Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Mi udalo sie wycisnąc max szynę ok 192MHz, mnoznik zablokowany. Tak niewiele brakuje by miec te 200 :cry: , ale (jak juz wspomnialem) komp wtedy w ogole nie wstaje (przy zmianie mnoznika tez). Troche bardzo utrudnia sprawe nieznajomosc serii tego procka (a nabyty zostal na przelomie stycznai i lutego br).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udalo sie wycisnąc max szynę ok 192MHz, mnoznik zablokowany. Tak niewiele brakuje by miec te 200  :cry: , ale (jak juz wspomnialem) komp wtedy w ogole nie wstaje (przy zmianie mnoznika tez). Troche bardzo utrudnia sprawe nieznajomosc serii tego procka (a nabyty zostal na przelomie stycznai i lutego br).

A moze wiecej nie udaje Ci sie osiagnac przez taktowanie PCI i AGP na tej płytce co masz (jak mi sie dobrze wydaje) to przy 200MHz będziesz miał około 80MHz na AGP i 40MHz na PCI, może to zadużo dla Twoich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udalo sie wycisnąc max szynę ok 192MHz, mnoznik zablokowany. Tak niewiele brakuje by miec te 200  :cry: , ale (jak juz wspomnialem) komp wtedy w ogole nie wstaje (przy zmianie mnoznika tez). Troche bardzo utrudnia sprawe nieznajomosc serii tego procka (a nabyty zostal na przelomie stycznai i lutego br).

A moze wiecej nie udaje Ci sie osiagnac przez taktowanie PCI i AGP na tej płytce co masz (jak mi sie dobrze wydaje) to przy 200MHz będziesz miał około 80MHz na AGP i 40MHz na PCI, może to zadużo dla Twoich kart.

Prawdopodobnie masz racje (a nawet napewno). W moim Abicie mam zablokowana szyne PCI wiec osiagniecie 8x200MHz=1600MHz synchronicznie z pamieciami to zaden problem.

Rozwiazaniem bylaby zmiana mnoznika, ale jak masz zablokowany to niestety nic sie nie da zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie procz zintegrowanego dzwieku to korzystam tylko z karty sieciowej na PCI. Jest to markowy 3Com, wiec mysle ze spokojnie powinien sobie poradzic z czestotliowscią 40MHz. Na AGP mam Radeon'a 9550 od Sapphire'a. Przy tej szynie 192MHz komp czasem sie wieszal - po twardym restarcie odkrywalem, ze poszla ktoras z partycji (tj. poszedl FAT z niej, wiec musialem odzyskiwac). Takze juz te 192 nie bylo raczej do konca stabilne. Ale mi sie wydaje, ze skoro ta plyta jest na KT400A to nie powinno byc problemów z obslugą szyny 200MHz i dobrany bylby odpowiedni dzielnik dla PCI i AGP. Bo zalozmy ze dla niestandardowych czestotliwosci typu te 192MHz moze byc dzielnik jak z np. 166, ale przy 200 to juz powinno miec osobny. BIOS mam najnowszy (z marca br) i niestety nie oferuje on mozliwosci zabawy z tymi dzielnikami :( . Jedyna opcja jaką znalazlem to AGP Driving Control, ale to raczej nie to (wpisuje sie tam jakąs wartosc szestnastkową).

 

Przy okazji mialbym jeszcze jedno glupie pytanie: jesli faktycznie są serie tych Duronów (mowimy caly czas o Applebredach) w ktorych mnoznika nie da sie zmienic ani drut-modem ani zabawą z łączeniem tych sciezek itp, to czy chociaz wszystkie serie (zwlaszcza te o ktorych wiadomo, ze mają zablokowany mnoznik) mozna zmienic w Athlona :?: Czy duzo mozna na tym zyskac i w jakim rodzaju aplikacji szczegolnie objawilaby sie ta wieksza ilosc cache'u :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIATM!!!!!!!!!! JA TYLKO NA CHWILKĘ!!!!!!! OGÓLNIE KU PRZESTRODZE!!!!

NIE PODKRĘCAJCIE NA WYROST ZMODOWANYCH DURONKÓW NA XP, BO MI TAK JEDEN PADŁ, BYŁO MI ZA MAŁO XP 2.2gHZ BEZ PODNOSZENIA CORE NA K7S8X ( Z DURNIA 1.6) I PODNIOSŁEM MAGISTRALĘ TYLKO O JEDEN JEDYNY MEGAHERCIK Z 177 NA 178 I KUPKA, PROCEK PADŁ, PRÓBOWAŁ SIĘ JESZCZE OBUDZIĆ DWA RAZY, ALE WIESZAŁ SIĘ JUŻ NA POZIOMIE BIOSA... I ODSZEDŁ NA DOBRE...

