Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasrz !!!
Cześć !!!

Mam jedno pytanie. Chcę kupić Athlona 2400. Mam ECS K7S5A z Lanem od 3 lat. Bios nie był nigdy ruszany i jest to wersja 1.21.06. Od kolegi słyszałem że na tym biosie mogę mieć maksymalnie 1600. A tu gdzieś że będzie on chodził jak 1700. Czy w takim razie jest sens kupować Athlona 2400? Czy będzie on mi bez problemu chodził na tym biosie jako 2400? Czy muszę zmienić bios a jeżeli tak to wg Was na jaki (oczywiście żeby był jak najbardziej stabilny bo na tego nie narzekam) ?

Z góry dziękuje i przepraszam jeżeli gdzieś tu jest odpowiedź na takie pytanie ale przeczytanie 35 stron zajeło by mi dużo czasu.

Pozdrawiam

 

mzoe byc tak ze bez problewmu ruszy ale moze byc ta kze nie ruszy :] zrob update biosa jakiegos chepo albo honey-x jednego z nwoszych i juz po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego mobo w wersji 1.0 i w najblizszym czasie chcialbym zmienic karte grafiki z GF 2Ti 64/128 na Radka 9550 128/128. W sklepie powiedziano mi ze niezbedne bedzie dostarczenie do nich kompa bo jak sadzil klijet ta karta moze nie dzialac na moim sprzecie. Nie wiem co sadzic o tym ale nie podwazajac fachowosci tego sprzedawcy nie podejrzewam zeby wystapily jakiekolwiek problemy z instalacja tej plyty na moim kompie. Ale ja nie jestem expertem w tych sprawach dlatego postanowilem poradzic sie was :D Czy moga wystopic jakies komplikacje po zamontowaniu tego sprzetu a jesli tak to jak im zaradzic :?:

Moj sprzet to:

Atlon XP 1700+

ECS K7S5A V1.0 KT266

384MB RAM no name

GF 2 Ti 64MB 128bit

Barracuda IV 40GB 7200rpm

Tracer 250W

Jak narazie sprzet nie byl krecony ze wzgledu na zasilacz ale to juz niedlugo sie zmieni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kostki sd ramu

128 MB 133 Mhz i 

64 MB 100 Mhz

 

lepiej wlozyc tylko 128 czy moze bedzie lepiej jak ta 64 tez wloze

a jak tak to czy istnieje potzeba pzestawiania czegos

masz Athlona wiec pamieci powinny chodzic na szynie 133, jak włożysz te 100 to proc na 133 moze nie wstac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komp bedzie Ci chodzil bez problemow jednak na szynie 100. Jak mowi znane powiedzonko sprzedawcow : "O mocy kompureta nie swiadczy jego najmocniejsza czesc lecz najslabsza" czy jakos tak, a w twoim przypadku najslabsza czescia bedzie pamiec 100. Dlatego radzilbym Ci wstawic tylko 128MB na szynie 133 Mhzm, ale to tylko moje skromne zdanie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!, ludzie mam glupi problem ze sterownikiem dzwieku do plyty ecs k7s5a, jestem bardzo poczatkujacy, mam dopiero 14 lat :D, ale rzecz w tym ze nie moge nigdzie znalesc ani sciagnac tego sterownika z dzwiekiem zwracam sie o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to i to live jak dla mnie bez porównania ale jest kilka rodzajów zintegrowanych wiec moze sie myle ja narazie mialem 5 plyt moze ze 2 rodzaje dzwiekówek nie wiem nie sprawdzalem bo kompa mial chodzic jako serwer ale najczesciej mobo nawet uruchomic sie nie dalo albo bardzo szybko padalo ...

 

ten topic widze ze sie szybko rozwija a jaj mam bardzo ograniczony dostep do internetu wiec przepraszam jezeli to juz bylo ale dlaczego to mobo nie wstaje wake on lan ? zalaczone w biosie zasilacz sprawny program power off moze proponujecie cos innego ? bios w miare nowy reszt sprawna kabel sciówka fszystko sprawdzone komp normalnie dziala jak na ecs ;) z góry wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma porownania miedzy SB 128 a tym "czyms" wbudowanym na plyte glowna. Przekonalem sie o tym stosunkowo niedawno kiedy sprawilem sobie taki sprzet. Wydawalo mi sie ze taki skok jakosci dzwieku na tak slabych glosnikach jak moje jest niemozliwy - a jednak. Zdecydowanie polecam - dopiero wtedy poznacie prawdziwa moc swoich glosnikow :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3.1 posiada kartę dżwiękową Realtek ALC100P (wiem bo mam), więc drivery ac97 ze strony:ftp://210.51.181.211/pc/ac97/alc650/wdm_a362.exe

A ja mam 3.1 i mam C-Media.

