Skocz do zawartości
ratHUNTER

Ati ma udowodnione optymalicacje! (oszustwa)

Rekomendowane odpowiedzi

@ marasek to byla tylko taka przenosnia z tym maluchem nie traktuj tego tak powaznie , wiesz, jestes na forum podkrecaczy , sam masz proca wykreconego i grafe wiec czemu uwazasz ze nie powinni i tego brac pod uwage przy testach , tymi testami to wkoncu nie interesuja sie laicy ktorych jak sie spytasz jakiego maja kompa to powiedza ze "takiego szarego/srebrnego/czarnego "tylko tacy jak my prawda ?

@KGB

no nie wiem czy wciskam Ga7va mialem 2 miechy zjechalem z cena 50 pln uwazam ze to duzo ( plyta sprawdzona odrazu powiedzialem koledze co ile mu pojdzie i jak to zrobic itd itp ,wierz mi ze jest bardzo zadowolony )

patrzac na twoje wypowiedzi to widze ze nalerzysz do ludzi ktorzy uwazaja ze 15 letni merc jest lepszy niz roczny passat , ale to twoja sprawa, ja sprzet wymieniam nie dlatego ze mi cos nie gra ale dla tego ze mam okazje i zawsze jest ta radocha jak sie nowa zabawke do domu przyniesie ,ten moment montowania, napewno wiesz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na twoje wypowiedzi to widze ze nalerzysz do ludzi ktorzy uwazaja ze 15 letni merc jest lepszy niz roczny  passat ,

samochody sie zuzywaja ,czesci komputerowe raczej nie - biorac pod uwage czas ich urzytecznosci

dlatego tu nawet nie ma takiego porownania

 

btw. lepszy 3-letni Polonez niz 11-letni Golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum jest komputerowe a ten dział to sprzęt, podkręcanie jest obok. :wink:

 

co do okazji to jak jakaś się zdarzy to korzystam, jak na przykład ostatnio kupno z komputronika MSI Ti4200 za 380zł. w zasadzie to zapomniałem że pamiątki też w lato już zamieniłem na DDR 333 (też bez żadnej dopłaty)

 

Zresztą różnice cen miedzy pamięciami oem DDR266 ,333 a 400 to jest 5-10zł

 

Ale nie widze sensu w kupowaniu na siłę NF2 (co czesto tutaj radzą) bo nie wiele więcej zyskam

 

wiecej podam taki przykładzik

 

Szary kowalski zamiast kupować Abita NF7 (bez S) za ponad 400 zł do tego też drogie firmowe pamiątki 512 PC400 (za np 550-600zł) takie z którym abicik nie bedzie się gryzł, i do tego jakiegoś R9100.

 

Może się pokusić o kupno czegoś na KT266a (w komputroniku już od 150zł) - do tego najtańsze pamiątki za 360zł (512 DDR400). W ten sposób zaoszczędzi ok 500zł i zamiast kupować 9100 (370zł) ma już do dyspozycji na grafikę 870zł dołoży 100zł i ma już R9700 non pro (nówka)

 

i który sprzęt starczy mu na dłużej. W windowsie i tak nie zauważy różnicy w wydajności, a gierki lepiej i dłużej będą mu smigały na 9700.

 

gdy za 1,5 roku czy 2 lata będzie chciał zrobić wymianę to nie ważne czy Kt266a czy NF2 oba i tak już nie bedą dawno produkowane i nie będzie produkowany żaden z obecnych procków 32 bitowych tylko że komputer z 9700 na pokładzie posłuży mu dłużej bez potrzeby inwestowania w niego.

 

i o to w tym wszystkim chodzi stosunek ceny do wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miaem 3letniego Poloneza i powiem ci KGB że wolę 11 letniego Golfa :)

tu też się zgodzę że wolę 11 letniego Golfa, czyli ładną III 91-92r, niż 3 letniego poloneza na którym po pierwszej zimie wychodzi już rdza, a tylni most zaczyna wyć po kiku tysiącach kilometrów.

 

tylko że porównanie jest bardzo nie na miejscu bo średnia cena 3 letniego poloneza (1,6 2000r) to ok 15000zł (3200Euro)

 

a za 3000 EURO (14 tys zł)ok kupisz w UE Volksagena PASSATA 1996r 1,9 TDI, z pełną elektryką i klimatyzajcą - w bardzo dobrym stanie bo serwisowanym w ASO, z książką pojazdu i jeżdzącym po niemieckich a nie polskich dziurawych drogach

 

Niestety na granicy mamy niespodziankę podtytułem 67% akcyzy i 22% watu i cena tego passacika rosne mam z 14tys do 28tys zł

 

za 1500 EUR (6900zł) to kupisz ładnego golfa III. Astrę I czy calibrę np 94 rocznik.

