Skocz do zawartości
harbi

ECC

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup nowych kosci ramu, a przegladajac oferte Komputronika, natknalem sie na produkt Kingstona z obsluga ECC - czy moglibyscie mi napisac co to dokladnie jest i czy warto w to zainwestowac dodatkowe 50 zl :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie doczytalem przed kupnem kompa to te ECC to jest jakies dodatkowe sprawdzanie poprawnosci danych w ramie czy jakos tak i z tego co pisali tylko dla serwow na dobra sprawe przydatne wiec se odpuscilem. Moze ktos zna sie lepiej to Ci to dokladnie opisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup nowych kosci ramu, a przegladajac oferte Komputronika, natknalem sie na produkt Kingstona z obsluga ECC - czy moglibyscie mi napisac co to dokladnie jest i czy warto w to zainwestowac dodatkowe 50 zl  :?:

Pamięci ECC [ error check & correcting ] niemają w sobie nic ciekawego prócz tzw. korekcji błędów. Ani z nich pożytku - jeżeli chodzi o wydajnośc, ani z nich pozytku jeżeli chodzi o overclocking... chyba , że zależy tobie na super stabilnym sprzęcie to bierz je smiało ( dodam , iż twoja płyta także musi posiadać obsługę takowych pamięci, inaczej "nidyrydy" )... dedykowane głównie serverom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...