 

!!!!!!!!!! TAK WIĘC - POZDRAWIAM WSZYSTKICH OVERCLOCKERÓW !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie procz zintegrowanego dzwieku to korzystam tylko z karty sieciowej na PCI. Jest to markowy 3Com, wiec mysle ze spokojnie powinien sobie poradzic z czestotliowscią 40MHz. Na AGP mam Radeon'a 9550 od Sapphire'a. Przy tej szynie 192MHz komp czasem sie wieszal - po twardym restarcie odkrywalem, ze poszla ktoras z partycji (tj. poszedl FAT z niej, wiec musialem odzyskiwac). Takze juz te 192 nie bylo raczej do konca stabilne. Ale mi sie wydaje, ze skoro ta plyta jest na KT400A to nie powinno byc problemów z obslugą szyny 200MHz i dobrany bylby odpowiedni dzielnik dla PCI i AGP. Bo zalozmy ze dla niestandardowych czestotliwosci typu te 192MHz moze byc dzielnik jak z np. 166, ale przy 200 to juz powinno miec osobny. BIOS mam najnowszy (z marca br) i niestety nie oferuje on mozliwosci zabawy z tymi dzielnikami  :( . Jedyna opcja jaką znalazlem to AGP Driving Control, ale to raczej nie to (wpisuje sie tam jakąs wartosc szestnastkową).

 

Przy okazji mialbym jeszcze jedno glupie pytanie: jesli faktycznie są serie tych Duronów (mowimy caly czas o Applebredach) w ktorych mnoznika nie da sie zmienic ani drut-modem ani zabawą z łączeniem tych sciezek itp, to czy chociaz wszystkie serie (zwlaszcza te o ktorych wiadomo, ze mają zablokowany mnoznik) mozna zmienic w Athlona :?: Czy duzo mozna na tym zyskac i w jakim rodzaju aplikacji szczegolnie objawilaby sie ta wieksza ilosc cache'u :?:

Odnośnie tej magistrali 200MHz. Widze, ze w podpisie masz płytke epoxa, ja tez posiadam epoxa tyle ze na kt400 bez a. U mnie to wyglada tak, ze jak zmieniam sobie magistrale w biosie to pod spodem wyswietlaja sie parametry jakie bedzie mial komp po restarcie, wiec jesli masz bios awarda to jest wielce prawdopodobne, ze tez tak masz, a jesli tak masz to przestaw sobie nie wychodząc z biosu magistrale na 200MHz i zobacz jakie bedziesz mial czestotliwości przy AGP/PCI jeśli normalne 66/33 to znaczy, że masz dzielnik dla 200MHz, moja plytka niestety nie ma dzielnika dla 200MHz.

 

Co do athlonizacji to tez zalezy. Jeśli masz przecięte więcej niż jeden mostek L2 to szanse są znikome, ale chyba komuś się i takiego udało odblokować. Jęsli tylko jeden to szanse są znacznie większe. Ja się już troche bawiłem z tą athlonizacją ale mój durek 1,8 mixjb0424 jakoś nie łyka ołówków które mam ;) A daje to tyle, że przystpiesza wykonywanie wiekszości operacji, szybciej się wszystko otwiera, łąduje itp. około 5-10% wzrostu wydajności tak na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie troche bawilem tym duronem i oto co udalo mi sie uzyskac:

1600MHz (200x8 zamiast 166x9.5) - 1.5V

2000MHz (200x10) - 1.6V (Prime95 stable)

2100MHz (200x10.5) - 1.75 (Prime95 po 2min sypie "warning'ami")

