Skocz do zawartości
Dijkstra

Do stałych użytkowników - WAŻNE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale niestety tak być nie może, ponieważ każdy z nas (jak i was zapewne) ma swoje życie, swoje w nim problemy, i nie każdego dnia może usiąść i poświęcić dwie-trzy godziny moderaowaniu forum.

swieta racja. Ale jezeli kogos nie widac np od miecha czy dwoch?? Zreszta nie mi decydowac na ten temat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... każdy ma swoje życie....

Oczywiscie zgadzam się z Tobą zupełnie ze każdy ma swoje życie, ja też mam, sam nieraz nie widze tweek'a przez dwa dni ale nieraz spędzam tu po 3-4 h dziennie.

 

Co do prędkości to miałem na myśli to ze nie potrzebnie rozrasta się baza, mysle ze jest tu jakaś analogia: skoro wiecej danych trzeba przetrawić to dzieje sie to wolniej, jeśli się myle to mnie poprawisz ;)

 

...... nie mnie o tym decydowac.....

Dziwię sie ze wogóle tak pod chodzisz do sytuacji, typowa postawa biernego usera, po co się wychylac moze ktoś inny wyrazi swoją opinie.

To jest nasze forum i my podejmujemy wiele decyzji. Ale 90% mysli tak jak Ty i jest jak jest a szkoda...:(

 

 

Cieszę się że nadchodzą zmiany, co one przyniosą zobaczymy ale mam nadzieje ze same pozytywy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowa postawa biernego usera, po co się wychylac moze ktoś inny wyrazi swoją opinie.

w tej kwestii czy ktos jest modem czy tez nie to juz nie nam decydowac.

 

moja postawa nie jest bierna, przestudiuj ten temat i ten z propozycja zmian...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli całokształtu udzielania sie na forum kolegi Niemca, przepraszam jesli czujesz się urażony. Chodzi o to że userzy forum powinni decydować w każdej sprawie dotyczącej forum, zrozumiałem to w kontekscie tego ze nie interesuje Cie sprawa dotycząca pracy moderatowów itd.

 

Jeszcze raz sorki za wtope :oops: Poprawie się 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum zaledwie od kilku tygodni i mozliwe ze jeszcze nie znam wszystkich zasad panujacych tutaj. Mam oto takie pytanie:

Czy miejsce na serverze, na ktorym znajduje sie forum, ma bardzo ograniczona pojemnosc lub czy istnieja jakies inne przyczyny powodujace ze moderatorzy staraja sie jak najbardziej ograniczyc liczbe postow?

Poza tym forum czytuje regularnie angielskojezyczne http://forum.oc-forums.com i http://www.amdforums.com i tam cos takiego jak zamykanie postow po prostu nie istnieje (jedynie w dzialach typu "kupie/sprzedam" niektore posty sa zamykane gdy oferta jest nieaktualna). Czesto przegladajac dany dzial, na jednej stronie znajduja sie tematy o podobnej tresci i nikt ich nie zamyka lub naklania do przeniesienia dyskusji do innego tematu. Dodatkowo do niezmiernej zadkosci naleza posty w ktorych uzytkownicy sa odsylani do wyszukiwarki.

Jesli ktos podaje link do podobnego tematu w przeszlosci to najczesciej dodaje do niego swoj komentarz.

Uwazam to forum za jedno z bardziej wartosciowych w naszym kraju pod wzgledem merytorycznym, ale dzialanie niektorych uzytkownikow i moderatorow zniechecaja czesto do jego przegladania. Uwazam ze nie powinno sie zamykac nowych tematow, na ktore padla juz odpowiedz w przeszlosci. Na forum pojawiaja sie nowi uzytkownicy, ktorzy czesto moga wniesc cos nowego do danego tematu i nie widze sensu zeby zaraz po zalogowaniu musieli przegladac cale forum kilka tygodni czy miesiecy wstecz. Dodatkowo technologia komputerowarozwija sie szybko i co chwile pojawiaja sie nowe wersje sprzetu i sterownikow w zwiazku z czym to co bylo dobre miesiac temu nie musi byc nadal aktualne i odsylanie do starych postow wydaje mi sie byc bezcelowe.

