Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym zachecal do kupna sprzetu uzywanego (poza dvd)

 

Nie mam nic przeciwko, aczkolwiek wolałbym aby sprzęt był nowy ;)

 

to teraz powiedz jaki dzwiek lubisz a jezeli nie potrafisz sprecyzowac to napisz czego sluchasz - wtedy bedzie prostszy wybor kolumn i wzmaka

Hmm, no to teraz mnie zagiąłeś :blink:

Myśle, że priorytetem jest dla mnie czystosć dźwięku (tych wyższych przedewszystkim), ale i o basie nie można zapomnieć... Idealny byłby kompromis :unsure:

 

A słucham wielu rzeczy począwszy od Metalu skończywszy na poezji śpiewanej...

Także nie mam konkretnych zainteresowań... Ciężko jest mi coś tutaj napisać :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lecimy, kasy nie masz za duzo to raczej wybieralbym cos z Kody... a ze masz hangar 40m2 to trzeba cos duzego ;) stawiam na model KF-210F (jego 25cm glosnik niskotonowy poradzi sobie z takim pomieszczeniem)

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=kf210f

a i cena 1600zl jest bardzo dobra w stosunku do tego co kolumna oferuje... czyli teraz zostaje ~1000zl na wzmacniacz + DVD

 

a znalazlem na allegro bardzo dobry wzmacniacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50261576 za bardzo fajna cene (brzmienie pod wzgledem dynamiki przypomina harmana tyle ze dzwiek jest o wiele wyrazniejszy)

 

co do dvd to nie zabieram zdania bo nie siedze w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie zastanawiał i kupił tego Arcama, opisem się nie sugeruj bo high-end to kosztuje dziesiąt razy więcej, ale ten sprzęcik jest super. Kiedyś go słuchałem, i powiem Ci za tą cenę nic lepszego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem po zaminie okablowania ( czesciowej) narazie tylko glosnikowe i jest poprostu i niebo lepiej wczesniej to mialem najgorsze dziadostwo jakie moze byc 1.5mm po zmainie na cordiala wreszcie pojawil sie bas:) teraz mam pytanie odnoscnie IC a mianowicie jak to zlutowac ? wenatrz przewodu CMK 222 biegnie 3 kabelki 2 "rdzenie" niebieski i czerwony oraz pomiedzy czerwoynm i niebieskim a oslonka tez biegnie jakis drucik gdzie co przylutowc? do Chincha?

Edytowane przez Vengeance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem po zaminie okablowania ( czesciowej) narazie tylko glosnikowe i jest poprostu i niebo lepiej wczesniej to mialem najgorsze dziadostwo jakie moze byc 1.5mm po zmainie na cordiala wreszcie pojawil sie bas:)  teraz mam pytanie odnoscnie IC a mianowicie jak to zlutowac ? wenatrz przewodu CMK 222 biegnie 3 kabelki  2 "rdzenie" niebieski i czerwony oraz pomiedzy czerwoynm i niebieskim a oslonka  tez biegnie jakis drucik gdzie co przylutowc? do Chincha?

1437107[/snapback]

możesz ten trzeci kabelek potraktować jako ekran, ja tak robiłem w Mogami Blue Rocket. Po prostu lutujesz ten kabelek do masy czincza po stronie odtwarzacza. Ważne jest, aby był przylutowany do jednego czincza, a drugi koniec puszczony wolno, jak polutujesz obie końcówki może się pojawić przydźwięk, albo jakieś inne cholerstwo. Dwa pozostałe to normalnie, czerwonym puść sygnał, czyli przylutuj do bolców wtyczek, a niebieskim puść masę czyli ich obudowa. Aha, i przydała by się cyna z domieszką srebra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyna z domieszka srebra to pic na wode... myslisz ze uslyszysz roznice na odleglosci 1mm (miedzy kablem a koncowka czincza) miedzy zwykla cyna a z dodatkiem srebra..... mysle ze nie :) bo nie ma takiej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyna z domieszka srebra to pic na wode... myslisz ze uslyszysz roznice na odleglosci 1mm (miedzy kablem a koncowka czincza) miedzy zwykla cyna a z dodatkiem srebra..... mysle ze nie :) bo nie ma takiej mozliwosci

