Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, kurcze powiedzcie sami jak to jest z padaniem tych biosow, u mnie dopiero dzisiaj udalo sie odflashowac i postawic na nogi plytke, wczesniej poprostu padl bios i kupa.

 

Pewnej nocy zostawiam sobie kompa wlaczonego, rano sie budze a tu nie chce sie wlaczyc, do tego totalny trup. Myslale mze to wina zasilacza, odpalam na chieftecu 360 no i pupa, nie dziala, czarno i beznadziejnie. Myslalem na poczatku ze to wina zasilacza i ze wykonczyl mi uklady zasilania na plycie, bo juz od dawna prosil sie o wymiane.

Dopiero dzisiaj poszedlem do kumpla i zrobilem HOTFLASHA no i udalo sie odreanimowac plyte. Z tego co zauwazylem po analizie starego biosa to byl maly blad w bootblocku chyba i dlatego nei chcial ruszyc.

 

Swoja droga troche to dziwne ze tak nagle pada bios podczas pracy kompa, hmm az tak bardzo niestabilne sa te kosci w NF7 ?

 

Tak czy siak udalo sie i nie bylo to praktycznie trudne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukującym ciekawych biosów polecam przejrzenie ABIT NF7/S Rev2.0 : D25 Modded bios, by -=Merlin=-. Zaaplikowałem sobie wczoraj najnowszego - D25 rev.2.0.0C 01.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin= na mojego oryginalnego D19 i pierwsze wrażenie jest pozytywne - FSB dało się spokojnie ustawić na 220 MHz, podczas gdy poprzednio max to 211.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych modów na razie nie mam (zawsze lepiej mi się grzebie w softwerze niż w hardwerze :wink: ). z CPC to wiem, dlatego zapodałem tę wersję biosa (dostępne są obydwie - z CPC off lub on). nie miałem czasu bawić się dłużej z FSB, no i w końcu gdzieś jest granica tych 333 MHz kości :lol:, ale będziemy jeszcze próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, kurcze powiedzcie sami jak to jest z padaniem tych biosow, u mnie dopiero dzisiaj udalo sie odflashowac i postawic na nogi plytke, wczesniej poprostu padl bios i kupa.

 

Pewnej nocy zostawiam sobie kompa wlaczonego, rano sie budze a tu nie chce sie wlaczyc, do tego totalny trup. Myslale mze to wina zasilacza, odpalam na chieftecu 360 no i pupa, nie dziala, czarno i beznadziejnie. Myslalem na poczatku ze to wina zasilacza i ze wykonczyl mi uklady zasilania na plycie, bo juz od dawna prosil sie o wymiane.

Dopiero dzisiaj poszedlem do kumpla i zrobilem HOTFLASHA no i udalo sie odreanimowac plyte. Z tego co zauwazylem po analizie starego biosa to byl maly blad w bootblocku chyba i dlatego nei chcial ruszyc.

 

Swoja droga troche to dziwne ze tak nagle pada bios podczas pracy kompa, hmm az tak bardzo niestabilne sa te kosci w NF7 ?

 

Tak czy siak udalo sie i nie bylo to praktycznie trudne :)

dziwne. Ja wyjmowalem bios podczas pracy windowosa i sie nie wysypał system.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No biosik POLECAM. Standardowy Abitowski rozkład, brak zakłądki "load default" hehe :D ciekawe czemu? ;) d10b4 dawał mi niestabilne 240, a ten... 250MHz przeszedł Aidy i sandry (mam screeny). Obecnie piszę i siedze na D2, niepróbowałem jeszcze tych nowszych. Bios pierwsza klasa, bije d10 ze względu na FSB. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wiem, ten słynny "syndrom Abita" -> każda płyta inna.

 

Więc oficjalnie piszę, że to narazie jak dla mnie najlepszy bios, na którym ja osiągnąłem najwyższe FSB ;)

 

Chaos=> u ciebie źle się sprawuje? (d25 oczywiście ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Merlin wypuścił kolejną wersję swojego zmodowanego D25 :D :D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=-

 

"-Romsip Mod 1-31

-Optimirung

-CPU Disconnect Function as recomended by nVidia tech

-Alpha Timing : 2-3-3-3-3-3-4

-T(rc) : 9

-T(rfc) : 12

-Dimm Driving Strength : 6

-Dimm Slew Rate : 7 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wiem, ten słynny "syndrom Abita" -> każda płyta inna.  

