Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sie nie patyczkuje tylko 9,5x250 i flash menu

A ja uważam to za głupote... Bez obrazy. :D
To nie glupota, tylko niepotrzebna brawura. Ja flasciach!e max na 220 :D.

e no co wy se jaja robicie?

ja robie flash na SPRAWDZONYCH USTAWIENIACH

skoro 9.5x246 caly czas mi smigalo i do tego licze na tym seti to jaki problem?

ja nic nie skrecam jak flasciach!e ..

zadna brawura .. co ma msie bac ze moje stabilne prze prae tygodni ustawienie sie pierdzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz testuje WC .. jakeis nowe ustwaienia itd .. to bym nie ryzykowal flasha .. zszedlbym do ostaniego pewnego ...

ale jak ma sie wytestowane jzu ustawienia nie ma sensu zmieniac ..

a wczesniej keidys ktos jeszcze gadal o wyciaganiu L12 moda .. boze przecie to bez sens .. co ma jedno do drugiego ..

 

z innej beczki

czy ktos na d10beta4 ma tak ze mu sie blokuej klawa po wejsciu do biosa?

czasem mi sie tak dzialo potem przestalo a teraz duzo zmieniam i zauwazykem ze znow sie robi

do tego czasme zapisuje mi nowe ustawienia i sie nie bootuje .. musze dac reset ... i wstaje wtedy normalnie z zapisanymi moimi nowymi ustawieniami :D

 

swoja droga WC rox .. 1800+ @ 2535mhz 1.9v .. so far 1GHz OCed :)

 

z coldbootem nie ma problemu pmoge wylaczyc all zasialcz it wlaczyc i odpali .. some ideas? :?: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze jak ja flasciach!e na 220 to tez ma je stabilne, nie bede przestawial na 133 przed kazdym flashem.

Wychodze z podobnego założenia :) wkońcu 9,5x250 to stabilne, blendowane ustawienia których używam na codzień więc nie wiem dlaczego miałbym schodzić na FSB 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem sobie dysk z S-ATA i mam 2 pytania :

 

1,bios z jaka wersje sterownika mam wrzucic 4227 czy 4247 aby dysk chodził bez problemów ??

2.czy podkrecane FSB ma jakieś negatywne oddzialywanie na kontroler s-ata ? bo nie wiem jak to jest z nim bo sie tym nie interesowałem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem sobie dysk z S-ATA i mam 2 pytania :

 

1,bios z jaka wersje sterownika mam wrzucic 4227 czy 4247 aby dysk chodził bez problemów ??

2.czy podkrecane FSB ma jakieś negatywne oddzialywanie na kontroler s-ata ? bo nie wiem jak to jest z nim bo sie tym nie interesowałem  :roll:

marcinsz0--> jesli chodzi ktory sterownik SATA <4227 czy 4247> dac w biosie to musisz sprobować. U mnie Mam 2x 120GB Segate SATA i smigam na 4247......chociaz 4227 tesz dziala. U kumpla dziala tylko 4227 natomiast przy 4247 dyski są nie widoczne.....wiec musisz po koeji sprobować oba biosy....ale proponuje najpierw wgrac 4247....u wiekszej ilosci osob dziala.......wiec powinno dzialac rowniez u ciebie...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. wiec powinno dzialac rowniez u ciebie...powodzenia

to brzmi jakby mial jzu nie wrocic :D :wink:

a tak serio to jesli chodiz o bios to jedyny poza d10b4 na jakim dziala mi all na wysokim fsb bez problemu to ten pierwszy jaki byl z CPC off ...

dziwne rzeczy :>

jak sie uporam juz z WC to jeszcze potestuje biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem sobie dysk z S-ATA i mam 2 pytania :

 

1,bios z jaka wersje sterownika mam wrzucic 4227 czy 4247 aby dysk chodził bez problemów ??

2.czy podkrecane FSB ma jakieś negatywne oddzialywanie na kontroler s-ata ? bo nie wiem jak to jest z nim bo sie tym nie interesowałem  :roll:

marcinsz0--> jesli chodzi ktory sterownik SATA <4227 czy 4247> dac w biosie to musisz sprobować. U mnie Mam 2x 120GB Segate SATA i smigam na 4247......chociaz 4227 tesz dziala. U kumpla dziala tylko 4227 natomiast przy 4247 dyski są nie widoczne.....wiec musisz po koeji sprobować oba biosy....ale proponuje najpierw wgrac 4247....u wiekszej ilosci osob dziala.......wiec powinno dzialac rowniez u ciebie...powodzenia

nie wiem czy dobrze kojaze ale zawsze wydawało mi sie ze 4247 jest dla 4 kanałów s-ata :wink:

 

ja radze wgrać 4227

a co do podkrecania pci to nie ma ono absolutnie zadnego wpływu na s-ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec co sie moglo u mnie stac .

