Skocz do zawartości
Jelen

7000A Al vs 7000 AlCu

Rekomendowane odpowiedzi

 

skombinowanie dwóch brakujących śrubek których nie ma w wersji OEM  

w wersji oem brakuje jakis śrubek ?? czy to prawda ??

tak nie ma srub do przykrecenia coolera do podstawek, ale sa to standardowe sruby z duzym gwintem lub z malym :lol: kazdy powinien je miec ;]

 

btw naucz sie cytowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak śrubki każdy ma; np. ja trzymam wszystko co pozostało mi z nowej obudowy śrubki i tak dalej.

 

Już chodzi mi po głowie pomysł, że gdybym jednak nie mógł zakupić za 100 lub 106 zeta tego zalmanka z podstawką pod 478 to może wyciął bym takie 2 "listweczki" z: może gumy jakiejś, a może z drewna a jeśli nie to może zdecyduję się zmienić platformę na AMD tylko że boję się tego delikatnego jądra amdk-ów ale z kolei na ich korzyść przemawia dużo większy wybór coolerów i to tańszych i to całych z miedzi np. Zalman CNPS 3100+ Cu OEM za jedyne 65 zeta czysta miedź.

A może jego dałoby się jakoś przymocować do mojego socketa 478 ?

Co radzicie ?

Przeglądając to forum muszę stwierdzić, że dominują tu posiadacze platformy AMD, którzy niestety często z niechęcią odnoszą się do użytkowników platformy Intel, a przecież zapewne każdy z nas wcześniej miał jakiegoś intelka lub amd-ka czyż nie ?

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak śrubki każdy ma; np. ja trzymam wszystko co pozostało mi z nowej obudowy śrubki i tak dalej.

 

Już chodzi mi po głowie pomysł, że gdybym jednak nie mógł zakupić za 100 lub 106 zeta tego zalmanka z podstawką pod 478 to może wyciął bym takie 2 "listweczki" z: może gumy jakiejś, a może z drewna a jeśli nie to może zdecyduję się zmienić platformę na AMD tylko że boję się tego delikatnego jądra amdk-ów ale z kolei na ich korzyść przemawia dużo większy wybór coolerów i to tańszych i to całych z miedzi np. Zalman CNPS 3100+ Cu OEM za jedyne 65 zeta czysta miedź.

A może jego dałoby się jakoś przymocować do mojego socketa 478 ?

Co radzicie ?

Przeglądając to forum muszę stwierdzić, że dominują tu posiadacze platformy AMD, którzy niestety często z niechęcią odnoszą się do użytkowników platformy Intel, a przecież zapewne każdy z nas wcześniej miał jakiegoś intelka lub amd-ka czyż nie ?

P.

Ja nigdy nie miałem intela :D jestem z tego dumny bo intel to ... jak każdy wie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez raz mialem Intela, P166 potem P166mmx.Dobre procki ,w miare tanie byly i wydajne, ale od P2 jakos intel do mnie zupelnie nie przemawial.

Ale jesli masz w miare aktualna i wydajna platforme na P4 to niewidze sensu zmieniac, wedlug mnie kup poprostu 7000CU ,wiem ze to duzy wydatek ,ale spojrz na to z tej strony ,pasuje na P4 ,pasuje na AMD, i bedzie pasowal na Athlona 64 jak powiedzmy za rok sie na niego przesiadziesz.Taka inwestycja na lata ;).

Bo za rok dwa jak zmienisz platforme to znowu cie bedzie czekal nowy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie, a właściwie to chcę tylko potwierdzenia że się nie mylę  :wink:  

Ten zalman nie wchodzi na NF7 rev.1.X, a wchodzi na NF7 rev. 2.x tak ???

tak

Małe sprostowanie, na nf7-s rev. 1.2 zalman wchodzi na tych samych zasadach co dla rev.2.0. Layout obu wersji płyty jest przynajmniej w okolicach socketu identyczny, zasadniczo różni się od nich ver 1.1 płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem Intela - 486, P120@133, PII 400, ale odkąd z pewna taką nieśmiałością sięgnąłem po AMD, moje życie uległo zmianie....

:twisted: :twisted: :twisted:

 

dziś mam pierwsze powazne wyniki cieplne ciut wyższego kręcenia:

 

na razie 10.5*190 (na A17oo+ of cozzz) no i nie widziałem jeszcze więcej niż 45 stopni (w idle ma 38-39). testy to były głównie jakieś gry, albo 3 3dmarki pod rząd. proc jedzie na 1.575V. na 1.5 się wywałał...

 

jak znajde chwilkę czasu więcej, to go pomęczę porzadnie i zobacze do ilu się nagrzeje. :twisted:

 

mój target - to conajmniej 10*200, a może i 11.5*200, zobacze, moge tu pisać na bieżąco do ilu się grzeje.