Na kiniec jeszcze jedna prosba do moderatorow, pierwszy post z tego tematu bardzo poprawil sytuacje na forum. Liczba postow typu "szukaj, szukaj bylo, bylo, Jezuss..." wyraznie zmalala, ale nadal jest pewna czesc uzytkownikow, ktorzy nie widzieli lub nie czytali tego tematu. Czy moderatorzy mogli by wysylac do takich osob PM z linkiem to tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum zaledwie od kilku tygodni i mozliwe ze jeszcze nie znam wszystkich zasad panujacych tutaj. Mam oto takie pytanie:

Czy miejsce na serverze, na ktorym znajduje sie forum, ma bardzo ograniczona pojemnosc lub czy istnieja jakies inne przyczyny powodujace ze moderatorzy staraja sie jak najbardziej ograniczyc liczbe postow?

No właśnie. Gdybyś czytał dłużej to byś wiedział. Baza waży ~600MB i po prostu była już sytuacja, że serwer się dławił. Może zafundujesz tweakowi nowy hardware?

 

Poza tym forum czytuje regularnie angielskojezyczne http://forum.oc-forums.com i http://www.amdforums.com i tam cos takiego jak zamykanie postow po prostu nie istnieje (jedynie w dzialach typu "kupie/sprzedam" niektore posty sa zamykane gdy oferta jest nieaktualna).

Często posty zamykane są ze względu na odejście od tematu, brak kultury albo po prostu powtarzający się temat.

 

Czesto przegladajac dany dzial, na jednej stronie znajduja sie tematy o podobnej tresci i nikt ich nie zamyka lub naklania do przeniesienia dyskusji do innego tematu. Dodatkowo do niezmiernej zadkosci naleza posty w ktorych uzytkownicy sa odsylani do wyszukiwarki.

A potem spróbuj coś znaleźć w takim bajzlu.

 

Jesli ktos podaje link do podobnego tematu w przeszlosci to najczesciej dodaje do niego swoj komentarz.

Uwazam to forum za jedno z bardziej wartosciowych w naszym kraju pod wzgledem merytorycznym, ale dzialanie niektorych uzytkownikow i moderatorow zniechecaja czesto do jego przegladania. Uwazam ze nie powinno sie zamykac nowych tematow, na ktore padla juz odpowiedz w  

przeszlosci.

A ja uważam wprost przeciwnie. Należy je zamykać dla zachowania porządku. Post na forum powinien być raczej deską ratunku niż pierwszą pomocą. 90% odpowiedzi na dręczące użytkowników pytania można znaleźć na guglach lub na forum wyszukiwarką.

 

Na forum pojawiaja sie nowi uzytkownicy, ktorzy czesto moga wniesc cos nowego do danego tematu i nie widze sensu zeby zaraz po zalogowaniu musieli przegladac cale forum kilka tygodni czy miesiecy wstecz.

A teraz pomyśl o innych użytkownikach którzy będą musieli przeglądać 100 topiców nowych na ten sam temat bo może znajdą coś interesującego. Zastanów się! Jak nowa osoba ma naprawdę coś do powiedzenia to może zawsze się dopisać w topicu który był.

 

Dodatkowo technologia komputerowarozwija sie szybko i co chwile pojawiaja sie nowe wersje sprzetu i sterownikow w zwiazku z czym to co bylo dobre miesiac temu nie musi byc nadal aktualne i odsylanie do starych postow wydaje mi sie byc bezcelowe.

Źle ci się wydaje.

 

Na kiniec jeszcze jedna prosba do moderatorow, pierwszy post z tego tematu bardzo poprawil sytuacje na forum. Liczba postow typu "szukaj, szukaj bylo, bylo, Jezuss..." wyraznie zmalala, ale nadal jest pewna czesc uzytkownikow, ktorzy nie widzieli lub nie czytali tego tematu. Czy moderatorzy mogli by wysylac do takich osob PM z linkiem to tego tematu?

Nie mogli by. Ale jak chcesz to nic nie stoi na przeszkodzie abyś ty wysyłał. Wysłanie każdemu takiemu użytkownikowi zajmuję kupę czasu. Poza tym nie wszyscy przeglądają pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często posty zamykane są ze względu na odejście od tematu, brak kultury albo po prostu powtarzający się temat.

