Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

"odkurzylem" 2 kompa i przewijalo sie u mnie ostatnio troszke pamiatek-zostaly Hynixy BT-D43(2x512 jednostronne) no to zapodałem 250MHz na jedna najpierw-na memtesci dobila do 256MHz-pozniej dolozylem 2 do duala i memtest na 245 czysty

-i tak sie zastanawiam(bo ostatni na nf4 wiecej siedze) czy to aby nie za duzo na FSB ???

Biosik to niezmiennie Merlin/Mavers bios na d26 z CPCoff

to chyba dobry wynik jak na nf2 ???

1604841[/snapback]

Czym testowales pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. kupilem ostatnio dual kit kingstony 2x512 cl3 na kostkach infineona (czy jakos tak :P ) w dualu ida 220mhz a w singlu nie wstaja wogole. I pytanko czy po zmianie biosa na jakis inny (mam d26 taipan cpc on) pijda wiecej :?: spotkal sie ktos z tymi pamiatkami?? ile mozna z nich wycisnac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Hynixy, a te są dobre. Ja mówię  większości takich jak Samsungi czy Elixiry, gdzie większość nie wydala.

Poza tym masz dwu- czy jednostronne 512ki??

1616081[/snapback]

sa jednostronne. or Arche z allegro

Tylko sie zastanawiam czy kupic druga do duala.

Bo jak teraz nie kupie to juz chyba nigdy.

Tylko czy to cokolwiek da ? Czy przy 1gb ramu cokolwiek wydajnosc wzrasta ?

 

Bo w sumie szkoda mi 230zl, wolalbym za 350 se jakiegos mobila kupic zeby ten system troche podrasowac bo cudow nie osiagne, musialbym chyba juz na A64 przejsc ale mi sie nie oplaca, bo plyta nowa,. jeszcze roku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będziesz podkręcał to nie ma powodów do zmiany BIOS. Oryginalny BIOS jest OK.

Zmiana BIOSu jak w przypadku każdej innej płyty jest obarczona takim samym ryzykiem głównie związanym z użytkownikiem i/lub dostawcą energii elektrycznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie jestem mocny w kreceniiu prockow,ale mam pytanie :)

Mam semprona 2600+ i chyba slabo sie kreci bo przy Vcore 1.7 moge podniesc magistrale maks do 189 ,potem juz Windows nie chce ruszyc.Chce podkrecic tak procka zeby pracowal stabilnie i nie grzal sie za bardzo, a jednoczesnie wycisnac z niego troche.. czyli powiedzmy satysfakcjonowala by mnie czestotliwosc magistrali na poziomie 200Mhz..

 

Czy wgranie jakiegos zmodowanego biosy np d27_619R2 pozwoli mi wycisnac te 200 Mhz przy Vcore 1.7 ?

 

z gory dzieki za porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, znalazłby sie może jakis opis (PL) komend dostępnych w BIOSIE NF7 ? tzn poprzez włączenie lub wyłączenie których możemy usprawnić działanie komputerka itp ... prawda jest taka że jest ich tam od groma ... a w większości nie wiem któa do czego słóży ...

Z góry dzieki za odp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was prozbe!!

Moj komp to Sempron 2500 wkrecnony na 2080 mhz 2x 512 cl 3 400 mhz (dzialaja w dualu chodz nei sa przystosowane) plyta glowa abit nf7 -2.0 s dysk ata 80 GB barakuda cdrwa i w sumie to wszystko. Jaki bios by byl najlepszy dla mnie ?? Dodam tylko ze mam mysk pod usb siec drukarke po LPT a czytelm gdzie niegdzie ze niektore biosy wylanczaja LPT i inne glowna. Wiec prosze o pomoc . Aha jeszcze prosze o pomoc w naj najlepszej konfiguracji biosu jest strona ogule o abisie i ja tam tylko zmiana co jak ustawic pomoze mi ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was prozbe!!

Moj komp to Sempron 2500 wkrecnony na 2080 mhz 2x 512 cl 3 400 mhz (dzialaja w dualu chodz nei sa przystosowane) plyta glowa abit nf7 -2.0 s dysk ata 80 GB barakuda cdrwa i w sumie to wszystko. Jaki bios by byl najlepszy dla mnie ?? Dodam tylko ze mam mysk pod usb siec drukarke po LPT a czytelm gdzie niegdzie ze niektore biosy wylanczaja LPT i inne glowna. Wiec prosze o pomoc . Aha jeszcze prosze o pomoc w naj najlepszej konfiguracji biosu jest strona ogule o abisie i ja tam tylko zmiana co jak ustawic pomoze mi ktos??

Prosze bardzo: D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 Powinien sie sprawdzic w Twojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie mi, który z biosów Merlina najbardziej odpowiadałby do mojego kompa??

 

 

Płyta główna Abit NF7-S v2.0, mikroukład płyty głównej-nVIDIA nForce2 Ultra 400

ID płyty głównej bios orginalny 11/22/2004-nVidia-nForce-6A61BA1BC-27

Typ procesora barton 2500

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR SDRAM) dual 2x512 ram kingston 400MHz CL3.0

Row active dealy 8

Ras to Cas delay 3

Row precharge delay 3

Cas Latency time 3.0

Karta graficzna RADEON 9800 PRO (128 MB)

Dysk ST380013 AS SCSI Disk Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Zasilacz tagan 380W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam plyta NF7 S bois standardowy

Athlon 3000+

na tym Freezone QVC 100 Cu+

2x kingston 256 400

chcialbym go podkrecic a na tym biosie cienko mi to idzie

 

Mozecie polecic jaki bios bo jestem kompletnym laikiem Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat BIOSów do NF7-S v2.0 i jestem teraz całkowicie zmieszany... Nie wiem wogóle co wybrać. Na standardowym BIOSie abita mój Athlon 1700XP+ postował max na 230FSB. Natomiast stabilny to jest on tylko na 215FSB. Oczywiście daję mu dużą dawkę VCore I tutaj moje pytanie. Jaki BIOS polecilibyście mi do mojego sprzętu:

 

ABIT NF7-S v2.0 L12MOD

Athlon 1700XP+

2x512MB PDP Patriot XBLK3200 2-2-2-5

GF4Ti4200 128MB AGP8x (350/430)

160GB Seagate Barracuda 7200.9 SATA

CDRW

CD

Chieftec GPS-400AA-101A

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co polecac poprostu musisz troche posiedziec nad bisosami merlina od d26 do d27 i przedewszystkim patrzec jakie one sa (1T czy 2T) no i zalezy czy masz odblokowany mnoznik bo fsb w duze mierze zalezy od pamieci i od chlodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, chciałbym spróbować wgrać D27 ale system nie wstaje bo stery od Sata są nowsze niż systemowe. Mam zainstalować nowsze stery w Windowsie i wtedy wgrać nowy bios? Jeśli tak to nakierujcie mnie na te stery.

 

A mooże trzeba po prostu przeinstalować system?

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poprostu zaktualizować sterowniki ściągając nowszą wersję.

 

P.S. U mnie przy zmianie biosu na D27 takich problemów nie było.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum :) Proszę Was doradźcie mi jaki zmodowany BIOS polecacie do mojego konfigu?

Sempron 2400+

Abit NF7-S (kolorowy ;))

Gigabyte Radeon 9550 128MB

512MB ram 2,5-3-3-8@333MHz 3,0-4-4-8@400MHz, jakieś no name chyba (na kościach jest napisane V data)

80GB ATA Maxtor podłączony przez Serillel pod SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...