2200MHz (200x11) - 1.85V (nie do konca stabilne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie procz zintegrowanego dzwieku to korzystam tylko z karty sieciowej na PCI. Jest to markowy 3Com, wiec mysle ze spokojnie powinien sobie poradzic z czestotliowscią 40MHz. Na AGP mam Radeon'a 9550 od Sapphire'a. Przy tej szynie 192MHz komp czasem sie wieszal - po twardym restarcie odkrywalem, ze poszla ktoras z partycji (tj. poszedl FAT z niej, wiec musialem odzyskiwac). Takze juz te 192 nie bylo raczej do konca stabilne. Ale mi sie wydaje, ze skoro ta plyta jest na KT400A to nie powinno byc problemów z obslugą szyny 200MHz i dobrany bylby odpowiedni dzielnik dla PCI i AGP. Bo zalozmy ze dla niestandardowych czestotliwosci typu te 192MHz moze byc dzielnik jak z np. 166, ale przy 200 to juz powinno miec osobny. BIOS mam najnowszy (z marca br) i niestety nie oferuje on mozliwosci zabawy z tymi dzielnikami  :( . Jedyna opcja jaką znalazlem to AGP Driving Control, ale to raczej nie to (wpisuje sie tam jakąs wartosc szestnastkową).

 

Przy okazji mialbym jeszcze jedno glupie pytanie: jesli faktycznie są serie tych Duronów (mowimy caly czas o Applebredach) w ktorych mnoznika nie da sie zmienic ani drut-modem ani zabawą z łączeniem tych sciezek itp, to czy chociaz wszystkie serie (zwlaszcza te o ktorych wiadomo, ze mają zablokowany mnoznik) mozna zmienic w Athlona :?: Czy duzo mozna na tym zyskac i w jakim rodzaju aplikacji szczegolnie objawilaby sie ta wieksza ilosc cache'u :?:

Odnośnie tej magistrali 200MHz. Widze, ze w podpisie masz płytke epoxa, ja tez posiadam epoxa tyle ze na kt400 bez a. U mnie to wyglada tak, ze jak zmieniam sobie magistrale w biosie to pod spodem wyswietlaja sie parametry jakie bedzie mial komp po restarcie, wiec jesli masz bios awarda to jest wielce prawdopodobne, ze tez tak masz, a jesli tak masz to przestaw sobie nie wychodząc z biosu magistrale na 200MHz i zobacz jakie bedziesz mial czestotliwości przy AGP/PCI jeśli normalne 66/33 to znaczy, że masz dzielnik dla 200MHz, moja plytka niestety nie ma dzielnika dla 200MHz.

 

Co do athlonizacji to tez zalezy. Jeśli masz przecięte więcej niż jeden mostek L2 to szanse są znikome, ale chyba komuś się i takiego udało odblokować. Jęsli tylko jeden to szanse są znacznie większe. Ja się już troche bawiłem z tą athlonizacją ale mój durek 1,8 mixjb0424 jakoś nie łyka ołówków które mam ;) A daje to tyle, że przystpiesza wykonywanie wiekszości operacji, szybciej się wszystko otwiera, łąduje itp. około 5-10% wzrostu wydajności tak na oko.

Ile kurna mozna powtarzac ze KT400/400A NIE MA DZIELNIKA 6:2:1 ..... tyle bylo na forum :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko doradźcie mi którego procka <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nie moge sprawdzic który jak sie kreci :( musze w ciemno <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Duron 1.6 MIUHB 0338 TPMW czy Duron 1,8 MIXJB 0417 FPDW. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej magistrali 200MHz. Widze, ze w podpisie masz płytke epoxa, ja tez posiadam epoxa tyle ze na kt400 bez a. U mnie to wyglada tak, ze jak zmieniam sobie magistrale w biosie to pod spodem wyswietlaja sie parametry jakie bedzie mial komp po restarcie, wiec jesli masz bios awarda to jest wielce prawdopodobne, ze tez tak masz, a jesli tak masz to przestaw sobie nie wychodząc z biosu magistrale na 200MHz i zobacz jakie bedziesz mial czestotliwości przy AGP/PCI jeśli normalne 66/33 to znaczy, że masz dzielnik dla 200MHz, moja plytka niestety nie ma dzielnika dla 200MHz.

Niestety nawet nie mam tego podglądu ustawien. Jakas wybrakowana ta plytka :? .

Ile kurna mozna powtarzac ze KT400/400A NIE MA DZIELNIKA 6:2:1 ..... tyle bylo na forum

To przepraszam, wybaczcie mi moj błąd. Ale troche trudno mi to pojąc, ze KT400A bedąc przeznaczonym dla magistrali 200 nie ma dzielników do tej czestotliwosci :? . To jak w takim razie ta plyta sobie radzi z prockami ktore mają domyslnie (bez podkrecania) magistrale 200MHz :?: Wynikaloby z tego, ze w ogole nie powinny dzialac (bo czym domyslne 200 rozni sie od uzyskanego w drodze podkrecania?). Choc praktycznie w instrukcji do plyty nie ma mowy o wsparciu dla procesorów z FSB 400MHz, jest max 333MHz. Kurcze, zawiodlem sie na tej plycie :x .

