Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt nie jest jeszcze skonczony. To demko to 3 poziomy FC ze zmieniona grafika, a dalej juz normalna grafa. Przez te 3 poziomy przyzwyczailem sie do ladnej grafiki, a potem jak zaladowal sie poziom bez moda to myslalem, ze cos mi sie z kompem stalo, ze taka roznica na ekranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że tylko 3 poziomy, bo mod robi kolosalne wrażenie. Naprawdę nie wiele to odstaje od Crysis poza modelami i obiektami. Ale roślinność i tekstury oraz efekty już całkiem nieźle. Mam nadzieję, że skończą i będę mógł pograć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop...

 

Po wielu latach postanowiłem w końcu przejść Far Cry (kiedyś grałem w demo). I najwyraźniej pamięć zupełnie mnie zawiodła, albowiem to, jak pamiętałem tę grę, nijak ma się do rzeczywistości - jej wykonanie woła o pomstę do nieba. Oczywiście jest po nieoficjalnych poprawkach, więc wykluczam "wady wieku wcześniejszego" i "nie chcę mi się" producenta. Zacznijmy od początku (kolejność zależna od momentu napotkania błędu):

 

-już w pierwszych kilku sekundach od rozpoczęcia kampanii znalazłem błąd związany ze skakaniem - skok przy jakimkolwiek schodku/kamieniu całkowicie wysysa pasek kondycji (w skrócie - więcej sobie nie poskaczę)

-włączenie trybu kompatybilnego w ustawieniach dźwięku powoduje 1s lag odgłosu wystrzału (tryb kompatybilny czyni grę niekompatybilną!!!)

-nie radzę korzystać z jakichkolwiek pojazdów - jak przypadkiem w nim będziecie, gdy pojazd wybuchnie, to gra się wywala, a czasem wywala się nawet i bez tego

-drzewa i kamienie mają ogromne hitboxy - wychodząc zza drzewa na bok na ok. pół metra i mając otwartą przestrzeń przed celownikiem, wciąż walę w pień. A gra dzieje się w dżungli, więc drzew nie brakuje

-schody... bez przerwy blokuję się na schodach (może są o 1cm za wysokie?), a gdy próbuję je przeskoczyć, aktywuję 'stamina-bug' z pierwszego punktu - wtedy już w ogóle nic zrobić nie mogę...

 

Dodam, że jestem dopiero na trzecim etapie, a już mam absolutnie dość. Liczba wywaleń do systemu sięga już bodajże 20. I pomyśleć, że kiedyś tę grę chwaliłem... Brawo Ubisoft.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez nich było jeszcze gorzej, gra sypała się znacznie częściej, do tego było mnóstwo błędów dźwiękowych (pod wodą wszystko było 2 razy głośniejsze, niż normalnie, myślałem, że mi uszy rozwali)...

 

Zresztą nawet jakby olać te crashe, to te hitboxy i stamina-bug wystarczą, by mieć tej gry dość. Kto w ogóle wpadł na pomysł, by z pustym paskiem kondycji w ogóle nie móc skakać? Jak utkwisz na schodach z kilkoma przeciwnikami w pobliżu, to masz przerąbane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś chciał sprawdzić ten pierwszy bug, to podejdź do jakiejkolwiek przeszkody, która jest niska, ale nie na tyle, by wejść na nią bez skakania. Zetknij się z nią i wciąż idąc do przodu podskocz. Automatycznie cały pasek kondycji Ci wyparuje. :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam steamową. Widać stare wersje mają swoje zalety. :P

 

EDIT: - wow, co za łajza dała mi minusa za tego posta wyżej? Tym bardziej, że wszystko, co opisałem, to fakty - każdy z tych problemów miał miejsce, jak grałem, i jest na dodatek łatwo powtarzalny.

 

EDIT2 - teraz w drugą stronę... :D

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...