Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

kolega ma k7s5a rev 1.1 bodajze. Kupil on sobie aparat cyfrowy Fuji FinePix S7000 który pracuje w standardzie USB 2.0. i za nic w swiecie nie chce mu tego aparatu wykruc windows XP.

Mój soniak DSC-p73 też USB2.0 łączy się z kompem idealnie, co prawda pojawia się chmurka że użądzenie hi-speed podłaczono do kontrolera innego typu, ale wszystko działa idealnie, windows wykrywa użądzenie jako kolejny napęd i bez problemu można przenosić plilki. W ustawieniach aparatu mam takie coś jak USB connect: normal,PTP,PictBridge może ten fuji też ma taką opcje i warto by było z nią trochę pokombinować. Proponuję też odwiedzić stronę producenta lub dystrybutora.

Podłączałem kiedyś do kompa jakiegoś premiera (zdjęcia max 640x480) i też windows mi go nie wykrywał, okazało się że trzeba było ściągnąć sterownik pod win XP i łączyć się przez port com (interface twain).

 

Czekam na dalsze testy oc. przez CPUfsb, może coś źle robię, albo bios jest nie odpowiedni :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey ludziska. Moze mi ktos pomoże w pewnym problemie.

kolega ma k7s5a rev 1.1 bodajze. Kupil on sobie aparat cyfrowy Fuji FinePix S7000 który pracuje w standardzie USB 2.0. i za nic w swiecie nie chce mu tego aparatu wykruc windows XP. Po podlaczeniu do USB tak jakby poprostu dla niego nie istnial. NIe dzieje sie nic. Gdydo tego samego portu podlacze np. skaner lub inne urzadzenie na USB to odrazu go wykrywa i rozpoznaje. Meczylem sie u niego z tym wiele ale na nic. Przeinstalowalem mu XPka na XP z SP2 probowałem odinstalowywac kontrolery NIC....

Moze ktos was sluzy jakas rada?

Moze jakis nowy biosik by ten problem rozwiazal???

1307894[/snapback]

Heh tutaj bios nic nie da niestety wydaje mnie się iż jedynym rozwiązaniem dla twojego kumpla będzie albo zmiana płyty, albo dokupienie odpowiedniej karty roższerzeń

 

mierzyles miernikiem :?:

btw miernik i tak nie wykrywa tetnien zawartych podawanych napieciach ....

1307905[/snapback]

Ludzie zaczynacie mnie załamywać wszędzie słysze iż wszelkie pomiary podawane przez programy są do du.. wsadzić a teraz słysze iż pomiar miernikiem też jest nie wiarygodny, niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC

Zwykły ecs k7s5a ver.1.0 (bios chb0327) nie ma funkcji dokładnego ustawiania fsb, próbowałem wmówić programowi że mam wersję pro lub z odpowiednim układem pll ale nic to nie dało, w funkcji dokładne strojenie delikatnie podniosiłem lub opuszczałem fsb i po kliknięciu ust. częst nic to nie dało fsb się nie rusza :(

1307873[/snapback]

ja nie widze problemu u ciebie na screenie jest 1613 i u ciebie pokazuje 1613 wiec w czym problem

przestaw fsb w cpufsb i jak wykaze ze wiecej jest to wez wtedy pokaz co ci pokazuje aida,sandra a moze ci sie wiesza komp jak przestawisz??bo nie rozumiem po twoim screenie o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze problemu u ciebie na screenie jest 1613 i u ciebie pokazuje  1613 wiec w czym problem

updatowany widoczek powinno być 1644,9mhz

przy fsb 149 powinno być 1645 a jest 1613 jak przy 147, zwyczajnie nic się nie przestawia. zresztą wystarczyło popatrzeć na fsb w cpufsb i w aidzie odp. 149,5 i 293(2x146,5) Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fsb 149 powinno być 1645 a jest 1613 jak przy 147, zwyczajnie nic się nie przestawia. zresztą wystarczyło popatrzeć na fsb w cpufsb i w aidzie odp. 149,5 i 293(2x146,5)

1308060[/snapback]

no jednak masz racje .a wiec wyszlo szydlo z worka uzyskanie takiego duzego fsb to mozliwossc tylko na plytach serii pro