1438377[/snapback]

a ja myślę, że róznica będzie. takich piców można wymienić więcej np. kondycjoner. Ludzie powiedzą, że to pic bo i tak na elektrowni prąd robią i on leci do twojego mieszkania aluminiowymi kablami. A jednak jak sie kondycjoner właczy w tor to w ślepych testach znać kiedy jest a kiedy nie. Tak samo z innymi tajlami jak kolce, absorbery, jakies platformy antywibracyjne. Ty też polecasz wyminae kondensatorów w głośnikach, a przecież kondensator MKP czy metalizowany rezystor ma takie same parametry jak zwykły za czypieńdziesiąt. A audiofilizm to między innymi zabawa w perfekcjonizm. Wracając do sedna faktem jest że utlenianie srebra nawet pomaga, ponieważ tlenek srebra jest lepszym przewodnikiem niż samo czyste srebro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie porownuj kondensatorow ktore diametralnie roznia sie budowa; pozatym w kondensatorze nie ma fizycznego przeplywu pradu... tylko poprzez izolator miedzy biegunami... tak wiec to juz baaaardzo mocno wplywa na brzmienie, kondycjoner tez wplywa znaczaco na prad - bo przeciez to jest prostownik i przetwornica (falownik) ktora calkowicie zmienia to co wchodzi..... porownanie srebrnych lutow do normalnych to tak jak kupienie super kabla zasilajacego do wzmacniacza i mowienie ze poprzez to dzwiek sie zmienil (i to tez predzej kabel zmieni dzwiek jak lut ;) )

 

a lut kurcze trzyma kabel do koncowki czincza... jaka jest odleglosc miedzy zylami kabla a koncowka ?? 0.5mm a moze mniej i ty uwazasz ze na takiej odlegosci przy powierzchni styku 1mm2 conajmniej uslyszysz roznice??... oj brednie

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie porownuj kondensatorow ktore diametralnie roznia sie budowa; pozatym w kondensatorze nie ma fizycznego przeplywu pradu... tylko poprzez izolator miedzy biegunami... tak wiec to juz baaaardzo mocno wplywa na brzmienie, kondycjoner tez wplywa znaczaco na prad - bo przeciez to jest prostownik i przetwornica (falownik) ktora calkowicie zmienia to co wchodzi..... porownanie srebrnych lutow do normalnych to tak jak kupienie super kabla zasilajacego do wzmacniacza i mowienie ze poprzez to dzwiek sie zmienil (i to tez predzej kabel zmieni dzwiek jak lut ;) )

 

a lut kurcze trzyma kabel do koncowki czincza... jaka jest odleglosc miedzy zylami kabla a koncowka ?? 0.5mm a moze mniej i ty uwazasz ze na takiej odlegosci przy powierzchni styku 1mm2 conajmniej  uslyszysz roznice??... oj brednie

1439815[/snapback]

No i sam przyznałeś że materiał, albo różnica w budowie elementu ma wpływ na dźwięk. Jeśli lut nie ma wpływu, to może wystarczy skręcić kabel, a i tak będzie grało? :lol: Możesz napisać, że to co piszę to brednie, ale może byś najpierw poczytał co na ten temat mówią autorytety np. Edwin Van Der Kleij - prezes Siltecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi... iz nie mowie ze nie ma wplywu... bo pewnie jakis ma ale to, ze roznic miedzy zwyklym lutem a srebrnym w interkonekcie nie uslyszysz za chiny, a juz napewno nie na takim sprzecie jaki wszyscu tutaj posiadamy gdzie w calym wzmaku sa zwykle luty to ci w kablu srebrny z zestawu high end nie zrobi

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał kamien, to skoro nie ma fizycznego przeplywu prądu, tylko miedzy biegunami, to nie ma co porównywać tego do lutów, które sa fizycznym połączeniem.

 

Zaznaczam, ze ja sie nie znam, tylko staralem sie czytac ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi... iz nie mowie ze nie ma wplywu... bo pewnie jakis ma ale to, ze roznic miedzy zwyklym lutem a srebrnym w interkonekcie nie uslyszysz za chiny, a juz napewno nie na takim sprzecie jaki wszyscu tutaj posiadamy gdzie w calym wzmaku sa zwykle luty to ci w kablu srebrny z zestawu high end nie zrobi

1440028[/snapback]

To prawda, nie naciągniesz takim detalem klasy sprzętu, ale również nie zepsujesz tego co już jest. Tym bardziej, że w porównaniu do najtańszego klocka taka cyna kosztuje niewiele. A i samopoczucie lepsze, że się posiada coś niepowtarzalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slaby wzmacniacz.... ma slaby transformator, ktoremu spada napiecie przy wiekszej mocy... napisz co to za sprzet bo polskie wzmacniacze i technicsy czesto tak potrafia ;)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to zmienic... trzeba zmienic transformator na jakis o wiekszej mocy i wymienic kondnesatory filtrujace przy prostowniku na inne o wiekszej pojemnosci... modyfikacja przekroczy pewnie koszt wzmacniacza.. ja bym sie nie bawil w to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamien a czy to ze ten wzmacniacz sie przyciemnia ma to jakis negatywny wpływ na niego ?? czy to nie ma na niego żadnego wpływu ?? i jeszcze jedno przy podgłaszaniu cos trzeszczy . co z tym zrobic aby przestało i w jaki sposób ??

