Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się sprawują produkty CPC z prockami Atlon 3000 i 3200 ? jakiej temp. mogę się spodziewać ??

możesz się spofdiewać temperatur które spowodują że proc przestanie działąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYP: GK-2/6/N "NORTH BASE" - 55zl

Pompka AquaEL 650 l/h - 38 zl

WĘŻYK PCV - 4,50 zł (ze 2 metry beda potrzebne)

 

wsumie tu masz 102 zl + 10 zl wysylki

 

zostaje 38 zl ja bym dolozyl troche i wziol jakas tania nagrzewnice z allegro + 2 wentyle 80mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam cpc dobre pol roku i jestem zadowolony, do tej pory mam zastrzerzenia do jednego sunona na chlodnicy cpc, ktory sie wolniej kreci (chlodnice kupilem uzywaną). poza tym 2x łady spoko razem chodzą. temperatura na duronie 1,3 to 21* w idle i ok. 33* stress :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

ktory sie wolniej kreci (chlodnice kupilem uzywaną). poza tym 2x łady spoko razem chodzą. temperatura na duronie 1,3 to 21* w idle i ok. 33* stress :D

Po jakim czasie od włączenia jest podana temp. w idle?

Jaka jest temperatura pokojowa? Czy stabilna w ciągu tego czasu?

Czy w zasilaczu jest silny wentylator?

Czy jest inny wentylator w obudowie?

Czy któryś z elementów chłodzenia stoi w innej temperaturze niż pokojowa?

 

Chyba starczy pytań.

Proszę o odpowiedź na wszytskie:-)

 

Jeszcze jedno. Jak dasz Athlona 2.5+ to będę miał możliwość porównania z własnymi wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh duron 1.3

to prawie nie wydziela ciepla  :lol:

toc to jest tylko troche slabsza grzalka niz 1,4 T-berd. to na mapiecie zasilania 1.85V i jest wykonane w 0.18um. mialem 1000@1200 i "troche" ciepla dawalo. przez pewnien czas na mojej 1400@2083@1.6V mialem cooler z 1200 i temp byly bardzo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

ktory sie wolniej kreci (chlodnice kupilem uzywaną). poza tym 2x łady spoko razem chodzą. temperatura na duronie 1,3 to 21* w idle i ok. 33* stress :D

Po jakim czasie od włączenia jest podana temp. w idle?

Jaka jest temperatura pokojowa? Czy stabilna w ciągu tego czasu?

Czy w zasilaczu jest silny wentylator?

Czy jest inny wentylator w obudowie?

Czy któryś z elementów chłodzenia stoi w innej temperaturze niż pokojowa?

 

Chyba starczy pytań.

Proszę o odpowiedź na wszytskie:-)

 

Jeszcze jedno. Jak dasz Athlona 2.5+ to będę miał możliwość porównania z własnymi wynikami.

Komp chodzi 24/h

Temp. pokojowa ok. 20*

Bo ja wiem czy silny, w kazdym badz razie głosny i trzeba go będzie wymienić

Nie ma innego, ale za to są zdjęte ścianki i górna pokrywa obudowy

Chlodnica CPC stoi za oknem, bo przecie lady tam nie postawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Po jakim czasie od włączenia jest podana temp. w idle?

Jaka jest temperatura pokojowa? Czy stabilna w ciągu tego czasu?

Czy w zasilaczu jest silny wentylator?

Czy jest inny wentylator w obudowie?

Czy któryś z elementów chłodzenia stoi w innej temperaturze niż pokojowa?

Komp chodzi 24/h

Temp. pokojowa ok. 20*

Bo ja wiem czy silny, w kazdym badz razie głosny i trzeba go będzie wymienić

Nie ma innego, ale za to są zdjęte ścianki i górna pokrywa obudowy

Chlodnica CPC stoi za oknem, bo przecie lady tam nie postawie :)

Czyli wygrzany komp.

Wentyaltor w zasialczu też daje jakieś obniżenie temperatury. Dla przypomnienia - miałem zasilacz chłodzony wodą z c_c. Dodanie wentyla obniżyło temperaturę, o ile pamiętam, aż o ok. 5-7 stopni.

Wydaje mi się, że zamknięcie budy da lepszy wynik, bo powietrze będzie przez nią ciągle przepływać.

No i Ty masz 3 chłodnice:-) Z czego jedna za oknem, chociaż w lecie to może być wadą:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w moim przypadku zamkniecie budy pogorszy sprawe, bo nie ma tam za duzo miejsca, ale jak kupie tunel powietrzny to juz nie bedzie problemu, co do chlodnicy to wadą nie jest, bo okno mam na skierowane na polnocny wschod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam cpc dobre pol roku i jestem zadowolony, do tej pory mam zastrzerzenia do jednego sunona na chlodnicy cpc, ktory sie wolniej kreci (chlodnice kupilem uzywaną).

Ja kupiłem nową i też się wolniej kręci. :? Ale CPC mam od ponad roku (chłodnicę pół roku) i też jestem zadowolony. Po kilku godzinach grania w zamknętym pokoju (lato) :) mam 45°C na procu i jest to najmniejsza temperatura w moim komputerze (obudowa [otwarta] 50°, mofsety 68°, grafika 57°). Temp idle 33°C. P4 stale podkręcony, tak jak w podpisie. Chłodnica ustawiona na Quiet stoi we wnęce w biurku. Zwiększenie obrotów na pewno zmniejszyłoby temperaturę w stresie, ale nie chcę robić żadnego szumu. Aha, nie jestem z firmy CPC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sie z ciekawosci zapytam. czy ktos robil, lub wie gdzie znalesc testy CPC i jakiegos innego bloku ? bo ludzie ktorzy sadza ze CPC jest az tak malo wydajne jak co niektorzy sadza sa w bledzie 8) nie zebym za nim obstawal ale tescik z checia bym zobaczyl!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie sa glupi , kto by chial isc na pewna smierc .

:lol:

Ja to wychodzę z założenia, że się wstydzą :twisted: , bo ktoś otworzył ich blok na CPU i w środku było NIC, po prostu zwykła puszka. Może kiedyś były jakieś turbulizatory, czy tak jakoś, ale później to już chyba poszli na łatwiznę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge zrobic test - wlasciwie to napewno zrobie jak mi sie bedzie chcialo

jest tylko jeden problem - nie mam dobrego bloku do porownania

mam dwa ale aluminiowe wiec troche nie fear by bylo

postaram sie jednak zakupic od Kynka spod do Prizona i wtedy nie bedzie problemow z wymiana blokow i bedzie tescik :

2x radiator socket7 + klocek

CPC

2x Prizon - Al & Cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...