Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej gry powinni dodawać pamięć 512MB :)

 

 

A co do kupna pamięci proponuję się w strzymać.

Strasznie podrożały i cały czas idą w górę.

No chyba, że już ktoś chce teraz i koniec tak jak ja.  :lol:

Ja dla tej gry zrobilem upgrade GF4200 -> R9800Pro

a do tego wlozylem stara kosc DDR266 512 i wykrecilem na 333 :D (nawet nie sadzilem, ze mi sie to uda)

Do tej gry wedlug mnie 1GB to absolutnie minimum jesli ktos chce grac na wysokich detalach i DX9.

Na DX8.1 nie ma wszystkich efektow, dlatego niektorym gra bedzie dzialac szybciej. Kwestia wyboru - ale na moim GF4200 to gra byla naprawde taka sobie :?

Goraco zachecam do upgrade'ow... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Goraco zachecam do upgrade'ow... :)

jak mi cos zasponsorujesz to moge isc do sklepu o 12 w nocy :D

 

jestem w levelu catacombs, na samym poczatku. No i oczywiscie z daleka widac mutanty..:( bleeeee. Przez te wymyslone historyjki w jakis labolatoriach i innych bunkrach gra traci swoj caly klimat...IMO engine jest stworzony poprostu aby wyswietlac słoneczko, piekne plaze a na plazach kob...tfu komandosow :D misja "BOAT" jest super. Taka lekka po schizowym klimacie Doom 3 w kilku wczesniejszych misjach :)

Aha czy wam czasem znikaja paski zycia i radar staje sie taki zamazany?? No bo kurde wkurzam sie gdy np. odloaduje a tu na radarze [ciach!]o widac, i paskow naboi,zycia,kamizelki,baterii noktowizora nie ma :( moze to miec cos wspolnego z tym ze mam zmieniony plik aby mozna bylo quick save-owac? (mam patcha 1.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dalej ktos ma problem na tonacym statku + helikopterk. Ja to przeszedlem w sposob podstepny ^_^ (aaahh, jaki ja jestem sprytny :D) Gdy rufa wyleciala w powietrze, pobieglem spowrotem na mostek i z tamtad ostrzeliwalem helikopter - mozna latwo sie schowac i tylko wychylam sie przez drzwi co jakis czas, zeby do niego strzelic. Nie moze nas zaatakowac od gory, ani od tylu, przednia szyba tez swietnie chroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dalej ktos ma problem na tonacym statku + helikopterk. Ja to przeszedlem w sposob podstepny ^_^ (aaahh, jaki ja jestem sprytny :D) Gdy rufa wyleciala w powietrze, pobieglem spowrotem na mostek i z tamtad ostrzeliwalem helikopter - mozna latwo sie schowac i tylko wychylam sie przez drzwi co jakis czas, zeby do niego strzelic. Nie moze nas zaatakowac od gory, ani od tylu, przednia szyba tez swietnie chroni.

Wszystko fajnie, tylko statek tonie i nie możesz sie w nieskończoność chować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty : no a czy ja mowie, ze mamy sie tam kitrac az w helikoptrze sie paliwo skonczy :P W kabinie mozna sie elegancko uchronic przed ostrzalem, pozniej wychylam sie i z 2 strzaly w niego - z przodu statku mozna miec problemy, bowiem skrzynie oslaniaja nas tylko z jednej strony, ponadto sa raczej niskie i mozna dostac headshot'a :]

 

 

edit

 

zreszta jak ktos ma jako-taki refleks, to przejdzie ten level z kazdego miejsca. Ja mowie tylko, jaki w/g mnie jest dobry sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

moze to miec cos wspolnego z tym ze mam zmieniony plik aby mozna bylo quick save-owac? (mam patcha 1.1)

Tak. Jak zginiesz to po musisz po prostu loadowac gre wychodzac do menu a potem normalnie campaign/load game czy jakos tam to sie nazywa ;)

