Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

CMOS już był resetowany, pamięci nie były wyjmowane.

 

Ale czy nie byłoby beepów gdyby któryś z podzespołów się obraził? Praktycznie rzecz biorąc nic nie było wyjmowane. Oczywiście może jeszcze tą bateryjkę sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMOS już był resetowany, pamięci nie były wyjmowane.

 

Ale czy nie byłoby beepów gdyby któryś z podzespołów się obraził? Praktycznie rzecz biorąc nic nie było wyjmowane. Oczywiście może jeszcze tą bateryjkę sprawdzić

Tak głośniczek systemowy powinien pipczeć, ale nie musi, zwłaszcza jeśli nie jest podłączony, lub walnięty :P

Sprawdź czy karta graficzna dobrze siedzi w slocie, zazwyczaj to ona powoduje takie problemy, pamięci mimo że nie wyjmowane też się mogły poluzować, sprawdź wszystkie złączki, spróbuj odłączyć taśmy od HDD i uruchomić kompa (kiedyś franca mi się przetarła o radiator i zrobiło się małe zwarcie, miałem identyczne objawy)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyjadaczy k7s5a ;)

 

Opędzlowałem swój stary komp ojcu (k7s5a, axp 2000+, 512mb sdr, gf4 mx). I po jakichś 2 miechach postanowił to złożyć do budy :) Niestety pojawia się problem chyba dość popularny (ale nie mogłem znaleźć rozwiązania).

 

Mianowicie, po włączeniu kompa, monitor nie zaskakuje. Nie ma również żadnych beepów. Wiatraki się kręcą. Diody się palą. Niestety nie powiem Wam jaka to rewizja, bo komp jest far, far away, a mój tatko nie wie gdzie zajrzeć. Faktem też jest że zasiłka to marny megabajt 350W. Ale czy to on może być winowajcą?

 

Czekam na koncepcje i pomysły ;) Pozdrawiam

 

wyjmij grafe i wloz spowrotem, dobrze wciskajac ja w port agp. powinno pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym definitywnie (chyba) skończyć wątek (m.in. mój wątek ;) ) dot. procesorów mobilnych pracujących na ECS K7S5A. Problem objawiał się nie nominalną pracą tego procka co się objawiało samoczynnym zmienieniem częstotliwość FSB w Biosie z nominalnego 133 na 100 (MHz). Po namowie a długo to trwało - wiadomo strach przed zniszczeniem, jednego z forumowiczów ustawienia stałego mnożnika za pomocą tzw. drut moda okazało się łaskawością dla tego procka (AMD mobile 2200+). Problemy znikły a mówię to po tygodniowym teście, co prawda procek stracił swój urok zmieniającego się mnożnika, ale za to zyskał wydajność :).

 

Pozdrawiam i nie zawracam [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym definitywnie (chyba) skończyć wątek (m.in. mój wątek ;) ) dot. procesorów mobilnych pracujących na ECS K7S5A. Problem objawiał się nie nominalną pracą tego procka co się objawiało samoczynnym zmienieniem częstotliwość FSB w Biosie z nominalnego 133 na 100 (MHz). Po namowie a długo to trwało - wiadomo strach przed zniszczeniem, jednego z forumowiczów ustawienia stałego mnożnika za pomocą tzw. drut moda okazało się łaskawością dla tego procka (AMD mobile 2200+). Problemy znikły a mówię to po tygodniowym teście, co prawda procek stracił swój urok zmieniającego się mnożnika, ale za to zyskał wydajność :) .

 

Pozdrawiam i nie zawracam [gluteus maximus]

tak z ciekawości, jaki mnożnik ustawiłeś, w końcu możesz szaleć z oc do woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, jaki mnożnik ustawiłeś, w końcu możesz szaleć z oc do woli :)

haha :) nie zapominajmy że to jest ciągle ECS K7S5A :D

Szczerze, nie szarżowałem i ustawiłem nominalne 13.5, troche się wahałem żeby dać 14.0. Mówie se niech chodzi chociaż nominalnie :), jedynie to czasem FSB ustawie na 150 i wstaje.

 

A tak w ogóle to tą osobą co mi to doradził to jesteś TY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, potrzebna pilnie pomoc ;)

 

Ktos z laba mi polecil ten temat bo sam mial sporo problemow z K7S5A i tutaj podobno znalazl odpowiedz ;)

 

Ja kupilem te plyte, ponoc byla sprawna a u mnie same problemy ;)

 

Normalnie niby dziala, system startuje, krece durona na niej i niby jest ok, ale ;)

 

Nie dziala mi USB na tylnym panelu, podlaczane na sledziu smigaja, te z tylu niet :/ Do tego nie chce dzialac FDD, jakbym nie podlaczyl to na flopie swieci non stop dioda a naped nie dziala :/ Sa tez problemy z bootowaniem plyty z cd romu, na innym kompie normalnie mi plyty bootuja a tutaj nie.

