Skocz do zawartości
tarpaN

stojaczek...

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie na to dokładniej :) IMHO jest to klocek z drewna z wywierconymi na wylot otworami do których wsuwa się szyjkę butelki, i patrząc z boku (tak są zrobione wszystkie fotki) wydaje się, że butelka "Lewituje" ;) Jeśli komuś zepsułem zabawę to sorry ;)

Jak ktoś się nie zgadza z moją wizją tego cudu, to proszę o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL. Nie widzicie że tam prawie pod końcem butli jest przeźroczysty plastikowy "stojak" który trzyma to? Przypatrzczie się dokładnie największemu zdjęciu :P

nic tam nie ma :)

co t gadasz?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKa sprzedawca na swojej aukcji napisał napisał :

Aby nie zostać zasypany pytaniami na maila to odpowiadam wszystkim już teraz. Stojak naprawdę sam stoi z butelką. Nie ma żadnej przezroczystej podpórki pod nim, ani nic z tych rzeczy. Cały stojak widać na fotkach i żadna część stojaka nie jest ukryta.

Więc jeżeli to co mówisz jest prawdą to oszukuje ludzi a to jest łamanie prawa :lol: Sam tam nic nie wiedze ale jestem już stary więc wzrok może szwankować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornholio - nie mam jak narysować, bo bym to zrobił :) Normalnie - jest drewniany palik (to co widać na zdjęciu pod skosem) z podstawką). W paliku jest dziura na wylot i w nią wsuwasz szyjkę butelki. To coś jak gwóźdź wbity w drzewo - nikt nie twierdzi że on lewituje, chociaż jest nad ziemią nie dotykając jej - w naszym przypadku szyjka butelki penłi rolę gwoździa :) ładniej tego nie potrafi wytłumaszyć ;)

 

AKa - przecież koleś wyraźnie napisał, że nie ma podpórek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok8. Odwołuje to co napisałem, zdjęcie jest zapikselizowane z deczka i te piksele wyglądały jak zniekształcenie przez plastik. Ale jedna rzecz mnie teraz intryguje, why stolik na którym to jest jest przechylony. a jeżeli wogule to jak to działa bo nie moge pojąć... A wytłomaczenie pana Lizzadrda mi za dużo nie mówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe zasady fizyki sie klaniaja.

Ta podporka nigdzie nie jest przybita, stoi luzem, kazdy sobie taka moze zrobic, tylko po co ? 8O

Chyba ze w celu zaskakiwania ludzi ktorzy spia na lekcjach :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna magia - srodek ciezkosci bryly jest tak dobrany (pod katem butelek) zeby sie to "cudo" nie przewracało. Ot i cały trik! Jezeli ktos z was uwaza ze to jest magia to powinien pojsc na wystawe zabawek zbudowanych tak aby demonstrowały prawa fizyki - była tam miedzy innymi kula metalowa która jechała pod góre i nikt na nia zaklecia nie rzucał :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu(te na środku) pod końcem jest coś czego nie mogę rozpoznać, przypatrz się dokładnie :P

chyba denaturat z butelki ci wzrok uszkodzil - tam nic nie ma!!!

a pozatym to chyba na lekcjach fizyki nie uwazales za dobrze, caly trik polega na umiejetnym polozeniu srodka ciezkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna magia - srodek ciezkosci bryly jest tak dobrany ....

dziwne, bo skoro z butelki ubywa cieczy to zmienia się również środek ciężkości , prawda? a sprzedający podkreślił że nie ma znaczenia czy pusta czy pełna butelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu(te na środku) pod końcem jest coś czego nie mogę rozpoznać, przypatrz się dokładnie :P

chyba denaturat z butelki ci wzrok uszkodzil - tam nic nie ma!!!

a pozatym to chyba na lekcjach fizyki nie uwazales za dobrze, caly trik polega na umiejetnym polozeniu srodka ciezkosci

Denaturatu nie pijam a glassów nie noszę. Fota jest słabej jakości i rozpikselizowana i wydawało mi się. To że ze środkiem ciężkości coś jst to ja wiem, była kiedyś taka zabaweczka, ptaszek który miał dziób i dziób sie kładło na na kancie stołu lub na palcu i >latał<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna magia - srodek ciezkosci bryly jest tak dobrany ....

dziwne, bo skoro z butelki ubywa cieczy to zmienia się również środek ciężkości , prawda? a sprzedający podkreślił że nie ma znaczenia czy pusta czy pełna butelka

A nie zwrociles uwagi na liczbe otworow w stojaczku ??