 

 

A potem spróbuj coś znaleźć w takim bajzlu.

 

A ja uważam wprost przeciwnie. Należy je zamykać dla zachowania porządku. Post na forum powinien być raczej deską ratunku niż pierwszą pomocą. 90% odpowiedzi na dręczące użytkowników pytania można znaleźć na guglach lub na forum wyszukiwarką.

to po co jest to forum? przeciez wszystko mozna znalesc w googlu, encyklopedi, u profesora na uczelni czy kolegi z podworka...

wszsytko juz kiedys bylo, wszystko ktos juz zrobil - po co sie rozdrabniac - zamknijcie forum w cho... bedzie cisza i spokoj i nikt nie bedzie narzekal ze musi spedzac swoj cenny czas (jakby go ktos zmuszal) na zamykaniu postow i banowaniu wrednych, glupich i 'nie-znajacych-sie-na-niczym-ignorantow-sabotazystow'

jesli ktos wam placi za robote - pamietajcie ze znajdzie sie wielu chetnych ktorzy pomoderuja bez marudzenia

 

A teraz pomyśl o innych użytkownikach którzy będą musieli przeglądać 100 topiców nowych na ten sam temat bo może znajdą coś interesującego. Zastanów się! Jak nowa osoba ma naprawdę coś do powiedzenia to może zawsze się dopisać w topicu który był.

i robi sie pieprznik jakiego swiat nie widzial - posty po 400 odpowiedzi gdzie nikt i nic nie pomoze odnalesc poszukiwanej informacji - naprawde lepsze sa szybkie krotkie posty z konretnym problemem (nawet podobnym do poruszonego tydzien/dzien/godzine temu) niz jeden moloch w ktorych jest 'wszystko' (g..no jest a nie wszystko - nikt mi nie powie ze czytanie 400 postowego topicu o plycie glownej jest przyjemne - gorzej - nikt mi nie powie ze da sie cos tam znalesc!)

 

w przypadku 100 postow mozna zrobic selekcje po autorze czy tytule posta - w przypadku takiego gniota trzeba sie przebijac przez 40 stron zeby sie upewnic ze tam nic nie ma - idiotyzm

 

 

Źle ci się wydaje.

sadze ze jednak ty jestes w bledzie - pobaw sie kiedys w usera na tym forum - smiesznie jest

 

Nie mogli by. Ale jak chcesz to nic nie stoi na przeszkodzie abyś ty wysyłał. Wysłanie każdemu takiemu użytkownikowi zajmuję kupę czasu. Poza tym nie wszyscy przeglądają pw.

sadze ze by mogli - tak jak wyslano jednak maila nt zmian strukturalnych - tak mozna i wyslac maila o nowych (prawie slusznych) zasadach panujacych na forum - tak mozna poslac @ do wszsytkich (a to sie robi z automatu - nikt sie przy tym nie nameczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co jest to forum? przeciez wszystko mozna znalesc w googlu, encyklopedi, u profesora na uczelni czy kolegi z podworka...  

wszsytko juz kiedys bylo, wszystko ktos juz zrobil - po co sie rozdrabniac - zamknijcie forum w cho... bedzie cisza i spokoj i nikt nie bedzie narzekal ze musi spedzac swoj cenny czas (jakby go ktos zmuszal) na zamykaniu postow i banowaniu wrednych, glupich i 'nie-znajacych-sie-na-niczym-ignorantow-sabotazystow'

jesli ktos wam placi za robote - pamietajcie ze znajdzie sie wielu chetnych ktorzy pomoderuja bez marudzenia

Ech. Widać nigdy nie zaglądałeś np. na sieci? Swego czasu np. ze 3 razy w tygodniu pojawiał się ten sam topic jak podzielić neo (mówię tu przykładowo). Chodzi o to, żeby właśnie takie coś wyeliminować, że użytkownikowi nie chce się zobaczyć nawet przyklejonego wyżej tematu. I to głównie takie powtarzające się posty są tępione.

