Skocz do zawartości
Dijkstra

Do stałych użytkowników - WAŻNE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Marco sam wybiera -- nie ze zgłoszeń, tylko z obserwacji ludzi na forum. No i nie byłaby to żadna anarchia, ale raczej dyktatura. :D A demokracja jest, bo inni moderatorzy mają prawo się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki kto ma staż na forum jest malo ważne. Liczy się zaangażowanie i wiedza, kultura też nie jest bez znaczenia.

 

 

wybór moderatora

 

Liczy się to czy dany kandydat jest w stanie sprostać obowiązkom moderatora. Bo to że ktoś posiada odpowiednia widzę i umiejętności to nie wszyko, skoro nie moze poświęcić temu zajęciu sporo czasu.

 

Kolejna sprawa to to ze nie każdy wybór musi być trafny :)

 

sorry może któryś z oderatorów może poczuć się urażony lub conajmniej odebrać to jako podważanie autorytetu ale nie uważam żebym mniej się udzielał na forum niż średni statystyczny moderator, tylko tyle że robi tu rózne rzeczy ale spedzam dziennie dużo czasu na przegladaniu forum, odpowiadaniu i zwracaniu uwagi "rozkojarzonym " userom że dany wątek był poruszany wiec

krzyk o to ile czasu tu spedzam uwazam conajmniej za nieprawdziwy. Nieoszukujmy się ale jeśli ktos nie ma czasu na moderowanie forum to powinien ustąpić miejsca komuś kto ma czas na to. Bedzie to napewno z pożytkiem dla nas.

 

Hamstwo na forum wynika częsciowo z wieku userów jacy są na forum. Duża cześć krzykaczy to dzieciaki które nie licza sięz tym co mówią, zreszta jak dzisiejsze młode pokolenie.

Żałuje bardzo ze nie ma jakiegoś sposobu na sprawdanie wieku przy rejestracji :) moze to anarchia ale byłby przynajmniej porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoszukujmy się ale jeśli ktos nie ma czasu na moderowanie forum to powinien ustąpić miejsca komuś kto ma czas na to. Bedzie to napewno z pożytkiem dla nas.

Ale dlaczego? 8O

A co Ci przeszkadza, że ktoś jest moderatorem, i udziela się np. godzinę w tygodniu? Baza danych się zapycha, ktoś przez to większe podatki płaci? 8O No chyba, że kogoś kłuje w oczy, że "on ma moderatora a nic nie robi, ja byłbym lepszy", ale tego wolę nie drążyć, bo nie posądzam Cię o takie myślenie.

 

Jak dla mnie, to każdy moderator, nawet jak raz w tygodniu usunie jednego posta, przyczynia się do poprawy obrazu forum.

BTW być może w najbliższym czasie pojawia się nowi moderatorzy - tyle chyba wolno mi powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc ukontentować wszystkich spragnionych większego zagęszczenia moderatorów w przeliczeniu na metr kwadratowy forum, śpieszę donieść, że grono moderatorów powiększyło się o dwie wszystkim znane osoby: Jonathana i _Vipa_.

 

A dla osób, które mają jakieś uwagi związane z zarządzaniem forum, ;) mam jeszcze jedną wiadomość: ParanoiK awansował do rangi administratora. Kwiaty i beczki z piwem prosimy składać na progu działu "Sieci Komputerowe i Internet". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip i Jonathan, może być :D To juz dwie główki więcej do spraw porządkowych. I o to mi mniej więcej chodziło.

A co do wybierania moderów przez Marco to biję się w pierś, ale nie wiedziałem, stąd też moje sugestie na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze moje odpowiedzi stracily na aktualnosci - porusze tylko zdanie o tym 'moderowaniu godzine w tygodniu' - wg mnie ktos kto nie ma czasu na cos, nie moze sie temu poswiecic i ew. robi to z przyzwyczajenia a nie z zaangazowaniem powinien kreskowki ogladac a nie wywalac czyjes posty

 

bo moderowanie to nie tylko wywalanie postow! to tez swiecenie przykladem, madre rady, poprawa stanu wiedzy merytorycznej itp - ktos kto mysli ze wycinajac posty poprawia poziom ma tylko cwiartke racji - bo duzo lepiej jest wyedukowac (zwlaszcza wlasnym przykladem)

 

bardzo madry cytac z "diuny" herberta - "jesli raz jakas rzecz uregulujesz rozkazem bedziesz musial ten rozkaz powtarzac za kazdym razem"

naprawde lepiej zadbac o prace od podstaw - a tego nie ma nawet szans zrobic ktos kto przychodzi na chwilke, wytnie pare postow (nie czytajac poprzednich, czesto powiazanych) i sobie pojdzie