Normalnie bym zaczal od nowego biosu, ale niby jak mam to zrobic jak mi flop nie dziala :mad: Moze jakies sugestie? Moze zwyczajnie ta plyta jest juz czesciowo uwalona, a moze da sie cos z tym zrobic ;)

 

dzieki pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

o tego nie chce dzialac FDD, jakbym nie podlaczyl to na flopie swieci non stop dioda a naped nie dziala :/

Włóż taśme tak jak powinna być, ja myślałem że mi padła stacja dyskietek ale to wina taśmy była. Co do botowania z cd, jaki jest ten problem?? Zainstalowałeś stery od chipsetu i usb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie chce dzialac FDD, jakbym nie podlaczyl to na flopie swieci non stop dioda a naped nie dziala

Malo zrozumiale?

 

 

Co do sterow to co mi da instalowanie skoro ja chce bootowac z plyty, windows nie ma nic do rzeczy, chodzi o bootowanie, czyli proces ladowania badz to z dysku, flopa czy z innego urzadzenia, to cos po self tescie, chyba teraz jasniej?

Edytowane przez Xytras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A taśma sprawna, może spróbuj na innej. Ustaw botowanie pierwsze z cd i zobacz jakie będą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tasma sprawna bo na Infinity dziala wszystko :)

 

Co do bootowania to az tak glupim noobem nie jestem, wszystko ustawione, rusza komp, plyta w napedzie i najzwyczajniej wyswietla ze w napedzie nie ma zadnej plyty, sproboj ponownie, czy cos w tym rodzaju ;)

 

Poprzedni user mowil ze jest wszystko ok, kupilem to za grosze wiec plakal nie bede, ale jest to troche irytujace kiedy chce sobie przetestowac pamieci i nie moge uruchomic np. Memtesta86 i wiele innych ;)

 

Z drugiej strony dziwi mnie to bo wielce tej plyty jak wielu innych nie zlapala ale znowu windowsa lapnela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zapytam z ciekawości, czy ta płyta jest botowalna?? ;) Ewentualnie napęd/płyta może być uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bootowalna, naped ok bo na tym samym w drugim kompie wszystko dziala, tasma dobra, co do driverow to co one maja do rzeczy itp. nie nabijajcie sie ze mnie :]

 

Ale wpadlem doslownie w tej chwili na pomysl, jak kupowalem te plyte to druga uszkodzona dostalem gratis, tez wersja 3.1 wiec moge podmienic kostki biosu, zobaczymy czy sie poprawi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tamten bios umarl razem z plyta :) Nie dziala ani tam ani na tej dobrej, z kolei dobry bios nic nie wnosi w sprawie tej martwej wiec nic sie nie dowiedzialem i dalej jestem w punkcie wyjscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tamten bios umarl razem z plyta :) Nie dziala ani tam ani na tej dobrej, z kolei dobry bios nic nie wnosi w sprawie tej martwej wiec nic sie nie dowiedzialem i dalej jestem w punkcie wyjscia :)

co moze bycnie tak, jesli usb z płyty działa, ale z portów przy ps/2 juz nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie Cie? Wychodzi na to ze Twojego wczesniejszego posta zle zrozumialem, sam przeczytaj i przetlumacz mi o co Ci chodzilo to moze sie dogadamy...

zadałem pytanie, a ty mówisz " a skąd mam to wiedzieć, więc powiedz mi co dodałes do tematu i co toba kierowało gdy to pisałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec odpowiem Ci calym zdaniem, nie mam pojecia co moze byc nie tak jesli usb z plyty dziala a z portow przy PS/2 juz nie. Gdybym znal rozwiazanie tego problemu to bym wyzej nie prosil o pomoc. Skoro sa problemy rowniez z FDD to spodziewam sie uszkodzenia fizycznego plyty, czyli nic z tego nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, mam jedno zasadnicze, moze glupie i juz poruszane, pytanie.

Czy da sie na tym ecs'sie w wersji 3.1 zaktualizowac bios z poziomu windy?? Pytam bo zawsze robie to z dosu, nie robilem tego nigdy z windy :)

Dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze mozna jakis winflash czy cos takiego , nie mam tego mobo wiec Ci nie sprawdze :) pozatym nawet ecs dawal jakis program do flashowania z poziomu wina ale nie jestem tego pewien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...