Wtedy wszystko bedzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Amd 2.5@3.2 , 256 DDR PC 400 , RADZIO 9600 PRO , gram na 1024 w medium detail i gra czesto doczytuje z dysku :/ czy jesli dokupie 256 ramu bedzie chodzilo na HIGH ?? czy moze trzeba 512 dokupic?? (zbyt duzo kasy nie mam :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Amd 2.5@3.2 , 256 DDR PC 400 , RADZIO 9600 PRO , gram na 1024 w medium detail i gra czesto doczytuje z dysku :/ czy jesli dokupie 256 ramu bedzie chodzilo na HIGH ?? czy moze trzeba 512 dokupic?? (zbyt duzo kasy nie mam :/)

Ktos chyba wczesniej pisal, ze 768 to minimum, zeby grac na very high...

Jak ja mialem 512 to wszystko mialem na high/medium - nie szarpalo.

 

Nie wiem co mam Ci powiedziec... ja bym bral 512 no ale to zalezy jak stoisz z kasa... :?

 

Niech sie wypowie ktos kto ma 768? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  768 ramu i radka 9600 pro  gram na 1024 *32 detale medium srednio 31 fps :(

to ceiniutko, ja na swoim gf3 ti200 512mb ramu i kt400 + 512mb ramu @ 185FSB i procek 2,2Ghz mam z 35FPS lekko....moze masz zrabane cos w sterownikach ze masz tak malo klatek. Bo ja gram tez w 1024x768x32bit i wszystkie detale na medium a woda na high...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  768 ramu i radka 9600 pro  gram na 1024 *32 detale medium srednio 31 fps :(

to ceiniutko, ja na swoim gf3 ti200 512mb ramu i kt400 + 512mb ramu @ 185FSB i procek 2,2Ghz mam z 35FPS lekko....moze masz zrabane cos w sterownikach ze masz tak malo klatek. Bo ja gram tez w 1024x768x32bit i wszystkie detale na medium a woda na high...:)

w dx 8.1 ta gra jest chyba mniej wymagajaca co do pamieci ... moze dlatego na starszych kartach chodzi calkiem niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  768 ramu i radka 9600 pro  gram na 1024 *32 detale medium srednio 31 fps :(

to ceiniutko, ja na swoim gf3 ti200 512mb ramu i kt400 + 512mb ramu @ 185FSB i procek 2,2Ghz mam z 35FPS lekko....moze masz zrabane cos w sterownikach ze masz tak malo klatek. Bo ja gram tez w 1024x768x32bit i wszystkie detale na medium a woda na high...:)

w dx 8.1 ta gra jest chyba mniej wymagajaca co do pamieci ... moze dlatego na starszych kartach chodzi calkiem niezle

bardzo mozliwe ze tak jest, ale i tak ma troche malo tych fps...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  768 ramu i radka 9600 pro  gram na 1024 *32 detale medium srednio 31 fps :(

to ceiniutko, ja na swoim gf3 ti200 512mb ramu i kt400 + 512mb ramu @ 185FSB i procek 2,2Ghz mam z 35FPS lekko....moze masz zrabane cos w sterownikach ze masz tak malo klatek. Bo ja gram tez w 1024x768x32bit i wszystkie detale na medium a woda na high...:)

 

Nie ma co porównywać GF3 Ti 3 do 9600pro.

