Skocz do zawartości
Włodi

Chartujące się karty graficzne ?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym z forum znalazłem taki tekst:

 

Oto kilka cytatów:

 

...co ci da jak ktoś napisze jakie miał max zegary ? i tak raczej powinno sie stopniowo zwiększać zegary ... np powiedzmy dojdziesz do wartosci X i ponad nią nie pójdzie juz ani MHZ więcej ... a po np 2 tyg okaże sie że jednak da sie dalej ... przeiceż pamięci sie grzeją , hartują ... i działa to na tej samej zasadzie co trick z podgrzewaniem żarowką najlepiej stopniowo podnosic taktowanie i katować uważnie patrząc czy nie ma krzaczków ( artefaktów ) ...

 

 

 

...ale poczytaj sobie na tym forum o podgrzewaniu pamięci a czy grzeje sie zarówką czy naturalnie podczas pracy to chyba zadna róznica to jak z ciałem czlowieka ... popodnosisz przez miesiąc XX kilo sztange i potem zabierajac sie za np YYkilo której przedtem nie mogłes podniesc nagle stwierdzisz ze jest lekka tylko nie zawsze sie to uda ... w końcu każdy materiał ma swoje granice ...

 

...ja dalem moje pamieci z grafie na 470Mhz(normalnie 405) chodzly tak jaes 3tygodne teraz leza na 490Mhz

sproboje dojsc do 500Mhz poczekam jaes 2 tyg., na 490Mhz ...

 

 

Co o tym sądzicie czy to może być prawdą? Bo mnie się coś wydaje że niebardzo :lol:

 

 

P.S. Jak chcecie sobie poczytać w całości to macie link : http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?t=1535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzewanie

normala

moj duron namnozniku 9x kielbasil windowsa,pochodzil sobie jakis czas na 8x i potem 9x nie bylo problemem

Hm pierwsze sysze o takim "wygrzewaniu", ale jeśli to prawda to kozi!! :)

 

oo to od dzisiaj się zabieram za wygrzewanie mojego gf2mx hahaha

 

Za pół roku się wygrzeje do gf4 Ti 4200 :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest normalne że po jakimś czasie podkęcony procek albo pamieć chodzi lepiej niz na początku. Pod wpływem wyższego napięcia albo częstotliwości "rozmywają" się połącznia między tranzystorami lepiej przewodząc prąd. Co oczywiście prowadzi to do degradacji procesora ale naszczęście jest to bardzo powolny proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luuuudzie. Na próbę wziąłem stare 64MB pc66 :) wywalały sie przy 75MHz...Wstęnie nakryłem je na pół godziny żelazkiem na min. nastawionym - poszły na 100MHz (wywałka przy ładowaniu windy) wkurzyłem się...do gara z nimi i godzinę się gotowały poszły full stable 100MHz(na najlepszych timingach) :D weźcie wodę destylowaną - lekki osad się zrobił :P

niech żyje wygrzewanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luuuudzie. Na próbę wziąłem stare 64MB pc66 :) wywalały sie przy 75MHz...Wstęnie nakryłem je na pół godziny żelazkiem na min. nastawionym - poszły  na 100MHz (wywałka przy ładowaniu windy) wkurzyłem się...do gara z nimi i godzinę się gotowały  poszły full stable 100MHz(na najlepszych timingach) :D weźcie wodę destylowaną - lekki osad się zrobił :P

niech żyje wygrzewanie :P

gotowały ?????????????? :roll: :idea: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizjonerek: GOTOWAŁY. woda przy 100st. wrze jak wiesz :) zaletą obu moich metod jest równoczesne grzanie wszystkich kostek - mało czasu taki zabieg zajmuje. dodatkowo podczas gotowania mamy pewność że temp nie wzrośnie ponad 100st. oczywiście przed ponownym umieszczeniem pamiątek w kompie zalecam je dobrze wysuszyć (moje leżały 5h na kaloryferze - pod kościami jest bardzo mały prześwit - woda uparcie tam siedzi :) ). Jak wspomniałem najlepiej w destylowanej - z kranówy straszny osad się zrobił(mi to nie przeszkadzało bo nie szkoda mi tych pc66).

