Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

arty sa , bo za duze czestotliwosci. zmniejsz gpu i zwieksz mem. inaczej gpu niepotrzebnie nagrzewa pcb przez co i mem.to dziala tez na odwrot.

nawet przy standardowym gpu=276mhz pamieci nie wyjda powyzej 290mhz bez artow co chyba nie jest normalne dla pamieci 2,86ns a grafa jest chlodzona calkiem dobrze bo arctic vga silencer na vpu + wiatrak 8x8 dmuchajacy na pcb od drugiej strony + miedziane radiatorki na pamieciach, obudowa caly czas otwarta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arty sa , bo za duze czestotliwosci. zmniejsz gpu i zwieksz mem. inaczej gpu niepotrzebnie nagrzewa pcb przez co i mem.to dziala tez na odwrot.

nawet przy standardowym gpu=276mhz pamieci nie wyjda powyzej 290mhz bez artow co chyba nie jest normalne dla pamieci 2,86ns a grafa jest chlodzona calkiem dobrze bo arctic vga silencer na vpu + wiatrak 8x8 dmuchajacy na pcb od drugiej strony + miedziane radiatorki na pamieciach, obudowa caly czas otwarta...

hm... to jedyne co mi przychodzi na mysl to strasznie male napiecie..

sprobuj jeszcze z biosem od pro herca , wielu ludziom pomogl.

 

czy ja wiem czy burdel - w sumie system ma miecha (xp), poinstalowane wszystkie stery i poza zmianą nowych omeg nic nie robione, wpakowałem nowe omegi no i skoczyło do 14K - nie wiem co ale 17 to nie jest  - ale mniejsza już o to różnicy 5klatek w ut2k4 nie widze

hm.. a powylaczales wszystkie wodotryski we wlasciwosciach karty? daj na max wydajnosc itd , vsync off itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. a powylaczales wszystkie wodotryski we wlasciwosciach karty? daj na max wydajnosc itd , vsync off itd

jasne że tak - w sumie trochę się pobawiłem, zainstalowałem oryginalne nowe stery ati (te nowe omegi jakieś dziwne) no i nagne skok na 15,5K a to już coś, trzeba bedzie obadać sytuacje. w sumie to winde mam tylko pod gry i czasami pod neta jak mi się nie chce kompa pod linuxa resetować :) więc jak pisałem wcześniej 5fps mnie nie zbawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapoznalem sie z twoim configiem... moze chodzi o pamiec (333mhz+400mhz). Swoja droga, czy to rzeczywiscie duza roznica - 17k czy 15,5k? :D

to czy pamięć jest 333 czy 400 ro rypa bo i tak chodzi wszystko na fsb 200. w sumie i tak już prawie winde zabiłem, się już tak nawaliło że wywala błędy directx'a i nie przejdzie w tryb full ekranu, a by zmienić rozdziałke ekranu trzeba resetowac kompa. ale mniejsza o to - nie ma to jak kopia ghosta po instalce windy 2 min i po problemie :P w sumie to jak już gdzieś wcześniej pisałem winda to tylko gry tak to siedze pod linuksiakiem :D

test odpaliłem w sumie by zobaczyć jak to chodzi. i dlatego się zdziwiłem "niskkim wynikiem". tak czy siak 15,5 będzie, UT działa, Call Of Duty też więc rypa mnie 5fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arty sa , bo za duze czestotliwosci. zmniejsz gpu i zwieksz mem. inaczej gpu niepotrzebnie nagrzewa pcb przez co i mem.to dziala tez na odwrot.

nawet przy standardowym gpu=276mhz pamieci nie wyjda powyzej 290mhz bez artow co chyba nie jest normalne dla pamieci 2,86ns a grafa jest chlodzona calkiem dobrze bo arctic vga silencer na vpu + wiatrak 8x8 dmuchajacy na pcb od drugiej strony + miedziane radiatorki na pamieciach, obudowa caly czas otwarta...

hm... to jedyne co mi przychodzi na mysl to strasznie male napiecie..

sprobuj jeszcze z biosem od pro herca , wielu ludziom pomogl.

bios od pro herca niestety nie pomogl, a napiecie pamieci tak jak pisalem wczesniej zmierzone miernikiem ok 2.95V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor iiyama i kartę radeon 9700. Często traciła mi się geometria obrazu, na stronie producenta monitora wyczytałem, że aby rozwiązać ten problem należy, cytuję:

wybrac w ustawieniach karty graficznej (wejście poprzez panel sterowania) odpowiedni tryb pracy - DMT (Separate Monitor Timing) lub GTF (General Timing Formula). Dzięki temu wielkość ekranu pozostanie stała nawet po zmianie rozdzielczości czy restercie komputera.

