Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam esc k7s5a pro rev 5.0 czyli najnowszą i koleś w sklepie powiedział że ta płyta czyta pamięci 400 Mhz więc kupiłem i już przez rok jest ok żadnych zwisów i wogóle

ja mam esc k7s5a pro rev 5.0 czyli najnowszą i koleś w sklepie powiedział że ta płyta czyta pamięci 400 Mhz więc kupiłem i już przez rok jest ok żadnych zwisów i wogóle mam wgranego haney x biosa i nie mam problemów z fsb 150 mhz tylko przy większym ppl nie wyrabia i płyta nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ecs-kiem: Po ok. 10 min działania aplikacji (MOH,Q3,UT i inne gierki 3D) komputer zawiesza sie i wydaje dziwne dzwieki i tylko reset moze mu pomóc.Co mam robic??Pomocy... :cry:

Podaj caly config kompa i jaki maasz jeszcze zasilacz bo jak jakis codegen to moze to byc wlasnie pzyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moj pierwszy post i od razu PILNA prosba o pomoc. Kupilem wczoraj na Allegro kosc Samsung firmowana nalepka Hewlett Packard o pojemności 512MB, prędkości 266Mhz (PC2100) Register z technologią ECC- korekcja błędów

Pamięci posiadają firmową nalepkę HP oraz nalepkę z logo SAMSUNG, na której jest następujące oznaczenie:

PC2100R-25331-Z

M312L6420ETS-CB0Q0

512MB DDR PC2100 CL2.5 ECC

 

Dopiero gdy przelalem sprzedajacemu kase na konto przyszlo mi do glowy pytanie: czy K7S5A to obsluzy?????

Wiem, ze obsluguje bezproblemowo DDRAM, ale czy taki z ECC i Register takze???

 

Prosze o pilna odpowiedz - jesli juz teraz dowiem sie, ze ten RAM u mnie nie ruszy, moze uda mi sie cofnac transakcje.

 

Pozdrawiam

Demandred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ecs-kiem: Po ok. 10 min działania aplikacji (MOH,Q3,UT i inne gierki 3D) komputer zawiesza sie i wydaje dziwne dzwieki i tylko reset moze mu pomóc.Co mam robic??Pomocy... :cry:

Podaj caly config kompa i jaki maasz jeszcze zasilacz bo jak jakis codegen to moze to byc wlasnie pzyczyna

Athlon XP 1700+,512 SDRAM, SB Live 5.1, GeForce 440 MX, Codegen 300W

 

Zapominialem dodac ze te objawy wystapily po pewnym czasie od zainstalowania kosci pamieci (256MB no name), ale nie od razu...

 

:x po wyjeciu pamieci dalej to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema....

W kompie dziewczyny siedzi ecs k7s5a z ver biosu 1.21.06 aktualnie obsluguje durona 950!! Zastanawia mnie jaki maxymalnie mozna wsadzic w ta plyte procesor bez zmiany biosa.........????

Z tego co wyczytalem ta plyta obsluguje pamieci 266 !!??

TO tyle :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema....

W kompie dziewczyny siedzi ecs k7s5a z ver biosu 1.21.06 aktualnie obsluguje durona 950!! Zastanawia mnie jaki maxymalnie mozna wsadzic w ta plyte procesor bez zmiany biosa.........????

Z tego co wyczytalem ta plyta obsluguje pamieci 266 !!??

TO tyle :)  

Pozdro

Mi na oryginalnym wykrył bezproblemowo mojego Athlona 1,7 a co tej pamięci to chmmmm to Ameryki raczej nie odkryłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam płytę K7S5A ver 3.1 -sprawdzana była na Duron 700 i chodziła

Kupiłem na Alegro Athlon 1,6 i nic.Pzry konfiguracji Nvidia AGP-32MB, HDD-6,4GB, SDRAM 128/133MHz- po w łączeniu !!! ekran czarny, HDD kręci się, wentylator na Procesorze tak samo.

Co chwila jak by robił restart - tak mi się wydaje. Reset biosa nic nie dał. Płyta ma zaznaczone przy socketA -XP.

Może mi ktoś poradzić co robić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ecs-kiem: Po ok. 10 min działania aplikacji (MOH,Q3,UT i inne gierki 3D) komputer zawiesza sie i wydaje dziwne dzwieki i tylko reset moze mu pomóc.Co mam robic??Pomocy... :cry:

Podaj caly config kompa i jaki maasz jeszcze zasilacz bo jak jakis codegen to moze to byc wlasnie pzyczyna

Athlon XP 1700+,512 SDRAM, SB Live 5.1, GeForce 440 MX, Codegen 300W

 

Zapominialem dodac ze te objawy wystapily po pewnym czasie od zainstalowania kosci pamieci (256MB no name), ale nie od razu...