Po prostu na GF3 Ti nie ma tylu efektów co na 9600pro (DX 9,0 i PS 2,0)gra będzie wolniej chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym co w podpisie w 1024x768 detale na medium tylko woda na high i średnio koło 40 klatek ale potrafi spaść do 15 w niektórych momentach

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

jakos strasznie hu...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale tyle mam,cały czas podczas gry mam włączonego frapsa.Mam Omegi na Cat 4.1, więc to nie wina sterów.Może to przez zasyfiony system,nie robiłem formata po zmianie grafy z nVidii na Ati,ale używałem Driver Cleanera.Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale tyle mam,cały czas podczas gry mam włączonego frapsa.Mam Omegi na Cat 4.1, więc to nie wina sterów.Może to przez zasyfiony system,nie robiłem formata po zmianie grafy z nVidii na Ati,ale używałem Driver Cleanera.Macie jakieś pomysły?

wylacz frapsa i wysztkie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly w tle ... pozatym format to by sie przydal ... ja gralem na omegach 4.1 i bylo spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym co w podpisie w 1024x768 detale na medium tylko woda na high i średnio koło 40 klatek ale potrafi spaść do 15 w niektórych momentach :(.Ale gra zapupista.

Wyluzuj - wystarczy że zmniejszysz cienie - masz 5 FPSów więcej (ale nie masz cieni :P ) ... U mnie też ciągnie 30-40, a spada do 18 w gdy wali we mnie z odległości 2 metrów 3 kolesi drących się wniebgłosy :twisted: ... Wystarczy olać Frapsa i tyle ... Licytowanie się kto ma więcej fpsów jest bezsensu, bo i tak prawie każdy ma w podpisie swój hardware. A później jakiś biedak przejmuje się bo mu pięknie wyglądająca giera chodzi wolniej niż kolesiowi ze starszą kartą, nieobsługującą połowy efektów :wink: ... Gdy na początku roku przesiadłem się na R9700 też studiowałem zawzięcie dział "karty graficzne", ale teraz nawet do niego nie zaglądam - znudziło czytanie ile to ziutek wycisnął w 3dsmarku na tym i na tym :lol: ... Some people will never learn ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no qrcze jesli na 9700 trzeba zrzucac na medium to ta gra ma chyba faktycznie kiepski engine ..bo zeby miec karte za 1k i jeszcze nie moc sobie wrzucic max szczegolow to troche lipa..

ja mam karte duuzo tansza i wszystko na full i su[er płynie chodzi moze dlatego ze mam jakosc dzwieku ustawiona na medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no qrcze jesli na 9700 trzeba zrzucac na medium to ta gra ma chyba faktycznie kiepski engine ..bo zeby miec karte za 1k i jeszcze nie moc sobie wrzucic max szczegolow to troche lipa..

ja mam karte duuzo tansza i wszystko na full i su[er płynie chodzi moze dlatego ze mam jakosc dzwieku ustawiona na medium

 

chodzi o to ze karty dx8 np. moj gf3 i twoj GF4 nie obsluguje tyle efektow co np. radek 9600pro. Dlatego na tym radku masz malo fps bo on ma P.S 2.0 i Dx 9. Dlatego czasem niektore karty w tym moj gf3 sa szybsze w far cry choc teoretycznie nie powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze karty dx8 np. moj gf3 i twoj GF4 nie obsluguje tyle efektow co np. radek 9600pro. Dlatego na tym radku masz malo fps bo on ma P.S 2.0 i Dx 9. Dlatego czasem niektore karty w tym moj gf3 sa szybsze w far cry choc teoretycznie nie powinny.

no tak nie pomyslalem o dx9 ale czy warto kozystac z dx9?? jak roznice pomiedzzy dx8 sa praktycznie zadne !!!! taki radek 9700 moglby mieć min 40fps na dx8 a nie 18fps dx9 strata duuuza a zysk zaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak nie pomyslalem o dx9 ale czy warto kozystac z dx9?? jak roznice pomiedzzy dx8 sa praktycznie zadne !!!! taki radek 9700 moglby mieć min 40fps na dx8 a nie 18fps dx9  strata duuuza a zysk zaden

wlasnie szukalem na necie jakichs screenow porownawczych miedzy DX8 a DX9 i cos szczescia nie mialem :?