A szkoda bo juz myslalem ze sie jednak da na innych rewizjach tez ale mozna sie bylo tego domyslac poniewaz sam ecs dal mozliwosc ustawienia w biosie 166 na plytkach pro tylko plyta sie nie podnosila wiec ecs nie dopuscil oficjalnie obslugi prockow na 166 fsb i to tylko jego wina bo softem z pod windy sie da przykro ze to zchrzanil a moglismy miec fajna plytke z tej pro ale trudno trzeba sie posilkowac softem z pod windy

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ta mobo obsługuje procesory w technologi 0.13 bo chce sobie kupic amd 2000+ MOBILE a nie wiem czy pujdzie??mam rev 1

1309440[/snapback]

Jesli ten mobile ma 166 mhz na szynie to na tej plycie(rev.1) nie odpalisz na wiecej niz 150 mhz ale z tego co wiem to mobile mialy mozliwosc zmiany mnoznika wiec se z poziomu windowsa programem cpu msr zwiekszysz mnoznik i puscisz procka na szynie 150 i to bedzie chulac(tylko musisz wstawic pamieci jakies przynajmniej 333 bo jak wstawisz na 266 to nie masz pewnosci ze rusza na 300 a najlepiej wstawic jakies 400 i ostro zaostrzyc timingi i bedzie fajnie)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALO jest tu kto??? odpowie mi ktos??

1310046[/snapback]

Nie lubimy tu ponaglania. Skoro procek jest na 266MHz to ci pewnie pójdzie, choć gwarancji nie daję że będzie pracował prawidłowo.

Czy jest to jakis typowy problem ze w k7s5a wer-zion 3.1 nie działa IDE 2 i czy pomoze mi kontroler ?

Z typowych rozwiązań tego problemu przychodzą mi do głowy trzy:

1. W biosie drugi kanał IDE nie jest włączony => features setup/onboard pci ide ustawić na both; lub w standart cmos użądzenia sec master/slave są ustawione na none => ustawić auto

2. Taśma jest walnięta => wymienić taśmę

3. Płyta gł. lub napęd jest walnięty => wymienić walnięty komponent

ale z tego co wiem to mobile mialy mozliwosc zmiany mnoznika wiec se z poziomu windowsa programem cpu msr zwiekszysz mnoznik

Pierwsze słyszę o zmianie mnożnika z od windy, ale czy to napewno działa na naszej płycie? Z tego co wiem palomina da się przerabiać na mobile (odblokować mnożnik).

EDIT: Programik ściągnięty faktycznie i jest taka opcja, w przyszłym tygodniu bvędę miał trochę czasu to potestuję.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ma ktos pojęcie jak zrobić żeby na karcie dźwiękowej zainstalowanej na tej plytce chodziły głośniki 5.1 ?? Bo jak podłącze to działają tylko 2 głośniki i subwoofer ?? Niby w opcjach kartu jest możliwośc włączenia 5.1 ale niestety nic to nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

zamówiłem leadtek winfast A6600GT TDH!!!!!!!

w poniedziałek odbieram ,

jednak zacząłem mieć obawy ,kiedy przeczytałem ,

że płyta może nie uruchomić tej nowej karty agp x8

czy ktoś miał taki problem z ecs K7S5A ? (v3.1)

 

mam nadzieje , że ktoś się wypowie ,bo na tym wątku

jest wiecej pytań niż odpowiedzi- udowodnijcie, że tak nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o zmianie mnożnika z od windy, ale czy to napewno działa na naszej płycie? Z tego co wiem palomina da się przerabiać na mobile (odblokować mnożnik).

EDIT: Programik ściągnięty faktycznie i jest taka opcja, w przyszłym tygodniu bvędę miał trochę czasu to potestuję.

1310106[/snapback]

 

A więc zmiana mnożnika jest możliwa z pod windy tym programikiem na tej płycie chyba bo w instrukcji na stronie producenta jest że program wspiera sis735 czyli powinno normalnie chodzić ale nie testowałem tego w praktyce.A i jeszcze jedno chodzi o to że zmiana mnożnika jest chyba tylko możliwa na prockach mobile i przerobionych na mobile a na tych z odblokowanym noznikiem juz chyba nie ale nie jestem tego do konca pewien tak mi sie wydaje bo gdzies z tego co pamietam o tym czytalem.w innym wypadku w programie nie uaktywni sie opcja zmiany mnoznika wtedy na twoim procu pozostaje jedynie drut mod i po krzyku lakierem przewodzącym prąd po drugiej stronie p.głównej lub ewentualnie podkuwkami z drucika na socket

