Skocz do zawartości
bruce

wina.....

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie.....mam nadzieje, ze nei zostane zlinczowany za ten topic :)

w kazdym razie jest zgodny z regulaminem (o ile znam regulamin ;p)

 

otoz...alkohol :)

 

czy oprocz sangrii sa jakies wina owocowe (kosztujace >5 zl i nie mysle o nalewkach ;) )??

sangrie lubie. nawet bardzo, ale to jest wino, ze tak sie wyraze multiowocowe....

jabole....chyba mi powoli przechodza (moze nei do konca, ale juz cos mi swita, zwlaszcza, ze mozliwe, ze juz cos u mnie nie halo z watroba :( )

 

wiec czy sa takie wina??

nie wiem kurcze....wisniowe, jablkowe....

jakos sobie tego nie moge wyobrazic, by taki np cin cin zrobil wino jablkowe, ale.......w tym kraju wszystko sie moze zdarzyc :)

 

aha.....cena....do 20 plnow :)

ja po prostu nie jestem w stanie wypic wina z winogron (oprocz GOLD'a , ale to kosztuje 2,8 pln ;p ) , nawet takich ktore ksoztuje kilkaset zl za butelke :)

kiedys pilem sophie biala polwytrawna, ale.....teraz niem oge tego przlknac :/

 

HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Proponuje 'W' (czyt. Wuuu) Jedno z najdrozszych win z katagori do 5pln :lol: Ostrowin to firma z tradycjami. Wchodza na rynki zagraniczne :D Osobiscie polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wino Vermouth - slodkie - musi byc zimne - wskazane jakies jedzonko do niego - za flaszke ok 17PLN - 0,7L - w sam raz aby wypic ze swoja panna - dobre - niejabolowate i w miare tanie winko - polecam

Potwierdzam 8) Biale dobre, czerwone troche za slodkie, ale mocniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bruce a nikt u Ciebi w rodzinie/znajomych/ w okolicy :wink: nie robi "wlasnego" winka ... TAKIE jest THE BEST !!!!

szczegolnie jak ktos robi "na ryzu" :twisted: mocne i dobre, ..... kiedys kupowalem takie od jednego goscia .... normalnie CUUUUDO !!!!!

 

moj "sklepowy" TYP: BALATON ~15 PLN :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuj... Vermouth to tylko do drinkow sie nadaje - ostatnio pilem samego i myslalem, ze pawia puszcze - poprostu jest zbyt slodki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie jestes wstanie z winogron zle probowales ;)

Z tanich bardzo dobre sa stolowe Riesliengi. W cenie do 15 zl glownie Taffelwein z niemieckiej strony Mozeli aczkolwiek napewno nie jest to slodkie gowno ;) Alzackie juz bedzie drozsze - przynajmniej w Szcinie znalezc ponizej 30 PLN graniczy z cudem ;)

 

A tak serio to powiedz najpierw czego szukasz. Do napicia sie czy do urzniecia sie. Jak slodkie itd itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio piłem winko BlackTower [produkshyn in germany], winko białe i całkiem dobre :] Dołączona grafika ... ale najbardziej mnie rozwalił napis z tyłu na etykiecie "Wyjątkowe łatwe w piciu." lol buhehehehe... ale mushe się zgodzić z tym Dołączona grafika a jeśli chodzi o cenę to z ok.30 zeta [a nawet ponad]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.taniewina.prv.pl upędź sobie :D Ewentualnie przybyj do Jagłowa po kane samogona(jest super dobry 8) Ciekawostka: Od kiedy Jagłowcy się przeżucili z "rojali" na bimber gwałtownie zmalała liczba zgonów w wiosce(aktualnie od 1,5 roku nikt tam nie kipnął[mimo iż niektórzy piją to a mają 70-80 latek 8O ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz uczulenie na winogrona czy co?? bo nierozumiem . Idź do sklepu i jest ful jakiś różnych smakowych aromatyzowanych win typu cin cin albo coś takiego, kiedyś nawet piłem cin cina czekoladowego i nieżle mi smakował. Bo jak nielubisz gronowego smaku to w tych cin cinach go nieczuć a win poza jabolami raczej z czego innego sie nie robi. A najlepiej skołuj se butle zapędź z czego będziesz chciał i za 3 miechy masz wina a wina . Z porzeczek niezłe wino wychodzi, zresztą można zrobić ze wszystkiego. A zamiast montować wodne chłodzenie to zmontuj sobie destylarke i destyluj ten moszcz co po winie zostanie będziesz miał bimber 1 klasa. Jak dobrze zakombinujesz to już nie będziesz kupował alko. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde bele.....

nie dawajcie mi tu adresow do stron o jabolach (na ktorych nota bene jest pare moich recenzji :) )

 

napsialem ze maja to byc wina, a nie belty, ktore jak jzu napsialme bardzo lubie, ale nie zawsze i nie wszedzie mozna je pic (sa imprezy, gdzie poprostu sie jaboli NIE PIJA)

 

w kazdym razie dziekuje za rzeczowe odpowiedzi, zakupie cin cina, Fresco, siakiegos rieslinga i balatona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach można dostać wino "Jableczne" - litrowa butelka i robione jak sama nazwa wskazuje z jabłek :) Bardzo dobre! Bez problemu butelkę mozna samemu wypić, wchodzi jak soczek ;) I jest jescze "czerwone klasztorne" - całkiem całkiem :) czasem żałuję, że bliżej do granicy nie mam, bo częściej bym sobie coś przywiózł. A u nas można tanio dostać niezłe argentyńskie i chilijskie winka w których się ostatnio lubuję. I mołdawskie, ale trudniej na nie trafić. Takie znośne można nabyć już za około 20 pln, zależy od gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie wlasnie popijam wode mineralna i tez mi dobrze wchodzi...

nie wiem moze za stary juz jestem na takie rzeczy kompletnie mnie picie przestalo bawic (chyba po tym jak ostatnio troche przesadzilem) ale dla smaku jakiegos winiacza powyzej 30zl to czemu nie?? ale nie tak zeby sie naj.....

ale mozesz zobaczyc na Wino24.pl - z tym ze to juz chyba nie dziala -kiedys pamietam mieli tam sporo dobrego towaru - ale wlasnie nie wiem probowalem to odpalic ale ni ma :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...