Skocz do zawartości
zavader

Najszybsze Athlony -> The Best Of Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam sempronka +2600 @ + 3400 (byl 1833mHz mnożnik 11 FSB 333) jest (2200mHz FSB 400 mnożnik 11) vcore: 1,80 ! chodzi bez zadnej zwiechy (testowałem prime 95 przez 2 godzinki wiecej nie mialem czasu) temp na boxowanym radiatorze (z niedziana podstawką) 40-50C ! myśle ze jeszcze z niego dużo wycisne możliwosci biosa mam duże ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 64 2800+ (1800Mhz) poszedł na 2250Mhz (9x250Mhz) - full stabil, bez zmiany napięcia i z całkiem normalnym radiatorem GlacialTech Igloo 7200 Light. Przy większych wartościach BIOS (1.55 beta) się nie odpala. W systemie udało się więcej B) Pamięć niestety 205Mhz bo więcej nie wyrabia. Gdyby pamięci poszły na 250Mhz to byłby ciekawy wynik wydajności (tu już potrzebne by były DDR500)

 

PS1 Podkręcanie i tak jest z doopy bo karta graf. więcej nie potrafi i wyniki np. w grach niewiele ponad 4% większe (przy 25% wzroście wydajności proc.)

PS2 Jak kolega (MKV) dorzuci ten "gigabajt" do zegara, poproszę o informację na forum hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, orginalny proc to Duron 1400 Mhz

DHD140DLV1C

MIXIB 0348 MPMW

 

Odblokowałem cache, narazie na wentylu Spire WR IV max wykrecilem 2310 Mhz 210x11, planuje więcej po złożeniu FC i zakupie pamieci A Data Vitesta PC 566. Proc z tymi taktami jest stabilny, co do screena to CPU-Z dziwnie widzi V Core, jest 1,9 a nie 1,616v.

 

Screen

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Barton M jak narazie chodzi stabilnie na 2,7 Ghz 12x223mhz na 1,8V(planuje wykonać v-mod-a w najbliszym czasie)

 

Próbowałem bardziej wyzyłować fsb ale sam nie weim co mmnie trzymam czy mój soltek czy też pamięci. :-|

 

Jak tylko wykonam radiatorki na pamięci i zapodam im wyzsze napięcie to wtedy sie zobaczy :D

 

Oczywiście wszystko chłodzone woda oprucz mostka północnego (czekam na bloczek)

Temp (według mobo) w idele 33*C a w stesie ok 40*C.

 

Myśle że w moim procku jeszcze troche ukrytej mocy drzemie :D tylko mam problemy z jej wyciągnięciem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie bartonka 2800 i oczywiscie podkrecam go no i tu sie zaczynaja schody :/maks stable co osiagnalem to 2400 mhz :( mialem wczesniej procka athlona xp 2400 i tez maks na tyle podkrecilem :(

na procku mam napisane

 

AXDA2800KV4C 2311155200001

AQEA0329VPM

 

I sie chcialem spytac ile teoretycznie powinienen z niego wyciagnac??? (teoretyczna jakosc procka do oc wyczytana z tych numerkow???)

i co moze mi blokowac dalsze postepy??

 

temp w idle na takich ustawieniach mam 41*C a w stresie 46

pozdro i dzieki dla wielkich medrcow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogranicza cie płyta lub też pamięci

 

ile ci pójdzie to trudno powiedzieć tego tak naprawde moim zdaniem nikt ci nie powie, każdy procek poprostu jest wyjątkowy :D

 

musisz poprostu troche pokombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno najlepszy jest abit nf7

 

ale jednak zanim cokolwiek zmienisz , jezeli masz możliwość wez swoje pamięci i procesor,sprawdz je (czy kręcą się więcej) u kogos kto mam np. abita nf7 lub jakąś inną dobra płytkę,

wtedy wszystko sie wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde niekture bartony maja fsb 333 ?? bo slyszalem ze to jest ich gluwny minus w stosunku do sempronuf ze maja fsb 266, ale jak moga miec 333 (?) to si :), konkretnie chodzi mi o 2800+, oczywiscie w fabrycznych ustawieniach, z góry thx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jestem nowy

ale jak juz zagladam :P

Plyta Epox 8RDA Rev 1 2xGood ram 3200 (cl 2,5 3 3 2)Dual

Procek to Oslawiony JUHUB AXDA 1700+(1466MHz) chlodzony powietrzem

pracuje standatdowo na 1,7V 200x11= 2300 probowalem na 2400 ale juz musze sporo podbijac napiecie

przy 2300 temp w spoczynku okolo 34 do 37 w stresie nie przekracza 40 stopni chlodzony Prentagram freezone 92 CU

hmm... co jeszcze?