 

Ponizej screeny ode mnie... wszystko na maxa - doslownie na maxa ;) oprocz rozdzielczosci (1280x1024)

 

Dołączona grafika

http://www.artroma.net/tweak/FarCry_paradise.jpg

 

Dołączona grafika

http://www.artroma.net/tweak/FarCry_default.jpg

 

Dołączona grafika

http://www.artroma.net/tweak/FarCry_cold.jpg

 

Ktos gral na Paradise albo Cold? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak nie pomyslalem o dx9 ale czy warto kozystac z dx9?? jak roznice pomiedzzy dx8 sa praktycznie zadne !!!! taki radek 9700 moglby mieć min 40fps na dx8 a nie 18fps dx9  strata duuuza a zysk zaden

wlasnie szukalem na necie jakichs screenow porownawczych miedzy DX8 a DX9 i cos szczescia nie mialem :?

 

Ponizej screeny ode mnie... wszystko na maxa - doslownie na maxa ;) oprocz rozdzielczosci (1280x1024)

 

Ktos gral na Paradise albo Cold? :P

wiesz co ja zadnej roznicy nie widze porownujac do obrazu na mojej karcie ! normlanie zadnej roznicy !!! a ten trzeci screen to co to ?? jakas lipa ! jutro zapodam z tego samego miejsca screena i sobie porownasz i zobaczysz czy warto rezygnowac np z 20fpsów dla niczego !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poraz kolejnej tygodniowej przerwie postanowilem skonczyc ta gre i - skonczylem :) choc moglem to zrobic ostatnioo bo dojscie z momentu gdzie bylem tydzien temu do konca zajeloby mi okolo 10 minut max :P.Teraz pora na moje podsumowanie: Gra napewno przejdzie do historii jako jedna z najlepszych ale za razem najbardziej wymagajacych gier w swoim czasie.Gdyby nie wymagania to wystawilbym grze dyszeczke a tak to 9.Co prawda ostatnie sterowniki bardzo przyspieszaja gre (zwlaszcza wgrywanie - na 512 mb ram mozna grac w texturach na high a to duzy postep),ale spojrzcie na grafike - czy jest jakas gra ktora jej dorownuje bo ja takowej nie widzialem.Co prawda z optymalicja w porownaniu do takiego UT2k4 FC moze sie schowac ale za to FC ma ladniejsza grafe i wiecej ekektow.Co do grywalnosci to jest pierwszorzedna.Gra mnie bardzo wciagala (robilem takie przerwy tylko dlatego by ta gra mi sie tak szybko nie znudzila a nie dlatego,ze byla nudna,bo byla jedna z najbardziej wciagajacych fpsoww historii).Z kazdym ukladem bylo ciekawiej ale tez coraz trudniej,powiem nawet ze poziom trudnosci byl nieco zawyzony nawet na easy ale to mialo swoje plusy bo dzieki temu gra byla taka wciagajaca i szybko sie nie nudzila.Szkoda tylko ze dopiero po jakims czasie pojawily sie patche poprawiajace optymalizcje i mozliwosc savovania w dowolnym moemncie ale i bez tego da sie sweitnie w to pograc,tym bardziej ze wiele osob skonczylo ta gr3e bez tych patchy i nie narzekali.Co do fabuly to tez byla bardzo ciekawa:cala gra jest poto by Was zmylić :) Co prawda zakonczenie mogloby bybyc nieco dluzsze ale i tak mi sie podobalo.Cosh mozna by mowic o tej grze wiele -ja ją polecam ale tylko dla osób które maja minimum 512 ram, przyzwoity procek i w miare szybka karta z obsluga DX9 lub mocny GF4Titanium bo bez tego mozecie sie na tej grze zawiesc :) Pozdro for all :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcellus i jak nie podobaja ci sie moje screeny ?? złe na dx8 ??? jakieś różnice widzisz?????

lol... stary wyluzuj! :D

po screenach trudno obiektywnie ocenic roznice, bo w akcji wiele efektow wyjdzie. graj na ktorym DX chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...