Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie, ze mozna, ale bedziesz musiał zaktualizować bios, bo jak mi wiadomo mozna używać na tej płycie (na oryginalnych ust) procki do 1.4

widziałem śmigające kompy z tą płytą i z prockiem 2.4 , a nawet 2,6 , ale to juz moim zdaniem lekka przesada.. :lol:

1222102[/snapback]

 

Dzięki za podpowiedz ZRYCIUCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było :), ale mam pewien problem który już kiedyś poruszałem na tym forum, ale który wystąpił ponownie, otóż komp po pewnym czasie zaczyna się wieszać co oznajmia piskiem ze speakera, często po takiej akcji system nie wstaje, jak już wspomniałem kiedyś miałem podobnie poradzono mi ny zminiejszyć timingi no i zrobiłem 3,7,3 i przez jakieś pół roku chebliło ale ostatnio zaczeło się to znów powtarzać komp jak w podpisie, radzcie co to może być bo chyba skończy się zmianą płyty thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Mam problem. Możecie zapodać linka do jakiegoś nowego biosa pod moją płyte główną? Mam ECS K7S5A chyba wersja 1.0. Niejestem pewny niewiem jak sprawdzić. W ksiażce mam napisane na 1 stronie takie coś: Copyright 2001

All Rights Reserved

K7S5A, V1.0 ( z tad uswiadamiam se ze jest to wersja 1.0)

june, 2001.

Jesli jest cos jescze potrzebne to piszcie co. Mam athlona XP 2.0+ thortona i chcialbym go lekko podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

 

Co zrobic, jakby nowy BIOS nie zadzialal.. czy przywrocenie ustawien fabrycznych (zworka) cos pomoze? Chyba niebardzo... jak zatem sie zabezpieczyc? (jesli byl taki temat, to prosze o linka - nie da rady znalesc)

 

Dowiedzialem sie, ze najlepszy BIOS do podkrecania to CHEEPO. Tutaj jest stronka: http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm

I wskazcie mi, ktora wersja dla mnie... mam wersje plyty 3:1, czyli druga tabelka na tej stronie, ale rozbiega mi sie teraz o to, ze kazdy z nich upgrade'uje cos innego (np obsluga duzych dyskow) i nie ma slowa nic o podkrecaniu. Czy wiec KAZDY bios tej firmy sie dobrze kreci? Bo zadnej informacji nie ma... POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

 

Co zrobic, jakby nowy BIOS nie zadzialal.. czy przywrocenie ustawien fabrycznych (zworka) cos pomoze? Chyba niebardzo... jak zatem sie zabezpieczyc? (jesli byl taki temat, to prosze o linka - nie da rady znalesc)

 

Dowiedzialem sie, ze najlepszy BIOS do podkrecania to CHEEPO. Tutaj jest stronka: 1232055[/snapback]

Najlepszy - najnowszy - ma najwięcej opcji do kręcenia, podobno tez jest stabilnijszy, ale jakoś w to uwierzyć nie mogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Powiedzcie mi jeszcze, czym roznia sie te 2 wersje: chb0327 (LAN or w/o LAN), chb0327f (w/fastwrites), ktora ja mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>? (mam zintegrowana karte sieciowa) Co to znaczy w/fastwrites?

 

Jeszzce wspomnijcie, co zrobic, jakby sie nie powiodla zmiana BIOSu.. mam robic jakas kopie aktualnej wersji, czy moze zworka zalatwi sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie wystarczy zmienić BIOSA ja tak zrobiłem i póxniej nie miałem problemów z "zapominaniem" itp i żadnych zwiechów na początku tylko trochę chipset sie zagrzał (bo proc ledwo, ledwo) i odrazu zwiecha, a bios uzdrowił płytke

 

PS później sciągłem bois O/C ale ta płytka się do tego nie nadaje FSB 138/138(Athlona 1,2) więcej u mnie nie poszła ale i tak było bez zwiechy i zapominania (chyba że z fsb przesadziłem--to reset boisa)

 

z tym że moja wersja to była ta z pierwszych juz nie pamiętam ale napweni nie 5.0

Edytowane przez Greggp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, czym roznia sie te 2 wersje: chb0327 (LAN or w/o LAN), chb0327f (w/fastwrites), ktora ja mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>? (mam zintegrowana karte sieciowa) Co to znaczy w/fastwrites?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, tylko ze te informacje sa zaswsze porozrzucane - a jak komus chodzi o jedna KONKRETNA informacje...

