Skocz do zawartości
Matilde

Taniuchny i zabytkowy komputerek do netu,gierek i filmów !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem kupić chrześniakowi zestawik jak poniżej( niestety nie stać mnie na nic lepszego :cry: ):

 

Procesor Intel Pentium II 300 MHz MMX. Płyta chipset Intel LX, obsługuje procesory Slot1 PII/Celeron do 400 MHz.Magistrala płyty 66 MHz. Złącza : 1 x AGP, 4 x PCI, 3 x ISA. Kontroler dysku ATA 33 (obsługuje dyski do 40 GB). Wyjścia : 2 x COM, 2 x USB, 2 x PS/2, 1 x LPT. Płyta posiada wejścia do zamontowania portu podczerwieni (IRDA) oraz wejście WakeOnLan. Pamięć 64 MB PC 100 w jednej kości (płyta posiada 3 banki). Karta graficzna Matrox G100 4 MB AGP. Obudowa desktop atx(200W). Stacja dyskietek 1,44 MB. Dysk 3,2 GB Fujitsu MPC3032AT. -cena 200zł

 

Będzie to jego pierwszy komputer i jak myślicie na tym configu będą jakoś chodziły Divixy i mało wymagające gierki? Może ktoś zna powyższą kartę graficzną?- czego się można po niej spodziewac? Czy procesor nie będzie za słaby???

Proszę o odp.

Pozdrawaim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety DivX nie będą zbytnio chodziły właśnie przez kartę, choć reszta kompa nie jest też rewelacyjna :( Miałem kiedyś tę grafę, no to jest taka zwykła podstawowa, coś jak S3 Virge, czyli jednym słowem jak na dzisiejsze czasy kupa... Lepszy już by był gf2mx jakiś najtańszy... No i pamięć, przynajmniej ze 128mb... Proc jeszcze pozipie aczkolwiek też moim zdaniem lepiej by było poszukać coś na duronie 600 przynajmniej... No ale rozumiem że koszty za duże... A może lepiej by było kupić konsolę SEGA Dreamcast? Wyjdzie Cię podobnie jak się dobrze zakręcisz... A i DivX da się oglądać (programy są do tego, nawet mp3 da się słuchać) i w gierki fajniejsze pogra... No ale to Twoja decyzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem kupić chrześniakowi zestawik jak poniżej( niestety nie stać mnie na nic lepszego :cry: ):

 

Procesor Intel Pentium II 300 MHz MMX. Płyta chipset Intel LX, obsługuje procesory Slot1 PII/Celeron do 400 MHz.Magistrala płyty 66 MHz. Złącza : 1 x AGP, 4 x PCI, 3 x ISA. Kontroler dysku ATA 33 (obsługuje dyski do 40 GB). Wyjścia : 2 x COM, 2 x USB, 2 x PS/2, 1 x LPT. Płyta posiada wejścia do zamontowania portu podczerwieni (IRDA) oraz wejście WakeOnLan. Pamięć 64 MB PC 100 w jednej kości (płyta posiada 3 banki). Karta graficzna Matrox G100 4 MB AGP. Obudowa desktop atx(200W). Stacja dyskietek 1,44 MB. Dysk 3,2 GB Fujitsu MPC3032AT.  -cena 200zł

 

Będzie to jego pierwszy komputer i jak myślicie na tym configu będą jakoś chodziły Divixy i mało wymagające gierki? Może ktoś zna powyższą kartę graficzną?- czego się można po niej spodziewac? Czy procesor nie będzie za słaby???

Proszę o odp.

Pozdrawaim!

Karta Matrox MGA-G100 jest (była) zarąbista w 2D, ale ma również funkcje 3D takie jak: mapping, lighting, Gouraud shading, fogging, stipple alpha-blending and 32-bit Z-buffering. Oczywiście jest w pełni kompatybilna z Direct 3D.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.Kumpel ma celka 500 mhz grafa zintegrowana jakaśati chyba rage, 64 mb ram i wszystkie divixy łądnie chodziły.Problem pojawił sie jak chciał odpalić film w xvidzie, cieły sie.Zainstalowałem mu fddshow i teraz mu chodzą wszystkie filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny sprzent jeszcze zimą tamtego roku, tylko nie pII tylko celek, 192mb ram no i rive tnt2, i RTCW nie klatlatkował, powiem więcej, był grywalny. Divixy chodzily jak zloto nawet przy uruchomieniu kilku programów (np: instalka jakiejś gry+ścągalem plik z neta+film = chodzilo dobrze).

