Skocz do zawartości
fipa

Dzierganie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

 

Mam Maxtora 120GB na ATA/133, oczywiście 7200RPM. :)

 

Gdy kopiuje cos z partycji na partycję, albo ja inny dysk, to słychać bardzo denerwujące dzierganie, czy inaczej mówiąc prytanie (sorry za to określenie, ale wydaje mi się dość obrazowe).

 

Słyszałem o programiku AMSET 4.0, ale nie wiem skąd go ściągnąć i jak go użyć pod WinXP. Szukałem na forum i na www.google.pl i nic nie znalazłem. Może Wy coś poradzicie :?:

 

PS.

Nie wiem czy umieszczam topic na właściwym dziale. Jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości takiego zachowania dysku:

 

1. Dysk ma wade fabryczną i przy kopiowaniu z początku talerza na końcowy piszczy jak szalony.

 

2. Mało prawdopodobna czyli źle dokręcony dysk do obudowy i rezonans idzie na całą obudowe!

 

RADA:

A> Przeprowadz defragmentacje wszystkich partycji

B> Po defragmentacji jeśli dżwięk nie znikł w dostatecznym stopniu polecałbym ci podłaczyć u kogoś ten dysk i sprawdzić czy podobnie działa i czy wydaje takie dźwięki! Jeśli nie to znaczy, że wina leży po twojej stronie. Jeśli dźwięk jest taki sam i punkt "A" nic nie pomógł to wymień dysk na nowy, zgłaszając usterke. Pamiętaj, że Maxtory wydają dżwięk lekko słyszalny tzw. "piszczenie" przy kopiowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A> Defragmentacje całości przeprowadzałem kilka dni temu.

B> Dysk u każdego działa tak samo (dzieje się to samo).

 

Miałem kiedyś Seagate 80GB ale 5400RPM i było to samo. Kumpel ma Samsunga 10GB i też tak ma, więc to raczej nie jest wada fabryczna. To chyba chodzi o ruchy głowicy dysku. Gdzieś na forum czytałem o tym programiku i że on pomógł w tej sytuacji, ale nie wiem skąd go ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

 

Ok nie wiedzialem o tym programie! podejrzewalem najgorsze. Ja mam Baracude 120GB i chodzi cichutko. Slychac lekkie zgrzyty ale trzeba trzymac ucho przy obudowie dysku. Dotego mam wyciszony komputer wiec malo co slysze co sie dzieje w obudowie. Polecam kazdemu Bracude jest super. No problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...