 

Po przeczytaniu podanych watkow doszedlem do wniosku, ze nie warto brac fastwrite, poniewaz i tak obsluguja je tylko najnowsze karty, poza tym - ja mam karte sieciowa zintegrowana - a z tego co tu wnioskuje, ta druga wersja posiada sterowniki do karsty sieciowej. Czy dobrze mysle? ( zaraz sie zabieram do aktualizacji BIOSu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam ecs k7s5a. też się resetuje cmos i trzeba wszystko ustwawiać, łącznie z magistralą i czasem. jest to wkurzające.

zrobiłem upgrade biosu na cheepobios. dodaje jakieś funkcje (nowe szybkości magistrali) ale tego nie testowałem jeszcze i nie wiem czy działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. mam ecs k7s5a. też się resetuje cmos i trzeba wszystko ustwawiać, łącznie z magistralą i czasem. jest to wkurzające.

zrobiłem upgrade biosu na cheepobios. dodaje jakieś funkcje (nowe szybkości magistrali) ale tego nie testowałem jeszcze i nie wiem czy działa)

1235601[/snapback]

Bateryjka podtrzmująca CMOS siadła i tyle, w końcu nasze płyty juz ładnych pare latek mają, ale jest spokojnie do dostania tylko trzeba trochę poszukać, ja kupiłem u zegarmistrza :) Zauważyłem też że nie wyłączanie zasilania kompa np. na listwie też trochę pomaga, ale bez przyzwoitego urządzenia filtrującego tego nie polecam. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka podtrzmująca CMOS siadła i tyle, w końcu nasze płyty juz ładnych pare latek mają, ale jest spokojnie do dostania tylko trzeba trochę poszukać, ja kupiłem u zegarmistrza :) Zauważyłem też że nie wyłączanie zasilania kompa np. na listwie też trochę pomaga, ale bez przyzwoitego urządzenia filtrującego tego nie polecam.

1235815[/snapback]

To raczej nie jest wina baterii ta płyta tak ma i tyle problem nie do wyeliminowania po zmianie biosa na honey-a częstotliwośc omawainego problemu jakby się zmniejszyła, pozatym mam kompa który liczy se 7 latek i nigdy jeszcze mi się BIOS nie resetnął bateria od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, tylko ze te informacje sa zaswsze porozrzucane - a jak komus chodzi o jedna KONKRETNA informacje...

 

Po przeczytaniu podanych watkow doszedlem do wniosku, ze nie warto brac fastwrite, poniewaz i tak obsluguja je tylko najnowsze karty, poza tym - ja mam karte sieciowa zintegrowana - a z tego co tu wnioskuje, ta druga wersja posiada sterowniki do karsty sieciowej. Czy dobrze mysle? ( zaraz sie zabieram do aktualizacji BIOSu )

 

PILNE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina baterii ta płyta tak ma i tyle problem nie do wyeliminowania po zmianie biosa na honey-a częstotliwośc omawainego problemu jakby się zmniejszyła, pozatym mam kompa który liczy se 7 latek i nigdy jeszcze mi się BIOS nie resetnął bateria od początku

1236339[/snapback]

Na mojej osobistej trzyletniej k7s5a też nie miałem nigdy takich problemów ani na oficjalnym biosie ani na cheepciu. Może to zależy od serii płyty? bo koleżanka której wymieniłem bateryjkę (w mobo ofcoz :) ma płytę o rok młodszą od mojej, tyle że u niej komp potrafi być wyłączony całymi miesiącami, więc bateryjka mogła zwyczajnie się rozładować :? W każdym razie pomogło i od pół roku nie słyszałem skarg.

