Skocz do zawartości
kazuraki

dziwny restart - jesli potrafisz -> pomoz

Rekomendowane odpowiedzi

hmm problem dziwny i nie mam pojecia co moze byc powodem...

 

komputer dziala... filmy leca... muza leci... gry leca.... ale !! nie wiedziec czemu przy grze Star Wars Knights of the Old Republic (choc wczesniej tak tez mialem bodajze przy Call of Duty) nastepuje restart systemu... tak nagle i nie wiadomo skad :cry:

 

moze ktos z Was spotkal sie juz z czyms takim badz wie co moze byc powodem tej nieprzyjemnosci... (prosze pamietac ze to dopiero 2 gra przy ktorej to sie dzieje... przy innych nie bylo problemu)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie jedziemy dalej :)

 

procek nie krecony (bo nie ma sensu) na nim sliczny Zalman 7000A AlCu

grafa przekrecona na niej rownie sliczny Zalman ZM-80C-Hp + smiglo rowniez Zalman :) ZM-OP1 + radiatorki miedziane na pamieciach

zasilacz owszem nedza bo jakis Feel...

 

temperatury :

procek 48* (przy 1300 obr.) i 42*(przy 2500 obr.)

plyta 29*

 

napiecia rozne :) (w tej chwili):

+3.3 - 3.12v

+5 - 4.76v

+12 - 12.34v

 

PS. w obudowie sa jeszcze 2 smigla wiec raczej watpie zeby to byla wina chlodzenia (a jak tak to nie lubie juz Zalmana :))

 

PS.2 ew. jesli to potrzebne dysk na spodzie obudowy na gabeczce chlodzony smiglem z przodu budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie jedziemy dalej :)

 

procek nie krecony (bo nie ma sensu) na nim sliczny Zalman 7000A AlCu 

grafa przekrecona na niej rownie sliczny Zalman ZM-80C-Hp + smiglo rowniez Zalman :) ZM-OP1 + radiatorki miedziane na pamieciach

zasilacz owszem nedza bo jakis Feel...

 

temperatury :

procek 48* (przy 1300 obr.) i 42*(przy 2500 obr.)

plyta 29*

 

napiecia rozne :) (w tej chwili):

+3.3 - 3.12v

+5 - 4.76v

+12 - 12.34v

 

PS. w obudowie sa jeszcze 2 smigla wiec raczej watpie zeby to byla wina chlodzenia (a jak tak to nie lubie juz Zalmana :))

 

PS.2 ew. jesli to potrzebne dysk na spodzie obudowy na gabeczce chlodzony smiglem z przodu budy

zmieniaj zasilacz i to szybko :roll: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia rozne :) (w tej chwili):

+3.3 - 3.12v

+5 - 4.76v

+12 - 12.34v

90% restartow kompa to zasilka a ty walisz takiego kloca ...

 

co znaczy "rozne" - masz skoki napiec ?

co to za zasilacz, jaka marka , jaki model , ma PFC ?

 

odpal mbm i podaj wartosci min avg i max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj zasilacz i to szybko  :roll:  :?

ha... tyle to tez wiem... ale wytlumacz w takim razie dlaczego nie ow problem nie pojawia sie czesciej ?? przeciez to tylko przy 2 grach a cala masa innych dziala bez zarzutu (lub nawet lepiej :))

 

i jeszcze jedno ... jezeli to rzeczywiscie w jakis sposob wina zasilacza to co jest powodem tego restartu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zmieniaj zasilacz i to szybko  :roll:  :?

ha... tyle to tez wiem... ale wytlumacz w takim razie dlaczego nie ow problem nie pojawia sie czesciej ?? przeciez to tylko przy 2 grach a cala masa innych dziala bez zarzutu (lub nawet lepiej :))

 

i jeszcze jedno ... jezeli to rzeczywiscie w jakis sposob wina zasilacza to co jest powodem tego restartu??

zobacz wypowiedz GNZ

masz duze skoki napiec powodujące resety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zmieniaj zasilacz i to szybko  :roll:  :?

ha... tyle to tez wiem... ale wytlumacz w takim razie dlaczego nie ow problem nie pojawia sie czesciej ?? przeciez to tylko przy 2 grach a cala masa innych dziala bez zarzutu (lub nawet lepiej :))

 

i jeszcze jedno ... jezeli to rzeczywiscie w jakis sposob wina zasilacza to co jest powodem tego restartu??

slaba zasilka = malo pradu = restart ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha... tyle to tez wiem... ale wytlumacz w takim razie dlaczego nie ow problem nie pojawia sie czesciej ?? przeciez to tylko przy 2 grach a cala masa innych dziala bez zarzutu (lub nawet lepiej :))

i jeszcze jedno ... jezeli to rzeczywiscie w jakis sposob wina zasilacza to co jest powodem tego restartu??