 

EDIT.Daj meila to ci podeśle odpowiednią aplikacje która pokazuje po wybraniu jaki chcemy mnoznik i napiecie oraz fsb jak dokładnie zamiscic podkówki lub co pomalowac lakierem.Jest to pokazane na przykładzie thoroughbreda ale mysle ze z palomino tez nie powinno byc problemu

POZDRO

Edytowane przez playerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem leadtek winfast A6600GT TDH!!!!!!!

w poniedziałek odbieram ,

jednak zacząłem mieć obawy ,kiedy przeczytałem ,

że płyta może nie uruchomić tej nowej karty agp x8

czy ktoś miał taki problem z ecs K7S5A ? (v3.1)

 

mam nadzieje , że ktoś się wypowie ,bo na tym wątku

jest wiecej pytań niż odpowiedzi- udowodnijcie, że tak nie jest :)

1310473[/snapback]

 

Wydaje mi sie ze kazda karta agp x8 powinna chodzic na agp x4 ale moge sie mylic zobaczysz jak dostaniesz do reki karte a tak pozatym to wydajesz tyle kasy na karte wiec powinienes jakby co zakupic nową plyte z agp x8 na pokladzie.Na allegro mozna tanio dostac fajna plyte np asusa i posiadającą agp x8 a to wszystko za cene nieprzekraczjącą 150 zl wiec mysle ze warto

Jak ci jednak ruszy na k7s5a to musisz sie przygotowac na to ze zasilka moze nie wyrobic jak masz jaks slaba i to tez trzeba bedzie wymienic bo te geforcy serii 6xxx sa cholernie prądożerne i zadna chamska zasilka za 30 zl niestety nie wyrobi zwazywszy na fakt ze masz procka durona 1300 czyli ostatniego z serii morgan a te juz ciągną duzo prądu( mniej więcej tyle co athlony 2000+) a do tego jescze ta karta i tania zasilka idzie do piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem że mam wgrany bios "honey X" i niechce mi się uruchamiać komp na magistrali 100/133 na Duronie 1GHz pamieci mam 333 MHz i timingi mam ustawione na jak największę czy wiecie co moze być nie tak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale wogóle to komp się powinie uruchomić na 133 dlapamieci ale sie nie uruchamia :(

1310851[/snapback]

 

Casami tak bywa.U mnie jest tak samo i płyta nie wstaje nigdy asynchronicznie.Zmien procka i puscisz synchronicznie to wstanie

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

dziala z tym ecs'em sempron?

znajomy mnie pytal i tak sie zastanawiam wlasnie bo widzialem specyfikacje i one obsluguja do fsb 266

ktos mnie oswieci?

1310799[/snapback]

 

Jeśli znajomy ma rewizje 5.0 tej płyty czyli wersje PRO to nie tylko bedzie to chodzić na 166 a nawet bedzie sie dalo go troszke podkrecic :wink: u mnie max na sempronie to 172(efektywnie 344) ale to wszystko tylko z poziomu windowsa bo z poziomu biosu na więcej niz 150 nie wstanie

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajomy ma rewizje  5.0 tej płyty czyli wersje PRO to nie tylko bedzie to chodzić na 166 a nawet bedzie sie dalo go troszke podkrecic :wink: u mnie max na sempronie to 172(efektywnie 344) ale to wszystko tylko z poziomu windowsa bo z poziomu biosu na więcej niz 150 nie wstanie

POZDRO

1310960[/snapback]

Jak to z wina? Jest jakiś program czy co? Jak to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z wina? Jest jakiś program czy co? Jak to robisz?

1310965[/snapback]

 

Na stronie 47 dokładnie o godzinie i dacie Mar 3 2005, 10:19 napisałem jak to sie robi i co trzeba miec.