 

wlasciwie to ja nie powinienem sie tu udzielac - bywam zadko, pisze malo (zniechecil mnie rit i Ty dijkstra zamykajac w sposob dosc irytujacy (z glupawym komentarzem) moj post) i w sumie mi to wisi

pisze tylko z jenego powodu - jestescie jako calosc na najlepszej drodze do zgonu - i nie zatrzymacie tego tnac na lewo i prawo, wydajac kolejne zarzadzenia

wybor nowych moderatorow jest fajny - choc ludzi nie znam - ale jesli zostana starzy i ich nawyki to krok do nikad

 

pozdrawiam i zycze sukcesow

moge tu dlugo nie zajzec - mialem pozar w domu i sieci raczej jeszcze jakis czas miec nie bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze moje odpowiedzi stracily na aktualnosci - porusze tylko zdanie o tym 'moderowaniu godzine w tygodniu' - wg mnie ktos kto nie ma czasu na cos, nie moze sie temu poswiecic i ew. robi to z przyzwyczajenia a nie z zaangazowaniem powinien kreskowki ogladac a nie wywalac czyjes posty

 

Tak, jak mówiłem, zasady, które sprawdzają się na Twoim forum, totalnie NIE sprawdzają się na tym. Prawdę mówiąc, do "obsługi" 50% wywalanych postów, to można by bota napisać ;]]]

 

wlasciwie to ja nie powinienem sie tu udzielac - bywam zadko, pisze malo (zniechecil mnie rit i Ty dijkstra zamykajac w sposob dosc irytujacy (z glupawym komentarzem)

 

soltek 75frn2-l amd 2000+ Tbred i co z tym mozna zrobic...

 

Jaki post, taki komentarz. Właśnie do takich postów można by napisać bota. Wiesz, ile takich jest dziennie? To nic, że o tej płycie jest temat (który był wówczas przyklejony) na parędziesiąt stron. To nic, że o kręceniu t-bredów jest co trzeci temat o procesorach w ogóle - każdy nowy user i tak musi o to zapytać, i narzekać, że w wyszukiwarce nic nie można znaleźć. Proste, że nie, bo następny, który zada to pytanie obok 1024 postów zobaczy jeszcze Twojego.

A co do irytującego sposobu zamknięcia - wyobraź sobie naszą irytację, kiedy wywalamy kilka-kilkanaście tego typu tematów dziennie. I naprawdę nie wysilaj się już na tę retorykę, bo pojęcia nie masz, jakie są problemy z moderowaniem forum, które ma 10K userów o średniej wieku 17 lat. Żebyś Ty zawartość śmietnika forum zobaczył... przez rok

istnienia dorobił się kilkudziesięciu stron. I jeszcze kilka cyfr do przemyślenia:

Liczba postów: ...............615629

Postów dziennie: ............1007.02

Tematów dziennie: .........80.99[/color]

Liczba tematów: .............49515

Liczba użytkowników: .....10148

Użytk. dziennie: .............16.60

Start Forum: ..................31 Mar, 2002 12:25

Baza Danych: ................691.49 MB[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cdrinfo ma 14k userow :)

postow 200k

dyskusji 27k

 

ps. ad. liczba postow - czytajac tak sobie forum co jakis czas zauwazam z przerazeniem ze grafomania nie umarla z Defoe czy pozytywistami - nie - kwitnie tutaj i ma sie dobrze

 

wiec komentujac w ten sposob w jaki to zrobiles skonczylo sie tak ze ja na forum merytorycznie sie juz nie udzielam (a zajzyj na cdrifno to zobaczysz ze mam co napisac) i sam odradzam to innym...

nie wolno tak robic - zrob tak jak reed - zamknij, wyslij priva [albo nie - jesli nie masz czasu] i jest spoko - ale taki obrazek w stylu 'jestes glupi i na niczym sie nie znasz' jest ponizej pewnego poziomu o ktory w koncu walczysz

 

zostaje wtedy dzieciaki ktore nie rozumieja ze ktos ich wlasnie obrazil i okazal im zero jakiegokolwiek szacunku - powazni ludzie mowia NARA (co i ja w sumie zrobilem) i szukaja innej piaskownicy

 

niewazne jak bedziesz sie bronil to zamykanie postow z takimi komentarzami prowadzi tylko w ciemnosc - a to ze tego bronisz... coz... zajzyj sobie na inne forum gdzie nie jestes bogiem i kiedy ktos cie potrakutje jak szmate - to bedziesz wiedzial o czym mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje wtedy dzieciaki ktore nie rozumieja ze ktos ich wlasnie obrazil i okazal im zero jakiegokolwiek szacunku - powazni ludzie mowia NARA (co i ja w sumie zrobilem) i szukaja innej piaskownicy

