Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Po wczorajszych zabawach doszedłem do wniosku, że sam tego nie rozgryzę.

Procesor jest w 100% nieprzetaktowywalny chyba :/

Obecnie 1.4Ghz 10.5x133Mhz Vcore (default) 1.529V, brązowy.

Model - Miuga 03355PMW DHD1400DLV1C

I teraz pytanie - czy COKOLWIEK da się z tego wyciągnać?

PC się resetuje już na samym zwiększeniu FSB ze 133Mhz na 150Mhz (a co tu mówić o 166Mhz dopiero).

Czy idzie ten model przeobić na Athlona? Bo słyszałem, że i to nie jest z MIUGĄ możliwe.

Czy może odblokować mnożnik (o ile i to jest w tym wypadku możliwe) i nim trochę podnieść?

Czy może wpierw zwiększyć Vcore i dopiero brać się za FSB?

Nie wiem - COKOLWIEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie czyta o mozliwościach nowych duronów, ale z tego powodu nasówa sie pytanie: czy idzie zrobić takie wały z Duronami z ostatnich serii (mam na mysli np. z przed dwóch tygodni) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecalem durona 1600 szlo wszystko fajnie ale moj ecs k7s5a nie wytrzymal tego... nie wstaje ale wszystkie wiatraki chodza, do biosu nie dochodzi. moze ktos wie czy to plyta na pewno czy moze np zacilacz? w kazdym razie na dysk i cd rom daje ladne 5 i 12V, ale plytka zasilacza jest ostro ponadpalana. Prosze o jakas podpowiedz nie bardzo mam gdzie sprawdzic chyba ze w serwisie ale tam trze 40zl zaplacic :) prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 

Po wczorajszych zabawach doszedłem do wniosku, że sam tego nie rozgryzę. 

Procesor jest w 100% nieprzetaktowywalny chyba :/ 

Obecnie 1.4Ghz 10.5x133Mhz Vcore (default) 1.529V, brązowy. 

Model - Miuga 03355PMW DHD1400DLV1C 

I teraz pytanie - czy COKOLWIEK da się z tego wyciągnać? 

PC się resetuje już na samym zwiększeniu FSB ze 133Mhz na 150Mhz (a co tu mówić o 166Mhz dopiero). 

Czy idzie ten model przeobić na Athlona? Bo słyszałem, że i to nie jest z MIUGĄ możliwe. 

Czy może odblokować mnożnik (o ile i to jest w tym wypadku możliwe) i nim trochę podnieść? 

Czy może wpierw zwiększyć Vcore i dopiero brać się za FSB? 

Nie wiem - COKOLWIEK :)

1. Jaką masz płytę

2. Jakie napięcie dajesz do 166 MHz

3. mnożnik raczej odblokowany - spróbuj mnożnikiem

4. jaki batch procka (to ostatnie cyferki z tego długiego numeru na procku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecalem durona 1600 szlo wszystko fajnie ale moj ecs k7s5a nie wytrzymal tego... nie wstaje ale wszystkie wiatraki chodza, do biosu nie dochodzi. moze ktos wie czy to plyta na pewno czy moze np zacilacz? w kazdym razie na dysk i cd rom daje ladne 5 i 12V, ale plytka zasilacza jest ostro ponadpalana. Prosze o jakas podpowiedz nie bardzo mam gdzie sprawdzic chyba ze w serwisie ale tam trze 40zl zaplacic :) prosze o pomoc

cmos?

 

ps. migua to shit i trza miec sczescie zeby cos poszlo wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 

Po wczorajszych zabawach doszedłem do wniosku, że sam tego nie rozgryzę. 

Procesor jest w 100% nieprzetaktowywalny chyba :/ 

Obecnie 1.4Ghz 10.5x133Mhz Vcore (default) 1.529V, brązowy. 

Model - Miuga 03355PMW DHD1400DLV1C 

I teraz pytanie - czy COKOLWIEK da się z tego wyciągnać? 

PC się resetuje już na samym zwiększeniu FSB ze 133Mhz na 150Mhz (a co tu mówić o 166Mhz dopiero). 

Czy idzie ten model przeobić na Athlona? Bo słyszałem, że i to nie jest z MIUGĄ możliwe. 