 

Logiczne - najwiecej prądu wpierniczaja najbardziej wymagajace gry z najlepsza grafiką szcególnie gdy kozystaja z dx8 - w twoim przypaku ,czy dx 9 przy dx 8 i 9 pobieraja najwiecej pradu bo kozystaja z efektow nowych kart które potrzebuja już malej elektrowni przynajmneij w postaci markowych 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ...

 

po 350 odczytach: (min - max - avr)

 

+3.3 - 3.09-3.14-3.11v

+5 - 4.68-4.81-4.76v

+12 - 12.34-12.59-12.44v

 

jak pisalem jest to jakis lipny Feel 300W ale nie chce mi sie rozkrecac obudowy zeby dokladnie sprawdzic model bo wiem ze to tandeta :)

 

tak wiec dziekuje za pomoc... wiem ze to zasilacz choc nadal denerwuje mnie to ze sie wysypuje tylko przy 2 grach a przy np jednoczesnym dzialaniu masy programow (odtwarzacz muzyki/filmu+DC+Samurize+Nero) nic sie nie dzieje... dla mnie sa tylko 2 mozliwosci : albo dziala bez zarzutu albo wysypuje sie co chwila... a tu lobuz pada jak chce :D :D :D

 

dziekuje jeszcze raz i nie zycze takich problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec dziekuje za pomoc... wiem ze to zasilacz choc nadal denerwuje mnie to ze sie wysypuje tylko przy 2 grach a przy np jednoczesnym dzialaniu masy programow (odtwarzacz muzyki/filmu+DC+Samurize+Nero) nic sie nie dzieje... dla mnie sa tylko 2 mozliwosci : albo dziala bez zarzutu albo wysypuje sie co chwila... a tu lobuz pada jak chce  :D  :D  :D 

 

dziekuje jeszcze raz i nie zycze takich problemow  :)

tak ale czytaj dokladnie posty powyzej...

przeciez nawet jakbys wlaczyl 1000 winampow i 30 DC to nie obciaza to prawie wogole karty graficznej ktora nie pobiera wtedy resztki mocy zasilacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie panikujecie - jeczycie na zasilacz -ale problem jest softwarowy - moge sie zalozyc o krate browara - jezeli by to byl zasilacz to by sie wykladal na wszystkim a przede wszystki ma 3d markach itp - jak masz to zrob 3d marka !! Jezeli prezjdzie to znaczy ze problem jest w softwarze - (pozmieniaj stery od grafy odkrec ja ciut itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie - wy zawsze jak cos sie wali to szukacie problemu w sprzecie - najpierw software panienki!!!

Swoja droga te skoki napiecia sa troche nie bardzo - ale ja kupilem nowke zasilacz (takze feel) i od razu mam skoki - wcale sie tym bardzo nie przejmuje :) - nie wykrecam proca jak padnie to rzuce nim o sciane jak poleci za nim sprzet to trudno :) - na pewno nie wloze 300-400 zl w pozadny zasilacz - za ta kase wole potem kupic to co padnie :)

Swoja droga - jezeli juz chcesz wymieniac zasilke a nie masz zamiaru podkrecac proca (albo masz zamiar lekko go podkrecic) to nie daj sie im naciagnac na zasilacz chiefteca albo innego demona za 300-400zl bo tu na tym forum ostatnio zaczyna dominowac napedzanie koniunktory a nie zdrowy rozsadek - Polecam tanszy ale markowy zasilacz (np http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...066c60ec515e0d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa i zmieniac wg ciebie co chwila jak padnie - lepiej 300-400 8O (co to za zasilacz) wydac na nowa czesc ...

 

ciekawe co bys zrobil jakby padl ci na codegenie r9800 xt ... co tam codegen zostaje kupi sie nowa karte ?

 

twoim podejscie za pare lat dojdziesz do wniosku ze zasilacz kosztowal cie z 1000 zeta ...

 

jak ktos ma kase to inwestuje raz a porzadnie i nie obawia sie o skoki napiec. nikt nikogo do krecenia nie zmusza ...

 

ok ...

po 350 odczytach: (min - max - avr)

nie gadaj zes wchodzil co chwile i odczytywal te napiecia :lol:

 

napisalem ci podaj min-avg-max z MBM - taki progs ktory sam to oblicza ;)

 

i 2 sprawa podaj napiecia jakie masz w stresie - zapusc prime i poczekaj z 30 min - potem je podaj ...

 

to ze przechodzi ci 3dmarka to nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj zes wchodzil co chwile i odczytywal te napiecia :lol:

 

napisalem ci podaj min-avg-max z MBM - taki progs ktory sam to oblicza ;)

:D:D to chyba Ty nie zrozumiales... w MBM jest cos takiego jak Skrajnosci i tam sa owe odczyty...

