Skocz do zawartości
maku2

Dialog i DIALNET DSL 2 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy co nie sa w Dialogu a gadaja to niech sie czepia tramwaja, a co co są to niech se wlącza proxy ;]

Właśnie kumpel korzysta od jakiegoś czasu z proxy i mówi, że im więcej ludzi korzysta z tego proxy to proxy coraz bardziej się zapycha.

 

Bez proxy transfer 10-15 KB, z Proxy 60 KB (kiedyś miał ponad 100).

 

Pewnie jak ludzie zaczną migrowac na proxy tro transfer poleci.

 

Jedyną możliwością poprawy transferów jest nawrzeszczenie na grupie dyskusyjnej dialogu do Adminów.

 

Admini pojawiają się tam co jakiś czas i przeglądają posty. I właśnie memu koledze transfer spowrotem wskoczył na 100 KB bez proxy, ale na kilka dni. W tej chwili znowu to samo.

 

Cóż - łącza dialogu się zapychają, nowi użytkownicy płacą za łącze 1/2Mbit a transfery na poziomie neo 128 ;)

padaka na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec skad takie informacje ?

A od Dialogu :wink:

 

od października 2002 roku kiedy to zmieniono operatora i wydzierżawiono od Teli łacze 155 Mbitów/s Dialog nie rozbudował swojego wyjścia na świat,

 

Jeszcze prędzej dialog korzystał z usług TeleGlobe z Frankfurtu. ale to były stare czasy i wtedy mieli aż 34 Mbity/s

 

Oczywiście usługa DSL dialogu jest fajna i w atrakcyjnej cenie ale z wiadomych powodów tylko dla nielicznych szcześliwców. A i tak jak widać jakiś kamyczek do ogródka musi być - czyli bez ustawienia proxy te 1 czy 2 Mbity strasznie się ślimaczą - ale to właśnie sprawa możliwości technicznych

Oj Marasek mylisz sie z tym łaczem na swiat Dialogu i to bardzo..Z potwierdzonych zródeł wiem ze Dialog ma umowe z Globnetem i łacze jest bardzo podobne do tego które ma tpsa :) Takze nie martwie sie bo moim zdaniem usługa nie bedzie chodzic gorzej ....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez proxy , wojwar masz ta lacze jak nie to milcz

Tylko bez takich koleś ....

 

Przekazuję to co wiem - z tego co się orientuję Dialog jednym chodzi OK, ale większości chodzi do kitu. Jak masz znajomych adminów w dialogu to będzie ci zawsze chodził spoko... jeśli nie masz a chodzi ci tak dobrze to masz b.duże szczęście

 

zauważ, że nie wszyscy je mają - polecam lekturę

alt.pl.telefonia.dialog

 

można sobie poczytać o super transferach ;)

tematy przykładowych postów:

- Dialog DSL1 zbójczo niski transfer

- Niska prędkość DSL 1

- Wolny DSL

 

Albo post zatytułowany: "Do wszystkich z okolic bielska białej"

Witam!

Niedawno pisałem o pogorszeniu się prędkości łącza ADSL 2 Mbity w ciągu  

dnia, dzisiaj przeprowadziłem rozmowę z panem Informatykiem z Dialogu i co  

usłyszałem... "no niestety tak ma być".

   Ostatnia promcja na ADSL spowodowała tak duże zainteresowanie, że ilość  

abonentów zablokowała pasma i musieli nanieść ograniczenia w ciągu dnia tj  

od godz 10,00 do 22,00.

Na dzień dzisiejszy w ciągu dnia max transfer wynosi ~28KB/s. Potrwa to  

najkrócej do połowy września.

Niestety okazało się że nie tylko TP najpierw podpisuje umowy a później  

zastanawia się czy podoła :((

No i oczywiście dla tych wszystkich userów wyjściem na świat dalej jest Telia (pewnie to się szybko nie zmieni) - badane traceroutem

 

A transfer się poprawia po wysłaniu np takiego postu:

DSL1 - 106KB/s / 23KB/s - mozna szybciej?

 

Sporo mozna tutaj przeczytac o dobrych duszkach, jesli to nie problem to ja

takze prosze o poprawienie transferu.

czyli co ? panowie na szafie DSLAM obcinają łącze userkom, a jak ktoś poprosi to dają mu więcej KB ?

