Skocz do zawartości
Knopic

Wybor sposrod 4 tanich kart graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z powodow finansowych chce sie was zapytac co jest lepsze i czy w ogole bede mial jakis wiekszy przyrost wydajnosci?

1) Pixelview FX5200 ULTIMATE 280zl

2) Pixelview FX5600XT 128mb 128bit 380zl

3) HIS RADEON 9600SE 128DDR DVI/TV 8X BOX 300zl

4) Gigabyte RADEON 9600 128DDR 370zl

 

ps.

ceny netto oczywiscie a te radeony maja magistrale 64bitowa wiec wybor trudny

 

Najbardziej sklanialbym sie na tego 5600xt bo ma 128bit ale ma marne zegary 235rdzen i 400ram, niby mozna ladnie podkrecic ale sam nie wiem jak to wychodzi, a nigdzie nie ma testow takich marnych graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hurtowniach juz takich kart nie ma :(

W koncu znalazlem jakies zestawienie wielu kart na Tomshardware http://www6.tomshardware.com/graphic/20031...-charts-03.html

ale nie ma tam 5600XT. Natomiast widze ze ten 9600SE to nedza totalna i ten 5200ULTIMATE napewno bedzie duzo lepszy za ta cene, ba nawet teraz zaczalem myslec ze moja grafa jest lepsza w niektorych grach (juz nie mowiac o Q3). Niech sie ktos wypowie kto ma 5600xt 128ram 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym wziol karte 128bit a podkreic to sie zawsze troche da :wink: w koncu to forum tweak

A czy niemogl bys poczekac i dozbierac na jakiegos GF4 Ti 4200 okolo 410-430 zł.

tu masz GF 5600

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=591...light=gf+5600xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych kart co podałeś to straszna lipa. Nie wziąłbym nic. I naprawde jak przedmówca mówi rozejrzałbym na allegro za jakimś Ti4200 za ok 400zł lub radka 8500 za ok 300zł. Miałem tego Ti4200 i Radka i karty są wyśmienite! :wink: Radek jest troche wolniejszy od nvidi ale w grach tego nie zauważysz. Dopiero róźnice widać w rozdziałce 1280x1024 i więcej. Ale raczej Ciebie interesuje 1024x768? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tania karte nowa a GF4Ti juz nigdzie nie ma, a i tak jeszcze musze dozbierac chocby na ktoras z tych co wymienilem i to po sprzedaniu mojego mx'a

Nie!

Zostań z tym co masz(na tym co masz prawie każda gra ci pójdzie) i najpierw uzbieraj trochę sałaty i dopiero wtedy sprzedaj swoją kartę i kup minimum Gf4 Ti jak chcesz odczuć większą różnicę w grach.

Tych badziewi które wymieniłeś nie opłaca sie kupować(może FX ULTIMATE jeśli ma wysoko taktowane pamięci i jest 128 bit,ale i tak różnica w porównaniu do twojej karty nie będzie jakaś duża),a GF4 Ti kupisz na Allegro albo w jakimś sklepie internetowym.

 

Posłuchaj mnie i zrób tak jak mówie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T800 po przeczytaniu Twojego postu dotarlo do mnie ze nie ma co na takie grafy sie brac, tym bardziej ze teraz faktycznie w kazda nawet nowa gre moge jeszcze dobrze pograc w 800x600 na nizszych detalach, w glupim 3dmarku01 jest mam 7700pkt a jak widze w topicu co jeden z kolegow dal wyzej to na fx5600 nie jest ciekawie, heh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

 

1. Podkręc rdzeń do 300 spokojnie

 

2. To jaki ty masz sprzęt ze Ci wymięka ??? Ja mam 2,3 Gz AMD i wszystko lata ...... nic mi sie jecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

 

1. Podkręc rdzeń do 300 spokojnie

 

2. To jaki ty masz sprzęt ze Ci wymięka ??? Ja mam 2,3 Gz AMD i wszystko lata ...... nic mi sie jeszcze mi sie nic nie przycieło ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ULTIMATE abo Gf3Ti nie ma sensu brać 64bit'ówki.

Ja na swoim D1600 i Gf3Ti 220/480 wyciągam 8200pkt. w 3Dm2k1.

NFS:Underground chodzi na max detalach w 1024x768, tak samo Call of Duty.

