Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde trudno mi powiedziec czy tego da sie odblokowac tego zekomo "wybranca" :D ktorego widzialem byl on koloru brazowego

Wiec jak chcesz mozesz zaryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze cie bardzo najlepiej jest wbic olowek w ta przecieta przestrzen miedzy kropkami i troche tam "powiercic: olowkiem :P zeby grafit polaczyl sciezki

1278197[/snapback]

Ja również bardzo dziękuję za opis i zdjęcie. Pierwsze wyraźne zdjęcie zielonego

Duronka z połączonym L2. :D

 

A teraz proszę o poradę, bo przyznam, że jeśli chodzi o overclocking to narazie jestem lamerem. :oops:

Moja konfiguracja:

- Płyta Soltek 75FRN2-L (nForce 400 Ultra)

- Pamięci 2x256 400MHz Geil CL 2,5 - w dualu (2,5-3-3-6)

 

Procesor: Duron 1400

Family: 6 Model: 8 Stepping: 0

FSB: 267,27 MHz Voltage: 1,488 V

OPN Number: DHD1400DLV1C Applebred Version: 0,4

Generation: 7 Model: 8 Stepp.: 0

0,13 micron Revision: A0

Announce Date: August 15, 2003 (kolor zielony)

 

Jeśli potrzebne jeszcze jakieś dane z procka to będę mógł go zdemontować

dopiero w weekend :(

 

Problem: :cry:

 

Zmieniłem stare pamięci bo myślałem, że to one są winne (2 rózne noname - 266)

na nowe w/w Geil w komplecie do pracy dual.

I chciałem na początek podciągnąć proca na magistralę 166(333) i zima

(wejście do Windy nie możliwe i co chwilę restart).

Obniżyłem więc swoje overclockerskie zapędy i chodzi w miarę stabilnie na

150(300). Co jest grane? :sad:

A miałem takie miłe plany, że może nawet pójdzie na 200.

Magistrala AGP/PCI - oczywiście zablokowana.

 

Czy to jakaś felerna seria? Czy trzeba podnieść napięcie?

Jeśli macie jakieś rady jakie ustawienia dobierać (magistrala x=napięcie y),

to proszę o pomoc. Mnożnika wolałbym nie ruszać, chyba że będzie to

nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na poczatek podniesc napiecie z defaultowego na 1.55 badz 1.60 i sprobowac wejsc na 166

A jak wyglada sprawa temperatur ??

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na poczatek podniesc napiecie z defaultowego 1.55 na 1.60 i sprobowac wejsc na 166

A jak wyglada sprawa temperatur ??

1290878[/snapback]

Z temperaturą nie ma problemów.

Pentagram Cu 100 - ten duży okrągły cooler.

Temp. nawet przy zasileniu wentyla na 5V

i testach obciążeniowych procek nie osiąga

więcej jak 45 stopni.

Przy puszczaniu na 166MHz, wentyl chodzi

na 12V i temp. poniżej 40 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na poczatek podniesc napiecie z defaultowego 1.55 na 1.60 i sprobowac wejsc na 166

A jak wyglada sprawa temperatur ??

1290878[/snapback]

Ustawiłem zgodnie z zaleceniami 166MHz=1,60V i działa!!!

 

DZIĘKI!!! :lol:

 

A jak mam potem dobierać napięcia do podnoszenia magistrali

i czy sensownie jest docelowo ustawić na 200MHz (bo więcej

to już bym się bał)?