 

i robi sie pieprznik jakiego swiat nie widzial - posty po 400 odpowiedzi gdzie nikt i nic nie pomoze odnalesc poszukiwanej informacji - naprawde lepsze sa szybkie krotkie posty z konretnym problemem (nawet podobnym do poruszonego tydzien/dzien/godzine temu) niz jeden moloch w ktorych jest 'wszystko' (g..no jest a nie wszystko - nikt mi nie powie ze czytanie 400 postowego topicu o plycie glownej jest przyjemne - gorzej - nikt mi nie powie ze da sie cos tam znalesc!)

 

w przypadku 100 postow mozna zrobic selekcje po autorze czy tytule posta - w przypadku takiego gniota trzeba sie przebijac przez 40 stron zeby sie upewnic ze tam nic nie ma - idiotyzm

A kto te idiotyzmy nabija może jeszcze warto zapytać?

 

sadze ze jednak ty jestes w bledzie - pobaw sie kiedys w usera na tym forum - smiesznie jest

Huh. Przecież się bawiłem przez długi długi czas. Nie rozumiem pytania.

 

sadze ze by mogli - tak jak wyslano jednak maila nt zmian strukturalnych - tak mozna i wyslac maila o nowych (prawie slusznych) zasadach panujacych na forum - tak mozna poslac @ do wszsytkich (a to sie robi z automatu - nikt sie przy tym nie nameczy)

Wydaje mi się, że WRX'owi chodziło o coś zgoła innego. Oczywiście - można wysłać zbiorowego maila - ale już pojawiły się głosy, że spam, że be. Swoją drogą pewnie będzie taki wysłany jak powstanie nowa wersja regulaminu z dołączonymi kilkoma poprawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos wam placi za robote - pamietajcie ze znajdzie sie wielu chetnych ktorzy pomoderuja bez marudzenia

mam nadzieje, ze nie masz na mysli siebie (czytaj. chcesz tutaj zostac moderatorem) bo jak tak to :D :D :D :D

Do tutejszych admininstratorow, pamietajcie nie podejmujcie pochopnych decyzji. Przemyslcie to 100razy, bo skutki sa katastrofalne, przykladu nie trzeba daleko szukac (forum.cd***fo.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wyszystkiego cytowal bo by wyszlo za dlugie (szkoda miejsaca na serverze) :wink:

 

ParanoiK, co do waszych problemow sprzetowych, nie przekonales mnie. Macie na stronie i forum reklamy i banery, dostajecie za to kase. Sciagnijcie na forum wiecej uzytkownikow, bedzie wiecej kasy z reklam.

Istnieja niekomercyjne forum, kilkanascie razy wieksze niz wasze i pozwalaja czesto nawet na przypinanie zalacznikow do wiadomosci i nie placza ciagle ze braknie miejsca.

 

Brak kultury i odchodzenie od tematu. Wiadomo ze lepiej jest leczyc przyczyne niz skutki. Ban na tydzien dla lamiacych regulamin zamiast zamykania tematow.

 

Dalej widze ze masz troche inna koncepcje forum niz to jest ogolnie przyjete, raczej probujecie stworzyc cos w rodzaju FAQ a nie prowadzic forum dyskusyjne na ktorym uzytkownicy rozmawiaja i wymieniaja swoje doswiadczenia.

 

Co do duzej liczby wiadomosci na ten sam temat. Na forum jest opcja "szukaj" i jest mi obojetne czy ona przeszukuje 10 czy 1000 postow. Bardziej mi zalezy na tym ze przeszukujac 1000 postow jest wiekszqa szansa na znalezienie pelnej odpowiedzi na moj problem. Zreszta w chwili obecnej opcja "szukaj" dzieki waszym dzialaniom dziala dosyc ulomnie, czesto zdarza mi sie ze w wyniku wyszukiwania dostaje jakis tam watek, wchodze do niego, a tam zamiat tego co mnie interesuje widze "bylo, szukaj" i zamknieta dyskusja.

