Skocz do zawartości
POWER BY AMD

nic nie dające agp x8 test tomshardware

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co w tym takiego dziwnego ze agp x8 nic nie daje przeciez to bylo wiadomo odkad tylko sie pojawilo ba mialo sie pojawic :lol:

zobacz sobie gif 23 i teraz pomyśl o tym co napisałeś

tak widze... ale logo tomsa na srodku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to róznice na karcie 4ti 4200 z agp x8 piszemy ze nie daje to duzo a jednak. róznice nie sa tak duze w kazdym tescie ale jednak czasami te pare fps zawazy o płynności

 

Hmm chyb amasz coś z oczami bo ja wszędzie widze wzrost wydajności na AGPx8 i to od 0,2fps do 15fps ! jednak w wiekszoci róznice rzędu 1,5fps - 4fps czyli normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem o co chodzi jak raz oglądałęś cały test wcześniej to linki beda działac ale jak nie oglądałęś ani razu to nie beda działać trza manualnie przejzec

 

http://www20.tomshardware.com/graphic/2003...es/image025.gif

 

http://www20.tomshardware.com/graphic/2003...-charts-15.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim to zastanawiam sie czy nie mozemy tu mowic o bledzie, bo wynik a'la FX 5200 to raczej wydaje mi sie malo prawdopodobne, tymbardziej ze gralem Call of Duty z FSAAx4 i nie wydawalo mi sie zebym zauwazyl 24,5 kl/s a tu jest P4 3,2 a ja mam XP1700!!! a byloby to juz wyraznie widac...

 

:wink: dla przykladu GF 4600 vs GF 4600 x8 to tylko 0,6 klatki różnicy

 

Dołączona grafika

 

Ten test przede wszystkim ukazuje wplyw wiekszej ilosci pamieci przy wykorzystaniu FSAAx4, a nie roznicy wynikajacej z AGPx8 :wink: ...

 

GF4 Ti4200 128 ma pamieci 444 MHz a jednak osiaga 41,4 kl/s natomiast GF4 Ti4200 64 ma pamieci 514 MHz a osiąga 24,5 kl/s a ten AGPx8 ktory tez musi byc 128 MB (szkoda ze tego nie dopisano) ma jedynie 5,1 klatki wiecej wiec wcale to nie jest duzo i moze wynikac juz z samych roznic kart, nie napisano jaka karta jest jaka wiec jest to troszke nie fair bo karta karcie nie rowna, czy GFTi4200 64/128 i 8x to sa karty tego samego producenta? to jest wlasnie to co mozna sie jedynie domyslac...

 

w przypadku 4600 i 4600x8 widac ze roznica jest bardzo niewielka

 

nie bardzo wierze w te wyniki, tu ktos mogl sie pomylic w koncu to ogromny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wyniku tu sązrąbane poniewąż jak w tablece pierwszej pisze ze z AAx4 gef4 ti 4200 ma tylko 24,5fps ! gdy ja z AAx4 i full detalami 1024x768x32 i Anizox8 mam 50-60fps !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no ta agp x8 ma raczej 64 mg bo ma taktowanie 513

a pozatym lukasrzmasz pewnie podkreconą grafe przy takich ustawieniach miedzy ich a twoim confidiej jest tyle róznic ze nie mozna tego tak porównywac

Tyel ma mna nie kręconej grafie ! na kreconej to mam ze 20fps więcej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no ta agp x8 ma raczej 64 mg bo ma taktowanie 513

taktowanie nie musi dowodzic tego czy jest 128 czy 64, jest ogrom 128-mek taktowanych 513, moim zdaniem informowanie w tescie w polowie kart ile jest pamieci a w drugiej nie, jest troszke nie fair, kazda karta powinna byc szczegolowo opisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze róznica w agp nie jest taka mała jak by sie wydawało

Powered by AMD ale spojrz na to co mowia wszycy userzy kart agp x8 oni maja porownanie czarno na bialym i nie musza wierzyc testom tymbardziej tomsa ;) Moim zdaniem agp x8 bedzie mialo znaczenie jak wejda gry w pelni wykorzystujace textury 128mb (wtedy rowniez bedzie mialo cos wiecej do powiedzenia 128mb pamieci) bo poki co agp x4 w zupelnosci wystarcza i rzadko ktora gra jest w stanie go "zapelnic" (jesli wogole takowa jest) tylko pojawia sie kolejna sprawa jak wejda gierki ze 128mb textures to pewnie pojawi sie agp x100 :lol: ;).

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no róznica nie jest oszołamiająca ale jest w jednym miejscu wieksza w 2 mniejsza ake jest 

a po agp x8 bedzie pci expres wiec na agp x16 chyba nie ma co liczyc

no to wlasnie o tym mowilem ze taka roznica to byla od poczatku. Napewno nie jest taka jak w niektorych testach na tomsie zreszta cholera wie jakie poszczegolne karty mialy taktowanie ile pamieci raz pisze np.: ti4200 x8 a raz ti4200 a raz ti4200 64 :? dla mnie ten test troszeczke naciagany i LOLkowaty jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest taka jak w niektorych testach na tomsie zreszta cholera wie jakie poszczegolne karty mialy taktowanie ile pamieci raz pisze np.: ti4200 x8 a raz ti4200 a raz ti4200 64 :? dla mnie ten test troszeczke naciagany i LOLkowaty jest :?

No a jeszcze fakt, ze nie podano producentow tak samo dziwi

 

Zreszta, co by nie bylo to i tak wejdzie kolejny standard "3w1" bo to jest popularne naciagac klientow, im wiecej nowych standardow tym wiecej kasy :wink: ...

 

I co gorsza coraz bardziej rozwija sie to niekorzystnie dla klientow, bo producenci i programisci tak szybko wdrazaja nowe technologie, np dxy itd itp ze nawet nie zdarzą pozadne gry powstac a juz jest nowy standard i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pci express x16 to nic innego jak taki odpowiednik AGP x16 tylko ze zmieniona nazwa by ludzie dali sie nabrac  :lol:

Nie do końca ponieważ Pci express bedzie uzywany nie tylko zamiast Agp ale jeszcze pci. I podobno gdzieś cczytałem cos ze ma byc jakis bezpiecznejszy ale w jakim sensie to nie wiem.

 

Ogólnie z testu to widac dobrze ze opłaca się znaleźć r9500 128Mb i zmodowac na 9700pro.

 

A co do linków to one działaja tylko trzeba je skopiować samemu lub kliknąc na nie i w oknie przegladarki ktore sie otworzy kliknac myszka na paskek adresu i przycisnać enter. Maja po prostu zakaz hotlinkowana rysunkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...