Skocz do zawartości
Torwald

Co się opłaca kupować w USA ? (czytaj: importować na handel)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysl na taki maly bussines...

Kupic taniej i sprzedac drozej :D Proste prawda ? Ale tylko z pozoru...

 

Co oplacaloby mi sie kupic w USA, tak zeby mnie podatki nie zezarly i cos jeszcze zostalo...

 

Sprzet powinien spelniac nast. wymagania:

- w miare male gabaryty - wiadomo, im wiekszy tym trudniej i drozej to przeslac (wiec np. monitory odpadaja)

- mala awaryjnosc - nie bede mogl dac na hardware gwarancji wiec sami rozumiecie...

- umiarkowana cena - sprowadzanie radkow 9800xt raczej odpada - z prostej przyczyny, nie mam takich srodkow...

 

Czekam na rozsadne propozycje i porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan - a czytales ty pierwszego posta ? Mowie ze gabaryty(=rozmiar, dla niekumatych...) maja byc niewielkie, tak samo z cena.

Czekam na rozsadne propozycje i porady...

Jak to sie ma do twojej propozycji ?

Mam zamiar zajac sie takim handlem na powaznie wiec prosze, badzcie i wy powazni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczach mógłbyś zarobić, pamięciach (chociaz te są dość tanie i dobre w rodzimej Polsce ;) );. Bloki dangerdena też już są w Polsce :>, pomyśl o digital cameras :>, o sprzęcie audio typu radio do samochodu, mp3player, jeżeli chodzi o kompa to nie ma szans, jeszcze z 2 lata temu tak bo u nas prawie nic nie było, teraz jest tyko "troche" droższe, a po doliczeniu opłat wyjdzie praktycznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gie-eN-Zet - tematy byly, przegladalem, ale:

-jeden byl o osobistym przewozeniu towaru przez granice

-dugi byl o podatkach i innych clach

Zreszta te tematy zakldane byly kilka miesiecy temu. A od tego czasu technologia i ceny poszly na przod :)

 

Szukam takiego towaru jak podalem na poczatku: cena ponizej 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MemorySticki ;) [calkiem serio kupilem Select'a w w US po rabacie za 50 dolcow a w sklepie u mnie 500 PLN ;) ]

Zdajesz sobie oczywiscie sprawe ze zaplacisz clo a potem podatek od dochodow plus US moze Cie zniszczyc ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nadal sie zastanawiam bo roznica w cenach przemawia za oplacalnoscia takiego biznesu, problem tylko w wyborze towaru...

 

No chyba ze zaczne zbierac zamowienia na forum na konkretne rzeczy :D oczywiscie taniej niz w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś tam mieszkać żeby cokolwiek opłacałoby sie.

Może ten przykłąd nie jest związany z kompami, ale gramofon Numar TT200 kosztuje u nich 199$ , a u nas 1499zł . No wszystko fajnie tylko gdybym chciał ściągać to by wyszłoby mnie na to samo co jest w Polsce. Kurde mogliby znieść cło :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarld: Ty chyba jednak nie wiesz o czym mowisz ;) [no offence]. Jesli liczysz ze przejda Ci paczki do Polski i ominiesz clo to sie mylisz. 2 razy sciagalem dla siebie sprzet ze stanow i za kazdym razem przeboje z UC sprawialy ze mowilem sobie ze nigdy wiecej

A przebitka - serio najwieksza na kartach pamieci (zadkich czyli np MemoryStick (Duo/Magic Gate), akcesoriach do aparatow fotograficznych (w polsce za baterie do mojego chcieli 800 zlotych - smiech na sali). Im cos mniej popularne tym wieksza roznica w cenie zwlaszcza ze w tej chwili dolar tani jak barszcz.

Ale tak naprawde skonczyly sie czasy kiedy byly kolosalne roznice na prawie wszystko. Np 3 lata temu palmtopy - roznica byla przepascia teraz zdarza sie nawet ze u nas jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco - no nie wiem...kumpel tak przesylal sprzet i wszystko odbylo sie bez problemu... Moze mial szczescie ? Nie wiem...

 

W takim razie bede musial doliczyc do tego ok.30% podatkow, a wtedy jest to juz duzo mniej oplacalne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald:

czasem sie udaje, czasem nie... lepiej nie ryzykuj, clo + vat to naprawde drugie tyle ile zaplacilbys w usa za to. a ze raz czy dwa sie uda to kwestia szczescia.