 

W sprawie upominania za zle zachowanie. Oczywiscie moge wysylac PM z linkiem doosob lamiacych zasady przyjete na forum, ale wiadomo ze jest to bezcelowe, nie posiadam zadnej sily na forum a z hamem nie da sie normalnie dyskutowac. Zreszta po opublikowaniu tego tematu przez Dijkstra problem ten znaczaco sie zmniejszyl ale nadal jest kilkanasie osob, ktrore nie biara sobie tego do serca. Jesli moderatorzy nie maja czasu na upominanie to dac dla nadgorliwych ban na tydzien za nieprzestrzeganie regulaminu i zasad forum.

 

Przyklad z pytaniem o NEO. Nie zamykac takich tematow, jak ktos nie ma ochoty to nie odpisywac, za kilka godzin spadnie na dol strony. Za odpisywanie nie na temat oczywiscie ban :lol: . Na poczatku bedzie troche pracy i klopotow ale po pewnym czasie ludzie sie naucza.

Tak jak wczesniej napisalem "leczyc przyczyne a nie skutek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wyszystkiego cytowal bo by wyszlo za dlugie (szkoda miejsaca na serverze) :wink:  

 

ParanoiK, co do waszych problemow sprzetowych, nie przekonales mnie. Macie na stronie i forum reklamy i banery, dostajecie za to kase. Sciagnijcie na forum wiecej uzytkownikow, bedzie wiecej kasy z reklam.

Istnieja niekomercyjne forum, kilkanascie razy wieksze niz wasze i pozwalaja czesto nawet na przypinanie zalacznikow do wiadomosci i nie placza ciagle ze braknie miejsca.

W Polsce?

 

Brak kultury i odchodzenie od tematu. Wiadomo ze lepiej jest leczyc przyczyne niz skutki. Ban na tydzien dla lamiacych regulamin zamiast zamykania tematow.

Bany też są, o to się nie martw. Jednak tak postępując trzeba by było dać bana 3/4 populacji forum.

 

Dalej widze ze masz troche inna koncepcje forum niz to jest ogolnie przyjete, raczej probujecie stworzyc cos w rodzaju FAQ a nie prowadzic forum dyskusyjne na ktorym uzytkownicy rozmawiaja i wymieniaja swoje doswiadczenia.

Nie trzeba miliona topiców, żeby wymienić wiadomość jedną.

 

Co do duzej liczby wiadomosci na ten sam temat. Na forum jest opcja "szukaj" i jest mi obojetne czy ona przeszukuje 10 czy 1000 postow. Bardziej mi zalezy na tym ze przeszukujac 1000 postow jest wiekszqa szansa na znalezienie pelnej odpowiedzi na moj problem. Zreszta w chwili obecnej opcja "szukaj" dzieki waszym dzialaniom dziala dosyc ulomnie, czesto zdarza mi sie ze w wyniku wyszukiwania dostaje jakis tam watek, wchodze do niego, a tam zamiat tego co mnie interesuje widze "bylo, szukaj" i zamknieta dyskusja.

Zamknięte tematy zwykle są kasowane.

 

W sprawie upominania za zle zachowanie. Oczywiscie moge wysylac PM z linkiem doosob lamiacych zasady przyjete na forum, ale wiadomo ze jest to bezcelowe, nie posiadam zadnej sily na forum a z hamem nie da sie normalnie dyskutowac. Zreszta po opublikowaniu tego tematu przez Dijkstra problem ten znaczaco sie zmniejszyl ale nadal jest kilkanasie osob, ktrore nie biara sobie tego do serca. Jesli moderatorzy nie maja czasu na upominanie to dac dla nadgorliwych ban na tydzien za nieprzestrzeganie regulaminu i zasad forum.

Widzisz. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

 

Przyklad z pytaniem o NEO. Nie zamykac takich tematow, jak ktos nie ma ochoty to nie odpisywac, za kilka godzin spadnie na dol strony. Za odpisywanie nie na temat oczywiscie ban  :lol: . Na poczatku bedzie troche pracy i klopotow ale po pewnym czasie ludzie sie naucza.

Tak jak wczesniej napisalem "leczyc przyczyne a nie skutek".

Tak. A potem w wyszukiwarce wyskoczy milion topiców o dzieleniu neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ParanoiK, co do waszych problemow sprzetowych, nie przekonales mnie. Macie na stronie i forum reklamy i banery, dostajecie za to kase. Sciagnijcie na forum wiecej uzytkownikow, bedzie wiecej kasy z reklam.