 

PS. A czy w takim razie np. KT600 obsluguje odpowiednie dzielniki dla FSB 400MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam, wybaczcie mi moj błąd. Ale troche trudno mi to pojąc, ze KT400A bedąc przeznaczonym dla magistrali 200 nie ma dzielników do tej czestotliwosci  :? . To jak w takim razie ta plyta sobie radzi z prockami ktore mają domyslnie (bez podkrecania) magistrale 200MHz :?: Wynikaloby z tego, ze w ogole nie powinny dzialac (bo czym domyslne 200 rozni sie od uzyskanego w drodze podkrecania?). Choc praktycznie w instrukcji do plyty nie ma mowy o wsparciu dla procesorów z FSB 400MHz, jest max 333MHz. Kurcze, zawiodlem sie na tej plycie  :x .

 

PS. A czy w takim razie np. KT600 obsluguje odpowiednie dzielniki dla FSB 400MHz?

Posluchaj gdybys choc troche uzyl mozgownicy, przycisku szukaj i wyszukiwarki google to bys wiedzial ze KT400/400A NIE JEST PRZEZNACZONY DLA MAGISTRALI 400 TYLKO DLA PAMIECI DDR 400 i to w specyficznych przypadkach, a i zapewne nie wiesz ze dla amd praca niesynchroniczna to porazka, i wiedzialbys ze dopiero KT600 posiada odpowiednie dzielniki z ktorymi na co poniektorych plytach i tak sa problemy. :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej magistrali 200MHz. Widze, ze w podpisie masz płytke epoxa, ja tez posiadam epoxa tyle ze na kt400 bez a. U mnie to wyglada tak, ze jak zmieniam sobie magistrale w biosie to pod spodem wyswietlaja sie parametry jakie bedzie mial komp po restarcie, wiec jesli masz bios awarda to jest wielce prawdopodobne, ze tez tak masz, a jesli tak masz to przestaw sobie nie wychodząc z biosu magistrale na 200MHz i zobacz jakie bedziesz mial czestotliwości przy AGP/PCI jeśli normalne 66/33 to znaczy, że masz dzielnik dla 200MHz, moja plytka niestety nie ma dzielnika dla 200MHz.

Następny ....

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj gdybys choc troche uzyl mozgownicy, przycisku szukaj i wyszukiwarki google to bys wiedzial ze KT400/400A NIE JEST PRZEZNACZONY DLA MAGISTRALI 400 TYLKO DLA PAMIECI DDR 400 i to w specyficznych przypadkach, a i zapewne nie wiesz ze dla amd praca niesynchroniczna to porazka, i wiedzialbys ze dopiero KT600 posiada odpowiednie dzielniki z ktorymi na co poniektorych plytach i tak sa problemy. :evil:  :evil:  :evil:

Widze ze koledze cakiem puscily nerwy. I kolega nawet wie lepiej ode mnie co ja wiem a czego nie wiem. Doszedlem do tego, ze 400 odnosi sie do pamieci, ale skoro w BIOSie mam mozliwosc wyboru szyny do 250MHz, to uznalem, ze 200 powinno byc poprawnie wspierane. Jak widzisz mam procka skreconego na 1750, a nie ok. 1900 ktore bylo zupelnie stabilne u mnie. Wiec chyba faktycznie nie wiem nic o pracy synchronicznej i asynchronicznej.

 

Co do wyszukiwania: to forum to moloch. Znalezc tutaj cokolwiek co nie jest wystawione na pierwszej stronie na widoku nie jest wcale tak latwo. W wyszukiwarce trzeba wpisywac z dziesiec wariantów kazdego nieco bardziej skomplikowanego slowa uwzgledniając mniejszy lub wiekszy analfabetyzm niektorych autorów topiców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze koledze cakiem puscily nerwy. I kolega nawet wie lepiej ode mnie co ja wiem a czego nie wiem. Doszedlem do tego, ze 400 odnosi sie do pamieci, ale skoro w BIOSie mam mozliwosc wyboru szyny do 250MHz, to uznalem, ze 200 powinno byc poprawnie wspierane.  