 

:x po wyjeciu pamieci dalej to samo...

antek (czyli fsb 133) i sdramki to koszmar na tej plycie, ustaw sobie na 100 - odrazu "full stable"

no ale pozniej proboj podciagnac jak najwyzej do gory .... ale nie do 133...

bo zwiech- u mnie bylo lepiej jak wyjmowalem jedna kosc ale tylko na troche...

sproboj zmienic "chlodzenie" na chipsecie - jesli radiator jest zimny TO ZLE -

niestety musisz albo uzyc troche sily albo go "urwac" na cieplo gdyz pod spodem jest na cos w stylu tasmy dwu stronnej, dalej .. wyjmij sb live zobacz czy lepiej (u mnie bylo lepiej - albo .. placebo)

ale generalnie lekarstwem na "chorobe" tej plyty jest wymiana pamieci na ddr`ki

ale z drugiej strony jesli juz wymienisz pamiec.... to opchnij ja komus ...

i kup chociazby asrock k7s8x... zdecydowanie mniej problematyczna plyta .. a i pokrecic troche mozna...

oczywiscie jak na plyte za 130zl..

pozdo i powodzenia

 

ps: i zasilacz tez "wywal"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja mam problem z transferami podczas kopiowania. Gdzies na poczatku wyczytalem. ze niby ta plyta jest pod tym wzgledem bardzo dobra, no ale cos nie u mnie.

 

Dysk ibm DeskStar 160gb, drugi barracuda 4 60gb.

Oba podlaczone do tasm 100, pierwszy samodzielnie, drugi razem z cdrw.

Wykrywa je jako Udma 5, w windowsie rowniez (mam windows 2003)

 

Transfery z dysku na dysk rzedu gora 25mb/s przy obciazeniu 30-50% procesora i 100% dysku.

Poza tym zauwazylem skokowe kopiowanie. Przy pliku np 700mb co kilka % pasek kopiowania zatrzymuje sie na okolo pol sek (co zreszta slychac takze po odglosach wydawanych przez dyski ;)).

W filmach rowniez zauwazylem ze zdazaja sie co jakis czas, momentu krotkiego przestoju.

 

U kolegi, na tej samej plycie nie zauwazylem takiego problemu, mimo ze mial tasmy 33. pliki kopiowaly sie plynnie (win xp) (kopiowal na barracude).

z IBM tez nie ma raczej problemu bo u innego na MSI na jednej tasmie kopiowalo sie jeszcze szybciej ( z 35mb/s rowneiz plynnie).

 

Gdzie moze lezec problem? w biosie? kolega z ecs mial starszy bios, ja wgralem z obsluga dyskow 160gb.

Takze wgralem najnowsze drivery sisa i transfer chyba jeszcze bardziej spadl.

Wczesniej, gdy jeszcze nie mialem dysku IBM i win xp nei zauwazylem raczej tego problemu.

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje sie bez bicia, nie przeczytałem wszystkich postow poddałem sie na 11 stronie :oops: . Mam ECS-a k7s5a v1.0 i aktualnie procek AMD 1GHz/133MHz 1,75V i chciałbym zmienic na cos lepszego.

Zapodałem juz nowy bios <HX0327b> i mam pytanie co do proca. Zdecydowałem sie na 1700XP tylko nie wiem na jakim rdzeniu Palomino czy T-berd. Palomino lata na napieciu 1,75V a T-berd na 1,65V. Jak wsadze T-berda to zmniejszy sie napiecie czy dalej bedzie 1,75V :?: .

 

Dlaczego ten temat jeszcze nie jest przyklejony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten temat jeszcze nie jest przyklejony ?

Bo pada coraz mnie osób posiada tą płyte gdyż jest już spopro w tyle za konkurencją wszystko co dobre się kończy

Nieeeeeeee.

Tematy o płytach są przyklejone jako spis tematów w podstawowych zagadnieniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem i powiem szczerze nie znam się do końca ale zmieni się wiem bo sam takowego posiadam :) przy czym on na tej płycie chodzi na 1,5V a nie 1,65V, zresztą one wytrzymują do 1,9 tak więć nie masz się czego obawiać :), u mnie przy standardowym chłodzeniu temperatuta proca nawet po długim eksploatowaniu nie przekracza 57 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje sie bez bicia, nie przeczytałem wszystkich postow poddałem sie na 11 stronie  :oops: .  Mam ECS-a k7s5a v1.0 i aktualnie procek AMD 1GHz/133MHz 1,75V i chciałbym zmienic na cos lepszego.

Zapodałem juz nowy bios <HX0327b> i mam pytanie co do proca. Zdecydowałem sie na 1700XP tylko nie wiem na jakim rdzeniu Palomino czy T-berd. Palomino lata na napieciu 1,75V a T-berd na 1,65V. Jak wsadze T-berda to zmniejszy sie napiecie czy dalej bedzie 1,75V  :?: .

 

Dlaczego ten temat jeszcze nie jest przyklejony ?

Nie bój się wszystko będzie w porządku ;).Procesor na jądrze t-berd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...