tak sobei jest, musze zmienic zasilacz na Chiefteca to bedzie wiecej:P

moze ogniwo peltiera z woda, ale to juz jakby mi ktos pomogl peltiera zamontowac

jakby byli chetni to ja prosze o response :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam fx 5900(machnietego na 515/900) i sie dziwie ze tak malo w 05 ja mialem do 1800 z groszami w porywach

1223946[/snapback]

8| o takich sumkach to ja moge tylko snic <_<

pozatym mam za slabe chlodzenie karty i nie podkrecam na tyle co ty bo arty wyskakuja przy 500/900 :(

 

ps a jakie taktowanie ma 5950?? bo myslalem ze 475/950?? powie mi ktos?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nie było mnie tutaj na forum.

No historia mojego proca zaczęła się w 2003 roku kiedy to kupiłem Athlon2000+ ale którywogóle się nie kręcił. Po pijaku ściągałem cooler i ukruszułem jądro. Naszczęście tak mało że uznali mi wymiane i dostałem to cudo. Na początku do niego na zasiłce megaszit poszedł bez problemu na 200x10 i tak przez ponad rok pracował stabilnie. Potem zmieniałem płyty od epox 8rda+ poprzez 8rda3+ do terżniejszej epox 8rda6+pro. Zasilacze były najpierw 500Watt ale jakiś taki za 150zł i proc chodził max 2200. No dawał dalej ale to już były grosze 2216 i potem już się winda sypała. Ale od tygodnia mam zasiłkę TAGANA 330 i proc wstał bez problemu na 2400 12x200 próbowałem 12,5x200 ale winda już nie wstaje. Mam nadzieje że jak zmienie pamięci to pujde wyżej magilką a zmniej sze mnożnik.

 

aha

temp w idle 35stopni a podczas max obciążenia dochodzi do 50st. - mam małego boinga w pokoju za dużo wentylatorów :D

Sorki za wodolejstwo ale musiałem to z siebie wylać :D:D:D

 

RESPECT FOR ALL

Edytowane przez radior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wyjadacze O/C

Mam Athlonka 64 2800 czyli 1800mhz z niego wydusiłem 9x276 = 2484mhz czyli 684mhz za darmo :-P odpowiednik 3500+ na płycie MSI K8N NEO PLATINIUM . PRIME 95 szło na nim 1.5 godz bo zapomniełem wyłączyć jak córe zawoziłem do przedszkola.Tutaj widać http://service.futuremark.com/compare?2k1=8289452 niestety tylko z zegarem 9x270MHz bo nie zrobołem zapisku.Nie wiem co by było przy lepszym chlodzeniu bo mam tylko iglo 7200 i pewnie by poszedł więcej .Te Athlonki się b.dobrze kręcą i nieptrzeba jakiś super sztuk,tylko dobre mombo i porządny wentyl.

post-24756-1106364372_thumb.jpg

Edytowane przez B@ldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 1700+

JIUHB0

 

176*12,5=2200MHz przy 1,550V

 

Chłodzenie Jamiconem 1030BP z Arctic Siver 5 i CooperShimem

 

I TO NA PAMIĘCIACH DDR333 SpecTeka!!!

 

Niestety screena nie zrobiłem sobie, ale w każdej chwili mogę zrobić jak go dokręcę, bo standardowo działam na 12,5*166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony "Durex" 1600Mhz. Odblokowalem Cache. Na dzien dobry ustawilem szyne 180Mhz i poszedl bez najmniejszych problemow na 1,7V. Narazie wiecej nie probowalem, bo to i tak jest elegancko. Chlodzenie to zwykly WR IV z wiatraczkiem puszczonym na 7V :twisted: :twisted: :twisted: . Oczywiscie wszystkie gry i benchmarki ida jak najbardziej stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...