 

W zasadzie to kwestia dobrze skonfigurowanego systemu i żeby nie był zasyfiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta graficzna może i ma 4MB, ale w żadnym wypadku nie porównuj do S3Virge. W 2D na pewno jest szybsza, a i jakość obrazu ma wyższą (jak to matrox).

Filmy w DivX na pewno pójdą pod linuksem, pod windowsem nie wiem.

Jeśli mają na tym chodzić jakieś gry to dorzuć ramu i rozejrzyj się za jakimś Voodoo3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że miałem kiedyś sprzęt Pentium II 300 MHZ, 128MB RAM, kartę graficzną 2 MB i filmy mi chodziły bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nimi problemów. NAwet grałęm w grę Heroes IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że miałem kiedyś sprzęt Pentium II 300 MHZ, 128MB RAM, kartę graficzną 2 MB  i filmy mi chodziły bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nimi problemów. NAwet grałęm w grę Heroes IV.

A nie pomyliło Ci się z HoMM3? Bo HoMM4 wymaga AFAIR akceleratora 3D z minimum 4mB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak; jesli kupic kompa (na sztuke) to polecam procki PII-300 (ew. 333) i Celka-300 na szynie 66; do tego jakąkolwiek płyte na BX. Zaklejamy styk B21 na procu i mamy PII300@450 - fsb 100; PII333@500 - fsb 100; cel-300@450 - fsb 100 czyli wydajność za friko. do tego 128mb ramu; rifka2 ew. rage128 i mozna szalec w q3a :twisted:

 

btw. sprawdzone na moim pII-300@450 i plycie Luckystar BX - chula od 5lat i jeszcze zyje ;)

 

dodatkowo polecam walnac jakis dziwny bios http://wims.rainbow-software.org zeby obsłuzyc np. dyski 120GB na LX'ie ;)

 

pozdr

 

ide spac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że miałem kiedyś sprzęt Pentium II 300 MHZ, 128MB RAM, kartę graficzną 2 MB  i filmy mi chodziły bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nimi problemów. NAwet grałęm w grę Heroes IV.

A nie pomyliło Ci się z HoMM3? Bo HoMM4 wymaga AFAIR akceleratora 3D z minimum 4mB...

Masz rację pomyliłem się. Chodziło mi o III a nie o IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle ze polecam komputery Siemens-Fujitsu to swietne solidne maszyny, za te pieniądze bierz i się nie zastanawiaj, taniej juz nie kupisz.

 

Do divx'ow to sie nie nadaje  Proc troszke slaby..

Jeden z komputerów mam taki sam Fujitsu SIemens 233 MMX i 80 MB EDO Matroxa 2 MB i sie jakos nadaje i divixy nie ciely sie ani troche, moze jakies bardziej skompresowane beda sie ciely no i tak jak ktos wspomnial przy xvidzie, ale ffdshow to tutaj jest wskazany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz to! Do filmow wystarczy spokojnie P II 233 i taki goraco polecam, nic wiecej nie trzeba do szczescia. Dodatkowo jakies 128 MB RAM i... rzecz najwazniejsza - karta graficzna! NIC NA SWIECIE nie ma takiego wspomagania odtwarzania filmow jak ATI. Pod tym wzgledem poza drogim Radeonem wyprobowalem skromnego ATI Rage 128 GL (16MB) wyciagnietego z jakiegos przemyslowego kompa Fujitsu oraz wypasionego ATI Rage 128 Pro VIVO (32MB) - DivX-y chodza jak szalone i to wlasnie dzieki karcie.

 

P.S. A i w gierki sobie wygodnie pogra, i to wcale nie w takie stare bo na takim zestwie + Voodoo1 to nawet NFS: Porsche pomyka elegancko! Wiem co mowie bo 4 lata siedzialem na takim zestawie.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...