Bawilem sie ostanio z fsb i dualem . Memki mam 1 kosc kvr256/256 na bh6 i khx3200/256 bh5 i przy ok 3,3-3,4V na biosie D24-R3-ED-CPC.zip doszedlem do 245 stabilnego w primie i markach , 250 nie do konca stabilne , ale to kwetstia napiecie bo system ladnie zaladuje :wink:

wszystko bylo testowane na mnoznikach ok 7-8 x

Teraz gdy wylaczylem moda dla pamieci i mam ustawienia do worda ( koncze prace mgr) 10x210 1,65V 2-2-2-11 2,8V ktore na innych biosach takich jak d10b4,d23,d24 subzero bylo prime stable tak na tym D24-R3-ED-CPC.zip winda mi wywala blue screena na starcie :evil: przy 1,75V prime mi wczoraj lecial (blend memory zeby wykluczyc pamieci bo balem sie tez ze moglo im za wysokie napiecie zaszkodzic) 3 h po czym wylaczylem i wlaczylem odnowa i znowu lecia 3h.

Wszystko bylo OK. Dzisiaj zaliczylem freez , poprostu nie ruszalem kompa przez 2h a jak po tym wlaczylem internet explorer to komp zastygl , zawiesil sie .

 

Co to moze by ???

Ten bios jest taki cienki ???

Cos z memkami , albo procem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec co sie moglo u mnie stac .

Bawilem sie ostanio z fsb i dualem . Memki mam 1 kosc kvr256/256 na bh6 i khx3200/256 bh5 i przy ok 3,3-3,4V  na biosie D24-R3-ED-CPC.zip doszedlem do 245 stabilnego w primie i markach , 250 nie do konca stabilne , ale to kwetstia napiecie bo system ladnie zaladuje  :wink:  

wszystko bylo testowane na mnoznikach ok 7-8 x

Teraz gdy wylaczylem moda dla pamieci i mam ustawienia do worda ( koncze prace mgr) 10x210 1,65V   2-2-2-11 2,8V ktore na innych biosach takich jak d10b4,d23,d24 subzero bylo prime stable tak na tym D24-R3-ED-CPC.zip winda mi wywala blue screena na starcie  :evil:  przy 1,75V prime mi wczoraj lecial (blend memory zeby wykluczyc pamieci bo balem sie tez ze moglo im za wysokie napiecie zaszkodzic)  3 h po czym wylaczylem i wlaczylem odnowa i znowu lecia 3h.

Wszystko bylo OK. Dzisiaj zaliczylem freez , poprostu nie ruszalem kompa przez 2h a jak po tym wlaczylem internet explorer to komp zastygl , zawiesil sie .

 

Co to moze by ???

Ten bios jest taki cienki ???

Cos z memkami , albo procem ??

Na cholere to 2,8V i po kiego tego moda wyłączyłeś (oba mody ? ) ????

Daj 2,9V - BH6 lubią napięcie a 210 11-2-2-2 to i tak daleko poza ich specyfikacją

Na 2,9V żadnego chłodzenia ramy nie potrzebują ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec co sie moglo u mnie stac .

Bawilem sie ostanio z fsb i dualem . Memki mam 1 kosc kvr256/256 na bh6 i khx3200/256 bh5 i przy ok 3,3-3,4V  na biosie D24-R3-ED-CPC.zip doszedlem do 245 stabilnego w primie i markach , 250 nie do konca stabilne , ale to kwetstia napiecie bo system ladnie zaladuje  :wink:  

wszystko bylo testowane na mnoznikach ok 7-8 x

Teraz gdy wylaczylem moda dla pamieci i mam ustawienia do worda ( koncze prace mgr) 10x210 1,65V   2-2-2-11 2,8V ktore na innych biosach takich jak d10b4,d23,d24 subzero bylo prime stable tak na tym D24-R3-ED-CPC.zip winda mi wywala blue screena na starcie  :evil:  przy 1,75V prime mi wczoraj lecial (blend memory zeby wykluczyc pamieci bo balem sie tez ze moglo im za wysokie napiecie zaszkodzic)  3 h po czym wylaczylem i wlaczylem odnowa i znowu lecia 3h.

Wszystko bylo OK. Dzisiaj zaliczylem freez , poprostu nie ruszalem kompa przez 2h a jak po tym wlaczylem internet explorer to komp zastygl , zawiesil sie .

 

Co to moze by ???

Ten bios jest taki cienki ???

Cos z memkami , albo procem ??

Na cholere to 2,8V i po kiego tego moda wyłączyłeś (oba mody ? ) ????

Daj 2,9V - BH6 lubią napięcie a 210 11-2-2-2 to i tak daleko poza ich specyfikacją

Na 2,9V żadnego chłodzenia ramy nie potrzebują ...

Blue Screeny mogą się pojawiać na tym biosie - wyczytane na zachodnim forum, jak i na każdym innym biosie - u mnie d10b4 takie mi daje efekty, za to D24-R3-ED-CPC chodził OK ale wydajność była słaba - mam na myśli aplikacje typu 3DMark01 i Super Pi, w Sandrze przepustowość RAMu była OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac to chyba nie ram , bo gdy podniosle z 1,65 do 1,7 delikatnie sie poprawilo a na 1,75 to prime leci juz ok 12h. Tylko troche to dziwne zeby konieczne bylo podnoszenie tego vcore z 1,65 -> 1,75 8O

 

Moze sa jeszcze jakies inne odmiany tego biosu d24 ???