I teraz pytanie - gdzie taka opcja jest w Catalystach 4.3? Jeżeli chodzi o "powiększ pulpit windows do rozmiarów tego monitora", to jest to cały czas aktywne (nie da się wyłączyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto z nas ma zwykłego 9700

Wszyscy powykręcoali je na 9800pro, chodzi mi o zegary

Wiec patrząc na te wyniki to raczej trzeba zerkać na 9800pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo mysle grass, i na dodatek nie porownuja z R9700PRO

tylko non pro, chwyt marketingowy jakich malo, 5900xt do gazu.. :)

 

ale ja mam inny problem:

mianowicie, wgralem bios od herculesa, wsyztsko pieknie, na std coolerze core 350 pamieci 330, 3d mark przechodzi bez zadnych artefaktow i jeden i drugi

problem pojawil sie jak wlaczylem demo far cry z AA

najpierw dostalem komunikat ze karta zostala zresetowana a potem na zmniejszonych czestotliwosciach uruchamia sie ale widac tylko jeden wielki artefakt :(

czy ktos mial juz cos podobnego?

bez AA dziala dobrze

 

greets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo mysle grass, i na dodatek nie porownuja z R9700PRO

tylko non pro, chwyt marketingowy jakich malo, 5900xt do gazu.. :)

 

ale ja mam inny problem:

mianowicie, wgralem bios od herculesa, wsyztsko pieknie, na std coolerze core 350 pamieci 330, 3d mark przechodzi bez zadnych artefaktow i jeden i drugi

problem pojawil sie jak wlaczylem demo far cry z AA

najpierw dostalem komunikat ze karta zostala zresetowana a potem na zmniejszonych czestotliwosciach uruchamia sie ale widac tylko jeden wielki artefakt :(

czy ktos mial juz cos podobnego?

bez AA dziala dobrze

 

greets

wylacz VPU recovery mi to badziewie skutecznie przeszkadzalo w kreceniu czegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto z nas ma zwykłego 9700

Wszyscy powykręcoali je na 9800pro, chodzi mi o zegary

Wiec patrząc na te wyniki to raczej trzeba zerkać na 9800pro.

 

w sumie test jak test zalezy kto da w "łape" jak dobrze sie zaplaci to nawet maluch wygra z mercedesem , wystarczy tylko wiedziec komu i jak gruba koperte podsunac ... ten FX ma sie ni jak do radkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem Radeona 9700. Na Celeronie 1.7 GHz, 256 RAM wyciąga ok. 9000 w 3D Marku 2001. Czy to dobry wynik?

 

2 sprawa: Demo Far Cry. Nie da się grać po prostu. Wyglada to tak jak tutaj:http://www.members.lycos.co.uk/trevorius/f...um/files/fc.jpg Dziwne bo u innych posiadaczy Radeonów nie ma chyba z tym problemów. Jak gram na oryginalnych sterownikach 3.7 to jest dobrze ale ja chcę se podkręcić kartę na Pro :D Można coś z tym zrobić?

 

W newsie z tweak.pl pisało że sprzedają HIS Excalibur Radeon 9800PRO za 1279 zł. To 300 zł więcej od mojego radka 9700. Czy nie byłoby lepiej poczekać i nazbierac na niego i mieć 9800 Pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem Radeona 9700. Na Celeronie 1.7 GHz, 256 RAM wyciąga ok. 9000 w 3D Marku 2001. Czy to dobry wynik?

 

2 sprawa: Demo Far Cry. Nie da się grać po prostu. Wyglada to tak jak tutaj:http://www.members.lycos.co.uk/trevorius/f...um/files/fc.jpg Dziwne bo u innych posiadaczy Radeonów nie ma chyba z tym problemów. Jak gram na oryginalnych sterownikach 3.7 to jest dobrze ale ja chcę se podkręcić kartę na Pro :D Można coś z tym zrobić?