 

Niestety do póki nie wejdziemy do uni to jesteśmy skazani na Polonezy lanosy itd. Kto by kupił poloneza mogac za tą samą kasę mięć wypasionego PASSATA 1,9 TDI z 96roku

 

 

a co do sprzetu to fak że się nie zużywa tak szybo, ale o wiele szybciej traci na wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum jest komputerowe a ten dział to sprzęt, podkręcanie jest obok. :wink: 

 

co do okazji to jak jakaś się zdarzy to korzystam, jak na przykład ostatnio kupno z komputronika MSI Ti4200 za 380zł. w zasadzie to zapomniałem że pamiątki też w lato już zamieniłem na DDR 333 (też bez żadnej dopłaty)

 

Zresztą różnice cen miedzy pamięciami oem DDR266 ,333 a 400 to jest 5-10zł 

 

Ale nie widze sensu w kupowaniu na siłę NF2 (co czesto tutaj radzą) bo nie wiele więcej zyskam

 

wiecej podam taki przykładzik

 

Szary kowalski zamiast kupować Abita NF7 (bez S) za ponad 400 zł do tego też drogie firmowe pamiątki PC400 (za np 550-600zł) takie z którym abicik nie bedzie się gryzł, i do tego jakiegoś R9100. 

 

Może się pokusić o kupno czegoś na KT266a (w komputroniku już od 150zł) - najtańsze pamiątki za 360zł. W ten sposób zaoszczędzi ok 500zł i zamiast kupować 9100 (370zł) ma już do dyspozycji na grafikę 870zł dołoży 100zł i ma już R9700 non pro (nówka)

 

i który sprzęt starczy mu na dłużej. W windowsie i tak nie zauważy różnicy w wydajności, a gierki lepiej i dłużej będą mu smigały na 9700.

 

gdy za 1,5 roku czy 2 lata będzie chciał zrobić wymianę to nie ważne czy Kt266a czy NF2 oba i tak już nie bedą dawno produkowane i nie będzie produkowany żaden z obecnych procków 32 bitowych tylko że komputer z 9700 na pokładzie posłuży mu dłużej bez potrzeby inwestowania w niego.

 

i o to w tym wszystkim chodzi stosunek ceny do wydajności

1.twoje rozumowanie -> kup se chlopie malucha przeca za 20 lat i tak wsie auta beda na prad , a mozesz do niego teraz za to silnik od porsche wstawic

2.moje kingstony to w sklepie maja cene 400 zl ,dla zwyklego kowalskiego to bym proponowal np. solteka takiego jak mam ja (to juz mniej niz 400 , bo w sklepie normalnie to jest 390 zl) i zwykle ddr333 za 350 zl to razem daje 740 zl na grafe zostaje wtedy kole 6,5 stewki,za te forse to bym wybral gf4ti na chwile obecna(jakis taki jak twoj - za te 380zl)reszte do proca dolozyl , jestem za rownomiernym rozkladem sil w kompie a nie wstawianiu silnika od porsche do kaszlaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJDAHO

coś te porównania jakoś Ci nie wychodzą

 

to co podałem to tylko taki przykład (nie że komuś na siłę polecam taką konfigurację - bo jak składałem ostatnio kumplowi sprzęt to właśnie na Solteku 75FRN2)

przykład na to że przecietny kowalski nie odczuje żadnej różnicy czy będzie pracował na KT266 czy na NF2 a na pewno odczuje różnice jeżeli zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczy na lepszą grafę. I nie jest to wkładanie silnika Porscha do malucha bo nie proponuję wsadzenia 9800XT do systemu na K6-450

 

i nie chodzi o 20 lat naprzód tylko o to że na NF2 nie wyjdzie już nic poza 3200, wiec nie jest to żadna przyszłosciowa platforma

 

ok najlepiej na przykładach

 

Zestaw 1

procek np. AXP 2000+ BOX 266 - 371

soltek 75Frn2 Nforce2 - 386

pamięci hm no przecież ma być wypasiony sprzęt wkońcu składasz na najwydajniejszym chipsecie NF2 i co włożysz jakieś no name - przecież to zbrodnia

wiec 512 DDR400 (kingstony mówisz, chociaż to chłam)

kingstone 512 DDR400 Cl2,5 - 522zł komputronik( a przecież to żadne HyperX czy coś)

zauważ że nie proponuję żadnych OCZ czy Corsairów za 800-900zł

grafika R9100 - 360zł

razem 1801 zł

 