Zależy mi, żeby komp się nie wieszał bo korzysta z niego

też ojciec do pracy i stabilność jest tu priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz ustawiles 1.60 i poszedl to sprobuj na 185 wejsc i sprawdz w prime95 czy jest stabilny przy takim napieciu wydaje mi sie ze powinno byc ok. a jesli wszytsko bedzie wporzo to dawaj na 200 i tak jak poprzednio prime95, jak by cos nie gralo to wrzucil bym mu 1.65V jesli temp nie byla by za duza, to meczyl bym go prime95 pare godz. wtedy bedzie wiadomo czy jest stabilny na FSB 200

Metoda prob i bledow cos pewnie wyciagniesz z tego duraka :)

 

 

:!: :!: :!: :!: Nie pisz postow jeden pod drugim :| masz kolo swojego posta taki przycisk "edytuj" :!: :!: :!: :!:

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz ustawiles 1.60 i poszedl to sprobuj na 185 wejsc i sprawdz w prime95 czy jest stabilny przy takim napieciu wydaje mi sie ze powinno byc ok. a jesli wszytsko bedzie wporzo to dawaj na 200 i tak jak poprzednio prime95, jak by cos nie gralo to wrzucil bym mu 1.65V jesli temp nie byla by za duza, to meczyl bym go prime95 pare godz. wtedy bedzie wiadomo czy jest stabilny na FSB 200

Metoda prob i bledow cos pewnie wyciagniesz z tego duraka :)

1291642[/snapback]

 

Wielkie dzięki - więc zaraz popróbuję,

a w sobotę zrobie z niego Athlonka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - więc zaraz popróbuję,

a w sobotę zrobie z niego Athlonka  :)

1291664[/snapback]

Ja mam Duraka 1600 @ Athlon 2600+

 

ale aby chodził na 10.5 x 200 musiałem dać mu 1,85 V - chłodzenie to freezone qc80-cu

 

temperaturka biega w okolicach 45-50 C w stresie (a więc całkiem bezpiecznie ... wieszać się zaczynał przy około 60C, jak miałem Spre FR II to też chodził stabilnie (prome95), jednak temp wynosiła jakieś 56C)

 

jednak z tego co widzę naszym prockom daleko do sempronów - kupiłem Sempa 2400+ dla mojego chrześniaka. Chodzi na 2000 MHz bez zmiany napięcia. Na 2300 MHz na 1,75V (FSB 230) - temp 42-47 C w stresie. Poszedłby z pewnością wyżej... ale zostawię go na 10x200 z powodu zasilacza Tracer/Megabajt 350W (dołożyłem mu wentyl dodatkowy zasysający z obudowy powietrze i na razie ładnie trzyma wszystkie napięcia)

 

Ja o 2300 MHz na moim duraku mogę sobie pomażyć (no chyba że na chłodzeniu H2O)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Duraka 1600 @ Athlon 2600+

[...]

Ja o 2300 MHz na moim duraku mogę sobie pomażyć (no chyba że na chłodzeniu H2O)

1291724[/snapback]

Ale chyba i tak nie jest źle??? :-P

Mi udalo się wycisnąć z mojego DURAKA1600 2224MHz na 1.775V. W aida32 wykrywa go jako Athlon 2700+. Chcialbym jeszcze więcej ale chyba musze zestopowac bo przy fsb 190 Windows zalicza zgona podczas startu. Czy to moze byc wina malego napiecia? Slyszalem ze max dla durona to 1.95V. to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz ustawiles 1.60 i poszedl to sprobuj na 185 wejsc i sprawdz w prime95 czy jest stabilny przy takim napieciu wydaje mi sie ze powinno byc ok. a jesli wszytsko bedzie wporzo to dawaj na 200 i tak jak poprzednio prime95, jak by cos nie gralo to wrzucil bym mu 1.65V jesli temp nie byla by za duza, to meczyl bym go prime95 pare godz. wtedy bedzie wiadomo czy jest stabilny na FSB 200

Metoda prob i bledow cos pewnie wyciagniesz z tego duraka :)

:!:  :!:  :!:  :!: Nie pisz postow jeden pod drugim :| masz kolo swojego posta taki przycisk "edytuj"  :!:  :!:  :!:  :!:

1291642[/snapback]

Popróbowałem i przy 166MHz przy 1,60V chodzi stabilnie i przeszedł pomyślnie 6 godzinne testy prime.

Niestety ustawienia 185 i 200MHz = 1,60 i 1,65V nic nie daje. Wyświetla w BIOSIe komunikat, że podkręcenie

się nie powiodło lub aby komp wstał konieczny jest reset BIOSu.

