Skocz do zawartości
Adamus1906

NAJLEPSZA GRA RPG WSZECHCZASÓW to wg was..

Rekomendowane odpowiedzi

1. Fallout

2. Fallout 2

3. Baldurek

4. KOTOR 1, druga cześć jest do duszy

5. Diablo

6. Morrowind , ale klimat nie ten co w falloucie dlatego tak nisko

 

Czekam na fallout 3 , może sie doczekam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Return to Krondor" przeszedłem dwa razy, gdy już byłem Feistfanem, dlatego nie mogła mi się nie podobać. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że dla nie znających Midkemii mogła być przeciętna.

 

Wracając do miecza Guarda Revanche z BaK...

Wszystko jest opisane na genialnej stronie o tej grze: Betrayal at Krondor Help Web, ale trochę ciężko to pozbierać, dlatego opiszę to w punktach.

 

Znalezienie tego miecza jest skomplikowane, możliwe dopiero w szóstym rozdziale. Wygląda to następująco:

1. W lesie niedaleko Elvandaru rusałka (ang. "rusalki", polski akcent w grze) o imieniu Eliaem poprosi cię o odzyskania jej serca, ELIAEM"S HEART, które ukradł moredhelski czarodziej. Znajdziesz go całkiem niedaleko w towarzystwie czterech rusałek. Po ich pokonaniu przejrzyj zwłoki czarodzieja i zabierz serce.

2. Teraz uwaga, bo gra zawiera bug, różnie się to objawia zależnie od wersji. Rusałka w zamian za serce da ci mnóstwo jedzenia (168 sztuk RATIONS) i muszelkę (ELIAEM'S SHELL). Jeśli wcześniej nie opróżnisz plecaków, jedzenie zajmie wszystkie wolne miejsca i muszelka zniknie! Jak temu zaradzić? Tuż przed ponownym spotkaniem z Eliaem opróżnij plecaki całej drużyny (umieść ich zawartość w torbie). Porozmawiaj z Eliaem, dostaniesz żywność i muszlę, następnie sięgnij do torby leżącej na ziemi i odzyskaj wszystkie potrzebne przedmioty.

3. W starożytnych ruinach Valheru niedaleko Elvandaru znajduje się pomieszczenie, które można otworzyć kluczem KEY OF LINEAGES, ewentualnie wytrychami (PICKLOCKS), jeśli masz odpowiednio wysoki skill Lockpicking. Znajduje się w nim skrzynia z zamkiem szyfrowym, hasło brzmi GLAMREDHEL. Znajdziesz w niej między innymi rękojeść miecza - EXOTIC SWORD.

 

Połącz EXOTIC SWORD z ELIAEM'S SHELL i masz GUARDA REVANCHE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wspominane Realms of Arcania1 ,2 i 3? To są dopiero giery wypaśne i prawdziwe RPG.

Oczywiście po nich Fallout 2.

BG1, 2

FF8, FF7

M&M wszystkie części.

Ravenloft (stara ale jara)

Ultima VII

Ishar

Dark Sun

Te mniej więcej w takiej kolejności to RPG wszech czsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablysne: GTA:San Andreas (rozwoj postaci w koncu jest ;] )

 

A tak na serio to juz na pewno wspomniane Saga Baldurs Gate i Saga Fallout, doliczyc tez mozna SW: Knights of the Old Republic.

 

PS: zapomnialem o bezapelacyjnie najlepszym RPG czyli sadze Gothic :P

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "sypnę" klasyką. Ehh, aż sie łezka w oku kręci jak przypomnę sobie jak (o kurde, to już tyle mineło!) z 11 - 12 lat temu grałem w : (mój prywatny ranking)

 

1. Eye of the Beholder 2 - niesamowita, po prostu genialna, najlepsza z serii, walka finałowa do dzisiaj śni mi się po nocach; sama seria rządzi niepodzielnie

2. seria Ishar - ta gra miała wspaniały świat i bohaterów

3. Ultima Underworld I i II - za "zatęchły" klimat w pozytywnym tego słowa znaczeniu prawdziwego RPG - aż przygniatał

4. Lands of Lore - powalała graficznie a i pod względem grywalności przykuwała i... przykuwa uwagę

5. Might & magic III - o ile za samą serią nie przepadam, to ta część jest dla mnie kultowa - rewelacyjna fabuła

6. Betrayal at Krondor - za fabułę i to, że można do niej wracać i wracać

6. The Legacy - za odmienny od fantasy klimat, chociaż czuć było, że autorzy na siłę starali się wydłużyć rozgrywkę - niepotrzebnie

7. Anvil of Dawn - łatwa, przyjemna, w sam raz jako przerywnik między czymś poważniejszym :-)

8. Stonekeep - przykład prawdziwego dungeon RPG, solidna robota ze świetną oprawą

9. Menzoberranzan - ta muzyka i mnóstwo questów

10. Dungeon Master - po prostu wstyd było w to nie zagrać a trzeba przyznać, że fajna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beatrayal of cos !!

 

LA HIRE a znasz taki dom koło (wyroczni)smoka ? co jak wchodzisz to dostajesz 37 zlota ale i poison 30 % ??

I teraz najlepsze, za każdym razem dostajesz 37 zlota !! mozesz wchodzic do woli ! poison masz 100% ale nie daleko jest swiatynia :)

Sam odkrylem przy chyba 3 przechodzeniu giery.

 

Co do ksiazek: pierwsze 4 tomy zmeczylem chyba z 7 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wprost uwielbiam Planescape: Torment i Morrowinda. Ex equo (tak to sie pisze?) numery jeden dla mnie :)

 

Szkoda, ze moj komp nie lubi Tormenta... przechodzilem pierwszy raz, padl dysk. Przechodzilem drugi raz, spalil sie zasilacz. Wymienilem zasilke i gralem dalej, spalil sie caly komp :shock:

 

Az boje sie zaczynac jeszcze raz...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LA HIRE a znasz taki dom koło (wyroczni)smoka ? co jak wchodzisz to dostajesz 37 zlota ale i poison 30 % ??

I teraz najlepsze, za każdym razem dostajesz 37 zlota !! mozesz wchodzic do woli ! poison masz 100% ale nie daleko jest swiatynia :)

Sam odkrylem przy chyba 3 przechodzeniu giery.

Co do ksiazek: pierwsze 4 tomy zmeczylem chyba z 7 razy.

1582611[/snapback]

Znam ten trick, kolega mi go kiedyś pokazał. Ale najlepsze są niekończące się walki w okolicach pewnego domu w Kenting Rush - przy pewnej cierpliwości Gorath i Owyn, a później także James stają się prawie niepokonani.

 

Co do książek: Feist tworzy wciąż nowe sagi, ale mnie interesują jedynie te książki, których akcja toczy się za życia księcia Aruthy lub Jimmy'ego. Wyjątkiem jest "Shards of a Broken Crown" ("Odpryski strzaskanej korony") jako zakończenie sagi. Czekam tylko na dwie pozycje: "Krondor: The Crawler" (nie wiadomo czy Feist kiedykolwiek ją napisze) i "The Atlas of Midkemia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tych tomach ORT: mówie :) ale najwieksze wrażenie saga Rift wars z pugiem i tomasem, wlasnie czytam w orginale :)

ORT: Spróbuj jeszcze kupowac instrument do grania i ORT: wmuszaj w kogoś aż bedzie prawie zdychach :) jak masz bardowanie rozwiniete na maksa do dostajesz 200 zlota w kazdej tavernie .

 

grr - Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...