Zestaw 2

procek np. AXP 2000+ BOX 266 - 371

płytka na KT266a (komputronik 155zł)

pamieci oem PC333 czy PC 400 i tak są praktycznie w tej samej cenie 512 ramu za 350-360zł

grafika R9700 non pro - 999zł

Razem - 1875zł

 

I co który sprzęt będzie wydajniejszy, w Zestawie1 bedziesz kręcił FSB 200 np. 10x200 czy nawet więcej. i uzyskasz 2000 czy 2400 Mhz

 

W drugim zestwie ustawię np 15x145=2175 Mhz czy też więcej

 

Jakie to ma znaczenie jak w korzystaniu z windowsa, www, pakietów biurowych i tak nie jesteś wstanie zauważyć różnicy czy to jest 2000Mhz czy 2400Mhz.

Natomiast drugi zestaw w grach zmiata pierwszy zarówno w wydajności jak i jakość FSAA, AA.

Najszybciej starzejącym się elementem jest niestety karta graficzna w komputerze i pod tym wzgledem zestaw numer dwa posłuży komuś dłużej i do komfortowej pracy i do komfortowego grania

 

widzisz to tylko taki przykład przy którym wcale się nie upieram (ale którego nie zrozumiałeś)

i który zestaw byś wolał, bo ja w takim przypadku mam gdzieś Nf2 i jego kaprysy na pamięci i wolę zestaw numer dwa z radeonem 9700 non pro z którego zrobię pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miaem 3letniego Poloneza i powiem ci KGB że wolę 11 letniego Golfa :)

a miales 11-letniego Golfa ?

Polonezy ostatnio podrozaly ,kupilem 2 lata temu trzylatka ,a teraz kosztuje tyle samo 98'

a podobno mial najwiekszy spadek wartosci ,a tu przez 2 lata stracil 0pln na cenie

ale to tak oftopic ,moze wrocimy do komputerow ,bo one po jakims czasie juz nie sa w stanie "ciagnac" nowych aplikacji ,a samochody nawet 70-letnie moga jezdzic do dzis po tym samym asfalcie co nowki

wiec nijak to sie nie laczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spideroso 8O 8O 8O

O czym Ty do cholery mowisz ???

Kupujesz sprzet za 5 kola zeby miec w CoD 70 fps ?

Albo Ciebie pogielo albo sie zgrywasz.

Po drugie sprawdz swoj sprzet bo na taki sprzet 70 fps w CoD to tragedia. Ja wystarczy, ze wylacze AA i anizo i mam okolo 100.

Spiesze z wyjasniem, w QuakeWorld jest ogranicznik MAXFPS=72 i koniec.

 

A Call of duty mam okolo 250 FPS, ale ja tam gram w 1600x1200, i wtedy jest okolo 130, no i nie mam zadnych kwadracikow i wszystko gladkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spideroso 8O 8O 8O

O czym Ty do cholery mowisz ???

Kupujesz sprzet za 5 kola zeby miec w CoD 70 fps ?

Albo Ciebie pogielo albo sie zgrywasz.

Po drugie sprawdz swoj sprzet bo na taki sprzet 70 fps w CoD to tragedia. Ja wystarczy, ze wylacze AA i anizo i mam okolo 100.

Spiesze z wyjasniem, w QuakeWorld jest ogranicznik MAXFPS=72 i koniec.

 

A Call of duty mam okolo 250 FPS, ale ja tam gram w 1600x1200, i wtedy jest okolo 130, no i nie mam zadnych kwadracikow i wszystko gladkie.

wiec przeczytaj wszystko co napisalem bo dla mnie to roznicy ponad 50 fps to nie widac i jak wczesniej napisalem twoje 130fps nic ci w praktyce nie daje grafe masz nie dla praktycznego wykorzystania ,ale dlatego ze cie stac i juz ,i tak dziala reklama kup to lub tamto bo cie stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spideroso

wydaje mi sie ze sam potwierdziles moja opinie ze jak cie stac to kup karte za 2000 bedziesz mial byc z czego zadowolony(tu widze obraz szczesliwego klijenta z reklamy ),a jak nie ulegasz takim podpucha i twardo stapasz po ziemi to wiesz ze ci w obecnych aplikacjach gf4ti/r9500 starczy spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok widze ze mowimy o innych rzeczach

 

jakby nie bylo roznicy pomiedzy radkiem 9500 a gf 5900 to bym nie zmienial, wierz mi. jestem b. daleki od wydawania kasy na bzdury. ale roznica jest kolosalna. Ty twierdzisz ze to co masz Ci wystarczy, spoks z tym sie zgodze, ale nigdy nie zrozumiesz o czym ja pisze, jesli sam nie zobaczysz jak te gierki dziaja na dobrym sprzecie.