 

byl juz jesten post o tym napisany to tam sie moga wszyscy wpisywac na liste

kto chce miec  wiekszy transfer a nie co 2 dzien  ten sam post widze ,to juz

takie tragiczne sie robi,jak teraz ktos bedzie pisal ze chce szybsze lacze

to niech pisze na tym poscie od tomka a nie znowu nowy zaczynal !!!!!!!!!

no cóż - jak nie poprosisz (i nie wiesz gdzie) to nie dostaniesz większych transferów, choć płacisz za 1 Mbit - cudownie :)

 

CZACHO napisał(a):

 

> Witam,

> Ale to nie jest gwarantowane 1Mbit, tylko max jest 1Mbit.

> Gwarantowane max na laczu, masz na S1000 razem z umowa SLA, tylko to zdecydowanie wiecej kosztuje.

>

 

   Od kilku tygodni transfer momentami przypomina połączenie ISDN "pędzące" na jednym kamale.... Po raz kolejny - tłumaczenia w stylu: nikt nie obiecywał/gwarantował transferu 1Mb są conajmniej nie na miejscu.

 

   W momencie podpisywania umowy zapewniano mnie, że Dialog dysponuje bardzo rozbudowaną infrastrukturą sieciową ("wewnętrzną") i bardzo szybkim wyjściem do Telii. Jak się okazało - było to dalekie od prawdy. Jeżeli Dialog nie jest w stanie zapewnić każdemu posiadaczowi DSL1 czy DSL2 odpowiedniego "wyjścia w swiat" - to niech nie oferuje takiej usługi. W przeciwnym razie - czym różni się DSL od połączeń via modem analogowy lub ISDN (jak takdalej pójdzie - Dialog z czystym sumieniem zacznie wprowadzać usługę xxx100 - bo przecież z karty sieciowej do modemu DSL taka prędkość jest do osiągnięcia .... a co dalej ??? a co nas to .... :().

 

   A teraz z innej beczki - kiedy pojawiły się problemy ze stabilnością połączenia DSL pozwoliłem sobie skontaktowaćsię z BOKiem. Wydawało mi się, że jeden telefon wystarczy żeby uzyskać rzetelną informację na temat przyczyn problemu i terminu jego rozwiązania. Po kilku (sic!) telefonach jeden z administratorów przekazał mi informację z której wynikało, że Dialog wprowadził ograniczenia na transfery dla użytkowników DSL (różne usługi mają różny priorytet) do czasu rozwiązania problemów z przepustowościa łącza Bielsko-Wrocław i poszerzenia wyjścia "na świat". Obiecał rozwiązanie problemu _najpóźniej_ do końca sierpnia. 31 sierpnia zadzwoniłem dop BOKu ponownie - chcąc usłyszeć: wszystko jest już OK, przepraszamy za problemy. Operator po kilku próbach połączenia z administratorami zaproponował, że to ONI oddzwonią (a mają na to max. 3 dni). Zgodziłem sie i .... czekam.

   ... a wczoraj złożyłem oficjalną skargę dotyczącą zarówno problemów technicznych, jak i sposobu/poziomu obsługi klienta. Tradycyjnie już cierpliwie czekam na odpowiedź. Jeżeli będzie niesatysfakcjonująca - składam wniosek o rozwiązanie umowy z winy operatora (w umowie nie ma mowy o żądnych limitach czy priorytetowaniu usług).

 

Bądźmy obiektywni - to że komuś dialog chodzi super, nie oznacza że wszystkim tak będzie biegał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar nie mam znajomych adminow i dialog zawsze chodzil mi dobrze

to masz szczęście bo postawa typu:

itam szanownych grupowiczow aka sssssaczow.

 

Poczytalem troche grupe i sie rozbawilem.

Wszyscy placza o wolne lacza.. jakie to tragiczne.. mam tylko

30KB/s.. HA HA.. ludzie.. przestancie tak namietnie sssac..

 

Wystarczy ze popatrze sobie na statsy 2 swoich czolowych

lusersow ktorzy sa przycienci..

obaj razem generuja 50GB ruchu mies.

A sa w miare spokojni bo nie ssa 24/7.

 

Wiec tak teraz se licze.. co sie dzieje na DSLach..

0.5Mbit albo 1Mbit.. jaki ruch wy generujecie mies.