To ile ja zarobiłem przez ostatnie miesiące, hę?

 

 

Istnieja niekomercyjne forum, kilkanascie razy wieksze niz wasze i pozwalaja czesto nawet na przypinanie zalacznikow do wiadomosci i nie placza ciagle ze braknie miejsca.

W Polsce? Super, które to, bo jakoś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wyszystkiego cytowal bo by wyszlo za dlugie (szkoda miejsaca na serverze) :wink:  

 

ParanoiK, co do waszych problemow sprzetowych, nie przekonales mnie. Macie na stronie i forum reklamy i banery, dostajecie za to kase. Sciagnijcie na forum wiecej uzytkownikow, bedzie wiecej kasy z reklam.

Istnieja niekomercyjne forum, kilkanascie razy wieksze niz wasze i pozwalaja czesto nawet na przypinanie zalacznikow do wiadomosci i nie placza ciagle ze braknie miejsca.

W Polsce?

W Internecie.

 

Brak kultury i odchodzenie od tematu. Wiadomo ze lepiej jest leczyc przyczyne niz skutki. Ban na tydzien dla lamiacych regulamin zamiast zamykania tematow.

Bany też są, o to się nie martw. Jednak tak postępując trzeba by było dać bana 3/4 populacji forum.

Posypie sie troche banow, to reszta sie nauczy.

 

Co do duzej liczby wiadomosci na ten sam temat. Na forum jest opcja "szukaj" i jest mi obojetne czy ona przeszukuje 10 czy 1000 postow. Bardziej mi zalezy na tym ze przeszukujac 1000 postow jest wiekszqa szansa na znalezienie pelnej odpowiedzi na moj problem. Zreszta w chwili obecnej opcja "szukaj" dzieki waszym dzialaniom dziala dosyc ulomnie, czesto zdarza mi sie ze w wyniku wyszukiwania dostaje jakis tam watek, wchodze do niego, a tam zamiat tego co mnie interesuje widze "bylo, szukaj" i zamknieta dyskusja.

Zamknięte tematy zwykle są kasowane.

Bez sensu, ten temat tez zostanie skasowany? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=53598

 

W sprawie upominania za zle zachowanie. Oczywiscie moge wysylac PM z linkiem doosob lamiacych zasady przyjete na forum, ale wiadomo ze jest to bezcelowe, nie posiadam zadnej sily na forum a z hamem nie da sie normalnie dyskutowac. Zreszta po opublikowaniu tego tematu przez Dijkstra problem ten znaczaco sie zmniejszyl ale nadal jest kilkanasie osob, ktrore nie biara sobie tego do serca. Jesli moderatorzy nie maja czasu na upominanie to dac dla nadgorliwych ban na tydzien za nieprzestrzeganie regulaminu i zasad forum.

Widzisz. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Widzisz, mnie taki uzytkownik oleje, a moderator moze mu zamknac dostep do forum.

 

Przyklad z pytaniem o NEO. Nie zamykac takich tematow, jak ktos nie ma ochoty to nie odpisywac, za kilka godzin spadnie na dol strony. Za odpisywanie nie na temat oczywiscie ban  :lol: . Na poczatku bedzie troche pracy i klopotow ale po pewnym czasie ludzie sie naucza.

Tak jak wczesniej napisalem "leczyc przyczyne a nie skutek".

Tak. A potem w wyszukiwarce wyskoczy milion topiców o dzieleniu neo.

Wyszukiwarka podaje takrze ile jest postow w watku, do pustych watkow nie bede wogole zagladal.

 

Pozatym, napisalem w tym watku tylko swoja opinie na temat forum i nie mam zamiaru nad nia dyskutowac, nie mam na to czasu i ochoty.

Administrator i moderatorzy powinni ja przyjac do wiadomosci jako glos uzytkownika forum i jesli pojawia sie podobne glosy do mojego to nalezy to przemyslec i wprowadzic pewne zmiany w prowadzeniu i dzialaniu forum. Jesli bede jedyny, to olejcie to co napisalem. Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Internecie.