 

ale genrealnie - zalman 7000 rulezzz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

skombinowanie dwóch brakujących śrubek których nie ma w wersji OEM  

w wersji oem brakuje jakis śrubek ?? czy to prawda ??

tak nie ma srub do przykrecenia coolera do podstawek, ale sa to standardowe sruby z duzym gwintem lub z malym :lol: kazdy powinien je miec ;]

 

btw naucz sie cytowac ;]

juz poprawiłem troche za dużo mi sie wycieło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja się udzielę :wink:

 

Jest tak:

Bartek 2500@3200 (vcore def., 11x200)

Abit nf7-s rev2.0

Zalek 7000al-cu zainstalowany (fenx Niemiec :D )

Temp. idle ~= 38, Prime95 ~= 45

 

Tylko ten "cooler" by abit na mostku północnym jest ******. Przy rozruchu wpada w takie denerwujące brzęczenie które przechodzi po pewnym czasie (pomaga "dopchnięcie" wiatraczka), nie mówiac o tym jaki jest "radiator" :evil:

Zastanawiam się co dać zamiast, ale niewiele wejdzie bo zalek przeszkadza. Pomierzyłem i wiem że radiator 50x50x10mm + wiatrak w tych samych wymiarach powinien wejść (chyba nawet 60x60x10 wejdzie) zna ktoś takie ??? A może coś innego ???

 

UPDATE: Aha jeszcze jedno obroty zalka ustawione na 1700 :D

UPDETE 2 :lol: : Pasta H :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar zalezy w duzym stopniu od plyty... U mnie przy 11*200 na vcore 1,85 i obrotach na 2000 (jak dla mnie ciagle nieslyszalne) mam mniej wiecej 37 spoczynek/44 stres. Na plycie i reszcie jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski zalman wchodzi pod 7000A, tylko musi być ustawiony pod skosem i trzeba go założyć przed 7000A.

Tego się spodziewałem :) Ale najbardziej interesuje mnie czy niebieski jest dużo lepszy od złotego, bo na złoty wrazie potrzeby wejdzie wentyl (chyba 40x40, choć wolałbym tego uniknąć -> lubie ciszę ;) a wiadomo że takie małe wentyle bardzo chałasują )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem :) Ale najbardziej interesuje mnie czy niebieski jest dużo lepszy od złotego, bo na złoty wrazie potrzeby wejdzie wentyl (chyba 40x40, choć wolałbym tego uniknąć -> lubie ciszę ;) a wiadomo że takie małe wentyle bardzo chałasują )

Nigdy nie testowałem tego żółtego, miałem niebieskiego to założyłem. Myślę na 95% że sobie poradzi, ponieważ 7000A dmucha dość mocno na niego, niebieski jest ledwo letni, może żółty będzie bardziej ciepły, ale myślę że różnica jest pomijalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski zalman wchodzi pod 7000A, tylko musi być ustawiony pod skosem i trzeba go założyć przed 7000A.

Tego się spodziewałem :) Ale najbardziej interesuje mnie czy niebieski jest dużo lepszy od złotego, bo na złoty wrazie potrzeby wejdzie wentyl (chyba 40x40, choć wolałbym tego uniknąć -> lubie ciszę ;) a wiadomo że takie małe wentyle bardzo chałasują )

Potwierdzam, poradzi sobie bez problemu, i w moim odczuciu o wiele lepiej od tych wszystkich witraczkow, ktore tylko niepotrzebny szum robia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja tez dołączyłem do grana szczesliwych posiadaczy Zalman 7000A AlCu i na moim Athlonie 2000+ @ na 11x200 mam temperature w stress okolo 60 C czy to nie jest za duzo? obroty mam ustawione na minimum ,obudowa otwarta, wczesniej mialem okolo 70 C ale znalazlem przyczyne (Coper Shim ) nie polecam go stosowac razem z tym radiatorem

 

Plyta glowna EPOX 8RDA+ ver 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja tez dołączyłem do grana szczesliwych posiadaczy Zalman 7000A AlCu i na moim Athlonie 2000+ @ na 11x200 mam temperature w stress okolo 60 C czy to nie jest za duzo? obroty mam ustawione na minimum ,obudowa otwarta,  wczesniej mialem okolo 70 C ale znalazlem przyczyne (Coper Shim ) nie polecam go stosowac razem z tym radiatorem 

 

Plyta glowna EPOX 8RDA+ ver 2.1

Za dużo po pierwsze przeczyść radiator bo pomiędzy listkami gromadzi się kurz. Po drugie sprawdz czy cooler dociska do procka prawidłowo i w tedy powinieneś mieć max temp. 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]ale znalazlem przyczyne (Coper Shim ) nie polecam go stosowac razem z tym radiatorem

Na pewno nie chodzi o copper shim, u mnie jest wszystko cacy z shimem wlasnie, temp max=44C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja tez dołączyłem do grana szczesliwych posiadaczy Zalman 7000A AlCu i na moim Athlonie 2000+ @ na 11x200 mam temperature w stress okolo 60 C czy to nie jest za duzo? obroty mam ustawione na minimum ,obudowa otwarta,  wczesniej mialem okolo 70 C ale znalazlem przyczyne (Coper Shim ) nie polecam go stosowac razem z tym radiatorem 

 

Plyta glowna EPOX 8RDA+ ver 2.1

O ile sie nie myle to Ep 8rda+ rev2.1 odczytuje temp. z diody na procu. Wiec temp. ta jest mozliwa tym bardzije ze wentyl chodzi na low obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kurzu to niemozliwe,bo on nie jest zakurzony(za krotko go mam)

 

 

-tuter- tak jak piszesz Ep 8rda+ rev2.1 odczytuje temp. z diody na procku,wiec czyli niby wszystko jest OK ,tak?

 

a co do tego Copper Shima to sam nie wiem...jesli go zdjelem to czemu temperatura tak znacznie spadla? hmm ktos jeszcze ma tego CoperShima zamontowanego? i ma ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...