 

Inni zaraz beda jeczecz: hej.. ja za to place! czemu mam nie

wykorzystywac.. No taa odzywa sie metalnosc polaka..

wykorzystac w 110% bo inaczej to lipa...

 

Niechce mi sie wiecej tego komentowac.. Odpisywac tez raczej

niema sensu na ten watek.. to taka moja osobista refleksja

moze wy tez wyciagniecie z tego jakies wnioski...

 

PS: moj ruch to srednio 200MB/miech

>różni ludzie różne potrzeby...

>> To tak jakbys porownał jeżdzenie autem ty zuzywasz na miesiac 10 L

>> benzyny a inni powiedzmy 50L i bedziesz sie na nich rzucach ze maja do

>> tego prawo ? Moze nie wiesz albo nie umisz sciagac bo nie wiesz skąd i

>> zazdrościsz.? <dont bee angry >

>>  

 

 

Heh, to nie jest kwestia zazdrosci... To raczej cos innego.

Patrze Np.. na graczy ktorzy mowia ze maja kiepsie pingi.

Oni tez placa i tez im sie cos chyba nalezy.. ale nie moge grac

bo dziesiatki innych wola zgrac film zamiast pujsc do kina...

 

Druga sprawa.. kiepskie porownanie.. jak zuzywam 10L ropki

to place 30zl, jak 50L to 150zl.. a ty mowisz o zuzywaniu

czego w 100% placa jak najmniej..

 

Kazdy ISP ktory chce zarobic (po to jest sie chyba ISP.. nie?) usluge

SOHO ktora jest ADSL daje na "overbooking". Czyli sprzedaje wiecej

niz SAM posiada.. I w normalnych warunkach ma to sens.. Bo ludzie

nie wygeneruja tyle ruchu ile ten sam Mbit na wrunkach operatorskich.

 

Ale ludzie tutaj wymagaja wlasnie takich warunkow (niezawodnosc, gwarancja

transferow, etc) placa grosze... Gratuluje podejscia..

jest dość kontrowesyjna ;)

 

W sumie jak pisałem część ludzi ma szczęście - a część pecha:

Witam

Niemam juz sil co do tego dialogowsiekgo dsl`a. Sprawdzam sobie wlasnie teraz  

sciagajac sterowniki i z 4 serwerow z wlaczonym proxy transfer max 50KB/s a  

bylo jeszcze 2 dni temu max lacza:(. Wylaczylem proxy i te same serwery to  

transfer godny CDI 16KB. Podobno dialog zakonczyl modyfikacje lacz i bylo  

wsio ok ale tylko przez tydzien. To niejest lacze warte tej kasy, zastanawiam  

sie czy istnieje mozliwosc rozwiazania umowy (lojalka na rok) nieponoszac  

kosztow(niedoczymanie warunkow umowy z lacza 1mbit mam 400 w porywach:(-tylko  

jak im to uydowodnic?) ewentualnie jakie te koszta sa??.

W tym wypadku to ja wole zalozyc siec osiedlowa gdzie placi sie 40 zl  

miesiac i transfery do 30KB/s lub nawet neo (duzo niesciagam) gdzie zawsze  

idze 85KB bez zadnych proxy. Napisze kolejnego miala do boku zobaczymy co tym  

razem odpowiedza. Pewnie ze jest niedziela i wszyscy siedza na necie wiec  

jest jak jest  :)

to tylko mała próbka z tej listy dyskusyjnej.... reszta ludków jak zechce to sobie doczyta

 

miłej lektury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co nie sa w Dialogu a gadaja to niech sie czepia tramwaja, a co co są to niech se wlącza proxy ;]

Właśnie kumpel korzysta od jakiegoś czasu z proxy i mówi, że im więcej ludzi korzysta z tego proxy to proxy coraz bardziej się zapycha.

 

Bez proxy transfer 10-15 KB, z Proxy 60 KB (kiedyś miał ponad 100).

 

Pewnie jak ludzie zaczną migrowac na proxy tro transfer poleci.

 

Jedyną możliwością poprawy transferów jest nawrzeszczenie na grupie dyskusyjnej dialogu do Adminów.

 

Admini pojawiają się tam co jakiś czas i przeglądają posty. I właśnie memu koledze transfer spowrotem wskoczył na 100 KB bez proxy, ale na kilka dni. W tej chwili znowu to samo.

