Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Podkładki nie mam żadnej-gołe drewno [; To laser jest aż tak tragiczny czy co?? MX518 jest w sumie podobny do G5, dużo sie chyba nie różnią. Mylę sie bardzo czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kształt mają taki sam, tylko... MX518 jest gorzej wykonany.

Do lasera trzeba mieć specjalną podkładkę i tylko na pewnych podkładkach lasery działają poprawnie... Na razie jest taka chyba tylko jedna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kształt mają taki sam, tylko... MX518 jest gorzej wykonany.

Do lasera trzeba mieć specjalną podkładkę i tylko na pewnych podkładkach lasery działają poprawnie... Na razie jest taka chyba tylko jedna....

Z ciekawości- co masz na myśli? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steelpada QCk? każda myszka na nim chodzi

No chyba nie [;

Na QcK to akurat każdy laser świruje :]

... to już było wałkowane parę razy.

 

Na razie się nie wypowiadam oficjalnie - w niedługim czasie będę dysponował taką podkładką i wtedy okaże się na 100% jak to wygląda.

Póki co, dowiedziałęm się od mojego znajomego z pewnej firmy, zajmującej się produkcją sprzętu do grania, że na chwilę obecną podkładki firmy NOVA (te chyba 8000DPI) są na tyle różnorodne, iż lasery działaja na niej po prostu bezbłędnie.

Póki co są drogie i mają dzikie kształty. I osobiście się nimi nie bawiłem, ale niedługo dostanę na test coś w ten deseń, tyle tylko, że spod znaku innego producenta - wtedy napiszę jak jest dokładnie, ale zdaje się, że jest to powierzchnia wręcz idealna dla laserów i nie będą sprawiać na niej takich kłopotów, jak na np. QcK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem -.- i zastanów się kilka razy.

Jakoś nie rozumiem. Kumpel ma laserową i używa normalnie na biurku więc nie wiem co jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,ze jakbyście śledzili ten wątek, to znaleźlibyście niejednego użytkowanika skarżącego się na dziwny ruch lasera na QcK.

Dobra, powtórzę się i wiem, że nikt nie lubi mojego przemądrzania się, ale dla leniuchów zrobię ten wyjątek.

Każdy laser przy powlonym poruszaniu na QcK szarpie kursorem - cofia się o 1, czy nawet dwa piskele. Przetestowałem naprawdę sporo myszy i niejedną laserówkę - każda zachowywała się tak samo - działała niepoprawnie.

Jeżeli Wy tego nie widzicie - tym lepiej dla was, niektórzy jednak są bardziej wymagający i chcą absolutnego posłuszeństwa gryzonia.

Lasery świrują na większości podkładek i taka jest prawda - nie tylko ja o tym wspominam. Jak dla mnie tyle na temat.

 

A tak na marginesie to większość twierdzących, że lasery mają super elo precyzję, mają włączoną aklcelerację... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Razer Mantis Control i to jest najlepsze co do tej pory miałem. Kursor się nigdy nie cofa. Zdarza się że przeskakuje o dwa piksele ale i tak nie ma takiej siły żebym miał używac jakiejś optycznej zamiast lasera.

Laser działa na każdej powierzchni więc można mychy używac jak pilota leżąc w łóżku i oglądając filmy :P.

 

@pwlj - albo przesadzasz albo masz wyjątkowe wymagania :)

Ja gram często w Bf2 i precyzja lasera jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zdechł mi x-710 tzn.wyrobił się LPM ale podgiąłem go i niby jest OK.w każdym bądź razie chcę zmienić myszkę i kupiłem na allegro Hama Slide S1.kształt jak na moją rękę jest idealny,działanie przycisków takie jak bym sobie życzył.niestety po włączeniu kompa nie działa rolka.muszę wyjąć wtyczkę z usb i włożyć żeby zadziałała.poza tym precyzja wydaję się w porządku ale ja nie jestem nałogowym graczem i pogrywam od czasu do czasu.chciałem kupić mx400 ale no właśnie laser....i chyba podjadę dziś do MM i zakupię jakiegoś diamondbacka

 

 

edit.

 

no i pojechałem do Media Markt,nie było Razera żadnego a sprzedawca powiedział mi że Microsoft wykupił Razera i teraz jest tylko Habu a inne modele już nie są produkowane?zostały ponoć stany magazynowe tylko?

no to pojechałem do Saturna i dostałem Diamondbacka Salamander Red za jedyne 179zł :)

jest ok tylko te boczne przyciski są trochę niewygodne ale będę musiał się przyzwyczaić

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Z tego co wiem to Razer wydał tylko jedno urządzenie z sygnaturą Microsoftu.

 

Ale czy to oznacza że go całkiem wykupił :o Chyba nie...

 

PS. Mnie na QcK dobrze z laserem... Nie narzekam...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba przestanę tutaj udzielać :]

Nie moja wina, że mam wysokie wymagania i chcę, żeby mysz działała w 100% poprawnie [;

Nawet nasz niegdysiejszy bojownik o A4Tech X-750 przyznał, że kursor drży przy powolnych ruchach, prawda Orgiusz?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam do was wielką prośbę, chciałbym abyście doradzili mi w zakupie myszki komputerowej,(wiem że na ten temat był cały ten topic, ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie) ma ona być do kwoty 160 zł, chciałbym żeby nie męczyła przy długim graniu, była wygodna, z dobrych materiałów i oczywiście miała sensowne parametry;) myszka będzie wykorzystywana głównie do grania w takie tytuły jak CS:S, AA, tribes venegance, CDP phase one, mam nadzieję że można znaleźć myszkę która spełnia te wymagania :)

Z góry dziękuję za pomoc laikowi takiemu jak ja ;)

Edytowane przez Jooby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tak jak pisałem wyżej zakupiłem sobie Logitecha G5 w cenie 190zł i działa tak jak trzeba :P Jooby może MX518??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Masz wyłączoną akcelerację?

Nie instalowałem oprogramowania bo jestem przed formatem który będzie podczas długiego weekendu. Potem zainstaluje i zobaczy sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy krait jest dużo lepszy od razera diamondback plasma? bo szczerze mówiąc nad nim na rć" ie się najbardziej zastanawiałem... btw czy wiecie gdzie jest sklep komputerowy w Warszawie gdzie mógłbym "przymierzyć" myszkę? bo zwykle gdy się o to pytam w sklepach to sprzedawcy patrzą na mnie jak na idiotę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu... To jak Ty możesz wypowiadać się w ogóle o działaniu myszy, kiedy masz włączone przyspieszenie kursora.........................

 

Jooby, Krait to technicznie to samo co DB Plasma - jest tylko wygodniejszy i ma mniej przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam duże ręce więc specjalnie mi to nie przeszkadza ;) pwlj, czy znasz jakiś sklep z sprzętem komputerowym w którym mógłbym się do tych myszek przymierzyć? bo swoją aktualną zmieniam właśnie przez to że jest za mała, przez co niewygodna, jest bardzo podobna do tej http://www.logitech.pl/local/produkt/5766 z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym swoim pytaniu pisałem, Warszawa, a jak będzie jeszcze Ursynów to już w ogóle będę wniebowzięty ;)

W CH Arkadia w Saturnie masz MX 518, Kraita, DB (i resztę- Copper, G5 itp.). Wszystko możesz sobie macać ile chcesz :wink:

Co do DB, to dla wielu osób (w tym dla mnie) przyciski boczne są praktycznie bezużyteczne bo strasznie niewygodne/nieintuicyjne.

A obudowa Kraita (taka sama jak w Viperze) różni się znacznie od DB.

Edytowane przez AxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...