 

teoretycznie mozesz dostac podobno raz na 3 miechy paczke o wartosci do 50E i to traktuja jako prezent i zwalniaja. jesli nastepna dostaniesz na przyklad za tydzien to zapomnij o litosci.

 

ja zamawialem jakies bzdury z usa to srednio co druga przesylka szla na clo, jesli byla powuzej 700zl wartosc to na 100% szla. a naliczaja tak, ze od wartosci licza clo, potem dodaja transport i obliczaja od tego vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysl na taki maly bussines...

Kupic taniej i sprzedac drozej :D Proste prawda ? Ale tylko z pozoru...

 

Co oplacaloby mi sie kupic w USA, tak zeby mnie podatki nie zezarly i cos jeszcze zostalo...

 

Sprzet powinien spelniac nast. wymagania:

- w miare male gabaryty - wiadomo, im wiekszy tym trudniej i drozej to przeslac (wiec np. monitory odpadaja)

- mala awaryjnosc - nie bede mogl dac na hardware gwarancji wiec sami rozumiecie...

- umiarkowana cena - sprowadzanie radkow 9800xt raczej odpada - z prostej przyczyny, nie mam takich srodkow...

 

Czekam na rozsadne propozycje i porady...

 

Wszystko opłaca się sprowadzać. Procesory, pamięci, karty grafiki, dyski. Różnice w cenie są czasem nawet 60-80%. A cłami i podatkami się nie martw, bo się ich nie płaci. Trzeba tylko wybierać odpowiednie formy przesyłki (nigdy kurier, bo to na 100% oznacza doliczenie cła) i musiałbyś mieć wyjątkowego pecha, by ktoś zajrzał do paczki. Zawsze prosić o napis "Gift" na paczce i spokojnie przechodzą przesyłki nawet za 500-700USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald:  

czasem sie udaje, czasem nie... lepiej nie ryzykuj, clo + vat to naprawde drugie tyle ile zaplacilbys w usa za to. a ze raz czy dwa sie uda to kwestia szczescia.  

 

teoretycznie mozesz dostac podobno raz na 3 miechy paczke o wartosci do 50E i to traktuja jako prezent i zwalniaja. jesli nastepna dostaniesz na przyklad za tydzien to zapomnij o litosci.

 

ja zamawialem jakies bzdury z usa to srednio co druga przesylka szla na clo, jesli byla powuzej 700zl wartosc to na 100% szla. a naliczaja tak, ze od wartosci licza clo, potem dodaja transport i obliczaja od tego vat.

a co z paczkami w stylu - PACZKA bez wartości? - np przysyłam babci sweterek - i babcia za nic nieplaci... i END... czy za to tez musze placic CŁO? ... bo z tego co widzę mowa tutaj o paczkach, ktore posiadaja jakąś watrość bynajmniej dla celnikow czy jak sie oni zwą ... a co jeśli na paczce niema watrości? czy czegoś w tym rodzaju bo bynajmniej to mnie interesuje - czy poprostu będe mogł wysłać "sobie" karte grafiki z USA... przy czym przy odbiorze nic za nią nieplacę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torwald:  

czasem sie udaje, czasem nie... lepiej nie ryzykuj, clo + vat to naprawde drugie tyle ile zaplacilbys w usa za to. a ze raz czy dwa sie uda to kwestia szczescia.  

 

teoretycznie mozesz dostac podobno raz na 3 miechy paczke o wartosci do 50E i to traktuja jako prezent i zwalniaja. jesli nastepna dostaniesz na przyklad za tydzien to zapomnij o litosci.

 

ja zamawialem jakies bzdury z usa to srednio co druga przesylka szla na clo, jesli byla powuzej 700zl wartosc to na 100% szla. a naliczaja tak, ze od wartosci licza clo, potem dodaja transport i obliczaja od tego vat.

a co z paczkami w stylu - PACZKA bez wartości? - np przysyłam babci sweterek - i babcia za nic nieplaci... i END... czy za to tez musze placic CŁO? ... bo z tego co widzę mowa tutaj o paczkach, ktore posiadaja jakąś watrość bynajmniej dla celnikow czy jak sie oni zwą ... a co jeśli na paczce niema watrości? czy czegoś w tym rodzaju bo bynajmniej to mnie interesuje - czy poprostu będe mogł wysłać "sobie" karte grafiki z USA... przy czym przy odbiorze nic za nią nieplacę...