Gdybys zaczal od pierwszej prawidlowej lektury instrukcji plyty glownej drogi kolego to by mi nerwy nie puscily ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys zaczal od pierwszej prawidlowej lektury instrukcji plyty glownej drogi kolego to by mi nerwy nie puscily ...

Wczesniej mialem plyte na Apollo Pro Plus. Slot 1 a w nim Celeron 300A. Po aktualizacji BIOSu procek krecil sie na wyzsze czestotliwosci niz wczesniej, kiedy to komputer w ogole nie wstawal po zbytnim podkreceniu procka. Wiem, ze od tamtego czasu w plytach glownych zmienilo sie wiele, ale uznalem, ze intrukcja moze mowic o jednym, a BIOS bedzie wspieral drugie. Ostatecznie teraz wiem, ze jest to kwestia chipsetu, a wiec zagadnienie sprzętowe, nie programowe (BIOS).

 

Jesli wiec KT400A nie wspiera w ogole szyny 200MHz a KT600 tylko w pewnych okolicznosciach (mozna wiedziec jakich?), to od jakiego chipsetu (najlepiej VIA, bo są tansze od nForce'ow i producenci z nich korzystający są zazwyczaj lepsi niz producenci korzystający np. z SiS'a) pojawia sie juz pelne wsparcie dla szyny 200MHz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiec KT400A nie wspiera w ogole szyny 200MHz a KT600 tylko w pewnych okolicznosciach (mozna wiedziec jakich?), to od jakiego chipsetu (najlepiej VIA, bo są tansze od nForce'ow i producenci z nich korzystający są zazwyczaj lepsi niz producenci korzystający np. z SiS'a) pojawia sie juz pelne wsparcie dla szyny 200MHz :?:

Teoretycznie od KT600 w gore ...... a co do reszty niuansów szukaj... o plytach na kt600 i 880 jest kilka watkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej magistrali 200MHz. Widze, ze w podpisie masz płytke epoxa, ja tez posiadam epoxa tyle ze na kt400 bez a. U mnie to wyglada tak, ze jak zmieniam sobie magistrale w biosie to pod spodem wyswietlaja sie parametry jakie bedzie mial komp po restarcie, wiec jesli masz bios awarda to jest wielce prawdopodobne, ze tez tak masz, a jesli tak masz to przestaw sobie nie wychodząc z biosu magistrale na 200MHz i zobacz jakie bedziesz mial czestotliwości przy AGP/PCI jeśli normalne 66/33 to znaczy, że masz dzielnik dla 200MHz, moja plytka niestety nie ma dzielnika dla 200MHz.

Następny ....

:?

O co Ci chodzi ??

 

Z tego co mi wiadomo (oczywiście moge się mylić, więc wyprowadzcie mnie z błędu jeśli tak jest) to AMD nie produkuje procesorów z szyną 200MHz (nie ważne jest to że nie ma problemu z puszczeniem tak procka), więc dlaczego producent płyty głównej miałby pisac w instrukcji o wspieraniu czegoś czego co oficjalnie nie istnieje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi ??

 

Z tego co mi wiadomo (oczywiście moge się mylić, więc wyprowadzcie mnie z błędu jeśli tak jest) to AMD nie produkuje procesorów z szyną 200MHz (nie ważne jest to że nie ma problemu z puszczeniem tak procka), więc dlaczego producent płyty głównej miałby pisac w instrukcji o wspieraniu czegoś czego co oficjalnie nie istnieje ??

Mylisz sie >http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_3734_11672,00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dowiedziałem sie czegoś noweg :D

 

ale jeśli chodzi o kt400/a to tych procków nie było gdy produkowano płyty na tym chipsecie więc nie ma co szukac informcji o wspieraniu bądź nie 200MHz FSB w instrukcji do płyty, a płyt epoxa mają zmiane magistrali w zakresie 100-255 co może być mylące.