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no cyna z dodatkiem srebra jeszcze jak cie moge bo jest niedroga ;) ale inne wydumki jak kable zasilajace albo stoliki pod sprzet za grube tys zł to juz przesada :wink:

1440166[/snapback]

Oj zdiwilbys sie ile potrafi zmienic dobry stolik czy kabel zasilajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na glosnikach i stereo znam sie co najmniej w stopniu zerowym jak i nie mniejszym....

 

Problem jest nastepujacy. Posiadam aktywny subwoofer keenwoda (sw-300) w ktorym glosnik (25 cm) ma sparciale gorne zawieszenie. Bylem juz na wolumenia i powiedzili mi ze nie naprawiaja glosnikow innych nizeli polskiej produkcji a moj glosnik jest made in japan ;]. Pytanie jest nastepujace, czy warto bawic sie i kupowac na allegro zawieszenie gdzie koszt wyniesie mnie ~20 zl, a sam proces zmiany zawieszenia bede wykonywal pierwszy raz :>, czy lepiej poszukac jakiegos tonsila, jesli tak to jakiego?

 

Na temat subwofera wiem nie wiele, tylko tyle ze jest aktywny, mocy 100w RMS, a jego wymairy to 40cm x 40cm x 40cm (ale pojemnosc to tak na oko gdzies 45l), ma bass refleks czy jak to tam sie nazywa ta tuba przez ktora wlatuje powietrze ;p, a obecny glosnk ma 25 cm i 4ohm.

 

Ps. Zastanawialem sie nad tym, cena w maire rozsadna:

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=51

warto ??

 

Z gory dzieki z pomoc!

Edytowane przez MaCZq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zdiwilbys sie ile potrafi zmienic dobry stolik czy kabel zasilajacy.

1443954[/snapback]

yhyyyy :D szczegolnie 1,5m kabla zasilajacego znaczaco wplywa na dzwiek... tak to przez pareset metrow nagina prad zwyklym kablem na slupie aluminiowym a pozniej w domu w instalacji miedzianym i nagle na koncu 1,5m drogiego kabla zasilajacego wplynie pozytywnie na dzwiek w takim stopniu ze az sie zdziwie :D ...jasne

stolik tez zapewne baaaardzo pewnie wplywa na dzwiek... no chyba ze slucha sie na kolumnach estradowych tak glosno ze wszystko sie trzesie albo ma sie sprzet w pociagu i tez trzesie sie wszystko w kolo...

 

oj zdziwilbys sie jakbys tylko wiedzial jak wielka i ogromna jest sila samosugesti ;)

 

pozdrawiam

 

 

a co do przygasania wzmaka to za mala moc transformatora i slaba wydajnosc pradowa wplywa na degradacje dynamiki dzwieku i rozciagniecia basu... a to co trzeszczy to potencjometr od glosnosci jest, sprobuj prysnac WD40 np do niego - czasem pomaga a jak nie to poprostu wymien na nowy (koszt okolo 3-5zl)

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4 głośniki : 2 stu watowe 6 ohm i dwa 50 watowe 8 ohm

 

Jaki polecicie mi do tego tani a dobry wzmacniacz + odtwarzacz cd do kompletu rzeby pasował - może być używane z allegro

 

Można wogóle mieszać różne głośniki, czy muszę mieć 4 takie same ??

 

EDIT : mam na to ok. 400 - 500 zł

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do przygasania wzmaka to za mala moc transformatora i slaba wydajnosc pradowa wplywa na degradacje dynamiki dzwieku i rozciagniecia basu... a to co trzeszczy to potencjometr od glosnosci jest, sprobuj prysnac WD40 np do niego - czasem pomaga a jak nie to poprostu wymien na nowy (koszt okolo 3-5zl)

1444017[/snapback]

a ta degradacja dynamiki i rozciągnięcie basu jest bardzo znacząca w takim sprzęcie czy nie ma sie co martwic ?? bo juz zaczynam żałowac tych wydanych 50 zl na Unitre :]

 

i jeszcze jedno. Czy to możliwe ze kiedys nie działało jedno wyjście a teraz zaczęło ?? bo być moze wtedy cos źle sprawdzałem :razz:

 

i jeszcze drugie ;) co o tym myślicie ?? czy dobrze będzie to grało z UNITRA WS-432 ??

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...