Skocz do zawartości
kazuraki

dziwny restart - jesli potrafisz -> pomoz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zlap jedna rzecz - goscio ma zwis w 2 grach - ja wie mze zasilacz jest wazny bo sam dostrzegam w tym problem - ale bedz przegiecia u goscia jest problem z directem i sterami - tyle!!

szanuje Twoje zdanie, czlowiek nigdy nie moze byc pewien na 100% (i tak tez napisalem), jednak w tym przypadku wieksze prawopodobienstwo zwiech jest zwiazane z wymiekaniem zasilki, niz z dx i sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi w tym ze czasami mi sie komp resetuje

mierzylem zasilacz miernikiem

normalnie

12V - 11,81V

5V - 5,10V

obciazenie

12V - 11,82V

5V - 5,10V

teraz nie wiem czy to wina zasilacza czy moze czegos innego moglibyscie podac powody przez ktore to moze byc, bo ja juz nie mam pomyslow

moze to przez ten badziewny zasilacz no name, oczywiscie nie sugeruje uparcie ze to on, moze to bydz przez ram :?:

prosze doradzcie cos :cry:

wielkie dzieki z gory za odp.

pozdro evemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelec pamieci Memtest86 lub GoldMemory - a po za tym jak masz XP to wylacz auto-reset w panel sterow/system/zaawans/uruch i odzysk --> odznacz automatycznie uruchom ponownie - z BSOD-ow czasem mozna ciekawych rzeczy sie dowiedziec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie nie wiem czy mam to dac na dzial inne komponenty czy software - sprawa ogolnie dotyczy restartujacego sie kompa:)

 

zadowolony podlaczylem sobie pare dni temu dwie Barracudy 7200.7 :)

zdarzyl sie jeden restart kompa - mysle sobie zdarza sie - systemy swe humory maja :) no to dzialam na kompie dalej - a tu wczoraj kolejne 3 restarty - no to juz mysle nie ma zartow - dotknalem dyskow - byly gorace - dwie barracudy jednak sie troche nagrzewają :-/

no ale bez przesady, zeby nagrzewajacy sie dysk restartowal kompa :)

maxtory sie gotuja i wszystko dziala :)

no to pewnie zasilacz - Enlight 230W ktory dotychczas byl stable as hell juz sie wysluzyl i byc moze nie styka mocy :/

zreszta ostatnimi czasy na forum trabi sie tylko o zasilaczach i ich wplyw na stabilnosc :)

Dzisiaj zrobilem przeglad generalny kompa sprawdzilem zasilacz, czy przypadkiem nie przegrzewa sie zbyt znacznie i zadnej roznicy w temp nie bylo przy pracy ze wszystkimi napedami i bez. Moj jodelkowy Epoxik 8rda+ 1.0 :) (ma ktos jeszcze taka rewizje ? :) ) Fsysztko Fporzo :)

Zalaczylem kompa ponownie po przegladzie i mialem znow restart jak pisalem do kolegi na PowerGG.

Skoro to zasilacz to postanowilem zapuscic 3dsmarka - jak znow bedzie restart to przy duzym obciazeniu podczas testu :)

Test przeszedl caly a komp jak skala :-/

napiecia w USDM pokazuje w normie.

Moje podejrzenia zaczelu oscylowac wokol jakiegos softu i skojarzylem komp sie restartowal podczas zalaczonego PowerGG, w sumie nie chcialo mi sie w to wierzyc, ale fakt faktem za kazdym razem PowerGG bylo uruchomione i zazwyczaj chcialem cos napisac na GG.

Teraz wyrzucilem ten dziadowski PowerGG i dowiedzialem sie od kolegi ze tez tak mial. Takze jak bedziecie miec podobna sytuacje i podejrzenia zaczna padac na zasilacz, albo mobo to sprawdzcie, czy nie macie tego badziewia zwanego PowerGG - juz mialem leciec po nowy zasilacz i wyrzucilbym kase niepotrzebnie, bo ten trzyma napiecia super.

Acha system WinXP SP1 wraz ze sciagnietymi wszystkimi updejtami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uaaaauaaaa - ja też się trochę przejechałem na restartach - po 2 miechach użytkowania Radzia 9700 (montaż nowy rok) zaczęły mnie męczyć właśnie restarty - no to lu nowy zasilacz - stary noname 300 wiadomo lipa. Wrzuciłem nowego Modecoma 350 BDP - 3 dni intensywnego testowania - i znowu to samo :lol: ... Dopiero jak kapnąłem się że po styczniowej reinstalce WIN2003 zostawiłem mu odhaczony "automatyczny restart w razie awarii" znalazłem winowajcę - okazało się że kompletny pad sysa fundował mi sterownik do AC'97.. Faktycznie, miesiąc wcześniej zachciało mi się updateować stary , żeby wycisnąć coś więcej z nowozakupionych słuchawek 5.1 Zalmana..... Zasiłka rzecz jasna fajna - i tak trzeba było coś lepszego ulokować, ale przyczyna restetów mnie rozwaliła - posiadacze nforce - strzeżcie się :wink: ... stery producenta płyty głównej to podstawa ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni moj komp potrafi sie zrestartowac badz wylaczyc bez powodu.

Czy to chodzi 3 min czy caly dzien , czy obrabiam zdjecia czy ogladam wp.pl - w nie okreslonym momencie.

Robi sobie restart badz calkowicie sie wylacza!