Ale z tego co widze masz rewizje 3.1 a ona chyba nie miała jescze przeprojektowanego układu PLL znanego z wersji PRO(czyli rev.5.0)więc chyba nie uda ci sie tego zrobic ale próbój bo nigdy nic nie wiadomo

 

EDIT. Ale zauważyłem że masz bartonka mobile więc puszczaj go na 150 i zpoziomu windowsa za pomocą programu CPU MSR zmieniaj se mnożnik na jakieś 13 lub więcej jak sie da i to będzie ładnie chulać

Edytowane przez playerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus]

Max jak chodzi to 147Mhz

Jak dam w biosie 150mhz to mam restart po jakimś czasie :huh:

a Speed Fan to już wogóle nie działa :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ludzie, przeczytać i odpisać :)

 

Mam K7S5A jak my wszyscy, z tym, że nie działa mi druki kanał IDE! Wiem to na pewno, chociaż jakieś tam oznaki życia daje.. ale nigdy nie wykryje dysku, czy CD. BIOS sam nie wiem jaki, ale to już druga KOŚĆ (wiem, że ten BIOS to z 2003 roku a poprzedni był z 2001 i na żadnym nie działał wspomiany IDE). Jest to wersja 3.1 i chciałbym się dowiedzieć, jaki najlepszy BIOS mogę wgrać, z tym że zależy mi BARDZO na stabilości.

 

Aha, szukam do niej sterowników do zintegrowanej sieciowej i może muzycznej pod Windows XP, jak ktoś ma to prosiłbym o link czy na maila..

 

I wbrew pozorą płyta nie ma takiego zapotrzebowania na prąd, wręcz przeciwnie, u mnie jest stabilna i szybka elegancko, na noname 230W !! Tylko właśnie ten rypany IDE

 

Poniżej opis mojego sprzętu, a raczej "sytuacji sprzętowej" :)

 

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie :)

 

----------------------------------------------------------

mociak@poczta.fm 3528135

 

K7S5A :) ; Duron Spitfire 800Mhz jeszcze nie podkręcony bo nie mam kasy na chłodzenie.

2x 128Mb SpecTEK SDR DIMM 100Mhz; Riva TNT2 (któraś z serii) 32Mb; SB 128 PCI ale chyba

przejdę na pokładową muzyczną; sieciówka za 20zł bo nie mam sterów od pokładowej na XP;

zasilka noname 230W; 2 dyski po ok 5 GB, jeden zamiennie z nagrywarą przez ten IDE2

Generalnie jazda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci odpisałem na ten problem, choć właściwie po twoim uzupełnieniu informacji sensowny może być jedynie pkt.2 i 3

Z typowych rozwiązań tego problemu przychodzą mi do głowy trzy:

1. W biosie drugi kanał IDE nie jest włączony => features setup/onboard pci ide ustawić na both; lub w standart cmos użądzenia sec master/slave są ustawione na none => ustawić auto

2. Taśma jest walnięta => wymienić taśmę

3. Płyta gł. lub napęd jest walnięty => wymienić walnięty komponent

Też jeszcze nie dawno jechałem na 200W no-name i też o dziwo było stabilnie i to z o wiele bardziej prądożernym sprzętem, ale jak speed fun pokazał mi po 3dmarku min 2,9V zamiast 3,3V to osłupiałem, ale zwisu nigdy nie było. Dobra zasiłka ma znaczenie bo stary dysk fujitsu 6GB potrafił generować błędy zapisu w przypadku znacznego obciążenia kompa, po wymianie na taniego 350W jelonka (deer) działa idealnie.

 

Co do strowników i innych informacji to polecam lekturę tutejszego FAQ

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani taśma, ani napęd nie są walnięte, na pierwszym IDE działają rzekomo walnięty napęd na rzekomo walniętej taśmie :)

Mój zasilacz dobrze wypada w testach :)

A w FAQ nie chce mi się szukać, nei mam całego życia dla kilku sterów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w FAQ nie chce mi się szukać, nei mam całego życia dla kilku sterów...

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:

 

1. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za

oczywiste. By tego uniknąć, należy:

 

a) użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i istnieje duża szansa, że ktoś zadał już pytanie, które

chcesz zadać Ty.

 

B) zapoznać się z listą tematów w dziale "FAQ" (frequently asked questions = często zadawane pytania).

Linka do topica o k7s5a ci dałem, linki do sterów są umieszczone na dość widocznym miejscu, a post nie jest zbyt długi.

 

Skoro nic nie pomogło, a próbowałeś wszystkiego to pewnie masz wadliwy egzeplarz płyty, daj do naprawy, wymień płytę główną, lub kup kontroler. Zresztą o co chodzi z tymi pewnymi oznakami życia, każdy napęd nawet beż taśmy, ale z włączonym zasianiem coś tam robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...