste i spróbuj delikatnie przelamac... potem pozostaje kwestia oczysczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kumplem odcielismy chipset z ecs`a brzeszczotem :) kurde troche zabawy bylo  :D

a my powiesilismy stary dysk na scianie i rzucalismy w niego srubokretnem , ale fajnie bylo, pierwszy strafilem go az skurczybyk spadl :twisted: :twisted: , a potem do mobo tylko ze bylo bo bo sie strasznie krusyla jak rzucalismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kumplem odcielismy chipset z ecs`a brzeszczotem :) kurde troche zabawy bylo  :D

a my powiesilismy stary dysk na scianie i rzucalismy w niego srubokretnem , ale fajnie bylo, pierwszy strafilem go az skurczybyk spadl :twisted: :twisted: , a potem do mobo tylko ze bylo bo bo sie strasznie krusyla jak rzucalismy

kumpel (ten od ecs`a co go brzeszczotem potraktowalismy :twisted: ) ma jeszcze spalone dwie grafy: riva tnt 2 32mb m64 i riva vanra 16mb, z nimi tez cos zrobimy :D :twisted: tylko co? jedna pojdzie moze na srobokreta tak jak to zrobil qbass, a druga, hmm :) cos sie wymysli. na tym ecs`ie zostal jeszcze sb wiec brzeszczot do reki i do roboty :wink: socketa moze tez wytniemy jak nam sie bedzie nudzic :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z abita be6 II ????? nie pamietam jak sie to nazywa - ta wersja z raidem zerwalem bxa za pomoca noza - trzeba podciac nozki w rogu az do tego plastiku na gorze a potem podwazyc mocno i odejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...