 

Ale nic to Athlon 1750MHz to i tak lepiej niż Duro 1400MHz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh uwaliłem duronka... :mur: coś mnie wzieło za zabawę mostkami :mad: nio i podczas przecinania, za głęboko chyba pojechałem nożykiem... proc kaplica :mur: aaa!! muszę od siorki pisać :mur: eh trzeba coś kupić nowego i taniego w miarę... chyba będzie ten procek http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42963351 myślę, że da się coś wyciągnąć, a może jakieś propozycje ciekawych ofert? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh próbowałem już z 10 razy lakierem przewodzącym... proc kaplica :mur: myślę, że płyty nie uwaliłem :/ eehhh trzeba żyć dalej... zaraz będzie athlonik mobile B)

Edytowane przez Prezes_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam athlona, mod ołówkiem, dopiero za 4. razem, opłaca się czasem być upartym, za to zdrapany laminat i po gwarancji.

 

Dziwi mnie tylko mniejsze zapotrzebowanie na Vcore i podkręcalność wyższa o 100mhz. Jeszcze do tego bardziej obciąża zasilacz, mimo że potrzebuje niższe Vcore.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój co do prądu to tak:2000- 1,45V:2100 już potrzebuje 1,575V, 2200 -1,65V, 2300 -1,75V,2400-1,85V.(teraz mam 196x12=2355, bo na 2400 jest troche niestabilny przez zasiłke??, na biosie Merlina d27 bylo lepiej.Testowałem go prime ale krotko(kilka minut) NFS2 chodził pół godziny i było ok, poza tym net i te sprawy.Proc zielony mixib, zablokowany mnożnik, 40 tydzień 03r.Na maxa dałem mu 1.9V na 2,4 ale na normalnym biosie mało stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach syntetycznych nie ma prawie różnicy między 64kb, a 256kb l2, w grach na pierwszy rzut oka też, a jednak w momentach w czasie gry w COD kiedy na duronie dostawał zadyszki, na d@axp nie jest tak źle, szczególnie widać różnicę, jak wyłazi dużo żołnierzy i w ogóle się dużo dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem w swoim odblokowac cache chyba z 9 czy 10 razy...i nie udalo sie, a proc to zielony mixib 0343 1600mhz

 

a co do najwiekszego vcore to na powietrzu kiedys dawalem 2.15V (wyzej tez ale mierny skutek) aby uzyskac 2400 a teraz potrzebuje mniej na wodzie aby byc stabilnym - srednio o 0.1V mniej przy tej samej czestotliwosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się zdecydowałem na próbę odblokowania cache w moim duronku (a to dlatego że mam teraz w domq tymczasowo drugirgo kompa z Sempronem 2200+@2600+ ;]). Udało się za pierwszym razem! i to ołówkiem, także teraz mam Athlona XP, czas na testy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duronik 1600 hula teraz na 2166Mhz, ale bez problemu ciągnie 2280 i pewnie pociągnął by więcej ale mam dupną zasiłkę Deer 350W masakra!!!! ciekawe czy Delta 465W coś zmieni?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zasilke masz nie za ciekawa a oc na takiej to jest igranie z losem :? Nie wiem jaka masz reszte konfigu ale i tak dobry zasilacz min 350W (chieftec, neotec, modecom, fortron) to wymog konieczny do bezpiecznego podkrecania :D A procek ladnie Ci sie kreci, u mnie stabilnie max to 2200 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ołówkiem, czy jest aż tak nietrwały? Dwa tyg. temu zmodowałem proc a już musiałem kilka razy poprawiać. Komp chodzi ok i nagle przy kolejnym uruchomieniu zonk, winda się nie ładuje, restarty, linux też sypie błędami. Poprawiam połączenie mostków i jest ok ale na chwilę, po jakimś czasie jest znowu to samo. Zauwarzyłem też, że dzieje się to coraz częściej, także może jednak ten cache nie jest całkiem ok? Nie wiem czy jest sens zamalować go lakierem :rolleyes:

Narazie starłem grafit z L2 i zostawiłem na L5 czyli Mobile Duron, zobaczę jak długo to podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ołówkiem, czy jest aż tak nietrwały? Dwa tyg. temu zmodowałem proc a już musiałem kilka razy poprawiać. Komp chodzi ok i nagle przy kolejnym uruchomieniu zonk, winda się nie ładuje, restarty, linux też sypie błędami. Poprawiam połączenie mostków i jest ok ale na chwilę, po jakimś czasie jest znowu to samo. Zauwarzyłem też, że dzieje się to coraz częściej, także może jednak ten cache nie jest całkiem ok? Nie wiem czy jest sens zamalować go lakierem :rolleyes:

Narazie starłem grafit z L2 i zostawiłem na L5 czyli Mobile Duron, zobaczę jak długo to podziała.

1351498[/snapback]

Witam!

U mnie było podobnie zmodowałem ołówkiem, a po 3 dniach zwis. Cały czas czarny ekran. Gdy wygumkowałem wszystko OK, ale niestety Duron :sad: . Zamówiłem na allegro lakierek pulsarvolt i za pierwszym razem Athlon :) . Obecnie chodzi tak jak w podpisie B) .

Moim zdaniem opłaca się od razu modować lakierem, nie kombinować z ołówkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ołówkiem, czy jest aż tak nietrwały? Dwa tyg. temu zmodowałem proc a już musiałem kilka razy poprawiać. Komp chodzi ok i nagle przy kolejnym uruchomieniu zonk, winda się nie ładuje, restarty, linux też sypie błędami. Poprawiam połączenie mostków i jest ok ale na chwilę, po jakimś czasie jest znowu to samo. Zauwarzyłem też, że dzieje się to coraz częściej, także może jednak ten cache nie jest całkiem ok? Nie wiem czy jest sens zamalować go lakierem :rolleyes:

Narazie starłem grafit z L2 i zostawiłem na L5 czyli Mobile Duron, zobaczę jak długo to podziała.

1351498[/snapback]

Niestety takie sa uroki modowania olowkiem, jest to szybki ale i bardzo nietrwaly sposob :-| Polecam Ci lakier, raz zamalujesz i bedziesz mial spokoj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam panowie pytanko do was jako uzytkowników duronów (chociaż nie tylko)

znajomy ma durona 1400, przerobionego na xp lakierem, pobawil sie troche w podkrecanie go i na 8RDA3+ proc okazuje sie bardzo ciekawy B)

na 2100mhz idzie na standardowym napieciu czyli 1.5V, na 12X200 idzie na 1.6V a na 2500mhz proc idzie na 1.65V i jest stabilny. Znajomy jednak z racji posiadania reszty sprzetu niezbyt "na czasie" czyli gf4ti i 256ddr pracuje na nim jak na 1833mhz z obnizonym napieciem do 1.45V bo nizej mu plyta nie pozwala - proc stabilny :)

Wszystko to dzieje sie na standardowym coolerq z wiejącym 40x40 na prawie 6000rpm.

Znajomy postanowil go sprzedac poniewaz uznal ze az tak ciekawy model mu niepotrzebny i wystarczy mu 1.6ghz i chce zarobic na wymianie. Procesor wystawil na allegro. Dostał od jednego z ludzikow ciekawe pytanie, dokladnie mówiąc - zacytuje :

 

"Dlatego ze 2500/1.65v raczej mnie nie satysfakcjonuje ;-) .

 

Mam chlodzenie freonowe procka i planuje mu dac wlasnie z 2.2 V i moze z 2850-2900 mhz mysle . Tylko kwestia czy procesor wogole lubia takie napiecia , bo np. moj obecny 1700+ wogolenie wstaje na 2.2 V (nawet na FC ) ., Max. dla niego zeby przeliczyl 4M superPi to 2.06 V i idzie wtedy na 2756 mhz .