 

Cóż - łącza dialogu się zapychają, nowi użytkownicy płacą za łącze 1/2Mbit a transfery na poziomie neo 128 ;)

padaka na maxa

Ty wogule wiesz na jakiej zasadzie dziala proxy ? Przeicez im wiecej ludzi z niego korzysta tym wiekszy cache sie robi i tym szybsze sa transfery.

A z tym biadoleniem na alt.telefonia.dialog.pl to sobie moze kazdy wyskoczyc kto chce pokazac negatywna strone dsla, ktorej ja akurat nie widze bo zawsze mam transfer taki na jaki server pozwala (zazwyczaj 120-130) To ze tam w bielsku czy gdzies tam ludziki maja problemy to poprostu jest lekko stara infrastruktura sieciowa i dialog ciagle pracuje nad jej polepszeniem. Jak tpsa zaczynala z neo to tez byly takie problemy, nie wszystko da sie zrobic od razu i tak zebu wszyscy byli happy. Denerwujesz mnie tym ze nie masz dsla, ba nawet nie jestes w dialogu, a tylko potrafisz szczekac. pfff...

 

Zeby nie bylo, że kłamie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wogule wiesz na jakiej zasadzie dziala proxy ?

tak - ale ty chyba nie rozumiesz że im więcej ludzi korzysta tym większe jest obciążenie serwera. A jak na dodatek ludki p2p zaczną puszczać przez to proxy po 80 porcie to całkiem się zatka - powodzenia

 

A z tym biadoleniem na alt.telefonia.dialog.pl to sobie moze kazdy wyskoczyc kto chce pokazac negatywna strone dsla, ktorej ja akurat nie widze bo zawsze mam transfer taki na jaki server pozwala (zazwyczaj 120-130)

jak już pisałem - masz szczęście ... nie chce mi się powtarzać

 

 

To ze tam w bielsku czy gdzies tam ludziki maja problemy to poprostu jest lekko stara infrastruktura sieciowa i dialog ciagle pracuje nad jej polepszeniem.

Keeee ? w Polkowicach i Wrocławiu też ? w Lubinie ? to są miasta gdzie Dialog ma najlepszą strukturę - a ludziom dokładnie takie same cyrki się dzieją

 

 

Denerwujesz mnie tym ze nie masz dsla,

oj biedne dziecko poczuło się zdenerwowane ... szczerze współczuję 8)

 

ba nawet nie jestes w dialogu, a tylko potrafisz szczekac. pfff...

nie jestem w dialogu ... ale mam znajomych. Dlatego piszę te posty by był obiektywny obraz sytuacji która niestety nie jest tak różowa jak by się wydawało.

 

I nie ma co szczekać na innych którzy mają zdanie odmienne od twojego - prawda leży po środku. Jedni mają super, a inni do kitu i tylko od szczęścia/innych warunków zależy czy zakwalifikujesz się do grupy 1 czy 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 10-20 kB Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

bez proxy , wojwar masz ta lacze jak nie to milcz

w jakiej porze dnia miales takie dobre transfery? bo ja przed chwila sprawdzilem ze strony ATI flashgetem na 5 sesji bez proxy i mam max 50KB - a to nie jest fair przy laczu 1mbit. Jesli puszczam bez proxy w jednej sesji to mam ok 10KB/s - beznadzieja na maxa - uzytkownicy Neo wyciagaja max transfery bez zadnych tam proxy. Wada DSL1 jest to ze gubi strasznie pakiety - transfery nie sa "gladkie" tylko urywane co skutecznie uniemozliwia posluchanie radia internetowego - o ile jeszcze w przypadku foobar2000 czy winamp moge sobie ustawic laczenie przez proxy to w przypadku transmisji strumieniowej wideo w WMP albo w RealPlayer (PNA, RTSP) jakos nie za bardzo mi to dziala. Po sprawdzeniu netstat-em tworzy sie pelno dziwnych polaczen do serwera proxy - bez proxy - tylko jedno polaczenie TCP do serwera docelowego. Ogolnie - nie da sie polaczyc i tak srednio to pomaga (uzywanie proxy w RealPlayer).