Od wersji 3.x na CD ze sterami jest dołączony program rozpoznający jaki dzwięk znajduje się na płycie i proponowałbym uzyc go przed sciągnięciem i instalacja sterów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę ECSa w swoim komputerze od początku grudnia 2001 roku. Od początku mam w niej włożonego Athlona XP 1600+. Początkowo miałem jedynie 128 MB DDR, cooler Thermaltake Volcano 6cu i obudowę Codegena 6013 z zasilką 300W, a reszte bebechów było ze starego kompa: 3dfx Voodoo Banschee, cd rom 32x lg, Seagate 4.3 GB, modem i flop. Płytka chodziła spoko na Win 98se, tylko bios (był z sierpnia 2001 rozpoznawał mi proca jako Athlon 1400mhz :P). Jedynie karta dźwiękowa mi nie za bardzo chodziła, więc włożyłem SB Pci64 ze starego kompa. Wszystko chodziło dobrze, tylko bios się resetował co jakiś czas. Później dozbierałem trochę groszy, opchnąłem starego kompa, a grafikę, cd, hdd i dźwiękówkę wymieniłem na: Geforce 2mx 400 64MB, dvd LG 16x/48x, Seagate Barracuda IV 40GB i SB live 5.1 i znowu wszystko chodziło bez zarzutu. Dokupiłem jeszcze 256 MB Ramu i wszytko pochodziło prawie 2 lata aż..., mój Codegen 300W zszedł, na szczęście sam, ale w fatalnym momencie. Musiałem go szybko wymienić i do wyboru miałem właściwie tylko Codegena tyle, że 400W :x, który służy mi dzielnie do dziś ;). Później przeszedłem na WinXP, odświeżyłem bios (na ostatni firmowy) włożyłem do kompa cdrw, Radeonka 9500, tuner TV, podłączałem skaner, aparat cyfrowy, kieszeń hdd itp. i za każdym razem komputer działał tak jak należy, a płytka sprawiała i sprawia się dzielnie i pracuje stabilnie. Nawet klawiatura Logitecha (na której obecnie piszę) nie sprawia mojej płycie żadnych problemów (ktoś tutaj na forum pisał o takich problemach kilka miesięcy temu).

Nie wiem, czy miałem akurat takie szczęście, że trafił mi się udany egzemplarz, ale na swoją płytkę nie mogę narzekać. Jak widać z mojego opisu, płytka przeżyła sporo i za każdym razem sprawiała się dzielnie. Kupowałem kompa na części i kupując jednego z pierwszych xp'ków, chciałem mieć płytkę na nowoczesnym chipsecie z obsługą pamięci DDR, jakim sis735 wówczas był (były jeszcze wtedy Via kt266, AMD761 i pojawiały się via kt266a). Do tego ważny argument stanowiła cena, za ECSa z lanem zapłaciłem około 300złotych, a płyty o podobnych możliwościach innych producentów kosztowały wtedy około 450-500złotych.

Płyta k7s5a na dzień dzisiejszy jest już przestarzała. Nie należy do szybkich, możliwości podkręcania są ograniczone, ma sporo wad - resetujący się bios (u mnie ostatni raz zdarzył się bodaj w maju), FSB tylko 266 i niestety tylko 2 gniazda każdego rodzaju pamięci. Ta ostatnia wada najbardziej mi doskwiera - oba gniazda DDR mam zajęte, a chcę zwiększyć ilość pamięci. Mimo to cieszę się, że kupiłem tą płytę głowną, bo mnie nie zawiodła:D.

 

Wielu użytkowników skarży się na te płyty, ale nie zapomnijmy jednego: tych płyt sprzedano w Polsce ogromną ilość!

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wymiane karty dzwiekowej to hyba mogles se darowac

co prawda nie mialem tej SB pci64 ale mam SB LIVE VALUE

(hyba podobne sa ) i ta SB 5.1 tez mam

i jakos nie widze ruznicy

niewiem moze temu ze nie jestem jakims melomanem

moim zdaniem te 2 karty sa bez zazutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wymiane karty dzwiekowej to hyba mogles se darowac

co prawda nie mialem tej SB pci64 ale mam SB LIVE VALUE

(hyba podobne sa ) i  ta SB 5.1 tez mam

i jakos nie widze ruznicy

niewiem moze temu ze nie jestem jakims melomanem

moim zdaniem te 2 karty sa bez zazutu

Karta dźwiękowa z płyty sprawiała problemy np. z niektórymi grami (może to była wina sterów, teraz już nie wiem, dawno to było ;)), a samo włożenie SB pci64 ze starego kompa nic mnie nie kosztowało przecież :), a wszystko chodziło na tej karcie dobrze. A co do obecnej SB 5.1 chodzi bez zarzutów, a na jakość dźwięku nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie mogę tego sprawdzić, bo tej SB pci64 nie mam już od ponad dwóch lat (opchnąłem ją wraz z moim starym kompem - Cel.333a, 128sdr Ram,Hdd4.3, Vodoo Banshee i sb pci64 ;)).