 

Moze ma mnie Pan za pojeba ;-) ale FC naprawde cos daje - jak na WC szedl mi ten 1700+ na 2550/1.9 V tak na FC dochodzi do jakis 2670mhz/1.9V .

Moj 1700+ tez wlasnie robi 200x11 na 1.525V (na WC) ale sek w tym ze nie lubi woltazy powyzej 2 V :-( .

Stad moje takie dzikie plany co do Panskiego duronka ;-)

 

Nie spali sie, jak ma Pan przyzwoity cooler (moze Pan jeszcze otworzyc obudowe i okno w pokoju) nie Pan sie nie boi :-) . Prosze dac - no dobrze 2.15 V i z 2500 mhz (200x12.5 moze byc ) i sprawdzic czy bez problemow przeliczy SuperPi 4 M.

 

czekam na rezultaty

pozdrawiam

Piotr

"

 

 

teraz pytanie - znajomy obawia sie dac na procku az taki woltaż zeby sie nie okazalo ze bedzie puff i do widzenia. Czy moze więc on zrobic to bezpiecznie i jezeli tak to czy są jakies "specjalne procedury" związane z az tak wysokim Vcore ??

 

pozdrawiam i z gory thx za info na ten temat

postal1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wczoraj w nocy bawilem sie w podkrecanie mojego durona1600 i w koncu przy jakims napieciu 1.9v zaczolem bardzo czuć smród spalenizny :angry: no to wącham, wącham... i patrze - zasiłka (mozliwe ze to przez chlodzenie bo wentyl w w moim megashicie troche ciezko chodzi - tak na oko to <1000rpm) czy możliwe jest, że mi sie spali zasiłka i czy to może pociągnąć za sobą reszte kompa na takim napięciu ?? Aha i jeżeli ktos mial taki problem? czy nie powinienem sie bac korzystac z kompa z palaca sie zasilka?? (zaznaczam ze czuc smrod od jakiegos 1.7v na procu).

 

Mam zablokowany mnożnik :sad:

Proc chodzi na:

- 166*12*1.5V(2GHz) prawie stabilnie - po 1h45min w prime 95 jest blad

- 175*12*1.65V(2.1GHz) FULL STABLE - 4godziny prime i nic

- najwiecej stabilnie to około 182*12*1.9V(2.22GHz) przy budzie przy oknie czyli lipa jak nie wiem :mur:

 

czy jak sobie zmienie zasiłke to pomoże mi w podkrecaniu ??

POZDRO

 

@postal1

ja tam bym sie bał na takim napieciu pracować ale to twoj wybór i czego sie nie robi dla kolejnych MHz-ów :-P ;p;p;p;p !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie sprawdziłem mojego Durona 1600, wszystkie mostki L1 ma połączone czyli teoretycznie mógłbym zmienić mnożnik? Jakoś mi to jednak nie idzie z poziomu biosu:(

 

Oznaczenia :

DHD1600DLV1C

Y90S3SSB40460

MIXIB0409SPMW

wynika z nich, iż mnożnik zablokowany bo z 9 tygodnia 2004 r.?

Edytowane przez TAeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część. Prosze mnie od razu nie karcić. Jestem zielony w te klocki. A więc płyta główna fic kt-400pro, procek 1.6 duron 2x256 400MHz, radek 9550 128mb, zasilacz i coler ok. Chodzi mi o to że procek chodzi teraz 12x133=1596. Czy jak bym zmienił zworke na płycie na 166 to co by sie złego mogło stać. W biosie jest tylko zmiana częstotliwości i nie ma możliwości zablokowania pci/agp. Kiedyś szła na pare dni na 12x154 ale zmieniłem bo wyczytałem że żle to wpływa na dyski itd. Jak by ktoś życzliwy i wyrozumiały wyjaśnił mi po kolei co ,jak i gdzie...

Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

 

A więc przestawiłem zworke na 166. Procesor wykryty jako duron XP , 2000MHz (6x333). Komp wstał bez broblemu temp. procesora jest w tej chwili 41C. Może tak zostać?

Edytowane przez felek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...