Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Troche mało 4000 marków. Na jakich ustawieniach robiłeś test?? Ja na twoim miejscu kręcił bym dalej, ale jak to silencer to może jakiś nawiew na karte.

Nic nie zmieniałem w smarku. Jak zainstalowałem, tak robiłem. Coś się zmienia, żeby było miarodajnie??? (dodam, że mam 128bit szynę, bo mój Radzio ma tylko 64MB ramu

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No tak ale to nie zmienia faktu że masz mało pkt. w smarku :blink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to różnie jest, w zależnosci od mobo. Fast Writes ma niby pomagać w przesyłaniu danych bezpośrednio z proca do grafy bez ładowania ich do pamięci, ale na różnych kompach różnie to działa. Większośc ludzi ma to na Off ustawione...

ja na plycie abit nf-7 na nforce2 mialem FAST WRITES = OFF a teraz na asrockDUAL na ULI musze miec ON, w biosie i w sterach, zeby poprawnie wyswietlac grafike (np miec akceleracje 2d i 3d...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem w smarku. Jak zainstalowałem, tak robiłem. Coś się zmienia, żeby było miarodajnie??? (dodam, że mam 128bit szynę, bo mój Radzio ma tylko 64MB ramu

 

Po co tutaj piszesz? Przeciez masz R9500PRO a nie 9700. A wynik normalny jak na ta karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy karta jest za bardzo podkręcona?

Przetestowałem właśnie kartę w 3dmark01 i przeszło bez zawiechy. Zegary ustawiłem na 324/616

Czy lartas jaez za bardzo podkręcona kiedy pojawiają się artefakty bądź zwiech kompa?

Pytam bo karta jest dość gorąca. W tej chwili 9700pro, a nie karta z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem na celowniku takie coś http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=87318138

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=87792806

ale z tego co piszecie to chyba zrezygnuje z tego a tu jeszcze jedno

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=87854807

a pytal sie go ktos skad on to ma??

i na koniec co sadzicie o tym?: http://www.assert.pl/product_info.php/products_id/16808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to za firma bo nigdzie niemozna o niej poczytac tzn o tym radeonie no i wsumie chyba strasznie tanio jak na 9700 pro

 

odoo wiem ze nie pisze dlatego podalem linki po czytalem to co pisaliscie wczesniej a ten radeon http://www.assert.pl/product_info.php/products_id/16808 to niby nie ma 8 potokow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 8 potokow ale 128bit pamieci ( = 2x mniejsza przepustowosc niz w normalnym 9700pro) i nazwa 9700PRO to jakies nieporozumienie :P to jest nic innego jak 9500PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ale 9500pro nigdzie nie ma ewentualnie na alegro ale za 250 zł i to z gwarancjka na pare dni pozatym uzywane , a z tego co tu pisali inni to raczej nie przerobi sie ich na 9700 :| pozatym same bity jeszcze o wszystkim nie swiadcza a 128 jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pozatym same bity jeszcze o wszystkim nie swiadcza a 128 jest oki" jak nie swiadcza to zmykaj do tematu o 9500pro :P a nie nas o rade pytaj w koncu przepustowosc 10 a 20gb to nic takiego ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może byc obiawem złego funkcionowania FW?

Przy instalacji omeg włączyłem opcję i nie widzę nic szczególnego.

Czy to dobrze ?

 

p.s.

 

W oryginalnych sterach ati trzeba włączyc CCC

Czy mi się wydaje czy to działa tylko z MS Framework?

Czy owy framework jest już zaaplikowany w win xp z sp2?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się odp na pytanie z posta 2498?

Karta jest "za bardzo podkręcona" jak widać arty w 3dmarkach ( patrz szczególnie na nature w 3DM03 )

 

Zegary ustawiłem na 324/616

Piszesz o 9700PRO ? Standardowe zegary dla pro to 325/310(ddr620)MHz. Z ilu to podkręcałeś ? Może masz zwykłe 9700 ?

 

mozliwe ale 9500pro nigdzie nie ma ewentualnie na alegro ale za 250 zł i to z gwarancjka na pare dni pozatym uzywane , a z tego co tu pisali inni to raczej nie przerobi sie ich na 9700 icon_neutral3.gif pozatym same bity jeszcze o wszystkim nie swiadcza a 128 jest oki

Przypominam że dla 9500 jest osobny topic !

 

Ps. 128 bitowe wersje 9700PRO to po pierwsze, NIE 9700, a po drugie to badziewne okrojone wypierdy z pamięciami 3.6ns więc nie życze nikomu spotkania z nimi... Peace!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli głupia pomyłka.

mam taką kartę:http://allegro.pl/item86771099_hit_ati_9700_128mb_256bit_8p_2_8ns_super.html

W takim razie mam pytanie.