Ale zakończmy tą dyskusje bo wybiega ona poza temat tego wątku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa cały topic przeleciałem i co :( nie wiem którego procma no a już jutro chce go <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Duron 1.6 MIUHB 0338 TPMW czy Duron 1,8 MIXJB 0417 FPDW. Chyba zaryzykuje i Durnia 1,8 wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem tu nowy więc najpierw się przywitam hi 8O

Niedawno kupiłem sobie kompa i mam problem jako że mam Durona 1600 chciałem sobie go podkręcić a tu nic, za każdym razem gdy przerobie go na 12x 166 nawet ze zmiana napiecia komp nie wstaje, moze ktos ma jakis pomysł, jakie jest graniczne napiecie które moge mu podać

Moj komp to:

EPOX 8KRAI KT600

Duron 1600

DDR 256 GOOD RAM 400

Sapphire RADEON 9550 128MB 128 bit

Maxtor 80GB 8MB

DVD Asus

CD-RW LIteon

Wszystko zasilane zasilaczem TRACER ponoć 350W tak ma na nalepce

 

Czekam na propozycje, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie programem CPU-Z jaką masz revizje procka, jak masz A to sobie nie podkręcisz. Ja mam rev A i jedyne co mogę podkręcić to magistralę bo mam odblokowaną :( i nic nie pomoże podnoszenie napięcia. Jeżeli kupiłeś proca niedawno to masz prawdziwego pecha, bo podejżewam że na procesory rev A trudno się teraz naciąć, ja się naciełem w grudniu zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian a co ty tam przerabiasz mnożnik czy ustawiasz wyższą fsb. Napięcie podwyższamy w tedy gdy zadamy wyższe ustawienia fsb czy mnożnik i nam procesor ni chu chu.

Np mi Duron 1600 na orginalnym napięciu szedł max przy magistrali fsb 160 jak dałem mu 1,78 to jego max stabilne jest 175 co daje mi Durnia 2100.

Może zajrzyj do FAQ i trochę poczytaj o OC.

By bawić się w podkręcanie kompa i nie błądzić po omacku warto wiedzieć

- czy nasz zasilacz pociągnie nasze zabawy

- orientować się jak wyglądają napięcia przed i po OC

- wiedzieć coś o temperaturach w idle i stresie

- zrobić kilka podstawowych testów wydajności kompa by porównywać z systemem po OC

- wiedzieć coś o pamięciach jakie mamy w kompie

- wiedzieć ogólnie czy nasze mobo jest pozytywnie nastawione na OC i co oferuje nam NB

- zapoznać się z BIOSem płyty

- wiedzieć coś o mnożnikach, blokacie pci i agp

- mieć ogólną orjętację w chłodzeniu kompa (cpu, gpu, sb, nb, budy)

Czytając te forum i inne z czasem napewno będziesz miał to w jednym paluszku, na początek polecam

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29395

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29974

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=31678

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26983

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=37848

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=53434

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic4136.php

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic6665.php

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic4850.php

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic2364.php

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic3017.php

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje zrobić zamiast 12x133 > 12x166 czyli jednym słowem 1600 przerobić na 2000, wcześniej juz troche sie bawiłem w oc i mi wychodziło a z tym jest inaczej :( niechce go spalić poprostu bo na nowego nie mam.

Dzięki za wszystkie linki :)

poczytałem sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ja swego D1600 po podniesieniu napięcia chciałem puścić na 166 to BIOS odmówił i wystartował kompa od nowa (wcześniej był czarny ekran i reset BIOSu) ale jak ustawiłem 172 to poszedł, pisałem o tym w wątku o AsRocku.

Podnoś po mału i za każdym razem testuj system czy jest stabilny, Prime95, SuperPi no i liczenie SETI, masz stabilne SETI to przeważnie komp przy innych zadaniach się nie powinien sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w swoim Duronie 1,4 odblokowac mnoznik. Z tego co wyczytalem i zrozumialem, to moj Applebred rozpoznawany jest przez program CPU-Z jako Revision B0. Czyli jesli chodzi o wszystkie modyfikacje typu drut-mod czy lączenie/przecinanie mostków to odpowiada on Thoroughbred'owi B0 :?: I rowniez przy korzystaniu z interaktywnych przewodników ze strony http://www.ocinside.de kwalifkuje sie on jako "Athlon XP T-Bred or Athlon XP Barton" :?:

W tematach o podkrecaniu linki do tych stron na http://www.ocinside.de byly wielokrotnie powtarzane, ale nie widze tam podanych kombinacji specjalnie dla Duron'a Applebred'a, wiec chcialbym sie upewnic, czy to faktycznie tak ma byc.

 

I jeszcze mialbym drugie podstawowe pytanie: napisano, ze aby zmieniac mnoznik musi on byc odblokowany. Ale chodzi tu rowniez o odblokowanie go metodą przecinania/łączenia mostków (a nie tylko fabryczne odblokowanie)?

 

Dziekuje za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...