 

Więc oficjalnie piszę, że to narazie jak dla mnie najlepszy bios, na którym ja osiągnąłem najwyższe FSB ;)

 

Chaos=> u ciebie źle się sprawuje? (d25 oczywiście ;) )

na zadnym poza d10 nic poza 240 nie zrobie ..

w niektorych nawet nawet sie winda zwiesza przy 230 (subzero 3dfire kolo 235 sie koncza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz na pokładzie d25 z CPC OFF, korzyści -> stabilne FSB 250MHz @ 3-3-4-11 @ 2.8V, przepustowość ramu trochę spadła ale rekompensuję to niższymi timingami. Biosik super.

 

PS. Jurass, ten link do biosika nie działa zabardzo :( A chętnie bym go sprawdził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne. Ja wyjmowalem bios podczas pracy windowosa i  sie nie wysypał system.....

A c ma piernik do wiatraka ? przeicez biosa sobie mozesz wyciagnac i system sie nie zwiechnie i nie wysypie, bios uzywany jest podczas startu systemu, pozniej sobie poprostu siedzi w plycie. mi bios padl podczas normalnej pracy systemu tak jak i wielu innym stad moje przypuszczenia ze te kostki sa albo podatne na bledy albo poprostu malo stabilne na nf7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świder: hmm..., jak coś pokopałem z bezpośrednim linkiem, to musisz wejść do tego tematu na forum Lowyat (link w moim pierwszym poście) i spróbować bezpośrednio z tamtąd. ja ściągnąłem ten nowy biosik wcześniej, ale ktoś też raportował problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz na pokładzie d25 z CPC OFF, korzyści -> stabilne FSB 250MHz @ 3-3-4-11 @ 2.8V, przepustowość ramu trochę spadła ale rekompensuję to niższymi timingami. Biosik super. 

 

PS. Jurass, ten link do biosika nie działa zabardzo :( A chętnie bym go sprawdził :D

Ciekawe dlaczego spada przepsutowosc RAMu :(

(u mnie w everscie na oryginalnym biosie jest przy:

- FSB 200 i mnozniku 11 jest READ ~2812, WRITE ~1100

- FSB 220 i mnozniku 10 - READ ~3016, Write ~1063

 

przy biosie D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=-:

- FSB 220 i mnozniku 10.5 - READ ~2569, WRITE ~1040

 

Zatem jak widac jest dosyc spora roznica w wynikach i to na niekorzysc biosu merlina, gdzie dodatkowo dalem lepsze timingi dla pamieci)

 

Czy to wystepuje tylko z CPC OFF, czy moze na CPC ON jest normalnie ?

 

Chetnie przetestowalbym u siebie, ale jak na zlosc udalo mi sie sciagnac tylko i wylacznie D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=-, reszta linkow nie dziala. Nawet do biosow 3dfire i subzero linki nie dzialaja :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 2.0.0C z cpc On, CPC OFF ustawia command rate na 2T, gdy przy ON jest to 1T, u mnie spadek na tym samym FSB i timingach to ok 150MB w odczycie i 100 w zapisie.

Dla mnie najlepszy bios to ftp://62.178.109.212/Merlin%202/D25%20rev...0-=Merlin=-.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem d25cpconrev1d czyli cpc on i faktycznie przepustowosc RAMu wzrosla do normalnych wartosci.

A poki co udalo mi sie podkrecic FSB do 235 z mnoznikiem dla procka 10 (musialem podniesc napiecie dla procesora do 1,725 ;/ ) jednak narazie musze wrocic do 200x11, bo juz nawet przy tym ustawieniu SB grzeje sie niesamowicie - po prostu parzy...

 

Takze jak widac, BIOS zdecydowanie lepszy od oryginalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem plytki NF7-SL.Przełożyłem do niej wszystkie elementy z poprzedniej(asus a7v8x-x) między innymi kości pamięci DDR333 no name i pojawia się problem.Na standardowej magistrali 333 PRIME95 wywala mi nastepujacy komunikat:

"test1,400 lucas-lehmer iterations of m19922945 using 1024kfft length.

fatal error:rouning was 0.5 expected less than 0.4

hardware failure detected,consult stress.txt file."

przy obnizonym fsb do 266 test przechodzi,ale kości standardowo są 333.Wgrałem ten bios,którym się tak zachwycacie D25.1 z nadzieją,że tym razem bedzie ok,niestety jest to samo.Co radzicie,rozumiem,że to kości noname,ale na poprzedniej plycie chodziły ok.

W sumie testy w AIDA nie są aż takie złe,przy fsb 333 wynoszą 2415/1015 na Bartonie 2500+ nie kręconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...