 

zapusc prime

jako ze nie kazdy omnibusem jest.... co to jest prime ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime to program ktory pokarze na co stac twoj zasilacz :D

 

sciagnij i odpal "torture test" ... reszta zrobi sie sama ;)

 

jest w jakims dziale przyklejony topik z przydatnymi programami ... jak ci sie nie chce googlowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo mi zasilacz zabral do grobu a1,6 ale jakos bardzo sie tym nie przejalem :P - teraz mam tefo feel'a i napiecia :

+5,0v - jak spod linijki min 4,95 max 5,06

+12v - jak wyzej - odchyly w granicach 1-2%

a 3,3 v (i tu jest ciekawie) min 3v - max 3,11v :P

Mysle nad zmiana zasilacza ale jakos nie jest to dla mnie panic - juz natychmiast taki za 300 zl - kupie znowu jaki shit i sie za niego wezme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze 2 powody:

 

1.

Sterowniki grafiki + directX nie chca wpolpracowac - jesli masz sterowniki w wersji BETA (cos w stylu: uzywaj na wlasne ryzyko) to je wywal i zainstaluj starsze; no i DirectX9B

 

2.

Zasilacz nie wyrabia: mialem podobnie z moim Codegenem + Palomino + GF3TiPP450 na standardowych ustawienia - Windows chodzil cudownie, Quake cudownie, ale przy NFS7 (Underground) lecialy zwichy lub restarty.. zarowno po spowolnieniu grafiki jak i procka wszystko wracalo do normy (FSB na 100 lub GF na Ti200@175/400)...

Najlepsze jest to, ze 3D Mark 2001 potrafil chodzic godzine i sie nie wieszal... a taki NFS wykanczal grafike..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze 2 powody:

 

Najlepsze jest to, ze 3D Mark 2001 potrafil chodzic godzine i sie nie wieszal... a taki NFS wykanczal grafike..

witam

3dmark mimo iz jest wymagajacy jednak nie dla zasilacza, dlaczego? o to dlatego, ze pojedynczy test w 3dmarku trwa krotko, 30 sek, moze dluzej, potem ladowanie kolejnego, przerwa, zasilacz odpoczywa, grafa nie bierze pradu, i tak w kolko, nie ma ciaglego maxymalnego obciazenia, wiec komp. moze chodzic nawet z niewyrabiajaca zasilka, ktora wytrzymuje, bo pobor mocy jest krotkotrwaly a nie ciagly, jak np. w grach, w ktore grasz kilka H non-stop.

 

fireblade3:

 

moze to ponizej uswiadomi cie cos o jakosciach zasilaczy i mocy potrzebnej do zasilania kompow:

 

niestety ostatnio sam takich jazd z zasilaczami przezylem pare, m.in. bratu poskladalem kompa z r9600pro na pokladzie + codegen 300W, to nie byl dobry pomysl, naciskam POWER pstryk, cos strzelilo i koniec, co sie okazalo? Codegen padl w pierwszej sekundzie swojego dzialania, na szczescie tylko on, nastepnego dnia wymiana na drugi, tez codegen 300W :twisted: podzialal miesiac i zaczely sie dziwne zwisy, restarty, itp. oczywiscie tylko w grach, polecial na gwarancje, wyklucilem sie z kolesiem, ze komp. firmowy itp, ze musi byc non-stop sprawny, no i dal od reki Megabajta 350W (AGE Wroclaw), na szczescie dziala do dzis, i napiecia maja sie dobrze.

 

przypadek 2: na swieta zlozylem kumplowi kompa tez z r9600pro na pokladzie, tym razem lepsza zasilka miala byc, bo Feel 300W, no i co? to samo zasilacz nie pociagnal sprzetu, ale sam sie nie zepsul, na moim kompie brykal w miare ok, ale +5V bylo okolo 4,8V czyli tez wiocha, znow akcja w sklepie i za doplata wymiana na HuntKey HK350-XP 350W, PFC, SATA, Silent (ale w odroznieniu od AGE proline to pop............ny na maxa sklep) i od tej pory klopoty sie skonczyly, wreszcie komp. bryka OK.

 

tylko ze glupio mi wtedy troche bylo, kumpel prosi cie o zlozenie kompa, skladasz i ... nie dziala :(

 

w miedzy czasie jednak sam troche zmadrzalem i sie zaopatrzylem w lepsza zasilke :D

 

Teraz, jesli ktos chce, abym zlozyl kompa z zasilaczem codegen (lub podobne zlomy), to odmawiam, tylko potem same problemy. Ta moral z tej bajki.

 

Wiec fireblade3 jak widzisz oba opisane przeze mnie przypadki nie byly spowodowane problemami software'owymi, na 99,99% kazuraki tez ma problem z zasilka, najlepiej by bylo, aby wrzucic jakis inny zasilcz i sie przekonac, co i jak

 

Ciekawe, czy ktos to wypracowanie w ogole przyczytal :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...