Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

@ Dj. Gargamel - przyczyną Twoich problemów niekoniecznie musi być zasilacz. Poza tym, jeżeli nie planujesz zmiany sprzętu w najbliższym czasie, to nie będzie Ci potrzebny aż tak mocny zasilacz. Weź pod uwagę, że 350W q-tec'a to nie to samo co 350W np. topowera. Jeżeli jednak już zdecydowałeś, że chcesz przeznaczyć te 320 zł na zasilacz, to z podanych przez Ciebie modeli mogę polecić: be-quiet, tagan i topower. Ja wziąłbym chyba topowera.

@ silver_pl - w tej cenie dobre będą tagan 380W i topower 400W. Oba mają 22A na linii 12V. Topower jest trochę droższy, ale o 20W mocniejszy - wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasilacza do 260zl ma byc cichy i musi pociagnac taki konfig:) -

 

Abit An7

Barton 2500@3200 albo wiecej

hynix 256/400 x 2

barracuda 160gb

nagrywarka rw

nagrywarka dvd

2 x katody revoltec

flopek

karta dzw. sb live

radeon 9800

karta tv

wiatraki 2 x 80mm 2x92mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sexylaska :) - zerknij parę postów wyżej.

@ Olcia - w tej cenie dobrym wyborem będzie chieftec 420-302, ewentualnie topower 350W (ma większy amperaż na linii 12V, ale też mniejszą moc, dlatego chieftec raczej będzie lepszy).

@ silver_pl - Tagany są w recenzji Benita na tweak'u. Testy topower'a znajdziesz na benchmark.pl i tu:

http://www.dzikie.net/index.php?mode=1&cel=3x_topower

Na dzikim chyba przesadzili z obciążeniem 12V. :)

------------------------------------------------------------------------

EDIT

Podaję linka do ciekawego testu. Jest to co prawda test tagana 420W, ale jako zasilacz porównawczy występuje fortron fsp350-60pn, o którym była mowa parę postów wyżej i świetnie sobie radzi. Kosztuje on w wersji modecoma 237zł i można go kupić w sklepie wgk.

http://www.cooling-masters.com/articles.ph...hp?id=23&page=0

Ps. Ci francuzi są jacyś dziwni - biorą do testu prescota'a i gf2. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ciszy aż tak dobry to on nie jest (chieftec), więc albo topower 350W, albo dokładasz i kupujesz tagana 380W lub topowera 400W, ewentualnie be-quiet 400W, ale on jest już sporo droższy. Weź też pod uwagę, że przy Twoim sprzęcie zasilacz o mocy ~350W będzie bardzo mocno obciążony, a tym samym wentyl będzie pracował szybciej niż w zasiłce 400W lub więcej. Jeżeli priorytetem jest cisza, to radzę dołożyć parę złotych i kupić coś z większym zapasem mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukalem nigdzie nikt nic o tym niewie.... Ale tak.. Gdy upalil mi sie chieftec 360 nie mialem pieniedzy a potrzebowalem zasilki... conf mam taki jak w podpisie... no i kupilmem sobie CRS-a na allegro za 24zl....podziele sie opinia;]

W srodku duze radiatory, i kupa elektroniki niech sie codegen schowa... Aktywne PFC trewgulacja obrotow przy trzystu watach niby 15A na 12 V... ale teraz w praniu....

Przy "srednim stresie" tzn obciazenie proca ponad 50% wiecie mp3 kilkanascie www gg xp na pokladzie i jakies tam pociach!lki 12V-11.97 5V-5.09 uwazam te napiecia z a piekne, a pomiar wykonany miernikiem, a nie odczytem z MOBO..... kupilem 2 zasilke tez sprawoje sie pieknie sa ciche... teraz i kupel kupil.... zasilki jak dlamnie za ta cene super... to ze teraz bede kupowal cos mocniejszego oto szczegol, bo wyposazam sie w partka 2500i chce go na 3200 puscic... mimo wszystko godny polecenia sprzet...i za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zamiar zakupić zasiłke Topowera BLACK 500W i moje pytanie to którego lepiej wybrać tego 1x 24-pin Connector ATX z przejscówką na 20-pin (którego moc wynosi 450W według opisu)myśląc przyszłosciowo, czy tego 1x 20-pin Connector ATX (którego moc jest juz 500W).

Dzięki wszyskim za odpowiedz.

Dodam jeszcze że różnica w cenie to 20zł na korzyść tego 20-pinowego

Tutaj linki:

http://mcs.pc.pl/produkt486.html

http://mcs.pc.pl/produkt485.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki kłeszczyn: czy wentylator Arctic Cooling Fan Pro TC da radę w moim zasilaczu Fortron FSP-250 60bt? Zasiłka musi pociągnąć athlona 1ghz, gf2mx 400, dysk 40gb(samsung), cd-rw, sb live.

Aha, i czy kabelki wentylatora w tym zasilaczu są przylutowane?

Będzie jeszcze jeden arctic pod zasilaczem wyciągający powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 35 A na 12V to aż zbyt piękne, żeby było prawdziwe w tej cenie. Rozwalił mnie ten test, do którego link był w aukcji. Można sobie ostro potestować zasiłkę 500W na 1800+ i mx 420. :lol: Na fotkach widać, że w środku mimo dużej mocy, nie jest zbyt napakowany. Niewielkie radiatory raczej nie zapewnią ciszy. Poza tym te wszystkie bajery muszą mieć odbicie w cenie (czytaj: stanowią duży procent ceny całego zasilacza). Gdyby ten zasilacz był naprawdę dobry, to w tej cenie byłby hitem, ale jakoś nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy raczej nie ma, bo sprzedawca podaje w opisie aukcji oznaczenie FSP350-60PN (Modecom), chyba że ściemnia :) Na stronie fsp faktycznie nie ma modelu z końcówką mdn. Możesz poprosić sprzedawcę o dokładną fotkę naklejki i porównać dane do FSP350-60PN.

-------------------------

EDIT

 

Przypadkowo natknąłem się na ten zasilacz tutaj:

http://www.sklepwgk.pl/opis.php?id=FSP350-60PNPF

Więc weź pod uwagę przy licytacji, że za 237 zł można mieć nówkę.

kupilem ten zasilacz za 150 wiec spoko cena, teraz je puszcza za 150 kup teraz tutaj. Czekam na dostawe i zobaczymy co to jest warte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co będzie lepsze:

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=33686507

 

 

Ten Neo Tec....czy lepiej wziać Chieftec 420W ??....chcem aby nie był za głośny, i musi wytrzymać na procku 2200+(180x11,5) oraz GeForce 6800, jeden dysk twardy, karta muzyczna, pentagram qc 80 cu , dvd, nagrywara. Który będzie lepszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jasne chieftec bedzie lepszy z 17a na linii 12v :) chieftec nie jest najlepszy.. teraz majac do wyboru wzialbym neoteca.. wczesniej wszystcy tez tylko chief.. a teraz zaluje ze takiego slabego wzialem - ma taka sama linie 12v jak moj - a teraz to najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...