Jeśli słuchasz muzy z kompa przez głośniczki, to różnica pewnie będzie niezauważalna. Ale jeśli słuchasz ją przez wieże, zestaw 5.1 lub porządne słuchawki, to różnicę odczujesz na pewno.

Ja miałem ostatnio porównanie między dźwiękiem z sb 5.1, a dźwiękiem z karty na płytcei Asrocka (bodaj K7s8x na sisie 746). Oba kompy są podłączone do podobnej klasy wież i różnica w jakości dźwięku jest wyraźna na moją korzyść (szumy, "soczystość" dźwięku itp.)

A co sb64, to ona nie obsługuje np. zestawu głośników 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

- jak zachowa sie Barton 2.5GHz na tej plycie mam wersje 5.0L. Skoro jest on stworzony pod FSB 333MHz, a ta plyta ma 266Mhz

- czy nie bedzie zadnych problemow z zasilaniem;

W tej chwili mam Durona 800MHz i nie mialem z nia nigdy zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja mam tą płytkę już 2 latka, chodzi na duronie1300 256sdr infineon, do tego Gf4mx440 twardy 80Gb i 20Gb, DVD LG, nagrywarka Lite-On, SbLive! Żadnych problemów nie mam, wszystkie porty na płycie mam zajęte tzn do usb podłączona neostrada i mysz, do pozostałych drukarka i skaner a wszystko chodzi na Win2000. Żadnych zwisów i restartów stabilna jak skała :D Żadnych upgradów nie robiłem, jedynie najnowszy software. Nie wiem może mam szczęście. w każdym razie płyta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

- jak zachowa sie Barton 2.5GHz na tej plycie mam wersje 5.0L. Skoro jest on stworzony pod FSB 333MHz, a ta plyta ma 266Mhz

- czy nie bedzie zadnych problemow z zasilaniem;

W tej chwili mam Durona 800MHz i nie mialem z nia nigdy zadnych problemow.

Bartek powinien ruszyć na tej płycie, ale:

1. Bios go nie rozpozna właściwie, a dlaczego:

a) Bartek 2500+ (ten Bartek ma mnożnik X11,5) chodzi na szynie 166(333), ale płyta ustawi się automatycznie na szynę 133(266), czyli 1533MHz i przy uruchamianiu może się pojawić napis: "Unknown cpu 1533Mhz", bądź "AMD K7 Processor 1533Mhz".

B) może go rozpoznać jeszcze inaczej np. jako procesor na szynie 100(200)Mhz, czyli jako AMD 1150Mhz. Wtedy wchodzisz do Biosa i przestawiasz cpu i pamięci na 133/133 i będzie 1533Mhz

c) zalecany jest w miarę nowy bios (zobacz jaki przedmówce polecają)

2. Bartek nie zostanie na tej płycie w pełni wykorzystany (no chyba, że podkręcisz ją do 166/166 i nie będziesz miał problemów :P). Najlepiej do niego kupić inną płytę, która obsługuje szynę (166/33), a najlepiej na chipsecie Nforce2 Ultra 400 - np. Epox 8RDA3I jest niedroga i działa sprawnie na tym procku - a wtedy będziesz go mógł w pełni wykorzystać, wraz z podkręcaniem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem mały teścik mojego sprzętu i zapuściłem Primę95 (torture test). Sprzęcior przeszedł ponad godzinne testy pomyślnie :), ale nie jest aż tak różowo. Oto wyniki z Aidy zrobione tuż przed zakończeniem w/w testu:

 

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A

 

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 57 °C (135 °F)

 

Wentylatory

Procesor 5273 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.71 V

+2.5 V 2.46 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 4.95 V

+12 V 12.61 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.38 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.06 V

 

Wyniki mieszczą się w normie poza napięciem +12V. 12.61 to wynik na granicy normy (w teście wahało się od 12.48-12.61, normalnie mam 12.42-12.48 ). Niestety mój Codegen 400W z ledwością daje radę na tej linii. Jestem ciekaw, co na ECS k7s5a korzysta z napię cia 12V. Z tego co się orientuję, to procesor na tej płycie korzysta z linii 5V. Hmm...??

 

W czasie całego testu wahania napięć były następujące:

3.3V - 3.26-3.28

5.0V - 4.95-5.00

12V - 12.28-12.61

Temperatura procka dochodziła nawet do 59stC/139f

Temp. płytki 35-37stC

 

Wszystko niby w normie, tylko to 12.61 nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...