 

W newsie z tweak.pl pisało że sprzedają HIS Excalibur Radeon 9800PRO za 1279 zł. To 300 zł więcej od mojego radka 9700. Czy nie byłoby lepiej poczekać i nazbierac na niego i mieć 9800 Pro ?

co do celka to wynik w miare ale makabrycznie ci proc spowalnia - zazwyczaj oscyluje około 16000 - więc 9000 to trochę mało

 

co do demka FC - nowe stery 4.3 i powinno byc o niebo lepiej ale przy ptocku jaki masz to też wesoło nie będzie

 

co do karty i wymiany - tak można cały czas - to może poczekaj i doskładaj do radka "10000 Super Powex XP MP" :wink: tak można wkoło zbierać i czekać. jesli radek 9700 ma dobre pamięci spokojnie go wykręci - ale podstawa zmień proca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tak gra wygląda właśnie na 4.3 :( Na 3.7 jest normalnie

 

Jak zobaczyłem twój podpis to jednak nie wymienię karty :D Tylko da sie tak podkręcić tego radka z komputronika bo właśnie tam kupiłem?

 

A co do procka to na pewno zmienię ale co byście radzili? Słyszałem że Athlony sa tanie a do tego np. w grach dorównują Pentiumowi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do procka to na pewno zmienię ale co byście radzili? Słyszałem że Athlony sa tanie a do tego np. w grach dorównują Pentiumowi. :)

zaraz będzie wojna 8O :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tak gra wygląda właśnie na 4.3 :( Na 3.7 jest normalnie

 

Jak zobaczyłem twój podpis to jednak nie wymienię karty :D Tylko da sie tak podkręcić tego radka z komputronika bo właśnie tam kupiłem?

 

A co do procka to na pewno zmienię ale co byście radzili? Słyszałem że Athlony sa tanie a do tego np. w grach dorównują Pentiumowi. :)

Co do karty to ona jest właśnie z komputronika. Jedyne co musisz zrobic to wgrać bios od 9700 pro , ale jak to zrobić to już masz to opisane w pierwszym poscie tego tematu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy rozprawiacie o tym, która karta lepsza, a mnie tu szlag trafia bo po raz kolejny ustawiłem dobrze geometrię i po raz kolejny straciłem ustawienia :wink: Więc powtórzę się:

 

Mam monitor iiyama i kartę radeon 9700. Często traciła mi się geometria obrazu, na stronie producenta monitora wyczytałem, że aby rozwiązać ten problem należy, cytuję:

 

"wybrac w ustawieniach karty graficznej (wejście poprzez panel sterowania) odpowiedni tryb pracy - DMT (Separate Monitor Timing) lub GTF (General Timing Formula). Dzięki temu wielkość ekranu pozostanie stała nawet po zmianie rozdzielczości czy restercie komputera."

 

I teraz pytanie - gdzie taka opcja jest w Catalystach 4.3? Jeżeli chodzi o "powiększ pulpit windows do rozmiarów tego monitora", to jest to cały czas aktywne (nie da się wyłączyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, je tez mam iiyamę i geometria zmienia sie po każdym włączeniu - zwęża obraz od dołu ale jak sie troche rozgrzeje to wraca do normy bez przestawiania, chyba taki urok tych monitorów... Ta opcja jest u mnie we właściwościach karty graf. - częstotliwość ekranu, z tym że ja mam nVidię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tak gra wygląda właśnie na 4.3 :( Na 3.7 jest normalnie

 

Jak zobaczyłem twój podpis to jednak nie wymienię karty :D Tylko da sie tak podkręcić tego radka z komputronika bo właśnie tam kupiłem?

 

A co do procka to na pewno zmienię ale co byście radzili? Słyszałem że Athlony sa tanie a do tego np. w grach dorównują Pentiumowi. :)

Co do karty to ona jest właśnie z komputronika. Jedyne co musisz zrobic to wgrać bios od 9700 pro , ale jak to zrobić to już masz to opisane w pierwszym poscie tego tematu 8)
Okej spróbuję jakoś :) Teraz mam podkręcone na najnowszych Omegach (Catalyst 4.3) na 325/620 czyli na Pro bez problemu (aby tak mi się zdaje że jest podkręcone dopiero zaczynam przygodę z tym :) ). Ale fajnie że jest możliwość na takie cacko to przerobić:) A to jest jakieś ryzyko że uszkodzę kartę czy jak?

 

Co do tego Far Cry to chyba AA to całe zamieszanie mi zrobił. Wyłączyłem i po kłopocie. I tak gram na Low teksturach bo wtedy jest aby płynnie. Wydaje mi się że to przez RAMy bo mam tylko 256 a do tego 266 MHz. Przydało by się chyba więcej do takiego typu działania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze 9800pro zrobiłem z 9700 :-], po drugie tylko zegarami  8)

To dlaczego mam zmieniać bios ? Przeciez np. Riva Tuner daje mozliwosc podkrecania. Teraz mam na 335/640 i nawet śmiga :) To potem jak bede chciał wyżej to musze se zmienić ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...