 

Wiec podsumowując (no chyba ze wy macie na prawde ok - ale nie wierze za bardzo - moj znajomy z lubina ma tak samo jak ja, wszyscy znajomi z polkowic tez maja tak samo jak ja), nie bardzo jestem zadowolony z Dialogu, jesli wylacza proxy albo poobcinaja pasmo na nim to chyba zerwe umowe - mam jednak nadzieje ze ktos cos zrobi w tej firmie ku poprawie przepustowosci sieci.

 

Zadzwonilem raz do Dialogu i mialem niezbyt przyjemna rozmowe z adminem Dialogowym, ja klient ktory dzwonie i prosze o jakas interwencje ze strony Dialogu zostaje olany i wysmiany ironicznie tekstami ze jak ze strony cdi.dialog.net.pl bez proxy mam transfer maxymalny to nie moge pretensji. Rozmowa zakonczyla sie nieciekawie. Nie sposobalo mi sie to...

 

A to ze to sa poczatku serwowania takiej uslugi przez Dialog nie usprawiedliwia ich to do takiej jakosci tej uslugi, szkoda ze TPsa tak skutecznie blokuje wejscie na rynek innym, bo gdyby na prawde w naszym kraju byl wolny rynek telekomunikacyjny to TPsa i Dialog dawno wypadlyby juz z rynku jesli chodzi o uslugi dostarczania internetu. Wystarczyloby wpuscic na nasz rynek pare szwedzkich firm ktore jakoscia oferowanych uslug przebijaja rodzimych operatorow 1000razy (tam lacze synchroniczne 10mbit w domu to nic takiego, a pingi na nim ksztaltuja sie na poziomie 2-3 ms - widzialem na wlasne oczy). No ale to taki nasz kraj...

 

Tak a propo do wszystkich wychwalajacych Dialog wczoraj o 3 w nocy mialem z jakiegokolwiek serwera WASKu transfery ok 50KB/s. No to juz jest przesada, w nocy kiedy lacze jest wolne i nie obciazone i to jeszcze z WASKu... Oczywiscie z cdi.dialog.net.pl leci 130KB/s. A wiec jako to? Oczywiscie, tak admini ustawili pewnie QoS. Priorytetowanie uslug i przycinanie transferow musi miec miejsce bo inaczej nie potrafie tego wyjasnic.

 

pozdrawiam wszstkich!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co nie sa w Dialogu a gadaja to niech sie czepia tramwaja;]

wojwar masz ta lacze jak nie to milcz

widzę że poziom forum stanowczo się obniża. Czyżby zagościła dresiarska kultura? typu DIOLOG rulezz, Nokia rulez itd

 

co już niepolitycznie jest krytykować Dialog? można krytykować jedynie znienawidzoną TP?

 

Dialog ani technicznie ani finansowo nie jest przygotowany na świadczenie w szerokim zakresie usługi DSL z takimi parametrami. (dlatego m.in tak wielu słyszy "sorry brak możliwości technicznych)

Tak jak pisałem jest to bardzo fajna usługa i chwała dialogowi za nią ale najwyraźniej do niektórych nie dociera że nie wszyscy są do końca z niej zadowoleni bo nie wszyscy i nie zawsze mają 100-120 kB/s (przykłady tego ktoś podał wyżej i zresztą pełno ich na grupach dyskusyjnych).

 

I mała dygresja: jak NETIA nie wyrabia się teraz z realizacją zamówień na ich ADSL to większość pisze "ok zrozum to mają dużo zamówień itd, mają prawo się niewyrabiać" Jak to samo było swego czasu z neotradą to wszyscy psy na tepsie wieszali. Oj ta polska mentalność

 

 

Więc trochę obiektywizmu Panowie :wink:

 

Oj Marasek mylisz sie z tym łaczem na swiat Dialogu i to bardzo..Z potwierdzonych zródeł wiem ze Dialog ma umowe z Globnetem i łacze jest bardzo podobne do tego które ma tpsa  :) Takze nie martwie sie bo moim zdaniem usługa nie bedzie chodzic gorzej ....;)

Doskonale wiem o czym piszę i jest tak jak piszę. (wejdź sobie na witrynę dialogu i dobrze poszukaj) i nie jest to jedyne źródło informacji (siedzę w tej branży od dawna zawodowo).