 

Jedyny problemik który miałem z tą płytą to sporadyczne zwisy przy starcie systemu, resecik pomagał. Po wgraniu cheepcia zniknoł bez śladu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej osobistej trzyletniej k7s5a też nie miałem nigdy takich problemów ani na oficjalnym biosie ani na cheepciu. Może to zależy od serii płyty? bo koleżanka której wymieniłem bateryjkę (w mobo ofcoz :) ma płytę o rok młodszą od mojej, tyle że u niej komp potrafi być wyłączony całymi miesiącami, więc bateryjka mogła zwyczajnie się rozładować :? W każdym razie pomogło i od pół roku nie słyszałem skarg.

 

Jedyny problemik który miałem z tą płytą to sporadyczne zwisy przy starcie systemu, resecik pomagał. Po wgraniu cheepcia zniknoł bez śladu :D

1237780[/snapback]

Zywotnośc bateryjki w płycie nie jest zależna od liczby godzin pracy komputera, gdyż zasila ona układ cmos zarówno podczas pracy jak i spoczynku kompa.

Jeżeli chodzi o zwisy kompa to nie byłbym na twoim miejscu taki happy, jakieś 10 stron wyżej tego tematu ok 6 miechów wstecz pytałem o porady dotyczące zwiechów kompa, czy resetów, poradzono mi zmiane timingów i rzeczywiście przez jakiś czas był spokój, teraz jednak problem powrócił, zresztą przymierzam się powoli do wymiany mobo na coś konkretniejszego, nie powiem żeby ta płyta to był jakiś wielki shit ale płakać po niej również nie będe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zwisy kompa to nie byłbym na twoim miejscu taki happy, jakieś 10 stron wyżej tego tematu ok 6 miechów wstecz pytałem o porady dotyczące zwiechów kompa, czy resetów, poradzono mi zmiane timingów i rzeczywiście przez jakiś czas był spokój, teraz jednak problem powrócił, zresztą przymierzam się powoli do wymiany mobo na coś konkretniejszego, nie powiem żeby ta płyta to był jakiś wielki shit ale płakać po niej również nie będe

1238074[/snapback]

Jeśli chodzi o zwisy to występowały góra raz na tydzień i tylko przy stacie systemu, przed pojawieniem się logo winzgrozy XP. Dziwne że ani na win98 ani na [brzydkie określenie na linuksa]u nigdy nie występowały, poza tym razem z wgraniem cheepcia wywaliłem stary 220W no-name zasilacz, bo już kompletnie nie radził sobie z podkręconym kompem (na 3.3V speed fun pokazywał po torturach nawet min. 2.9V ale komp był stabilny :shock: ) co do timingów to jadę na 2.2.6 przy FSB 147MHz i 12-godzinny prime95 komp przeszedł bez zająknięcia więc chyba wszystko jest ok. Zresztą ten zabytek będę trzymał jeszcze rok-półtora potem razem z premierą TES Oblivion maszeruję do sklepu po nowe mobo, proca, grafę, pamięci, ... i jeśli będzie się nadal tak sprawował jak dotychczas to będę po nim płakał, poprzednie markowe mobo (coś na A) z P!!!450MHz na pokładzie sprawowało się w porównaniu do tego "shita" tragicznie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwisy to występowały góra raz na tydzień i tylko przy stacie systemu, przed pojawieniem się logo winzgrozy XP. Dziwne że ani na win98 ani na [brzydkie określenie na linuksa]u nigdy nie występowały, poza tym razem z wgraniem cheepcia wywaliłem stary 220W no-name zasilacz, bo już kompletnie nie radził sobie z podkręconym kompem (na 3.3V speed fun pokazywał po torturach nawet min. 2.9V ale komp był stabilny :shock: ) co do timingów to jadę na 2.2.6 przy FSB 147MHz i 12-godzinny prime95 komp przeszedł bez zająknięcia więc chyba wszystko jest ok. Zresztą ten zabytek będę trzymał jeszcze rok-półtora potem razem z premierą TES Oblivion maszeruję do sklepu po nowe mobo, proca, grafę, pamięci, ... i jeśli będzie się nadal tak sprawował jak dotychczas to będę po nim płakał, poprzednie markowe mobo (coś na A) z P!!!450MHz na pokładzie sprawowało się w porównaniu do tego "shita" tragicznie :-|