Co moze byc grane?

Wina plyty, zasilacza?

Plyta to MSI kt4Av

AMD 2200+

ram 256 333hz

dysk 80samsung

i jakis zwykly zasilacz

caly zestaw ma miesiac...

Do tej pory wsio bylo ok a teraz dopiero takie numery

Jest ktos wstanie mi podpowiedziec co nie tak jest abym wiedzial co reklamowac - jaka czesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jakis zwykly zasilacz" - sam sobie odpowiedziales w sumie. Sprawdz napiecia (najlepiej miernikiem) i jezeli sa duze wahania (specyfikacja ATX dopuszcza wahania do 5%) to juz masz winowajce.

 

Jezeli to nie wina hardware'u to przeskanuj dobrze Antywirusami, SpyWare i innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer jak piszesz nie chce się włączyć za każdym razem, to zasilacz 100% jest winny. Miałem taki przypadki zasilaczy o podobnych objawach. Potrafiły zabić niejedną płytę główną i nie tylko.

Jeżeli masz możliwość to podłącz inny zasilacz (np. pożycz od kolegi) i się upewnij. POLECAM reklamację tego "sprzętu" jeżeli masz taką możliwość. Jeżeli nie to jak najszybsze kupno czegoś porządnego typu fortron, modecom made by fsp, chieftec, delta, tagan, enermax itp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm doszlem do tego ze :

Uruchamia sie Xp i gdy juz sie prawie zaladowuje wcioskam ikonek flashgeta i wtedy restart... a jak juz wszystkie aplikacje sie zaloduja i wcisne flashget to juz nic sie nie dzieje..

nadal mozna twierdzic ze zasilacz?

Przeskanowal system antuvirem, addware i nic nie wykryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze strzelił zasilacz ( oryginalny z obudowy 300 W). Wymieniłam na nowy Mod Com 350 W, od czasu tego zdarzenia komputer w najmniej oczekiwanym momencie sie resetuje. Na starym zasilaczu komputer chodził 20 miesięcy. O co tu chodzi ???? 8O

 

P.S.

 

Widziałem podobny post na forum, ale u mnie zasilacz odpada, bo jest dobry, czy nie... :oops:

 

Athlon 2000, 512 RAM, WinFast Ti 4200, Nagrywarka, DVD, Płyta Soltek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym zasilaczu chodzi 1 dzień. Był też przy okazji resetowany bios. Ale okazało się, że jest zbyt wysoka temperatura procka 78 stopni !!!! Pewnie to jest przyczyną, ale dlaczego tak wzrosła, zmieniło się napięcie, samo ??!! Jutro będe wiedział co było, bo dałem go w ręce profesjonalistów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba co jakiś czas zdiąć cooler i ja robię to tak

- pozbyć się kurzu a jest jego tam.

- zdjąć starą pastę i odtłuścić jądro

- wyczyścić cooler ze starej pasty też odtłuścić

- nałożyć nową pastę na jądro ale rozsądni by nie wylewła się po dociśnieciu radiatorem na MOBO ;)

- dać trochę nowej pasty na cooler i tak rozetrzeć by znikło (gdzieś to wyczytałem napewno nie zaszkodzi)

- i zakładamy wiadomo jak OSTROŻNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem są częste restarty komputera oraz niespodziewane wyjścia

programów do pulpitu

 

W serwisie wymieniono mi juz:

- płytę głównąAbit nf7-s

-grafikę gf4 ti4200 128 Mb

-zasilacz 350 megabajt

ale niestety to nic nie pomogło i nadal pojawiają się restarty i wyjscia z

programów (przeważnie podczas gier ale również zdarza się podczas filmów).

Pamięć (spectek 2 kości 256 MB) też była testowana i niby jest ok.

Temperatura procka ( Athlon 2500+ Barton) jest od 45 do 50 stopni a temp.

systemu ok 40 stopni.

Próbowałem podłączyć inny dysk ale tez były restarty z tym że pojawiał sie

niebieski ekran i jakies tam informacje o błędach niestety nigdy nie

zdążyłem przeczytac.

Ustawienia biosu sa ok, pamięc działa w dualu.

 

Słyszałem że to może być wina zasilacza ale czy on powodowałby wyjścia z programów do pulpitu?

Gdy miałem restarty i wyjścia z programów to pojawiały się

raporty o błędach typu 'Wystąpił problem ........ i zostanie ona

zamknięta'??

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady na temat pozbycia się tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz duala w biosie albo zobacz jak jest na jednej kości. Ramy mogą być ok, ale mogą się gryść jak nforcem (jak np. elixiry). Sprawdz napięcia na tej zasiłce bo to jest chyba najgorsza rzecz w twoim zestawie. Sprowadz różdzkarza, może masz jakieś cieki wodne pod kompem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej kości dzieje się to samo. Czy może ktoś wie czy te kości mogą sie 'grysc' z nforcem?

 

Hardware Doctora i wykazuje takie wachania napięć(komputer

nie obciążony):

Vcore 1,68 : 1,71

Vcc 2,74 : 2,75

Vio 3,28 : 3,30

+5V 5,00 : 5,03

+12V 12,05 : 12,11

-12V -12,11 :-12,03

-5V -5,39 :-5,34

Vsb 5,02

3.3V Dual 3,54 : 3,55

Temperatura systemu 33,00

--//-- CPU 47,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...