Powinno dac Ci to do myslenia ;)

Zwroc tez uwage na fotki, czy kazda butelka jest umieszczona tak samo i jaka ma zawartosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarków zamieszczam 2 komentarze, które otrzymałem po zakończeniu poprzedniej aukcji z tymi stojakami. 

 

"faktycznie działa :) transakcja sprawna, szybka i przyjemna" 

 

"Towar otrzymałem!Stojak naprawdę świetny!Wszystko ok!Gorąco polecam!"

czyli musi dzialac :D Ciekawe :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie chyba sobie cos takiego kluczowa jest chyba pozycja dziury i kąt ścięcia tej podstawy. W sumie koleś wyczaił niezły motyw na zarobek kawałek deski za 14 zł. Też pewno gdzies podpatrzył. Ciekawe czy ktos to opatentował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu(te na środku) pod końcem jest coś czego nie mogę rozpoznać, przypatrz się dokładnie :P

chyba denaturat z butelki ci wzrok uszkodzil - tam nic nie ma!!!

a pozatym to chyba na lekcjach fizyki nie uwazales za dobrze, caly trik polega na umiejetnym polozeniu srodka ciezkosci

Denaturatu nie pijam a glassów nie noszę. Fota jest słabej jakości i rozpikselizowana i wydawało mi się. To że ze środkiem ciężkości coś jst to ja wiem, była kiedyś taka zabaweczka, ptaszek który miał dziób i dziób sie kładło na na kancie stołu lub na palcu i >latał<

ciesze sie:) ale nastepnym razem weryfikuj jakos to co widzisz oke?

 

@ktostam

no jasne mozna sobie zrobic takie kawalek deski i sprzedac, dla maniakow mozna to nawet obic jakim metalem pochromowac wpakowac ledy i za 140zl sprzedawac:) :wink: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego w chacie, to naprawde dziala, tylko nie na kazdej butelce, poniewaz to od butelki zalezy wywazenie calosci :)

Mógłbyś podać wymiary tego czegoś?. W jakich odległościach jest dziura i pod jakim kątem ścięta podstawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, ale mnie zastanawie coś innego - po co to komu :?:  8O

a po co Ci np. meble w domu - niektore sa kompletnie bezuzyteczne tylko by ladnie wygladaly - no i to tez jest po to....

po co ci komputer?

tak mozna tysiac pytan zadac i dojsc do tego ze wszystko jest bezsensu i nie ma po co zyc.... zboczylem troche z tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego w chacie, to naprawde dziala, tylko nie na kazdej butelce, poniewaz to od butelki zalezy wywazenie calosci :)

Mógłbyś podać wymiary tego czegoś?. W jakich odległościach jest dziura i pod jakim kątem ścięta podstawa?

ok. jak znajde, to podam na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan meble i komp to ją jak najbardziej użyteczne rzeczy a to imho nie.

Jakto nie flaszke możesz sobie na tym postawić :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze to jest tak glupie ze az podziw ze mozna o to pytac, jak to zobaczylem to pierwsze skojarzenie to gdzie tu ta cala antygrawitacja i dlaczego facet ludzi w balona robi z rownym powodzeniem mozna sobie powiesic pluszowego niedziwadka na sznurku i napisac antygrawitacyjny latajacy niedzwiadek... bez sensu. To jest moze dobre dla frytki z big brothera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze to jest tak glupie ze az podziw ze mozna o to pytac, jak to zobaczylem to pierwsze skojarzenie to gdzie tu ta cala antygrawitacja i dlaczego facet ludzi w balona robi z rownym powodzeniem mozna sobie powiesic pluszowego niedziwadka na sznurku i napisac antygrawitacyjny latajacy niedzwiadek... bez sensu. To jest moze dobre dla frytki z big brothera...

chyba reprezentujesz podobny poziom co ona :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...