Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ustawić ręcznie parametry w biosie. Nie wyłączaj spread spectrum.

spread spectrum jest ustawione na 0.5 %, reczna zmiana na deafultowe ustawienia ath 1700 nic nie daje, taki sam efekt. (piski przy restarcie komputera po zapisaniu ustawien Biosu) Tam gdzie kupowalem plyte zasugerowano, ze moze to byc zworka na plycie. Czy to mozliwe? I gdzie jej szukac? (bo jej po prostu nie widizelm...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić ręcznie parametry w biosie. Nie wyłączaj spread spectrum.

spread spectrum jest ustawione na 0.5 %, reczna zmiana na deafultowe ustawienia ath 1700 nic nie daje, taki sam efekt. (piski przy restarcie komputera po zapisaniu ustawien Biosu) Tam gdzie kupowalem plyte zasugerowano, ze moze to byc zworka na plycie. Czy to mozliwe? I gdzie jej szukac? (bo jej po prostu nie widizelm...)

Zworka do czego?

Do resetu biosu? Na dole koło baterii. Nie wiem co mogli mieć na myśli. Zapytaj ich jeszcze raz a potem weź instrukcję w rękę i znajdziesz każdą zworkę.

 

A właśnie!, próbowałeś resetować bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka do czego?

Do resetu biosu? Na dole koło baterii. Nie wiem co mogli mieć na myśli. Zapytaj ich jeszcze raz a potem weź instrukcję w rękę i znajdziesz każdą zworkę.

Przejrzalem cala instrukcje, nie znalazlem zadnych "podejrzanych" zworek.

A właśnie!, próbowałeś resetować bios?

Oczywiscie, pierwsze co zrobilem to res biosu...

Dzisiaj pojade do sklepu z komputerem, moze serwisanci cos poradza, a jak nie to do naprawy...

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem się z kumplem prockami i teraz chodzi mi na 10*231 (11-3-3-2.5) vcore 1.9 i vdimm 2.9 w dualu......na fsb 250 wstaje ale winda się wysypuje przy wgrywaniu nawet jak dam na 9*250 i vcore 2.2 i vdimm 3.2 (na nizszym tez to samo) .Na 10*231 pime95 pusciłem i leciał 2h i wszystko ok!! Temp. proc 40C chipset 35C pwm 90C i własnie ta ostatnia temp. czy nie jest za wysoka?? (oczywiscie po 2h prime) ja na mofsetach mam radiatorki.....i teraz się zastanawiam czy dać tam jakis wentyl na 5V ......i czy to mi da znowu jakis przyrost w OC.....i zauważyłem ze powyzej 2400mhz juz się zawiesza.....12 * 205 juz są błedy........niewiem czym to moze być spowodowane (2V dane) cpu interface oczywiscie enable i synchro) mam wlaczone......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na NB mam stary radiator co miałem na procku (kiedys za czasów celerona 600.........aluminiowy dosc duzy 2.5cm wysoki i zakrywający cały NB i temp. nie przekracza 38C ........jakie macie napiecie na nb ja mam dane 1.7 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załóż na mofset jakiś wiatrak ja miałem po 125 stopni i to napewno niejest zdrowe dla elektroniki. i dla laminatu. Widze ze masz 2x512 mb moze dla większej stabilnosci spróbuj jakiegoś biosu z cpc off bo one dadzą ci 2t cmd dla pamieci a an7de8 jezłi go masz to kożysta z 1t cmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie możliwości ustawienia kompa 10*235=2350mhz (2V i 3.1vdimm) lub 9.5*236=2242mhz (1.75V i 3.1vdimm)

co proponujecie?? procek chodzi na mnożnikach od 9.0 do 13

na nizszych nie odpala się komp...

windows się laduje na fsb250 na cl3-4-4-11 ale niestabilny (działa około minuty) powyzej fsb 240 musze zwiększać timingi na cl2.5-4-4-11

wiec moim zdaniem lepiej zostawić na fsb 235 i 9.5 mnozniku i miec mniejszy vcore bo 1.75 a 2.0 to jest dosc duza roznica (tylko 100mhz i to przez mnoznik wiekszy wiec wydajnosc az tak mocno nie wzrosnie)

jak uważacie.....oczywiscie cpu interface enable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe masz hynixy !! czytałem gdzieś na forum że im maks najlepiej dawac 2,9V !! co do cpu to bezpieczniej ustawić na 10*235. A co do biosu to w twoim przypadku on moze powodowac niestabilnosc bo masz 1gb ramu a on niema żadne cpc lepij wybierxz jakis z cpc off bo one mają 2 t cmd. Taki bios jest jest na sewerze merilna w dziale bartekx16 :) Ale te 2t niestety daje spore spadki wydajnosci ale mozesz dziki niemu wyższe fsb mieć bo jak na hynixy to 235 mhz to mło troche tyle to ja mam na 2,9 V na moich seitec-ach 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://downloads.modlabs.net/bios/beta/N24...AC18-R2-CPC.zip mam tego biosa...zamknąłem bude i ustawiłem jak najlepsze timingi do testu 11-2-2-2 (11*200=3200+) i pusciłem prime95 2h ok i patrze a tu temp. nb wzrosła do 46C (mam tam tylko radiator 2.5cm wysoki) na pwm dałem juz wentyl na 5V i teraz temp. ok. 60C.