FAR CRY chodzi na 800x600 ustawienia na HIGH, a to jest zajebiaście wymagająca giera, było o niej troche na forum, z 64bitówką nie masz co do niej startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poradzil jakas stara karte z rodziny Gef4ti lub Gef3ti. FX5200 to raczej slaba karta: w nowych tytulach obsluga DX 9.0 duzo ci nie da - gdyz ta karta jest po prostu za wolna. A w starych grach DX 8.1 (no moze nie takich starych, bo pierwsze gry wykorzystujace mozliwosci DX 9.0 dopiero maja sie pojawic) to Gef3ti / Gef4ti jest szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

Hmmm. Gainwardowe GF3 ti/450 spojnie kreca 250MHz rdzen i 550MHz pamiec, a pragne zauwazyc, ze GF3 ma 4 potoki z 2 jednostkami, a nie 4 potoki z 1 jednostka. Mimo kilku mrnych MHz mniej GF3 jest wydajniejszy od FX5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

 

1. Podkręc rdzeń do 300 spokojnie

 

2. To jaki ty masz sprzęt ze Ci wymięka ??? Ja mam 2,3 Gz AMD i wszystko lata ...... nic mi sie jeszcze mi sie nic nie przycieło ....

Witam.

 

Moj sprzet to Celeron 1 GHz i 384 MB SDRAM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zgadzam z przedmowcami ja kjuz to TI 3(300zł) 8500(300-350zł) a najlepiej TI4200 z Allegro od jakiegos zaufanego sprzedawcy (350-420zł)Proponował bym WinFasta 64mb ,Prolinka albo MSI (Gainwardy juz za wysoko chodza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno mialem podobny dylemat. Kupilem Pixelview FX5200 ULTIMATE (ma 128 bit i 250/250 zegar). Z tego co wiem ULTIMATE nie ma wersji 64-bit. Chodzi stabilnie na 275/600 na standardowym chlodzeniu (przy tych ustawieniach zegara nawet GF3 wymieka). Niestety raczej mozna zapomniec o graniu w rozdzielczosciach wyzszych niz 1024x768 (przy max detalach).

Hmmm. Gainwardowe GF3 ti/450 spojnie kreca 250MHz rdzen i 550MHz pamiec, a pragne zauwazyc, ze GF3 ma 4 potoki z 2 jednostkami, a nie 4 potoki z 1 jednostka. Mimo kilku mrnych MHz mniej GF3 jest wydajniejszy od FX5200.

Witam!

 

Tak jest w istocie, aczkolwiek zdobycie GF3, czy Radeona 9000 Pro obecnie graniczy z cudem (chodzi mi o nowe karty, uzywane mnie nie interesuja), a w sklepach, w ktorych sie zaopatruje, nie bedzie juz dostaw tych kart. Analizowalem wszelakie wypowiedzi i porownania obu kart i mimo, ze w zasadzie zostalem zmuszony do kupna FX 5200, przewaga podkreconego GF3 jest niewielka, co dodatkowo przy moim sprzecie (Celeron 1 GHz) jeszcze bardziej niweluje roznice pomiedzy tymi dwoma kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez szukałem tanich i nowych kart graficznych ( jakos niemam przekonania do allegro iczesci komputerowych)

i zostałem przy wyborze:

 

GeForceFX 5200 PixelView Ultimate 128MB tv / DVI BOX 128-bit

lub

GeForceFX 5200 Leadtek A340 TD256 BOX (128-bit)

obie w okolicach 400zł raczej niema szans na cos lepszego w cenie 400zł :( trudno jakos sie natym pogra narazie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny dylemat... Chciałem kupić Gf4Ti 4200, ale nigdzie nie było :( Zero dostaw itp. Potem wypatrzyłem sobie Radka 9500 - też nieosiągalny. Byłem troszkę ( ;) ) zdesperowany, nawet chciałem kupić FX 5600 :lol: No, ale wszystko się dorze skończyło i kupiłem na Allegro fajniutkiego Gainwarda z pamiątkami 3.3ns za 450zł (wiem, może to i przydużo, ale jeszcze dwa lata gwary :D ) Rewelka IMHO :D

 

Pozdrawiam,

pandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tanich(i nowych) to wedlug mnie wybor jest taki prolink 5200 ultimate albo his 9200 vivo(64mb) podobna cena podobna wydajnosc (testowalem obie na moim kompie) jedynie jakosc tvout znacznie lepsza na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego FX'a 5600XT to jeżeli mają pamiątki hynix'a 4ns to jest szansa że pójdą ci na 550 [kumpel postawił taką karte na 330/550 właśnie z 235/400]. Ma ponad 3k w 3d marku 03. Twierdzi że uzyskał wydajność FX'a 5600... wszystko na standardowym chłodzeniu, a przesiadł się właśnie z takiego GF jak ty masz obecnie. Twierdzi że skok wydajności bardzo duży.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...