1238280[/snapback]

No oki ja wcale nie twierdze że ta płyta to jakiś wielki shit iże ona musi się wieszać chodzi mi tylko o to że ja też byłem wielce happy że udało mi się opanować problem, nawet nie wiesz jak wielkie było moje zdziwienie kiedy po pół rocznej przerwie ów problem wystąpił ponownie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam do was proźbę. Ostatnio zmieniałem obudowę i zakupiłem już sobie obudowę z USB od frontu. Posiadam płyte K7S5A i mam problem z podłączeniem tych USB na płyte, gdyż każdy z 4 przewodów od jednego portu jest oddzielnie, a nie w jednej kostce. Nie wiem jak je podłączyć pod płyte, gdyż w instrukcji płyty jest tylko pokazane miejsce gdzie podłączyć ale nie ma napisane nic o kolejności i mam problem. Wtyczki od USB są oznaczone: VCD, GND, +D, -D. Pomóżcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam małe pytanko na temat tego mobo.Posiadam właśnie płyte ECS K7S5A PRO wraz znajnowszym biosikiem Honey X.Wszytko full stable i wogóle cycuś glancuś.Pytanie jest nastepujace i kieruje je do szystkich posiadaczy tej płyty(chociaż ich już jest coraz mniej :cry: ) W pliku readme od tego biosu(tj.od honey x)są podane takie możliwe wartości ustawień biosu:

Aviable FSB settings:

 

100.9 / 100.9 MHz

107 / 107 MHz

110 / 110 MHz

112 / 112 MHz

124 / 124 MHz

133.9 / 133.9 MHz

137.33 / 137.33 MHz

100 / 133 MHz

133 / 100 MHz

133 / 166 MHz

166 / 125 MHz*

143 / 143 MHz

147 / 147 MHz

150 / 150 MHz

166 / 166 MHz*

200 / 200 MHz*

 

 

 

A teraz najważniejsze pod tymi wartościami jest wyjaśnine co to te gwiazdki przy wartościach:

 

 

* not bootable due a PLL chip issue but can be used with software tools after booting at a lower FSB.

 

Czyli po polskiemu że wartości tych nie można uzyskac bezpośrednio przestawiając w biosie ale można przy użyciu pewnych programów(kłania sie np. SPEEDFAN)po zabotowaniu na mniejszym FSB.Pytanie jest nastepujace.W zwiazku z tym ze planuje w niedlugim czasie zakup SEMPRONA 2400+ chcialbym sie dowiedziec czy to naprawde dziala i bede mogl se ustawic przy pomocy speedfana 166mhz na fsb a nawet po podkreceniu 200.(Oczywiscie plyta zabotuje sie z procesorem wykrywanym jako athlon 1500+) Pytam sie w szczególnosci osób które miały lub maja te płytę.Może ktoś to sprawdzał?Niech napisze bo mi to jest bardzo potrzebne.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz inny problem: na dyskietke startowa wgralem amiflash (zmienilem nazwe oryginalu) oraz nowy BIOS (rowniez zmienilem, choc to pewnie nie ma zadnej roznicy). Teraz po restarcie kompa wpisuje amiflash.exe i niby się odpala.. ale za chwile pisze: "error 2 - File does not exist". i na tym się konczy aktualizacja (nawet się nie zaczela) Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz FAQ o ECS K7S5A.

Bios wgrywasz poleceniem AMIFLASH.EXE BIOS.ROM. Wiadomo nazwy flasher'a i BIOS'a zależne od tego co masz... W każdym razie musisz podać nazwę BIOS razem z rozszerzeniem. Poszukaj na stronie ECS'a tam są BIOS'y i napisane jak użyć AMIFLASH...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...