Czy może odblokować mnożnik (o ile i to jest w tym wypadku możliwe) i nim trochę podnieść? 

Czy może wpierw zwiększyć Vcore i dopiero brać się za FSB? 

Nie wiem - COKOLWIEK :)

1. Jaką masz płytę

2. Jakie napięcie dajesz do 166 MHz

3. mnożnik raczej odblokowany - spróbuj mnożnikiem

4. jaki batch procka (to ostatnie cyferki z tego długiego numeru na procku).

1. ASrock K7S8X

2. DEFAULT (1.52V)

3. No właśnie chyba nie :/

4. Pełny model - Model - Miuga 03355PMW DHD1400DLV1C T599627270563

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ David_69 : ja mam!!..całkiem wporzo..tyle ze mam zablokowany mnoznik :(

 

@ Logadin : napisz co za kostki tam masz.... moze po prostu niewydalają :(

nie musi tobyc wina proca

Ps: ( masz niskie Vcore..dołóz troszki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ASrock K7S8X

2. DEFAULT (1.52V)

3. No właśnie chyba nie :/

4. Pełny model - Model - Miuga 03355PMW DHD1400DLV1C T599627270563

1. Płyta ujdzie - jest taka jak moja (jeśli idzie o możliwości OC). Da radę

2. Musisz podnieść napięcie - na default zapomnij (1,75V lub 1,85V - ale do tego już lepsze chłodzenie potrzebne)

3. 03 35 - świadczy o tym, że masz szansę na odblokowany mnożnik (dopiero te które były 0340 i starsze są blokowane)

5. Batch to 0563 - więc nie jest źle, powinien się kręcić (w sumie seria nie jest jakaś OC terro, ale poradzi sobie, jak drut modem zwiększysz VCore)

 

 

A pamięci ? jakie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 1600 MIXIB 0352SPMW ma standardowo 1.48v i maksymalnie bez zwiększania vcore idzie do 150MHz czyli w moim przypadku 1800MHz... na vcore+7.5% miałem prawie posta na 2100MHz (nie pamiętm jakie to FSB) ale po chwili total zwiecha nawet DualBios z auto resetem Cmosa nie dawał rady, pamiętam że miałem stracha wtedy (jaka adrenalina :twisted: ). No i doszedłem do wniosku, że mój gigabacik nie nadaje sie do lepszego over, poczekam na jakiegoś Epoxa i lepsze pamiątki. pozatym drań sie grzeje cholernie (60oC) na pełnym obicążeniu (obudowa otwarta i całkiem niezłe AC Titanek :D) mimo wszystko pozostaje stabilny...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pamięci ODPADAJĄ :)

Kingstone 256MB 400MHz (sprawdzane na paru PC przy pożądnym OC i działają jak złoto).

Więc podniosę Vcore (na początek tak na 1.75V - czy już tutaj powinienem wywalić Cool Mastera i zainwestować w lepszy wiatrak?) na początek.

Co do mnożnika - jutro spradzę.

I jeszcze czy przerabiać tego Durona na Athlon XP? Czy się da (czytałem o MIUGA+Athlon mod i jakoś wszędzie ludzie piszą, że z tym modelem im to nei wychodzi)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Więc podniosę Vcore (na początek tak na 1.75V - czy już tutaj powinienem wywalić Cool Mastera i zainwestować w lepszy wiatrak?) na początek.

2. I jeszcze czy przerabiać tego Durona na Athlon XP? Czy się da (czytałem o MIUGA+Athlon mod i jakoś wszędzie ludzie piszą, że z tym modelem im to nei wychodzi)?

1. jeśli nie masz z miedzianą podstawką - to zainwestuj w lepszy cooler (do 1,75 V powinien wystarczyć Whisper Rock IV, powyżej - już niestety koszty rozna)

2. próbuj - ale do moda użyj lakieru electon, a nie ołówka, bo to nie zabardzo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując mamy do wyboru trzy wersje Duron’a 1,4

:

MIXIB 0402 (ZIELONY!); najlepszy do O/C

0337 (ZIELONY!); najlepszy do O/C

0335 (ZIELONY!); najlepszy do O/C

 

MIUGA 0334 VPMW DHD1400DLV1C; ??

0335 5PMW DHD1400DLV1C; ??

 

MIUHB 0406 TPMW; ??