Taka forme przesylki planowalem, ale co z tego bedzie to jeszcze nie wiem (kumpel w ten sposob przesylal stuff).

Narazie szukam dobrego towaru na handel...a z tego co widze to sie lekki OT zrobil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opłaca się sprowadzać. Procesory, pamięci, karty grafiki, dyski. Różnice w cenie są czasem nawet 60-80%. A cłami i podatkami się nie martw, bo się ich nie płaci. Trzeba tylko wybierać odpowiednie formy przesyłki (nigdy kurier, bo to na 100% oznacza doliczenie cła) i musiałbyś mieć wyjątkowego pecha, by ktoś zajrzał do paczki. Zawsze prosić o napis "Gift" na paczce i spokojnie przechodzą przesyłki nawet za 500-700USD.

Lol teraz mnie rozbawiles. 60-80 procent ;) ? Ach ta wstretna europa taka drozyzna ;)

Wszystko tylko nie kurierem ;) ? Czyli poczta ;) Czy wiesz ze jest cos takiego jak urzad celny przy glownym urzedzie pocztowym w duzych miastach i tam sie odbiera ladnie takie paczuszki ;) ? Przechodzilem przez sprowadzanie palmtopa raz i kilku dupereli elektronicznych nei do kupienia w PL i kosztowalo mnie to cholernie duzo nerwow lacznie z zalatwianiem ekspertyzy z zaprzyjaznionej firmy ktora potrwierdzala wartosc urzadzenia bo zakwestionowano mi jakim cudem kupilem za 180 dolarow palmtopa ktory owczas w polsce oficjalnie sprzedawali po 2999 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze nastraszyliscie mnie z tym clem :-). hmm ja mojego radka kupilem w usa i nie bylo problemow z cłem (na szczescie) a paczka byla naprawde ogromna ale lekka bo w srodku byl sam radeon. Wyslana zostala najzwyklejsza poczta (doszla w 3 dni z CA ). W tym roku znowu bede probowal szczescia, ale zakupy beda znacznie wieksze (an7, zasilacz (prawdopodobnie x3) minidisc i prawdopodobnie memorki). A w tym momencie oblal mnie zimny pot :D. WIem ze dziewczyna czesto wysyla paczki do siostry w kanadzie, siostra tez. Nie sa to jakies super cenne rzeczy ale czasami sie zdarza. ZAwsze pisze ze podarunek i jest wszystko w porzadku. Mam pytanei co w takiej sytuacji, jezeli ktos sie do paczki doczepi? Wlepiaja jakas kare? Czy kaza po prostu doplacac cło?. Mysle zeby moze rozbic ta przesylke na dwie paczki, dwa rozne adresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze nastraszyliscie mnie z tym clem :-). hmm ja mojego radka kupilem w usa i nie bylo problemow z cłem (na szczescie) a paczka byla naprawde ogromna ale lekka bo w srodku byl sam radeon. Wyslana zostala najzwyklejsza poczta (doszla w 3 dni z CA ). W tym roku znowu bede probowal szczescia, ale zakupy beda znacznie wieksze (an7, zasilacz (prawdopodobnie x3) minidisc i prawdopodobnie memorki). A w tym momencie oblal mnie zimny pot :D. WIem ze dziewczyna czesto wysyla paczki do siostry w kanadzie, siostra tez. Nie sa to jakies super cenne rzeczy ale czasami sie zdarza. ZAwsze pisze ze podarunek i jest wszystko w porzadku. Mam pytanei co w takiej sytuacji, jezeli ktos sie do paczki doczepi? Wlepiaja jakas kare? Czy kaza po prostu doplacac cło?. Mysle zeby moze rozbic ta przesylke na dwie paczki, dwa rozne adresy.

wszystko ładnie... ale... no właśnie .... dajmy na to chcesz sobie sprowadzić 100 sztuk Radków wartości dajmy na to 2000 zł ( niewnikajmy jaki to model )... i co - napiszesz że jest to podarunek?prezent na urodzinki? fajny prezent aż 100 sztuk, pewnie nowa forma tapety na ściane... no niewiem może inaczej by sytuacja wyglądała jakby się te 100 sztuk w każdej innej paczce wysłąło... do 100 różnych osób... no ale celnicy wątpie by nic niepodejrzewali jezeli przyszlo nagle 100 paczek, ta sama waga & plus minus ta sama zawartość... ale kombinować można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...