 

cytat: "Łącze jest bardzo podobne do tego które ma Tepsa"

- oj tutaj to już naprawdę bardzo błądzisz. :lol:

 

I co do wiecznego narzekania na internet w Polsce: z raportu międzynarodowej firmy badawczej Point Topic - POLSKA jest Najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nasz kraj zajął pierwsze miejsce wśród dziesiątki państw o najwyższej dynamice wzrostu linii typu broadband. Od grudnia 2003 r. do 30 czerwca 2004 r. wyniósł on 80 proc. Na drugim miejscu znalazł się Meksyk (ok. 78 proc.), który podwoił liczbę linii szerokopasmowych osiągając poziom prawie 340 tys. Trzecie miejsce zajęły Chiny (około 58 proc.).

Oczywiście w Polsce jest to głownie zasługa NEOSTRADY

 

Dołączona grafika

 

oczywiście mamy jeszcze sporo do nadrobienia ale sprawy idą w dobrym kierunku

 

pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Dialnet DSL 1

koszta instalacyjna 96zl miesieczna oplata 99zl cyrograf na rok :wink:

no spoko zwarzywszy ze na pierwszym rachunku nie zostala uwzgledniona promocja za abonament ale to wyjasnione w telecentrum

 

na podlaczenie czekalem z tydzien

pierwszy dzien 110kB/s mysle sobie no ... ladny mi 1 Mb/s :evil:

poczytalem alt.pl.telefonia.dialog i poprosilem o wiecej jak wszyscy :lol: od tego czasu mam max. 135kB/s

 

zmienilem DNSy bo mi strony nie otwieralo http://www.p2p.info.pl/

proxy tez olalem bo korzysta z ich dnsow

 

ping taki sobie troche lepszy od CDI

necik na co dzien chodzi oki

ogol taka cienka 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Marasek mylisz sie z tym łaczem na swiat Dialogu i to bardzo..Z potwierdzonych zródeł wiem ze Dialog ma umowe z Globnetem i łacze jest bardzo podobne do tego które ma tpsa  :) Takze nie martwie sie bo moim zdaniem usługa nie bedzie chodzic gorzej ....;)

To nie ja napisalem tylko neksus :evil: Naucz sie cytowac :!: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja może wtrące kilka groszy od siebie.

Posiadam owego DSL-a od miesiąca,1Mb.Pierwsze 3 dni były wspaniałe.Były bo się skończyły.o co chodzi. A o to że od 3 tygodni jest to jedna wielka PADACZKA. Owszem transferki przy ściąganiu plików są OK tzn 120-130 kb/s. Tylko że wystarczy wyjść poza szkielet DIALOGU i można pomarzyć o naszym 1MB łączu. To jeszcze nic .Od godziny ok 15:00 do 23:00 owo wspaniałe łącze nie jest lepsze od zwykłego modemu 56K.Totalna porażka.Popularne strony jak WP czy ONET otwierają się ok 3 min.

Krótko REASUMUJĄĆ : DSL z Dialogu o prętkości 1MB tak ale tylko do południa,następnie przerwa do 23:00 (coś około).

Szkoda tylko że nasza lojalka w umowie o tym nic nie mówi.Bo wkońcu mamy to 1 megowe łącze 24h na dobę tylko że" BIADA WCHODZIĆ POZA SZKIELET DIALOGU".

 

Z ostatniej chwili :)

Odpowiedź z Dialogu na maila w sprawie problemów z łączem

"W odpowiedzi informujemy, że obecnie trwa rozbudowa łącza.

Problem zostanie rozwiązany w najbliższym możliwym terminie maksymalnie do 2

tygodni. Przepraszamy za przejściowe utrudnienia."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce net = Parodia.

O! nie zgodze sie z Toba. Mam DSLa 1Mbit od marca i od tego czasu moze z 5 razy zwiesil mi sie modem (restartcik i po problemie) transfery od poczatku mam takie same max wyciagam 107 kilo. Nie ustawialem zednago proxy. Dodam ze za aktywacje placilem 1zl bo byla taka jednodniowa promocja a abonamntu place 99zl +vat. I jestem naprawde bardzo zadowolnony z DIALOGU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz.. to teraz ja napisze jak to u mnei wygladalo...

 

15 Lipca podpisalem umowe na DSL'a (mialem jak dotad CDI), oczywiscie zapewniono mnie ze internetu bede pozbawiony tylko na czas instalacji (balem sie cyrkow jak tych z TPSA, kidy miesiac czekalo sie na aktywacje DSLa). W ciagu miesiac mieli przyjsc monterzy (tak brzmiala umowa)

14 sierpnia przyszedl monter -nie bylo mnie w domu - byla rodzinka, ktora go wpuscila. Zabral modem do CDI i poszedl.