Chyba jesteś świadom, jak kształtują się ceny za łacza w Polsce, a jak w cywilizowanej części świata. Naprawdę myślisz, że wpływy z banerów i podlinkowania barwkompa pozwalają na wygodne życie administracji, moderatorów i serwera tweaka, a my pastwimy się tutaj nad Wami z nadmiaru wolnego czasu? Czemóż więc nie zrobisz własnego forum, pozwalającego na wiadomości z załącznikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ParanoiK, co do waszych problemow sprzetowych, nie przekonales mnie. Macie na stronie i forum reklamy i banery, dostajecie za to kase. Sciagnijcie na forum wiecej uzytkownikow, bedzie wiecej kasy z reklam.

To ile ja zarobiłem przez ostatnie miesiące, hę?

Napisalem "Wy" znaczeniu strona www i forum, nie obchodzi mnie co z tego ma osobiscie moderator czy administrator. Ja moge przegladac forum za darmo (pozatym ze mi tu i uwdzie lataja reklamy i banery) i nie wymagam od nikogo aby dokladal z wlasnej kieszeni do tego. Ale jesli jakosc forum sie pogorszy, to przestane go odwiedzac i strona www/forum straci czesc dochodow z wyswietlania banerow. Chyba nie o to chodzi osobom prowadzacym ten servis.

 

 

Istnieja niekomercyjne forum, kilkanascie razy wieksze niz wasze i pozwalaja czesto nawet na przypinanie zalacznikow do wiadomosci i nie placza ciagle ze braknie miejsca.

W Polsce? Super, które to, bo jakoś przeoczyłem?
Napisalem juz wczesniej ze w Internecie, nie obchodzi mnie gdzie fizycznie jest podpiety server. Robcie tak zeby bylo jak najlepiej dla wlascicieli servisu. Jak bedzie taniej i lepiej to mozecie postawic ten server w Rumuni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, w wiadomosci skierowanej do ParanoiK'a juz napisalem ze to jest moja prywatna opinia i mozecie z tym zrobic co chcecie, osobiscie nie chce dyskutowac nad swoja opinia.

Kolejny raz pisze ze nie obchodzi mnie co ile kosztuje i ile ktos zarabia. Wydaje mi sie jednak ze wlascicielowi zalezy na tym aby forum mialo jak najwieksza popularnosc itd, bo po co utrzymywac forum ktorego nikt nie oglada. Zeby miec popularnosc to trzeba sie liczyc z wymaganiami i opiniami uzytkownikow, bo jak nie, to sobie pojda gdzie indziej, w koncu mamy wolny rynek i nie macie monopolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widać, żeby dla Ciebie był EOT. No to w takim razie dodam coś od siebie.

 

Co do duzej liczby wiadomosci na ten sam temat. Na forum jest opcja "szukaj" i jest mi obojetne czy ona przeszukuje 10 czy 1000 postow. Bardziej mi zalezy na tym ze przeszukujac 1000 postow jest wiekszqa szansa na znalezienie pelnej odpowiedzi na moj problem.

Tobie jest może obojętne, ale dla innych osób czas przeszukiwania bazy oraz przeglądania stron z wynikami (np. kilkunastu) ma znaczenie.

 

Zreszta w chwili obecnej opcja "szukaj" dzieki waszym dzialaniom dziala dosyc ulomnie, czesto zdarza mi sie ze w wyniku wyszukiwania dostaje jakis tam watek, wchodze do niego, a tam zamiat tego co mnie interesuje widze "bylo, szukaj" i zamknieta dyskusja.

Przepraszam, czyim działaniom? To my zakładamy te topiki? Zresztą podobno sprawdzanie dużej liczby topików to dla Ciebie nie problem? W końcu zawsze jest to większa szansa na znalezienie potrzebnej informacji...

 

Uwazam ze nie powinno sie zamykac nowych tematow, na ktore padla juz odpowiedz w przeszlosci. Na forum pojawiaja sie nowi uzytkownicy, ktorzy czesto moga wniesc cos nowego do danego tematu i nie widze sensu zeby zaraz po zalogowaniu musieli przegladac cale forum kilka tygodni czy miesiecy wstecz.