Jakie polecacie ???

 

ten moj to byl D24-R3-ED-CPC.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj u mnie niestety trzeba wiecej. Ale wy nie rozumieci mojego problemu . Problemem bylo to ze zmiana biosa ( cpu zostal bez zmian) wymusila podniensienie napiecia o 0,1V 8O  to nie jest normalne  :evil:

A ten dalej wierzy w odczyty mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi mu o to, że po zmianie biosu procesor aby dalej chodzić stabilnie musiał dostać więcej prądu.

Może inaczej:

stary proc - stable

stary bios

|

|

/

stary proc - unstable (lub stable, ale po podniesieniu napięcia)

nowy bios

 

O to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi mu o to, że po zmianie biosu procesor aby dalej chodzić stabilnie musiał dostać więcej prądu.  

Może inaczej:

stary proc - stable

stary bios

   |

   |

  /

stary proc - unstable (lub stable, ale po podniesieniu napięcia)

nowy bios

 

O to chodzi?

Na stabilność ma wpływ temperatura wewnętrzna CPU, a ona zależy od napiecia Vcore, ale tez warunków zewnętrznych.

 

Z tego wynika że warunki nie były porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warunki identyczne , tylko bios sie zmienil , po powrocie do d24 subzero wszystko wrocilo do normy .

 

 

WNIOSEK :

bios wymaga podniesienia vcore

 

tylko dlaczego az tak duzo :evil: rozumiem wahania ok 0,05V ale to jest 0,1V

 

WNIOSEK2:

bez miernika ani rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest jakis moderator ?:P

Ten "Pan" mnie zaczepia :P

 

Tak na serio to narazie zabawa z kompem jest zawieszona .Ustalilem juz termin obrony na 29 czerwiec :D

6 lipca wylatuje a gdy wroce moja maszyne bedzie miala moja najukochansza Zona na studiach a ja bede mogl sie nacieszyc chyba liczydlem ewentualnie kalkulatorem :evil:

Wtajemniczenie wiedza o co chodzi , wiem ze narzekam jak baba ale nalog to jest nalog. :twisted:

 

Z serca nie zycze nikomu takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był gdzieś link do tej stronki, więc podam

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=ABIt+nf7s

 

Ciekawe są pozycje na samym dole (po "added 5/22/04...")

Otóż bios "infinity" ma taką samą wydajność ramu przy CPU Interface Enabled jak Disabled :D

Co to oznacza chyba nie trzeba tłumaczyć - można pojechać wyżej z fsb (u mnie na tym biosie robię najwyższe - jak dotąd fsb ...)

Link dla leniwców http://abducted.henslfuk.nl/files/bios/d24...7_edc18.bin.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był gdzieś link do tej stronki, więc podam

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=ABIt+nf7s

 

Ciekawe są pozycje na samym dole (po "added 5/22/04...")

Otóż bios "infinity" ma taką samą wydajność ramu przy CPU Interface Enabled jak Disabled :D

Co to oznacza chyba nie trzeba tłumaczyć - można pojechać wyżej z fsb (u mnie na tym biosie robię najwyższe - jak dotąd fsb ...)

Link dla leniwców http://abducted.henslfuk.nl/files/bios/d24...7_edc18.bin.zip

A te ostatnie biosy ten "infinity" nie są czasem do Abita AN7 chciał bym wiedziec za nim zrobie flasha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był gdzieś link do tej stronki, więc podam

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=ABIt+nf7s

 

Ciekawe są pozycje na samym dole (po "added 5/22/04...")

Otóż bios "infinity" ma taką samą wydajność ramu przy CPU Interface Enabled jak Disabled :D

Co to oznacza chyba nie trzeba tłumaczyć - można pojechać wyżej z fsb (u mnie na tym biosie robię najwyższe - jak dotąd fsb ...)

Link dla leniwców http://abducted.henslfuk.nl/files/bios/d24...7_edc18.bin.zip

A te ostatnie biosy ten "infinity" nie są czasem do Abita AN7 chciał bym wiedziec za nim zrobie flasha

Mam go w NF7 więc ... nie pitol (ponadto zdaje się temat tamtego wątku to NF7 ...) Po prostu te biosy mają część ustawiń wziętych z biosu infinity, a drugi z AN7 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Abita NF7 rev.2, Bartona 2500 odblokowany mnoznik, 2*256 MB Hynix. Wszystko to chodzi u mnie maksymalnie na 225-230 MHz zaleznosci od trybu single/dual i timingow. Podejrzewam wlasnie ze pomoglby update biosu Abita ktory moze byc przyczyna tych problemow. Prosilbym kogos o podeslanie najlepszego biosa dla tej plyty oraz programu flasciach!acego. Marzy mi sie jakies 240 fsb i wydaje mi sie ze jest to do osiagniecia na tych ramach. Prosze rowniez o porady co i gdzie poustawiac zeby to wszystko chodzilo stabilnie. Jakby cos moge napisac wiecej o mojej konfiguracji. Pomoze mi ktos :roll: moj email kubrat@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...