 

P.S. już chyba ktoś napomniał o gotowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYGRZEWANIE powietrzem albo zarówką (a to też powietrzem i światełkiem) to jeszcze zrozumiem ale gotowanie nato to bym nie poszedł. ciekawe czy jak mobo nie chhce pójdść dalej jak bym je wygotował w takim kotle 25 litrów czy by poszło wyżej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehehe - to moze jakies przepisy ;) Zupa ramowa na przyklad :P

Za niedlugo pewnie beda juz PRAWDZIWE przepisy kulinarne w serwisach hardware'owych:

:arrow: torcik OCera z wiorkami pokruszonego RAMu

:arrow: makaron glowire w polewie z laminatu najnowszej mobo

:arrow: kanapka 5,25" z sosem Arctic Silver

 

:mrgreen: :lol: :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym smiesznego ??

Dlaczego jezdzicie po gosciu, tylko dlatego ze wygrzewal z lekka tylko niekonwencjonalnie ??

A mysie proca z pasty pod kranem, szczoteczka do zebow to normalne ?

Gotowanie to calkiem niezly IMHO pomysl, jak juz gosc napisal, osiaga sie maxymalnie 100*C i spox, jezeli ktos sie boi wody to mozna w torebeczke zapodac.

Zastanowcie sie czasem zanim zaczniecie sobie robic niepotrzebne yaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałbym ugotować MSI KT3 Ultre 2, bo AGP daje d... powyżej FSB 186. A może piekarnik z termoobiegiem nastawiony na 100 st.C ? :twisted:

Nie wiem tylko, czy to by podniosło wytrzymałość AGP.

W każdym razie na dobry początek upiekę Elixiry (2x256MB) i potem poprzestawiam im timingi, a nóż się uda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie reed'zie po prostu powlaila kolegi odwaga, pomysl jak by nie bylo pomyslowy ;-) moze zle sie wyrazilem poprawie sie teraz brawa dla odwaznego! poprzeciral szlaki nie? dla obydwu panow pelen szacuneczek  :-D

 

Pozdro  8)

Niby do odwaznych swiat nalezy, ale...

Co bym zrobil jak kupilbym jakies max wypasione pamieci za 1000zl, pogotowalbym je troszke i pozniej okazaloby sie ze padly :x :?:

 

Szacuneczek z mojej strony tez :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie reed'zie po prostu powlaila kolegi odwaga, pomysl jak by nie bylo pomyslowy ;-) moze zle sie wyrazilem poprawie sie teraz brawa dla odwaznego! poprzeciral szlaki nie? dla obydwu panow pelen szacuneczek  :-D

 

Pozdro  8)

Niby do odwaznych swiat nalezy, ale...

Co bym zrobil jak kupilbym jakies max wypasione pamieci za 1000zl, pogotowalbym je troszke i pozniej okazaloby sie ze padly :x :?:

 

Szacuneczek z mojej strony tez :!:

W zasadzie nie powinienem tego pisac, ale chyba mialbys na nie gwarancje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie reed'zie po prostu powlaila kolegi odwaga, pomysl jak by nie bylo pomyslowy ;-) moze zle sie wyrazilem poprawie sie teraz brawa dla odwaznego! poprzeciral szlaki nie? dla obydwu panow pelen szacuneczek  :-D

 

Pozdro  8)

Niby do odwaznych swiat nalezy, ale...

Co bym zrobil jak kupilbym jakies max wypasione pamieci za 1000zl, pogotowalbym je troszke i pozniej okazaloby sie ze padly :x :?:

 

Szacuneczek z mojej strony tez :!:

Jakbys mial super wypasione pamieci, to nie musialbys ich gotowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się burza zrobiła :) Ja ludzie nikomu nie polecałem moich metod, tylko napisałem co i jak można zorbić...Swoją droga jak już wspomniano gwarancja jest. Gorzej z pamięciami wyposażonymi w zapląbowane radiatorkami - trzebaby jakoś je usunąć a potem założyć nie uszkadzając naklejki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...