Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

A może drzwi prowadzące do pomieszczenia gdzie "uwaga to ucieszy wszystkie dzieci neostrady chcące pojechać do Czarnobyla" może zobaczyć roztopiony rdzeń?

 

Ten screen wymiata (Jordan rządzi, szkoda, że nie ma tam kosza) :)

http://stalker.funday.pl/images/photoalbum...m_1/stalki4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

W dodatku jakiś trup tam wisi ale w tyle widać łąki na które pewnie nie da się wejść oj mam wrażenie, że ta strefa się składa z takich map jak w becie do multi... a miało być jak Gotik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co Ty myślałeś, pewnie, że się składa z takich map jak do MP to normalne. Ale do tego będą zupełnie inne zapełnienia map - stwory, potwory, ludzie i coś tam innego. To na 100% da inny klimat i nawet nie zaóważysz, że jesteś na mapie którą znasz.

 

ORT : zauważysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale co wy za brednie wygadujecie? Gra sie nei składa z takich map jak w becie MP!! Multiplayer to tylko wycinki z map sigle player. Wszędzie można chodzić ... cały teren jest dostępny dla gracza. 90% nawet od samego początku gry

 

 

http://img231.imageshack.us/img231/5930/stalkereh6.jpg

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82, coś Ty się z choinki urwał ;) Wszyscy dobrze wiedzą, że są te gigantyczne tereny po których można łazić, ale te główne lokacje w SP to te same lokacje co mapy z MP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga82, coś Ty się z choinki urwał ;) Wszyscy dobrze wiedzą, że są te gigantyczne tereny po których można łazić, ale te główne lokacje w SP to te same lokacje co mapy z MP.

No ja nie wiem, po waszych wypowiedziach do takiego wniosku doszedłem i dlatego sie tak oburzyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza określenie "fałszywe zakończenie"?

No właśnie, jak fałszywe?

 

Zakończenie to zakończenie. Ma być kilka, a że gra rozgrywa się w przyszłości w post nuklearnej zonie, jak mogą być prawdziwe zakończenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak fałszywe?

 

Zakończenie to zakończenie. Ma być kilka, a że gra rozgrywa się w przyszłości w post nuklearnej zonie, jak mogą być prawdziwe zakończenia :D

No coś tam poszukałem i wychodzi na to, że fałszywe są te nierozwiązujące zagadki, to zakończenia, które nie odpowiedzą na zadane na początku gry pytanie(pytania) i nie rozwikłają głównego quest'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touchdown na forum stalker.pl napisał:

Wiec ostatecznie w grze znajdzie sie siedem zakonczen: dwa prawdziwe i piec falszywych. To na jakie zakonczenie natrafimy bedzie uzaleznione od kilku rzeczy; jesli bedziemy grac wykonujac tylko glówne zadania, jedno po drugim, bez zadnej 'badawczej' inicjatywy z naszej strony, natrafimy na jedno z falszywych zakonczen. Innym czynnikiem jest nasze zachowanie w Strefie, to czy bedziemy zabójca, dobrym stalkerem pomagajacym tym, którzy znajda sie w potrzebie, czy handlarzem (moze nawet badaczem Strefy, ale to juz tylko moja spekulacja) równiez bedzie mialo wplyw na koncowy rezultat. Bardzo ciekawa rzecza jest to, o czym napisal serwis Igromania; podobno jesli bedziemy sie kierowac w strone dobrego zakonczenia, 'odblokuje sie' jedna trzecia gry, która jest niedostepna w przypadku falszywych zakonczen. Niestety nie wiem, jak to dokladnie dziala, podejrzewam, ze ta dodatkowa czesc gry to questy scisle zwiazane z zakonczeniem, na które niewatpliwie natrafimy, moze spotkamy nowe postacie.