Sid, tylko jedno. Poważni ludzie najpierw rozglądają się, gdzie są, i stosują się do zasad panujących w danym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ad. liczba postow - czytajac tak sobie forum co jakis czas zauwazam z przerazeniem ze grafomania nie umarla z Defoe czy pozytywistami - nie - kwitnie tutaj i ma sie dobrze

No właśnie, i przez to, że ma się dobrze, musimy wywalać/zamykać sporo tematów. Gdyby to było takie forum, jakim było jeszcze rok temu, gdy się rejestrowałem, Twój temat byłby sobie wisiał i sporo byś się dowiedział. Dziś niestety użytkownikom po prostu NIE CHCE się pisać tego samego, bo fakt faktem już to gdzieś było. I na to nie jesteśmy niestety wiele w stanie poradzić. Gdybym nie zamknął Twojego tematu, byłoby 3 strony LOL, szukaj etc.

 

wiec komentujac w ten sposob w jaki to zrobiles skonczylo sie tak ze ja na forum merytorycznie sie juz nie udzielam (a zajzyj na cdrifno to zobaczysz ze mam co napisac) i sam odradzam to innym...

nie wolno tak robic - zrob tak jak reed - zamknij, wyslij priva [albo nie - jesli nie masz czasu] i jest spoko - ale taki obrazek w stylu 'jestes glupi i na niczym sie nie znasz' jest ponizej pewnego poziomu o ktory w koncu walczysz

Przykro mi, że nie czujesz się na forum dobrze, ale mając dziś zamknąć ten temat, zamknąłbym go ponownie. Co do sposobu jego zamknięcia: potraktujesz go tak, jak traktujesz siebie. Ja lat mam trochę, ale takiego obrazka nie potraktowałbym jako usiłowanie obrażenia mnie, a jako żart. Jeżeli Ty poczułeś się urażony - przepraszam. Nota bene z niewiadomych powodów zadziwiająco duża liczba osób nie lubi naszej siostry Weroniki, toteż jej już nie wstawiamy ;)

 

niewazne jak bedziesz sie bronil to zamykanie postow z takimi komentarzami prowadzi tylko w ciemnosc - a to ze tego bronisz... coz... zajzyj sobie na inne forum gdzie nie jestes bogiem i kiedy ktos cie potrakutje jak szmate - to bedziesz wiedzial o czym mowa

Ponownie zauważam, że może zbyt ambicjonalnie do tego podchodzisz. Podam przykład: amatorsko grywam w q3, ale lamię w stopniu wręcz niewyobrażalnym, co nie przeszkadza mi lubić tej gry. Szukając na chybił-trafił serwerów, trafiłem onegdaj na dwa odpowiadające mi pod względem pinga i typu gry. Oczywiście z racji mojej gry byłem bezustannie lolowany, niekiedy w sposób niewybredny etc. Gdybym wziął to do siebie - cóż, zwinąłbym manatki i poszedł do innej piaskownicy. Ale postanowiłem troszkę zostać, i dobrze, bo okazało się, że taka właśnie maniera tego serwera - wszyscy się lubią, i wszyscy sobie jadą od najgorszych. Dodam, że "bogiem" tego serwera nie jestem (nawiasem mówiąc daj już spokój z mówieniem o władzy, zwłaszcza górnolotnymi słowy, bo naprawdę mam to gdzieś).

 

ja na forum merytorycznie sie juz nie udzielam (a zajzyj na cdrifno to zobaczysz ze mam co napisac) i sam odradzam to innym...

Wiem, że masz co napisać, bo na forum cdrinfo bywam nie od dziś (acz ostatnio prawie w ogóle), i niejednokrotnie znalazłem tam rozwiązanie swojego problemu; spędziłem ładnych kilkanaście godzin na studiowaniu wyników z waszej wyszukiwarki ;)

Jeżeli nie podoba Ci się Tweak, nie chcesz się na nim udzielać - przykro mi, bo uważam, że byłeś pomocny ze swoją wiedzą o technice CDR.

 

Niezależnie od wszystkiego - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco sam wybiera -- nie ze zgłoszeń, tylko z obserwacji ludzi na forum. No i nie byłaby to żadna anarchia, ale raczej dyktatura. :D A demokracja jest, bo inni moderatorzy mają prawo się wypowiedzieć.

Cichom to chyba jakis duch w zyciu go nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco sam wybiera -- nie ze zgłoszeń, tylko z obserwacji ludzi na forum. No i nie byłaby to żadna anarchia, ale raczej dyktatura. :D A demokracja jest, bo inni moderatorzy mają prawo się wypowiedzieć.