Czy ta karta napewno ma 256 bitów? da się to jakoś sprawdzic? jesli trafilem dobry egzemplarz to ile powinien poleciec ze standardowym chlodzeniem ?

moze masz gg?

chetnie sie dowiem kilku rzeczy

 

 

Czyli mam razumiec, że karta nie jest za goraca skoro nie ma artefaktów i nic jej raczej nie grozi?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne chlodzenie 9700\9700 Pro jest masakrycznie lipne!!! Proponuje zmiane a na pewno sie bedzie mniej grzala. Ja mialem 9700@Pro grzala sie masakrycznie; zmienilem chlodzenie na oryginalne 9800Pro i praktycznie sie jush nie grzala :)

 

Hot Lopez jesli chcesz cos wiedziec o 9700 to wbij na GG. Jestem teraz dostepny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że dla 9500 jest osobny topic

a kto tu pisze o 9700 chyba ty :lol:

 

 

jak nie swiadcza to zmykaj do tematu o 9500pro a nie nas o rade pytaj w koncu przepustowosc 10 a 20gb to nic takiego

poczytaj to może zmądrzejesz http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/test...elka%20kart.htm :-|

 

 

 

 

Przypominam że dla 9500 jest osobny topic

a kto tu pisze o 9500 chyba ty :lol:

 

 

jak nie swiadcza to zmykaj do tematu o 9500pro a nie nas o rade pytaj w koncu przepustowosc 10 a 20gb to nic takiego
poczytaj to może zmądrzejesz http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/test...elka%20kart.htm :-|

 

 

 

 

ps pzrepraszam ze drugi raz ale w tamten za wczesnie i sie wyslalo :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow jakis idiota wbil do tematu i sie nie da przekonac ze 128bitowa szyna pamieci jest zdecydowanie gorsza od 256 :lol:

chcesz to kupuj takiego "9700pro" tylko sie nie zal pozniej jak ci colin 4/ut2k4 beda zamulac^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

no cóż zdarzają się tacy ludzie.....;( co zrobisz? trza sie tera wykłócać zeby mu wbic do łba i forum zaśmiecać czyms oczywistym....... takie jest życie;(

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj to może zmądrzejesz

to chyba ty poczytaj forum to moze zmadrzejesz rzuciles linkiem z porownaniem kart z ktorego nic nie wynika nie ma tam nic o 9700pro ani 9500pro czym sie tam niby sugerowales ?? gf6600 ??

 

znow jakis idiota wbil do tematu i sie nie da przekonac ze 128bitowa szyna pamieci jest zdecydowanie gorsza od 256 icon_lol.gif

chcesz to kupuj takiego "9700pro" tylko sie nie zal pozniej jak ci colin 4/ut2k4 beda zamulac^^

no a potem sie widzi na allegro jak zchodza te pseudo "9700pro" i zawsze sie zastanawiam ilu z kupujacych jest swiadomych ze nie kupuje 9700 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps pzrepraszam ze drugi raz ale w tamten za wczesnie i sie wyslalo :oops:

każdy post możesz wyedytować usunąć chyba że imć admin tego zabroni tzn dostępu do twojego posta tobie samemu zamykając topic np. przyjrzyj się zobaczysz te magiczne funkcje pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Boże jak czytam posty tych tanich amatorów to mi sie śmiac chce, to jest właśnie tak jak ,,znawca,, komputerów kupuje karte graficzą :lol2: jeżeli kupujecie 9700/Pro to nawet nie ważcie sie dotykać tych kastratów z obniżonymi taktowaniami i obciętą szyną do 128 bit!! A dlaczego?? Przekonacie sie jak zagracie w jakąś gre z AA. Na karcie z 128 bit z AA bedzie wam cieło a jak uruchomicie ta gre na karcie z 256 bit to zobaczycie różnice :-P

 

oryginalne chlodzenie 9700\9700 Pro jest masakrycznie lipne!!! Proponuje zmiane a na pewno sie bedzie mniej grzala. Ja mialem 9700@Pro grzala sie masakrycznie; zmienilem chlodzenie na oryginalne 9800Pro i praktycznie sie jush nie grzala icon_smile3.gif

Tak dokładnie mimo że to chłodzenie jak sie dobrze przyjży nie jest wcale takie małe to wydajnością pochwalić sie już nie może, też właśnie poluje na jakieś chłodzonko typu to od 9800 Pro lub miedziany titan :D B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...