Skocz do zawartości
djswistak

WSZYSTKO O ABIT AI-7 GURU

Rekomendowane odpowiedzi

czyżby prescott 3.0E kręcił się tylko do 3.5 ?

w takim wypadq jesli zasilka jest rock stable i pamieci lecisz asynchro z wylaczonym GATem to pozostaje podniesienie Vcore...

sprobuj namierzyc info w necie jak max sie kreci twoja seria i bedziesz miec odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o P4 3.0... to na sprzecie który mam w sygnaturce... bez zmiany napiecia (vcore 1.36) sprzet stabilnie pracuje (przeszedl testy superPI, 3dmark01,03,05) do 3.9 ... natomiast aby pracowac na 3.96 musiale podniesc napiecie do 1.43... wiec tak jak moj przedmowca napisal .. sprobuj stopniowo podnosic napiecie procka.. ale pomalu.... z tego co wyczytalem tu na forum to bezpieczne napiecie to tak do 1.55....

 

Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

 

Mam pytanie: Jakie macie temperatury odczytywane w Abit EQ?

 

Jestem szczesliwym posiadaczem ABIT AI7 (w porownaniu z moim ostatnim AsRockiem - to jest jak 7 niebo w porownaniu do 7 piekla) ;), jest B A R D Z O stabilna - w sumie to od 2 miesiecy uzytkownia nie mialem zadnej zawiechy - przy moim P4 2.4 @ 2.8 GHz, mam pamieci Kingstona: 2,5 .3.3.7, ale martwi mnie temperatura: CPU - 47 st. SYS - 27 st. i PWM - 50 st. - i to wszystko w IDLu - a w stresie nie mierzylem - jak najlepiej obiazyc proca zeby wtedy pomierzyc temepratury?

 

Jakie sa normalne temperatury tego proca? Jest na jadrze Prescott a one maja to do siebi ze sie grzeja podobno - ale nie wiem do jakiego stopnia.

 

Pozdro - dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale martwi mnie temperatura: CPU - 47 st. SYS - 27 st. i PWM - 50 st.  - i to wszystko w IDLu

jak najbardziej odczyty na miejscu

a w stresie nie mierzylem - jak najlepiej obiazyc proca zeby wtedy pomierzyc temepratury?

niesmiertelny PRIME95 ewentualnie MemTest czy tez CPUToast...mnostwo tego namierzysz w necie :)

Jakie sa normalne temperatury tego proca? Jest na jadrze Prescott a one maja to do siebi ze sie grzeja podobno

twoje temperatury sa jak najbardziej na miejscu i nie wzbudzaja obaw (zalezy tez jakiego masz FANa), a co do Prescottow - zgadza sie - lubia ciepeuko :)

 

PZDR :wink:

Edytowane przez IntroodeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutny lajt :wink:

 

jak najbardziej mozesz spac spokojnie:) odczyty caukowicie w normie i to tej pozytywnej :)

 

a co do torture testow to tak naprawde wystarczy max pol ha potem, potem bardziej proca nie da sie juz nagrzac a jedynie upewnic sie mozna ze system stabilny jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat, bo bawiłem się dziś Motherboard Monitor 5.3.7.0 i doszedłem to ładu z poszczególnymi sensorami. Nie wiem czy już było, ale jak ktoś będzie potrzebował:

 

monitoring temperatur (sensor na AI7 / MBM 5 sensor):

 

CPU Sensor (jak sama nazwa wskazuje - temperatura procesora) - Uguru-1

Case Sensor (temperatura systemu, nie jest to temperatura NB!) - Uguru-2

PWM (temperatura układów zasilających / mosfetów) - Uguru-3

 

monitoring obrotów:

 

CPUFAN1 (czyli obroty wentylatora na procesorze) - Uguru-1

NBFAN1 (obroty malego wyjca na mostku północnym) - Uguru-2

SYSFAN1 (obroty wentylatora podpiętego do najniższego gniazda, pod slotami PCI) - Uguru-3

AUXFAN1 (wentylator podpięty w prawym górnym rogu płyty) - Uguru-4

AUXFAN2 (gniazdo poniżej slotów IDE) - Uguru-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem ale 3700rpm przy 8V to za duzo <_< ja bym chcial go zwolnic do gora 2000rpm a jeszcze mialem napisac o MBM czy u was tez zdarzaja sie bledy bo u mnie dosyc czesto no i zrezygnowalem z tego programu jak mi wywalalo temp pwm 92C albo procka -4C :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tą płytą.

I mam pytanko, czy takie krzywe umiejscowienie procka nie przeszkadza w zamontowaniu oryginalnego wentylatora Intela ??

I nie będzie problemu z P4 2.8 Northwood i pamięciami 266 ??

Wydaje ci sie ze gdyby plyta miala problemy z oblusga stockowych coolerow to bylaby w sprzedazy...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie w jakis sposob na ai7 zmierzyc temp NB :?:

Z tego co wiem (nie jestem pewny) AI-7 ma czujniki rozmieszczone w tych samych miejscach, co model IC-7, więc przy pomocy samych progamów tego nie zrobisz. Jedyne wyjście to samodzielne podłącznie miernika temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT ale pod wpływem Światecznej atomsfery jak i rowniez płynącej w mojej krwi mocy pochodzxenia zbozowego ;) mam taki pomysł ,prośbe :)

heh..

temat ten zasługuje na przyklejenie :)

Dziekuje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...