14-28 sierpnia dzwonilem do dialogu zeby mi podlaczyli jakikolwiek NET, w koncu sie udalo i przyszli z DSL'em

28 sierpnia mialem z kernel.org 120-132kb/s bez proxy

29 wrzesnia do dzis (03 pazdziernika) bez proxy mam ok 4kb/s z proxy 18kb/s, wiec o sciagnieciu dystrybucji Linuxa to moge pomarzyc, kernela jakos tam jeszcze przemecze.

 

Zal i smutek, jestem poprostu zawiedziony.

 

rcube napisał:

 

W Polsce net = Parodia.

A ja sie pod tym podpisuje... ;'-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu tak narzekacie na DSL z dialogu a nikt nie powiedział o DSLach w TPSIE ? ;).

Chciałbym zwrócić uwagę że ostatnimy czasy też jakieś dziwne zachwiania się zdarzają.

Wygląda to tak:

Chodzi ok transfer na dsl 2MB jest ~250kB/s

Nagle przerwy pingów dochodzi może z 1 na 10.

Ping na poziomie 2000ms

Tak z 20 minut, na wszystkich łączach w moim mieście

Wszystko wraca do normy ;)

Więc mnie zastanawia czy łącza tpsy nie wytrzymują obciążenia jakie generuje ruch DSL po migracji ? Może chcieli nałapać zadowolonych klientów bez poniesienia kosztów modernizacyjnych...

Ale tak naprawdę to te przerwy wogóle mi nie przeszkadzają bo naszczęście się zdarzają sporadycznie...ale są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK na Dialog czekałem ponad miesiac i teraz tak zadnego proxy nie mam tylko Dnsy sa jakies :D i tak ze stronki cdi.dialog.net.pl mam 100 kb/s ale juz na przykłas sciagajac plik http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-cataly...29a-018115C.exe Mam tylko 50 kb.s ! :evil: czyli cos tu nie tak ..Jestem z Zielonej Góry czy ktos ma podobnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego macie takie transfery gdyż są to zagraniczne serwisy (ATI jest w USA), jak dla mnie to nic dziwnego.

Też mam teraz tylko 100kB/s a z polskich saitów 230kB/s. Jedynie z niektórych krajów jest dobry transfer u mnie np z sąsiadów Polski i Szwecji, ogólnie większości Europy.

Łącze mam z TPSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Kilka słów odemnie.

 

Mój poprzedni provider Korbank tak nas naciągał, że postanowiłem zmienić providera i gdy usłyszałem że Dialog wraz z swoim łączem wszedł na moje osiedle bez wachania zerwałem umowę z TPSA i podpisałem umowę z Dialogiem. W końcu 99 zł miesięcznie przez rok za 1 MBiT w Polsce = coś niesamowitego, grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Ogólnie wszystkie sprawy załatwione zostały b. szybko, gdyby nie to, że Dialog zoobowiązał się że za zgodą mojego ojca ... dodatkowy papier itp, sam rozwiąże naszą umowę z TPSA.

Pierwszy października (30 wrzesnia mielismy juz nie miec TPSY), a TPSA ciągle działa ... okazuje się, że Dialog nie ma prawa zrywac naszej umowy z TPSA mimo że ojciec podpisywał papier w którym dialog zoobowiązał się zerwać umowę z TPSA. Najśmieszniejsze, ze gdy ojciec dzwonil do Dialogu aby podali nr do tej Pani która zajmowała się nami ... Każdy ją kojarzył ale nie potrafił podać nam upragnionego numeru

 

No cóz pomyśleliśmy ... będziemy o 1 abonament w TPSiE w tył, ale czego się nie robi dla szybkiego internetu.

 

Pierwszy tydzień; marzenie, transfer nie spadał poniżej 100 kB/s. 2 tygodnie temu zaczeły się problemy ...

 

Transfery z serwerów z których wcześniej ściągałem spadły do 15 kB/s :!:

 

Heh ... a ja byłem naiwny, że nerwy z providerem skończyły się gdy Dialog podłączył mi Dialostradę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...