Skocz do zawartości
poca

Nowy komp, do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

ta chlopak lubi sciemniac najpierw kompa za 10k a potem http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52637 

 

ehh ci polacy tylko marzenia im w glowie

n/c, jak masz pisac cos glupiego TO NIC NIE PISZ :!: ten temat tez bez problemu mozna zamknac takze... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery to wydanie 10k na kompa jest głupota... sprzet za rok nie bedzie warty nawet 3k........ ja bym to napewno inaczej zainwestował nie wiem idz na Laski albo co:) kup sobie motocykl / bryke / cos innego jak komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery to wydanie 10k na kompa jest głupota... sprzet za rok nie bedzie warty nawet 3k........ ja bym to napewno inaczej zainwestował  nie wiem idz na Laski albo co:) kup sobie motocykl / bryke / cos innego jak komp

dokladnie za swojego 3 lata temu dalem prawie 5tys bez obudowy a teraz kto go wezmie za 700zl :]:(

 

za 10tys to bym kupil jakis audio sprzet :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery to wydanie 10k na kompa jest głupota... sprzet za rok nie bedzie warty nawet 3k........ ja bym to napewno inaczej zainwestował  nie wiem idz na Laski albo co:) kup sobie motocykl / bryke / cos innego jak komp

dokladnie za swojego 3 lata temu dalem prawie 5tys bez obudowy a teraz kto go wezmie za 700zl :]:(

 

za 10tys to bym kupil jakis audio sprzet :twisted:

Ja bym wolal na jakis wozik zbierac... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozomcie odliczc od podatku mozna do konca roku im wiecej sie odliczy tym mniej do uzedu skarbowego trzeba oddac to jest taka sama zasada na jakiej rodzice obiecali mi mobo+ram+proc za ok 2000zl on musi kupc cos co mozna odliczyc (w tym wypadku kompa po jest potrzebny do "podnoszenia kwalifikacji")sprzetu audio nie mozna odliczac tak samo samochodow (mowie o osobowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozomcie odliczc od podatku mozna do konca roku im wiecej sie odliczy tym mniej do uzedu skarbowego trzeba oddac to jest taka sama zasada na jakiej rodzice obiecali mi mobo+ram+proc za ok 2000zl on musi kupc cos co mozna odliczyc (w tym wypadku kompa po jest potrzebny do "podnoszenia kwalifikacji")sprzetu audio nie mozna odliczac tak samo samochodow (mowie o osobowych)

 

 

1. jeżeli chodzi o komputer to kwalifkuje się on do ulgi

"Wydatki na zakup przyrządów i pomocy naukowych"

pod warunkiem że podatnik udowodni że jest to ściśle związane z jego pracą co akurat w tym przypadku jest bardzo poroste

 

a wydatki na podnoszenie kwalifikacji to inna ulga dotyczy to kursów, szkoleń itd

 

A co do kwoty to w obu przypadkach jest taka sama czyli 19% poniesionych wydatków ale nie więcej niż 433,20zł

 

co oznacza że czy kupisz sprzętu za 3000 czy za 10000 to zadna róznica, możesz odzyskac tylko 433zł

 

Co innego prowadząc działalnośc gospodarczą gdy ten komp idze w koszty, amortyzację itd - ale to inna bajka

 

 

Nie wiem po co dalej kontynuować ten wątek. Przecież ten komputer za 10tys to marzenia małego Pocahontasa (czy jak mu tam) tak jak inny wątek jak to tatuś jeździ maybachem 911 itd, bo raz ma jakąś szkołę a raz pracuje w wydawnictwie. I wogóle policja go nęka. A potem się chłopak budzi bierze tornister i 3 km poboczem do gimnazjum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post zaczal sie 2 miesiace temu i ktos go wyciagnal na swiat po to aby porownac te sytuacje z inna. Jesli ta sprawa ktora sie toczyla 2 miesiace temu nie przyniosla rozwiazania do tej pory to tymbardziej swiadczy ze post byl dla picu i poprostu zakonczcie to bo szkoda spowalniac forum a moim zdaniem wszystko co wartosciowe zostalo powiedziane na temat odliczen, kompow do 10k, nic dodac i nic ujac juz sie nie da i glowny zainteresowany na pewno wyciagnal juz z tego wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... czego to ludzie nie wymyslą żeby zarobić cash! :)

przeciez kasa idze na biedne dzieci :D a nie do kieszenie prezesow :D
Muszę przynać że zapomniałem o tylm pisząc tamten post... za co chciałbym przeprosić... bo napisałem coś niezgodnego z rzeczywistością...i w tym przypadku wydaje mi sie niemoralnego!

SORY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...