Jaką wy macie temp. na NB bo teraz dopiero gdy zamknałem bude temp. wzrosła o 10C....i to mysle uniemozliwia mi OC...na proc napiecie mam 1.68V vdimm2.8 ...pozdRo

 

a ten bios co mam ustawia pamieci 1t czy 2t......bo chce miec tego biosa co ustawia na wydajnosc a nie na wieksze fsb...

11x200 1.68 stabilny 11-2-2-2 vdimm 2.8

11x209 1.85 stabilny 11-3-3-2 vdimm 2.9

9.5x231 1.75 stabilny 11-3-3-2.5 vdimm 3.0

9.5x241 1.95 stabilny 11-4-3-3 vdimm 3.0

 

która z tych opcji będzie najlepsza??

i który polecacie bios...czy uzywam najlepszego??

musze puscic jeszcze jakis wentyl na 5V na NB bo temp. za wysoka z zamkniętą obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak wszystko to reasumując to... warto kupić ABIT'a AN7 czy też nie??? bo wlasnie jestem przed zakupem nowej plyty glownej i spodobala mi sie ta plyta, ale nie wiem czy jest dobra, jak wam sie sprawuje?? i jaki najszybszy procek potrafi obsluzyc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.... chetnie :D tylko ja wlasnie rozwazam czy tego ABIT'a AN7 czy którąs z seri NF7 np. NF7-S v2.0.... podobno dobra plytka tez jest.

Ja potrzebuje plyty zeby mi dziwiek extra na niej chodzil bo na tym mi w duzym stopniu zalezy, no ale inne komponenty tez sie licza ale dzwiek na rowni z nimi. Głosniczki 5.1 lub 7.1 zeby ladnie smigaly to by bylo uwienczenie moich marzen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem posiadaczem tej płyty i jestem bardzo z niej zadowolony. jest świetna do o/c polecam. mój barton 2600 xp podkręciłem na 3400 i wszystko chodzi jak mażenie. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa.... :D to ze jest swietna do podkrecania to wiem :D  to swoja droga :D ale powiedz jak sie dzwiek sprawuje ??:) jaka karta jest tam zintegrowana? ilo kanalowa ?? :)

To nie jest jakis tam zintergrowany AC97' tylko baaardzo solidny SoundStorm. Jak zależy Ci na dźwięku to na pewno ją docenisz.

5 kanałowa ze sprzętowym wsparciem dla EAX itp. Nie obciąża procesora. Dobra dynamika w pełnym paśmie.

Odkąd mam AN7 mój SB Live! leży na szafie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przypomnieć. Mam płytę co w temacie i zciągnąłem sterowniki do mobo ze strony NVidii. Czy instalując je muszę w WIN2k nieinstalować sterów odpowiedzialnych za IDE :?: W XP wiem, że się nie powinno, a już zapomniałem jak to robiłem poprzednim razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przypomnieć. Mam płytę co w temacie i zciągnąłem sterowniki do mobo ze strony NVidii. Czy instalując je muszę w WIN2k nieinstalować sterów odpowiedzialnych za IDE  :?:  W XP wiem, że się nie powinno, a już zapomniałem jak to robiłem poprzednim razem.

Możecie mi powiedzieć o co tu chodzi ?? :D bo jak kupie ta płyte to przydalo by mi sie wiedziec jak to zainstalowac i co to dokladnie jest bo troche nie wiem o co chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już wiem, że się nie powinno instalować IDE SW także do Win2000 Prof OEM, bo taki posiadam. Jednego dnia wszystko latało dobrze i nawet nie dało rady odinstalować bo cały czas instalował ide SW od NV, a drugiego dnia po wczytaniu sterów od SATA Czarny ekran się pojawia. I kupa. Z naprawy windowsa z dysku juz wszystkiego próbowałem. Komp twierdzi, że jakiś plik systemowy jest uszkodzony. Chyba zrobię w weekend zrobię formata ale muszę pod dosem trochę danych poprzenosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już wiem, że się nie powinno instalować IDE SW także do Win2000 Prof OEM, bo taki posiadam. Jednego dnia wszystko latało dobrze i nawet nie dało rady odinstalować bo cały czas instalował ide SW od NV, a drugiego dnia po wczytaniu sterów od SATA Czarny ekran się pojawia. I kupa. Z naprawy windowsa z dysku juz wszystkiego próbowałem. Komp twierdzi, że jakiś plik systemowy jest uszkodzony. Chyba zrobię w weekend zrobię formata ale muszę pod dosem trochę danych poprzenosić.

Pierwsze słysze. Ja instaluje wszystko jak leci (XP) i zero problemów.

Może gdzieś indziej leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...