Czyli zapewne nie widzisz również sensu korzystania z wyszukiwarki przez założeniem wątku? Wiesz, jeżeli jakieś zagadnienie pojawiło się dość dawno temu i ogólnie jest rzadko poruszane na forum, to pytający otrzymuje odpowiedź. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy to samo pytanie pojawia się na forum co kilka dni, a bywa nawet, że kilka razy w ciągu tego samego dnia. A już gorący entuzjazm uczestników budzi sytuacja, gdy takie same pytania znajdują się w dziale niemal jedno nad drugim. Nie wspominam już o tym, że często istnieje przyklejony topik w całości poświęcony danemu zagadnieniu.

 

Wyszukiwarka podaje takrze ile jest postow w watku, do pustych watkow nie bede wogole zagladal.

To dlaczego uważasz, że powinny pozostawać na forum?

 

Pozatym, napisalem w tym watku tylko swoja opinie na temat forum i nie mam zamiaru nad nia dyskutowac, nie mam na to czasu i ochoty.  

Administrator i moderatorzy powinni ja przyjac do wiadomosci jako glos uzytkownika forum i jesli pojawia sie podobne glosy do mojego to nalezy to przemyslec i wprowadzic pewne zmiany w prowadzeniu i dzialaniu forum. Jesli bede jedyny, to olejcie to co napisalem. Z mojej strony EOT.

Ty zaś, jako użytkownik, zapoznaj się z opiniami innych. A "pewne zmiany" właśnie wprowadzamy, o ile nie zauważyłeś.

 

Czy Ty w ogóle przeczytałeś ten topik? Bo nawet co do tego mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze kolega sie zapoznal z poprzednimi opiniami

 

gorzej - mam wrazenie ze ma calkiem sporo racji, i jest to chyba najrozumniejszy zbior wypowiedzi jaki czytalem tu od dawna

 

nie mam juz sily na argumentacje dlaczego wywalanie wszystkiego jak leci prowadzi donikad.. nie mam sily tez na tlumaczenie ze znaczenie latwiej jest znalesc cokolwiek jesli wyszukiwarka zwroci 50 postow (w tym 10 na temat) nic 3 posty (z czego kazdy po 200 odpowiedzi) - ze taki 200 (ba! 500_ postowy gniot jest smieciem! i stanowi wartosc tylko dla tych ktorzy ciagle i nieustannie powiekszaja bezsens jego istnienia dopisujac kolejne (coraz to inne) tematy przymuszani przez moderatorow - bo nie moga spokojnie zalozyc konkretnego tematu [sami napisaliscie ze nie czytacie tych dlugich postow - a warto by bylo - przy pierwszych znakach pierniczenia o niczym powiedziec STOP (ale bez klody! na bogow - bez klody! to powinna byc ostatecznosc a nie chleb codzienny - moderator ma cala swa osoba wprowadzac zmiany - a nie sila!)

 

czy ktorykolwiek z moderatorow przeczytal watek o solteku na sprzecie? koszmar

 

z dzieleniem neo - fajnie - tylko ja jednak wolalbym zamiast jednego watku w ktorym jest 'wszystko o' moc tez zadac pytanie ktore 'wydaje mi sie[ tam nie pasuje - ale nie, nie mozna - i bajzel w tym duzym rosnie - bo robi sie forum w forum, pare dyskusji na raz - idiotyzm - a wyszukiwarka do ktorej niektorzy sie chyba powoli zaczynaja modlic bedzie twardo zwracac jeden watek - w ktorym z racji powierzchownego potraktowania tematu a) nic nie bedzie B) bedzie cudownie latwo cos odnalezc

 

zmiany sa fajne - nowy podzial, moze sobie styl zmienie - ale jesli nadal bedzie taki sposob zarzadzania tematami to na nic one, zupelnie na nic

kolega slusznie zauwazyl ze nie nalezy walczyc z postami - bo w ten sposob po prostu ograniczacie funkcjonalnosc forum - tylko edukowac userow - a tego sie nie robi bananami i gerdami (tak sie wywala userow)

 

zreszta - po co to pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...