Skocz do zawartości
finalcell

Pij mleko będziesz kaleką

Rekomendowane odpowiedzi

hm pije mleko od 15 lat conajmniej 250 ml dzienei zawsze na sniadanie trenuje kolarstwo gorskie, mialem kupe wypadkow rowerowych i nigdy nic nie zlamalem az sie lekarze dziwili nie raz :).

 

moze ta reakcja zachodzi tlyko w specyficznych warunkach......

sami wiecie ze w gazetach robia zawsze sensacje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ wczesniej było coś nie tak z mlekiem UHT a teraz ze wogole mleko jest bee :) Coś mi sie tu nei podoba.. mleko lubię i zrezygnowac nie mogę z niego :)

 

Tak samo jak RS pije mleko.. no dość sporo i nic nigdy nie miałem złamanego, kości mam twarde jak głazy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda z tym mlekiem, moze i tak ale w bardzo malym znaczeniu.

"Naukowcy" doszukali sie napewno czegos w mleku tylko po to zeby FIRMY FARMACEUTCZNE mialy wiekszy zysk. Ludzi przestana mleko pic bo wapn wyplukuje to beda musieli kupic wapn w tabletkach....

 

O to napewno chodzi a nie ze mleko jest do kitu

 

 

 

btw. chociaz czasami sie zastanawiam dlaczego "mleko" smakuje tak plastikowo napewno juz zostalo pozbawione witamin (mowie o mleku ktorego nie trzeba gotowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codzienie 1-2l mleka 0 zlaman od 16 lat

Może jeszcze w tym artykule podali że lepiej jest kupić wapno w tablecie

nie lepsze jest wapno w worku takie jak np dzrewa na wiosne sie maluje w ogrodku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko faktycznie ma duzo skutkow ubocznych!!! Wierzcie mi!! oczywiscie jesli przesadzamy! Jestem Technologiem Zywnosci! 8) wiec wiem cos o tym. Nawet ostatnio pisalem referat o nowej piramidzie zrowia. Nie powinno sie pozywac mleka w ilosci wiekszej niz 250 ml/dzien w jakiej kolwiek postaci!

Jak znajde ten referat to wam powiem szczegoly! Ale z tego co pamietam to nie bylo mowy o wyplukiwaniu bialka z kosci! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda z tym mlekiem, moze i tak ale w bardzo malym znaczeniu.

"Naukowcy" doszukali sie napewno czegos w mleku tylko po to zeby FIRMY FARMACEUTCZNE mialy wiekszy zysk. Ludzi przestana mleko pic bo wapn wyplukuje to  beda musieli kupic wapn w tabletkach....

 

O to napewno chodzi a nie ze mleko jest do kitu

 

 

 

btw. chociaz czasami sie zastanawiam dlaczego "mleko" smakuje tak plastikowo napewno juz zostalo pozbawione witamin (mowie o mleku ktorego nie trzeba gotowac)

DJ.Y na forum.cdrinfo.pl :) witam aster :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od DNA. Spsob w jaki skonstruowane sa kosci kazdego z nas rozni sie nieco. Przedw wszystkim gestosc. A u plci pieknej jes ona ~5% mniejsza. Kosci to nie tylko wapn (a raczej weglan wapnia), ale rowniez kolagen. A kolagen jako bialko jest rozny dla kazdego czlowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...