 

No nie znowu za "nic" dostałem % ostrzeżenia. no nieee :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te 3 filmiki z gameplay podane wcześniej. W tym 3 jest mapa fabryki z MP, nieco zmieniona, a co ciekawe, to w piwnicy (której w MP nie ma) piętrowego budynku jest jakiś sub-level :D z laboratorium, dotyczący jakiegoś questa. Momentami przypomina mi to FEAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touchdown na forum stalker.pl napisał:

Wiec ostatecznie w grze znajdzie sie siedem zakonczen: dwa prawdziwe i piec falszywych. To na jakie zakonczenie natrafimy bedzie uzaleznione od kilku rzeczy; jesli bedziemy grac wykonujac tylko glówne zadania, jedno po drugim, bez zadnej 'badawczej' inicjatywy z naszej strony, natrafimy na jedno z falszywych zakonczen. Innym czynnikiem jest nasze zachowanie w Strefie, to czy bedziemy zabójca, dobrym stalkerem pomagajacym tym, którzy znajda sie w potrzebie, czy handlarzem (moze nawet badaczem Strefy, ale to juz tylko moja spekulacja) równiez bedzie mialo wplyw na koncowy rezultat. Bardzo ciekawa rzecza jest to, o czym napisal serwis Igromania; podobno jesli bedziemy sie kierowac w strone dobrego zakonczenia, 'odblokuje sie' jedna trzecia gry, która jest niedostepna w przypadku falszywych zakonczen. Niestety nie wiem, jak to dokladnie dziala, podejrzewam, ze ta dodatkowa czesc gry to questy scisle zwiazane z zakonczeniem, na które niewatpliwie natrafimy, moze spotkamy nowe postacie.

 

No nie znowu za "nic" dostałem % ostrzeżenia. no nieee :)

 

Jeśli to faktycznie prawda to jest to kolejny powód dla którego warto było tyle czekać. Będzie można wracać do tej gry i przełazić po raz kolejny tak aby uzyskać to dobre zakończenie i odblokować te dodatkowe questy. Jak dla mnie nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu ponownie charakterystyczne motywy ;]

Centrum Prypeci

http://www.flashearth.com/?lat=51.408407&a...r=0&src=ggl

Reaktor

http://www.flashearth.com/?lat=51.38961&am...r=0&src=ggl

Anteny

http://www.flashearth.com/?lat=51.305718&a...r=0&src=ggl

barki porzucone w Czarnobylu

http://www.flashearth.com/?lat=51.284301&a...r=0&src=ggl

Niestety nie ma bliskich zdjęć Sławutyczy.

Nie pamiętam też gdzie stoją porzucone pojazdy. ;/

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by jakies oficjalne demko wypuscili...

Dema nie ma i nie bedzie, było mówione już koło 10 razy.

Co do premiery to w Polsce niestety koniec marca/ początek kwietnia ;/

Usa 22 marca, EUROPA 23marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do premiery to w Polsce niestety koniec marca/ początek kwietnia ;/

Usa 22 marca, EUROPA 23marca.

Kurcze ... ja wiedziałem ze my mieszkamy na Marsie!

A tak na serio? To dlaczego u nas ma wyjść później niż w Europie?... tak jakbyśmy w niej nie byli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego że wciąż na Zachodzie uważają że polska leży w Azji :)

tak myśli połowa amerykanów , bynajmniej

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

A po co demko? ;) Multiplayer nie wystarczył?. Za niecałe 3 tygodnie wychodzi full - demo imho nie potrzebne :D

Typowy Polski Egoista :mur: .to fajnie ze grales w Multi-ale ja i zapewne spora % innych graczy takze chcialoby zagrac w demko,zobaczyc wszystko w pelnej oprawie i sprawdzic czy sie spodoba,bo niekazdy musi grac w multi-czy to takie dziwne??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy Polski Egoista :mur: .to fajnie ze grales w Multi-ale ja i zapewne spora % innych graczy takze chcialoby zagrac w demko,zobaczyc wszystko w pelnej oprawie i sprawdzic czy sie spodoba,bo niekazdy musi grac w multi-czy to takie dziwne??? :mur:

Ej ale to była beta multi a ja i tak grałem tylko w sp ;]. Imo beta wystarczyła teraz czekamy na fulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy Polski Egoista :mur: .to fajnie ze grales w Multi-ale ja i zapewne spora % innych graczy takze chcialoby zagrac w demko,zobaczyc wszystko w pelnej oprawie i sprawdzic czy sie spodoba,bo niekazdy musi grac w multi-czy to takie dziwne??? :mur:

Po pierwsze polecam czytać ze zrozumieniem i zwracanie uwagi na emotikonki użyte w wypowiedziach, gdyż one potrafią zmienić sens wypowiedzi. Po drugie takie osobiste wycieczki proszę kierować bezpośrednio do mnie (pw lub gg) a nie publicznie. Jeśli Ci sie coś wydaje a nie jesteś pewien to lepiej się nie odzywaj. Ocenianie innych ludzi zostaw na boku bo nie do Ciebie to należy.

 

W betę multiplayer'a mógł zagrać każdy, czy to w tą najnowszą, czy tą starszą, a może nawet alphe singla, która tez była dostępna. Tak wiec nie biadol jak emeryt bez pieniędzy, bo aż żal pupę ściska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt możliwości oblukania Stalkera było bardzo ale to bardzo wiele - w porównaniu do innych gier. Na początek:

 

Alpha SP 10xx > Alpha SP 1154 > Beta MP 2215 > Beta MP (targi GC) > Beta MP (przedostatnia luty 2007) > Beta MP (w którą graliśmy pod koniec lutego 2007)

 

... więc tak jak mówi @Miazga82, nie biadol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo spolszczenia- dzis cdp uchylił rąbka tajemnicy i tak np "bloodcucker" w pl wersji występuje po nazwą .. PIJAWKA LOOOOL

Chyba chodzi Ci o bloodsuckera, ktory tlumaczac na angielski jest doslownie pijawka, krwiopijca...

 

Btw ktos napisal po co demo, jak byla beta mp... dla kogos, kto gral tylko w bete i nie widzial np. filmikow z gameplay'a, ta gra moze byc juz z gory skreslona, nazwana crapem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo spolszczenia- dzis cdp uchylił rąbka tajemnicy i tak np "bloodcucker" w pl wersji występuje po nazwą .. PIJAWKA LOOOOL

I właśnie dlatego boje się spolszczenia, bo wychodzą takie krzaki. Mam nadzieje, że bedzie jakaś możliwość odpalenia gry wyłącznie po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego boje się spolszczenia, bo wychodzą takie krzaki. Mam nadzieje, że bedzie jakaś możliwość odpalenia gry wyłącznie po angielsku.

Dokładnie, po tym co dziś przeczytałem , te spolszczenie to może być kompletna porażka. Mogli poprostu przetłumaczyć same dialogi, a nazwy własne artefaktów, potworów, postaci, itemsów zostawić oryginalnie. Chyba kupie wersje ang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od translacji po prostu nie mogą nadal dojść do bardzo prostej ale jednak żelaznej zasady - NAZW WŁASNYCH SIĘ NIE TŁUMACZY.

 

FanEk słusznie zauważył, że powinni przetłumaczyć same dialogi, a nazwy przedmiotów i stworów mogli by sobie darować.

 

To tak jakby tłumaczyć nazwiska twórców gry na każdy język w jakim wyjdzie. Ciekaw jestem jaki jest odpowiednik np. Grzegorza Bączkowskiego w powiedzmy ukraińskim, jaki? ano Grzegorz Bączkowski, bo? bo to jego nazwisko, tak ma w paszporcie i jak pojedzie za granicę to go nie zmienia.

 

No ale panowie z polskich firm zajmujących się tłumaczeniem gier jeszcze do tego nie doszli. I tak można spotkać w różnych grach PL ciekawe niespodzianki. Dlatego z zasady gram w angielskie wersje, bo mam słabe nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...