 

pozdro, i zycze Ci zeby ten twoj GF4200 wytrzymal jak najdluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jak bedzie to czas kiedy pierwsza giera bedzie mi nonstop ponizej 50fps jechac ,wtedy bede widzial rzezbienie i wtedy to nastapi czas kiedy fx albo 9800 bedzie mnie interesowal bo na nizsze to nie widze sensu zamiany , do tego czasu jeszcze pewnie ze 3 razy mobo i proca zmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marasek

ale ladowanie grafy w stylu r9700 na plyte kt266a to juz przesada mi sie wydaje , bo chyba przepustowosc ramu bedzie ja deko hamowac ?

no co ty

wiesz jaki ta karta ma ram - ddr~550 i to 256-bitowy

da se rade ,a jakby wynikly jakies problemy to ATI napisze sterowniki poprawiajace wydajnosc tak jak te o ktorych mowa w watku :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marasek

ale ladowanie grafy w stylu r9700 na plyte kt266a to juz przesada mi sie wydaje , bo chyba przepustowosc ramu bedzie ja deko hamowac ?

no co ty

wiesz jaki ta karta ma ram - ddr~550 i to 256-bitowy

da se rade ,a jakby wynikly jakies problemy to ATI napisze sterowniki poprawiajace wydajnosc tak jak te o ktorych mowa w watku :roll:

o ram na mobo mi chodzilo ale to szczegol :wink:

pozatym juz nie ma sensu prowadzenie tej dyskusji , prosze kolega Spideroso MUSIAL KUPIC FX ZA 2000tys bo mu gry tna , ma tylko 130fps w najnowszych tytolach , tu mi sie przypomina ciagla nagonka reklamowa ktorej elementem jest "poprawianie" sterownikow przez rozne firmy aby tych fps bylo jeszcze wiecej ,widac ze ludzie juz zauwazaja golym okiem roznice pomiedzy 100 a np 130 fps , no i chyba ten ''dobry'' sprzet dodaje jakie misje w grach ktore zobacze jak kupie ,ale z tym to poczekam wole 2k zeta na co innego wydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ughh :x

 

Przeczytałem powyższy topic i muszę z żalem stwierdzić, że jednak mało kto zdołał trzymać się tematu...

 

 

 

AJDAHO: do ciebie zbiorowo, również za wątki 'KT600 vs nForce' i 'GF4200 vs Radeon'.

Człowieku, ani tutaj, ani w żadnym ze wzmiankowanych tematów nie było jonasa, nikt nie 'sypał frojdowszczyzną', a ty dalej cały w pretensjach. Ogólnie doliczyłem się już 6 użytkowników, z którymi się pokłóciłeś - i to w taki sposób, że w zasadzie powinno cię tu już nie być - i nie byłoby, gdyby ktoś z nas obejrzał wcześniej któryś z tych tematów albo ktoś z userów go zgłosił. Pierwszorzędny pokaz chamstwa. Przy następnym czeka cię odpoczynek, który możesz spożytkować np. na studiowanie polskiej ortografii ze szczególnym uwzględnieniem głosek nosowych "ą" i "ę", które to zagadnienie jest ci obce, jak zauważyłem. Reasumując - przystopuj mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do optymalizacji - widac roznice w grafie, ciekawe co na to ati...

 

co do ot - przypone ze -> majac plytke na kt266/a zawyczaj posiada sie pamieci pc266.. czasem szysze

i teraz kupujac cos na nfroce nie zyskam nic nie zmieniajac pamieci

 

wiec zeby uzyskac kopa potrzebujemy dolozyc ~100pln do pamieci (512/266 na >=512/400) i 250pln do plyty(100za kt 266 a potrzebujemy >350), jeszcze tylko zmienimy proca bo sttary palomino sie ie pokreci.... no i poczujemy kopa ;p co prawda kopa ale nie adekwatnego do kosztow jkaie nas czekaja ;-)

 

przyznaje sie sam bym kupil kompa za 20tys i jeszcze pewnie z hakiem, jak bym w totka wygral, tymczasm jestem biedny student :-)

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że ten topik jest założony, żeby dzieci się pokłuciły  :P  :wink:

He He He, takie tematy zawsze do tego prowadzą, na szczeście już(chyba) wyrosłem z tego typu zabaw...

Mówisz :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...