 

 

Zgadza się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w stresie na moim Duronie 1600@ (12*160) miałem 43C przy 2900 RPM (obr/min) obudowa otwarta, dużo miejsca w pudle.

Mój Cooler to Tytan za 60 zł, wcześniej pięknie sobie radził z Bartkiem 2500+@3100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy taktowaniu 1845MHz temp (nie w stresie) 50*C to nie za wysoka? Czy jest to wina tego ze nie nakladalem pasty termoprzewodzacej tylko zdalem sie na silikonowa ktora byla na coolerze,a moze jakis feralny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fsb na 166mhz i podniosłem Vcore o 1% i nie wiem jaką mam temp.

w biosie podaje mi ok 28C, a aida podaje tylko temp. moba. (też tyle).

jaką on może mieć temperaturkę?

(działa stabilnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinowalbym odblokowac mnoznik ale boje sie ze proca uspie :(

aha karol-s

napisalbys jak sie sprawuje twoj proc??

chodzi o jakies benchmarki  

pozdrawiam  

_________________

jest bol bo w prime sie wywala ale to przez ram albo epoxa

co do testow na gf4 Ti 4200 udalo mi sie wycisnac w 3dmarku2001 - 14k ale nie pamietam ile bylo wtedy ramu (256 lub 2x256 bo musialem poczekac na druga kostke) jakie testy cie interesuja jeszcze??? max fsb jakie poszlo na moim sprzecie to 230

procek na codzien smiga 10x215 Vcore 1,625V synchro z ramem w dualu gierki chodza programy tez poza primem a w gold memory jedna kostka pokazuje bledy a jak dam je w dualu to juz nie pokazuje tylko sypie bledami i nie wiem co mam robic reklamowac kosc czy co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fsb na 166mhz i podniosłem Vcore o 1% i nie wiem jaką mam temp.

w biosie podaje mi ok 28C, a aida podaje tylko temp. moba. (też tyle).

jaką on może mieć temperaturkę?

(działa stabilnie)

podnoszenie na l7s7a2 napięcia w biosie czesto powoduje zwisy - lepiej już moda zrobić

 

temp poda ci speed fan np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fsb na 166mhz i podniosłem Vcore o 1% i nie wiem jaką mam temp.

w biosie podaje mi ok 28C, a aida podaje tylko temp. moba. (też tyle).

jaką on może mieć temperaturkę?

(działa stabilnie)

podnoszenie na l7s7a2 napięcia w biosie czesto powoduje zwisy - lepiej już moda zrobić

 

temp poda ci speed fan np.

wiesz chcialem tylko zobaczyc roznice miedzy athlonem a duronem Tobie ten duronik ladnie sie kreci ;)

a co do twoich bledow w pamiatkach to moze faktycznie przez mobo, pamietam jak epox udostepnil kiedys nowszego biosa i pisalo w txt ze ten bios rozwiazuje problemy z TwinMosami

moze masz podobny problem??

 

UPDATE

sorki to mialo byc do karol-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nowe Durony przy którymś teście w Prime95 daje ciała ze względu na swoją mniejszą pamięć L2 a tak w innych zadaniach no problem.

ale moj duron jest przerobiony na AXP 2600+ i ma 256kb L2 wiec to nie przez cache a na bank przez ram bo mam jakies prime w ktorym moge wybrac test tylko procka i wtedy sie nie wywala

 

@Jeffrey

co do biosu to zaraz sprawdze dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MIXIB 35 tydzień, zielony laminat. Bez problemu chodzi 11x200, w grach i programach bez zwisu, ale na 1,675V wywala się na Prime95 na trzecim teście (wiecej V nie dawałem). Na mojej płycie nie moge go puścić na 10,5, bo nie wstaje, więc muszę używać 11x191 (2100MHz rock stable). Teperaturki w strecie 56* (max, po kilku godzinach Prime). Średnio 45-50. Nie przerabiałem na XP, bo gdy zobaczyłem z bliska te małe mostki, to ręka mi się trząsła :lol: . Kiedyś porównywałem czas kompresji AVI>MPEG przy zmianie FSB. Przy zwiększeniu o 25FSB z 175 do 200 kompresja 80min filmu trwała o 10 minut krócej, więc chyba warto zwiększać chociaż FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...