Cichom to chyba jakis duch w zyciu go nie widzialem

nie tylko Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale posta Dijkstry dotyczącego moderatorów (na poprzedniej stronie) toście nie czytali, co?

czytalem.

 

Moze wyjasnisz mi jaka jest jego rola na forum, bo jestm tu od 8 miesiecy i kolegi Cichom'a jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja Ci pomogę dopasować:

 

To forum ma swoich właścicieli, i chyba mogą robić co im się podoba. Jeżeli jutro zobaczę tam Renatę Beger z kurwikami w oczach, też się nie zdziwię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krok w tyl.. znowu beda domysly czmu krewny i znajomy krolika i tak dalej - ale fakt - redakcja moze robic co chce a mi nic do tego

 

a ludzie moga zaglosowac tylko w jeden sposob - nogami

 

naprawde nie ma na forum usera/ow ktoremu nie da sie zaufac na tyle zeby zostal pasterzem tej trzodki? przeciez lepiej zna nastroje i samo forum ktos kto naklepal tu pare tys. postow i zdobyl pewien szacunek userow niz redaktor-vagabunda ktorego nikt nie zna (i pewnie nie pozna - bo skoro do tej pory na forum nie bywal to sadze ze troche mu zajmie zanim sie skusi...)

 

inna sprawa ze nie wiem czy jest ktos kto by sie odwazyl wziac na siebie odpowiedzialnosc za czyny innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, znów władza, ciemna strona mocy... ;)

 

No to jeszcze raz. Cichom jest moderatorem tytularnym, podobnie jak z rzadka widywany Radek (z rangą tweak.pl) (looknijcie na redakcję serwisu: http://tweak.pl/artykul/dzial_redakcja )

 

Nie wiem, dlaczego jest tak, a nie inaczej, i nie przeszkadza mi to ani trochę; odrobina zaufania, ludzie. Jeżeli już domniemujemy, to ja pozwolę sobie w ten sposób:

Być może przeróbki Marco w php zakładają kilka stopni uprawnień dostępu, i uprawnienia redaktora serwisu owocują również prawami moderatora na forum. Tak czy owak nasz kolega Cichom NIE JEST moderatorem sensu stricto, nie wypowiada się na forum moderatorów i nie zamyka wam postów. Ale niech wam będzie, zapoluje na Liska i Wam go tutaj przyprowadzę, żeby nie było nieporozumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza, że ktoś jest moderatorem, i udziela się np. godzinę w tygodniu?

Z rozsądnego punktu widzenia przeszkadza mi to. A dlaczego ?? sam na to pytanie odpowiedziałeś

Baza danych się zapycha, ktoś przez to większe podatki płaci?

Ponosimy koszty w postaci straty na szybkości działania forum, nie ta dawno około 1,5 miesiąca wstecz były już poważne problemy z szybkością działania forum.

 

No chyba, że kogoś kłuje w oczy, że "on ma moderatora a nic nie robi, ja byłbym lepszy", ale tego wolę nie drążyć, bo nie posądzam Cię o takie myślenie.

No i masz racje bo ja nie mysle w ten sposob, nikomu nie zazdroszcze tego co ma, zreszta juz raz z reed'em prowadzilem dyskuse na temat związany z postami i powiedzialem ze jak dla mnie to mi moze licznik wyzerowac bo mnie to nie jara ile mam postow nabitych.

 

Jak dla mnie, to każdy moderator, nawet jak raz w tygodniu usunie jednego posta, przyczynia się do poprawy obrazu forum. 

Zgadzam sie, ale jesli ten sam moderator dzialal by skuteczniej i usuwal 3 niepotrzebne posty to chyba byloby lepiej ?? chyba sie zgodzisz ze mna w tym wzgledzie.

 

BTW być może w najbliższym czasie pojawia się nowi moderatorzy - tyle chyba wolno mi powiedzieć

Cześć i chwała im i niech moc będzie z nimi w walce o oczyszczenie forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Hipo, chyba mnie nie doczytałeś :)

 

Ja pytałem, czy baza danych zapycha się przez to, że ktoś jest moderatorem i się nie udziela :) Przez to, że, że moderatorów jest więcej, a niektórzy udzielają się bardzo rzadko, nijak nie możesz odczuć zwolnienia działania forum :) Tak więc, reasumując, rzeczywiście byłoby lepiej, gdyby wszyscy moderatorzy udzielali się więcej. Ale niestety tak być nie może, ponieważ każdy z nas (jak i was zapewne) ma swoje życie, swoje w nim problemy, i nie każdego dnia może usiąść i poświęcić dwie-trzy godziny moderaowaniu forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...